PDA

Prikaži potpunu verziju : Poboljsavanje slike DViX to DVD

phoenix[illusion]
12.10.2006, 22:17
Da li je moguce poboljsati sliku, ako convert-ujem sa DViX-a na DVD?
Ako moze, kojim programom?

TheProphecy
12.10.2006, 23:03
Tesko ces uspeti da poboljsas sliku...

GoranKostic
12.10.2006, 23:33
Sto bi to uopste radio, osim zbog neke piraterije, ono kao novi filmovi na DVD, tek bila premijera, a ono bioskopski snimak, uzas od filmova.

sasha vukelic
12.10.2006, 23:41
snimak se uvijek moze poboljsati ali ti za to trebaju posebni programi, kao i potpuno drugacija podesavanja za svaki odredjen film (+nekoliko sati provedeog uz stimanje)

zasto ti treba?

usput... nije dvix nego divx ;) (mislio sam da je lapsus, ali dva puta si ponovio)

NenadN
13.10.2006, 8:51
Snimak se uvijek moze poboljsati ali ti za to trebaju posebni programiMoze ako si madjionicar.Izgubljeno na kompresovanju se ne moze vratiti, moze, ali to ce biti daleko od onog kako bi trebalo da izgleda i daleko od originala.

phoenix[illusion]
13.10.2006, 8:54
snimak se uvijek moze poboljsati ali ti za to trebaju posebni programi, kao i potpuno drugacija podesavanja za svaki odredjen film (+nekoliko sati provedeog uz stimanje)

zasto ti treba?

usput... nije dvix nego divx ;) (mislio sam da je lapsus, ali dva puta si ponovio)
Samo reci brate koji program. Treba mi jer moj drug ima DiVX filmove, a ja imam DVD Player prikljucen uz TV koji ne moze da pusta DiVX, a hocu da mi bude bolja slika od DiVX-a
Inace hvala sto si me napomenuo da se ne pise DViX nego DiVX, znam to, ali cesto ne koristim pa sam potpuno zaboravio.

TheProphecy
13.10.2006, 10:02

Sad kad si spomenuo bilo bi lepo da mu sve objasnis :) .

oluja
13.10.2006, 11:31
']Samo reci brate koji program. Treba mi jer moj drug ima DiVX filmove, a ja imam DVD Player prikljucen uz TV koji ne moze da pusta DiVX, a hocu da mi bude bolja slika od DiVX-a
Inace hvala sto si me napomenuo da se ne pise DViX nego DiVX, znam to, ali cesto ne koristim pa sam potpuno zaboravio.
Mozes da korigujes svetlo, kontrast, boje, ali samu rezoluciju i kvalitet (velicinu piksela i raznih "kockica" koje pravi divx kompresija) tesko mozes da popravis da bude cak i malo bolja. Filteri koji nude razna cuda naprave jos vece zamucenje slike.

sasha vukelic
13.10.2006, 13:36
']Samo reci brate koji program. Treba mi jer moj drug ima DiVX filmove, a ja imam DVD Player prikljucen uz TV koji ne moze da pusta DiVX, a hocu da mi bude bolja slika od DiVX-a
kao sto sam rekao trebace ti dosta vremena.
sta sam ja npr radio sa jednim kucnim filmom kojeg sam sa vhs-a prebacio:
(trebalo mi je otprilike citav dan da sve ustimam)

1. sa virtualdub-om sam exportovao film u seriju bmp slika.
2. sa corel paint shop-om sam prvo podesio (odsjekao) dijelove ivica slike koje su lose izgledale. slijedi da sam podesio gammu, contrast, boje - takodje tu pomazu efekti clarify, jpeg artifact removal, edge preserving smooth ili texture preserving smoth, itd... onda sam malo povecao rezoluciju sa 400x300 na 640x480, pa onda povecao ostrinu, te dodao neki fin pozadinski sum. to znaci radis na svakoj slici posebno (batch process).
3. posto je snimak radjen interlaced (60fps) rekao sam virtualdub-u da svaki susjedni frejm spoji u jednu sliku. ovim postupkom sam vjerovatno dobio i najvise.

sto se tice slike, znato sam je korigovao - u poredjenju sa originalnim snimkom je dosta bolje. medjutim sve zavisi od toga kakav ti je kvalitet pocetnog videa.

* * *

sjetio sam se jos jednog: film the ring koji sam snimao sa satelita je bio bas previse mutan, te sam mu slicnim postupkom dodao samo blagi sum i nakon toga povecao ostrinu. krajnji rezultat je bio nevjerovatno dobar!

oluja
13.10.2006, 14:44
Wow, moras priznati nimalo jednostavno, koliko je trajao taj film i koliko ti je trebalo mesta na disku i vremena da sve to uradis? Moguce je i u photoshop uvoziti fratke filmove i editovati svaki frejm posebno ali.... da li je vredno truda da bi se obradio film sa divx-a? Mozda je jednostavnije kupiti plejer koji cita sve formate (a i ne kosta mnogo)?

NenadN
13.10.2006, 15:33
Wow, moras priznati nimalo jednostavno, koliko je trajao taj film i koliko ti je trebalo mesta na disku i vremena da sve to uradis? Moguce je i u photoshop uvoziti fratke filmove i editovati svaki frejm posebno ali.... da li je vredno truda da bi se obradio film sa divx-a? Mozda je jednostavnije kupiti plejer koji cita sve formate (a i ne kosta mnogo)?
A jos jednostavnije tj jeftinije, uzeti original DVD iz video kluba i narezati ga. Inace remasterning DivX-a nije nikako isplatljiv, a kamoli kako je uspesan.

@phoenix[illusion], ukoliko nemas mogucnosti da nabavis original, ili bilo kakvu kopiju originala. jednstavno rekompresuj taj DivX na DVD, pa kako je tako je.

sasha vukelic
13.10.2006, 16:44
Wow, moras priznati nimalo jednostavno, koliko je trajao taj film i koliko ti je trebalo mesta na disku i vremena da sve to uradis? Moguce je i u photoshop uvoziti fratke filmove i editovati svaki frejm posebno ali.... da li je vredno truda da bi se obradio film sa divx-a?
taj video sto sam radio je kucni video tako da nije postojala druga opcija.
Mozda je jednostavnije kupiti plejer koji cita sve formate (a i ne kosta mnogo)?
odlican savjet. eto phoenix-u, za manje od 50e ces rijesiti probleme za sva vremena!

nesonjacc
13.10.2006, 18:44
2. sa corel paint shop-om sam prvo podesio (odsjekao) dijelove ivica slike koje su lose izgledale. slijedi da sam podesio gammu, contrast, boje - takodje tu pomazu efekti clarify, jpeg artifact removal, edge preserving smooth ili texture preserving smoth, itd... onda sam malo povecao rezoluciju sa 400x300 na 640x480, pa onda povecao ostrinu, te dodao neki fin pozadinski sum. to znaci radis na svakoj slici posebno (batch process).
3. posto je snimak radjen interlaced (60fps) rekao sam virtualdub-u da svaki susjedni frejm spoji u jednu sliku. ovim postupkom sam vjerovatno dobio i najvise.

sto se tice slike, znato sam je korigovao - u poredjenju sa originalnim snimkom je dosta bolje. medjutim sve zavisi od toga kakav ti je kvalitet pocetnog videa.

* * *

sjetio sam se jos jednog: film the ring koji sam snimao sa satelita je bio bas previse mutan, te sam mu slicnim postupkom dodao samo blagi sum i nakon toga povecao ostrinu. krajnji rezultat je bio nevjerovatno dobar!

Baaaaaah - Frejm po frejm? - za nesto sto ima verovatno( 29,9 ili 25 fps) pa josh traje npr 90 min ???? - Ovako mazohisticki postupak ne bih ni najgorem neprijatelju preporuchio. :Freddy:
Jednostavno nema tu mnogo sta da se kazhe. -Moj savet -Nemoj ni da pokushavash ovako nesto

Bolje uzmi frejm po frejm crtaj i napravi svoj crtani film( a i to se vishe ne radi frejm po frejm) - Pa cesh bar da imash nesto originalno :aplauz:

Nema svrhe popravljati Divx -ionako niti mozesh da dobijesh Dvd kvalitet slike niti pa 5.1 audio.

sasha vukelic
13.10.2006, 19:17
Baaaaaah - Frejm po frejm? - za nesto sto ima verovatno( 29,9 ili 25 fps) pa josh traje npr 90 min ???? - Ovako mazohisticki postupak ne bih ni najgorem neprijatelju preporuchio. :Freddy:
nisi me razumio... rekao sam batch process

phoenix[illusion]
13.10.2006, 20:52
Hvala vam svima na pomoci, videcu sta cu uraditi:ciao: :n_klanja:

nesonjacc
13.10.2006, 20:52

to znaci radis na svakoj slici posebno (batch process).

!

Errr - U svakom sluchaju je- Pain in the ass-

+ ako hoces da menjash Gamma settings, brighness/ contrast , hue/ saturation , noise, cropping .... itd Zasto bi to radio u Corel Paint Shop-u kad postoje bolja reshenja( pocev od premiera, avida, , i npr Discreet combustiona( ili apple Shakea) - koji ne zahtevaju "seriju bmp slika"" -jer vec rade sa video fajlovima( pa anuliraju potrebu za mazohizmom :D )

Npr -Combusion( i shake) ti dodju nesto kao photoshop za video fajlove

+ Ipak sve to nema nekog efekta na vec "unisteni" video Divx compresijom - Eksept ako se naoruzhash djavolskiiiim strpljenjem( al bolje da pravish crtani film) :)

Konan
13.10.2006, 23:03
Ukoliko imaš solidan DivX, jako je važno koji filter ( i koji program) koristiš za konverziju u DVD. Najjednostavnije:besplatan Avi2DVD i filter CCE (4 prolaza)!
Pokušaj:alealeee: !

AstraLogos
15.10.2006, 11:20
']Da li je moguce poboljsati sliku, ako convert-ujem sa DViX-a na DVD?
Ako moze, kojim programom?
Normalno da moze. Odlican program za konverziju u DVD sve zajedno sa tilovima je CovertXtoDVD. Podesi parametre kao sto pise na sajtu i dobices ekspresno DVD sa prevodom a slika ce biti bolja od DivX-a zbog veceg bit ratea i rezolucije. ;)
Link: www.vso-software.fr/products/convert_x_to_dvd/ (http://www.vso-software.fr/products/convert_x_to_dvd/)

Javi obavezno sta si uradio i kako program radi. Ja ga koristim kad hocu ekspresno da uradim DVD iz bilo kog video formata. Chapteri su podeseni na 10 min. a ti mozes da stavis i na vise ako ti tako odgovara. :)

sasha vukelic
15.10.2006, 14:12
slika ce biti bolja od DivX-a zbog veceg bit ratea i rezolucije.
ne vjerujem u ovo...

NenadN
15.10.2006, 14:47
ne vjerujem u ovo...
Bas tako, isto bi bilo kad bi recimo imao neki audio fajl na 64kbps i 22khz i ti ga povecas na 128kbps i 44khz i dobijes poboljsanje na kvalitetu, to su gluposti, jednostavno bolje ne mozes da dobijes. Tako isto sa slikom ako imas sliku 320x240, povecas je na 640x480 dobijas jos goru. Inace moze se izvrsiti postprocessing(ulepsavanje) i audi-a i vide-a ali to je bezveze ako se moze naci original source, i rezultat nije nikad dovoljno dobar, a javljaju se jos dodatne greske u snimcima, recimo jak sum u snimku, veliki artifakti itd.

@sasha vukelic tvoj metod frejm po frejm je jedino validan i slazem se sa time, samo ako se radi o nekom unikatnom home videu. a DivX(700MB)-DVD with postprocesing je stvarno glupava konverzija.

AstraLogos
15.10.2006, 16:22
Bas tako, isto bi bilo kad bi recimo imao neki audio fajl na 64kbps i 22khz i ti ga povecas na 128kbps i 44khz i dobijes poboljsanje na kvalitetu, to su gluposti, jednostavno bolje ne mozes da dobijes. Tako isto sa slikom ako imas sliku 320x240, povecas je na 640x480 dobijas jos goru. Inace moze se izvrsiti postprocessing(ulepsavanje) i audi-a i vide-a ali to je bezveze ako se moze naci original source, i rezultat nije nikad dovoljno dobar, a javljaju se jos dodatne greske u snimcima, recimo jak sum u snimku, veliki artifakti itd.

@sasha vukelic tvoj metod frejm po frejm je jedino validan i slazem se sa time, samo ako se radi o nekom unikatnom home videu. a DivX(700MB)-DVD with postprocesing je stvarno glupava konverzija.

Nenade nemoj da mesas babe i zabe. Zvuk je jedna stvar a slika sasvim nesto drugo. Sest punih godina radim na tim stvarima i znam sta pisem.
kada se rezolucija 320x240 NTSC razvuce u pun ekran nije isto kao i rezolucija 640x480. Za to treba dodati piksele i sto ih je vise ( bit rate ) to je slika cistija u punom ekranu. A DVD radi upravo tako sto otvara pun ekran a ovaj program vodi racuna o odnosima stranica tako da je rezultat dobar. Nisam nigde naveo kvalitetan, sjajan, fenomenalan, vec bolji o DivX-a kad se razvuce u pun ekran. Ko je shvatio dobro ko nije opet dobro.
Pozdrav drustvu!

sasha vukelic
15.10.2006, 18:49
Sest punih godina radim na tim stvarima i znam sta pisem.
vjerujem da ti vjerujes u to sto pises... no to sto si rekao je potpuno pogresno
obicnim resizeom od pocetne slike sto sam okacio dobijas jednu od dve navedene (zavisno od algoritma) ali nijedna nije vece kvalitete od pocetne, cak stavise treca (image4.jpg) je manjeg kvaliteta

NenadN
15.10.2006, 19:12
Nenade nemoj da mesas babe i zabe. Zvuk je jedna stvar a slika sasvim nesto drugo. Sest punih godina radim na tim stvarima i znam sta pisem.
kada se rezolucija 320x240 NTSC razvuce u pun ekran nije isto kao i rezolucija 640x480. Za to treba dodati piksele i sto ih je vise ( bit rate ) to je slika cistija u punom ekranu. A DVD radi upravo tako sto otvara pun ekran a ovaj program vodi racuna o odnosima stranica tako da je rezultat dobar. Nisam nigde naveo kvalitetan, sjajan, fenomenalan, vec bolji o DivX-a kad se razvuce u pun ekran. Ko je shvatio dobro ko nije opet dobro.
Pozdrav drustvu!
Vrlo dobro onda si uspeo da opovrgnes jedan od fundamentalnih fizickih zakona, evo ruke, bez ljutnje ovo sto ti pricas nema veze sa vezom. Ja ne brkam babe i zabe ali audio i video jesu razlicita stvar ali se potpuno isto ponasaju sto se tice bitrate-a, kao sto si sam rekao

kada se rezolucija 320x240 NTSC razvuce u pun ekran nije isto kao i rezolucija 640x480. Za to treba dodati piksele i sto ih je vise ( bit rate ) to je slika cistija u punom ekranu.

E tako isto i za zvuk, sto imas veci samplerate treba ti veci bitrate da bi procesirao svaki sempl, a zvuk ce biti kristalno jasan i cist

Po tvojoj teoriji znaci da ja konvertujem DVD->DivX->DVD i imam super, kvalitet, a to je jednostavno ne moguce, i sa velike daljine je primetno, cak i posle dodatnog obradjivanja i sminkanja. Inace svaki oblik rekompresije je vidljivo stetan, cak i oni najmanji.

AstraLogos
15.10.2006, 19:57
vjerujem da ti vjerujes u to sto pises... no to sto si rekao je potpuno pogresno
obicnim resizeom od pocetne slike sto sam okacio dobijas jednu od dve navedene (zavisno od algoritma) ali nijedna nije vece kvalitete od pocetne, cak stavise treca (image4.jpg) je manjeg kvaliteta
Sve je to tacno sto si napisao Sasa. Ovde pricamo o konverziji DivX-a u DVD ili MPEG2 format. To je ono sto ni ja nikada ne bi radio ako ne moram. Dobijeni fajl je sto se zvuka tice ( Nenad nema pojma ) potpuno indentican a slika je zbog gustine piksela i punog PAL formata lepsa na kucnom pleyeru + je u punom TV formatu a ne suzena strafta kakav je DivX. I molim vas ja se obracam onome ko je postavio topic i usmeravam se na problem koji je iznet. Uostalom vise puta sam pisao da uvozni materijal treba snimiti u najbolje mogucem formatu tj. MPEG2 sa sto vecim bit rateom a onda da se konvertuje u AVI ili bilo koji codek koji se zeli. Medjutim sustina ovog topica je obrnuta radnja i program koji to moze da uradi. U tom smislu sam i pisao coveku a ne da mudrujem sta je bolje.
Pozdrav druze!

NenadN
15.10.2006, 20:14
Dobijeni fajl je sto se zvuka tice ( Nenad nema pojma ) potpuno indenticanVau uspeo si da rekonstruises iz mp3 @ 128 sterea u 5.1 AC3 ili 5.1 DTS i zvuk je indentican. LOL

AstraLogos
15.10.2006, 20:17
Vrlo dobro onda si uspeo da opovrgnes jedan od fundamentalnih fizickih zakona, evo ruke, bez ljutnje ovo sto ti pricas nema veze sa vezom. Ja ne brkam babe i zabe ali audio i video jesu razlicita stvar ali se potpuno isto ponasaju sto se tice bitrate-a, kao sto si sam rekao

E tako isto i za zvuk, sto imas veci samplerate treba ti veci bitrate da bi procesirao svaki sempl, a zvuk ce biti kristalno jasan i cist.

Brkas ti babe i zabe samo tako. Zvuk - akustika je sasvim nesto drugo od 25 slika u sec. Kakav bit rate pominjes za zvuk i sliku. Zvuk ima svoju dinamiku, moze biti stereo, mono visekanalni, ima svoj frekventni raspon, linearnost ... i sve to podjednako utice na kvalitet zvuka i nema veze sa slikom da bi se uporedjivalo. Jesi li mozda cuo za digitalno remasterizovanje? Snimci iz 60-tih godina proslog veka, cuju se bolje nego originali. Dobro u pitanju je studijska oprema ali se postupak ipak moze izvesti a to sto po tebi krsi fizicke zakone to je samo ljudsko neznanje koje se stalno menja pa i mnoge teorije padaju u vodu. Istorija nas na to uci, da sto je danas nemoguce sutra je to stvarnost. ;)

NenadN
15.10.2006, 20:29
Brkas ti babe i zabe samo tako. Zvuk - akustika je sasvim nesto drugo od 25 slika u sec. Kakav bit rate pominjes za zvuk i sliku. Zvuk ima svoju dinamiku, moze biti stereo, mono visekanalni, ima svoj frekventni raspon, linearnost ... i sve to podjednako utice na kvalitet zvuka i nema veze sa slikom da bi se uporedjivalo.A o kakvom nabijanju pixela ti pricas? Izgubljene pixele ne mozes povratiti, koji su izgubljeni na kompresiji, kao ni semplove izgubljene recimo mp3 kompresijom. Ti hoces da kazes da mozes povecanjem rezolucije slike da dobijes na kvalitetu. Znaci ti radis digitalni remastering i dobio si extra sliku samo sto si uradio digitalni remastering. Da kako da ne.

AstraLogos
15.10.2006, 20:30
Po tvojoj teoriji znaci da ja konvertujem DVD->DivX->DVD i imam super, kvalitet, a to je jednostavno ne moguce, i sa velike daljine je primetno, cak i posle dodatnog obradjivanja i sminkanja. Inace svaki oblik rekompresije je vidljivo stetan, cak i oni najmanji.
Ne, nigde ovo nisam spomenuo. Jednostavno sam si izmislio pricu. Pitanje je bilo DivX u DVD a ne to sto ti pises. Tako je, svako resemplovanje u kucnim uslovima stetno je po video materijal. Ali ovde je pitanje gledanja na TELEVIZORU koji priznaje gustinu piksela pa i tako konvertovan video materijal odlicno se vidi na TV-u. Jesam li sada jasan.:confused:
I video materijal takodje moze se digitalno remasterizovati ( cak i crno beli filmovi sada su u boji ) bez gubitka kvaliteta. Dok postoji ova cinjenica nikako ne mozes biti u pravu. Kvalitet izlaznog materijala u kucnim uslovima zavisi pre svega od programa koji koristis ali o tom nacinu ste vec pisali i nije red da sada ponavljam.
Dakle ako hoces da se nadmudrujes da otvorimo topic a coveku lepo odgovorimo kako da najjednostavnije dodje do svog DVD snimka. To je poenta ovog topika a ne ovo sto sad mi ovde razglabavamo. ;)

AstraLogos
15.10.2006, 20:33
A o kakvom nabijanju pixela ti pricas? Izgubljene pixele ne mozes povratiti, koji su izgubljeni na kompresiji, kao ni semplove izgubljene recimo mp3 kompresijom. Ti hoces da kazes da mozes povecanjem rezolucije slike da dobijes na kvalitetu. Znaci ti radis digitalni remastering i dobio si extra sliku samo sto si uradio digitalni remastering. Da kako da ne.
Nenade citaj pazljivo post. Ne pisem ja o nabijanju piksela nego sta u strukturi zvuka postoji a sto nema u slici.Jesi li sad skapirao. :confused:

NenadN
15.10.2006, 20:37
I video materijal takodje moze se digitalno remasterizovati ( cak i crno beli filmovi sada su u boji ) bez gubitka kvaliteta.Opet nisi u pravu, ti ga mozes digitalno remasterizovati, i cak da zanemarimoi kvalitet, ali ponovna kompresija u MPEG2, dodatno ostecuje kvalitet, tako da bilo kako okrenes gubici su uvek prisutni, sem da taj materijal ostavis nekompresovan, znaci DivX->remastering->nekompresovan materijal. E na ovaj nacin se ne gubi nista.

Pozdrav.

AstraLogos
15.10.2006, 20:41
Vau uspeo si da rekonstruises iz mp3 @ 128 sterea u 5.1 AC3 ili 5.1 DTS i zvuk je indentican. LOL
Nisam ja nista uspeo da rekonstruisem opet izmisljas ono sto nisam napisao.
Vidi ovo ne vodi nicemu pa bih te zamolio da prekinemo diskusiju. Zar ne shvatas da je ovo sto pises i primoravas me na odgovor :offtopic:
Ako zelis ( vec sam napisao ) otvori temu pa da prodiskutujemo.

NenadN
15.10.2006, 20:48
Nisam ja nista uspeo da rekonstruisem opet izmisljas ono sto nisam napisao.Pa napisi malo razumljivije, ti si napisao

Dobijeni fajl je sto se zvuka tice ( Nenad nema pojma ) potpuno indenticanIndentican kao original? ili sta indetican kao sta? Inace ako si mislio kad si uradio konverziju DivX->DVD tj zvuk koji je bio MP3, ti ga rekompresovao u AC3, ili MP2 dobio indentican zvuk, onda sam ja pogresno protumacio, ali ti si bas uradio ono o cemu ja ovde pricam celo vreme, bilo kakvo povecanje bitrate-a ne moze da poveca kvalitet nebitno zvuka ili slike.

AstraLogos
15.10.2006, 21:09
Pa napisi malo razumljivije, ti si napisao

Indentican kao original? ili sta indetican kao sta? Inace ako si mislio kad si uradio konverziju DivX->DVD tj zvuk koji je bio MP3, ti ga rekompresovao u AC3, ili MP2 dobio indentican zvuk, onda sam ja pogresno protumacio, ali ti si bas uradio ono o cemu ja ovde pricam celo vreme, bilo kakvo povecanje bitrate-a ne moze da poveca kvalitet nebitno zvuka ili slike.
Slazem se Nenade i znam da povecanje bilo kakvog bit ratea za zvuk ili sliku nece dobiti niti dati bolji kvalitet. Pitanje je kako da covek konvertuje materijal i da ga gleda na pleyeru sa sve titlovima. Pa ako je covek jos neiskusan po tom pitanju onda mu je odlicno resenje upravo link koji sam mu dao. Pogledaj u dnu stranice koliko nagrada ima program. Ono sto se meni svidja kod VSO, sto moze bilo sta od video kompresije da pretvori u VOB strukture a da se ne cimas . Ima cak i mali interfejs za kreiranje meny-a a automatski pravi sam chaptere na 10 min. Za titlove biras po izboru font koji hoces, velicinu i boju fonta i sve to u jednom programu. Na kraju i reze gotov projekt na DVD ili ostavlja ga na HDD po zelji.
E to je bilo pitanje i tema ovog topica. Sad sto sam mozda bio skrt u objasnjenju nekih pojmova to je iz razloga da ne zbunjujem coveka novim informacijama.
Ja cu samo da mi vreme dozvoli otvoriti temu o teoriji zvuka uopste i objasniti recimo zasto je cevno pojacalo kvalitetnije od tranzistorskog ili integrisanog. To objasnjenje moze da da samo onaj ko se zaista razume u elktroniku i akustiku. ;)
Nadam se da ces tamo da budes aktivan kao i ovde. :)
Pozdrav druze!

NenadN
15.10.2006, 21:25
Mods sorry for offtopic

a cu samo da mi vreme dozvoli otvoriti temu o teoriji zvuka uopste i objasniti recimo zasto je cevno pojacalo kvalitetnije od tranzistorskog ili integrisanog. To objasnjenje moze da da samo onaj ko se zaista razume u elktroniku i akustiku.
Nadam se da ces tamo da budes aktivan kao i ovde.
Pozdrav druze!
Naravno da je cevno pojacalo bolje i tu nema polemike moze da kaze ko sta oce ali ja znam sta sam cuo, i ovde se potpuno slazemo i u tome cu te podrzati.

Nego ja hocu da pojasnim moje postupke, moj cilj je da nateram ljude da ne rade bilo kakav vid rekompresije, ili bilo kakav remastering vec osakacenih fajlova, jer to je nesto najgore sto moze da izgleda odnosno zvuci, ma koliko program bio dobar.

Pozdrav druze

sasha vukelic
15.10.2006, 22:06
( cak i crno beli filmovi sada su u boji )
da mi je znati ko te je to slagao...

nego... da se vratimo na sustinu: ako divx jednostavno rekompresujes u dvd gubis na kvalitetu i to je definitivno

AstraLogos
16.10.2006, 0:05
da mi je znati ko te je to slagao...

nego... da se vratimo na sustinu: ako divx jednostavno rekompresujes u dvd gubis na kvalitetu i to je definitivno
Pa eto gledao sam jedan za koga znam da je crno beli film obradom sada u koloru. Radi se o serijalu "Svetac" sa Rodzerom Murom u glavnoj ulozi, glumac koji je jedan od Dzems Bondova. Znam da se niste ni rodili u to vreme pa ne znate. Postujem samo cinjenice a ne odokativnu pricu. Navedi argumentima da ovo sto sam sada napisao nije tacno. :dedica:
A ko je tebe slagao da to ne postoji. :D

Pod odredjenim uslovima ne mora se izgubiti na kvalitetu kada se DivX prebacuje u DVD. Da si prijateljski nastupio kao sto sam ja prema tebi a ne cinicnim izjavama mozda bi razmenili iskustva po tom pitanju.
Ne zelim da zagadjujem forum pa je svaka dalja rasprava na tu temu sa moje strane zavrsena. Ti pisi sta hoces a modovi su tu pa neka reaguju kako misle da treba.
Pozdrav tebi. :)

NenadN
16.10.2006, 0:20
Pa eto gledao sam jedan za koga znam da je crno beli film obradom sada u koloru.Moras se sloziti da je to sasvim druga prica jer obrada matrice tj original vide-a je sasvim drugacija obrada, tj bez gubitaka.

AstraLogos
16.10.2006, 0:52
Moras se sloziti da je to sasvim druga prica jer obrada matrice tj original vide-a je sasvim drugacija obrada, tj bez gubitaka.
Tako je Nenade u pravu si i slazem se sa tvojom konstatacijom.;)
Postoje kazem i drugi nacini kako doci do snimka a da se ne gubi mnogo od izvornog koda.

sasha vukelic
16.10.2006, 4:07
mozda jesam mlad (23) ali se u ove stvari odlicno razumijem.
Pa eto gledao sam jedan za koga znam da je crno beli film obradom sada u koloru. Radi se o serijalu "Svetac" sa Rodzerom Murom u glavnoj ulozi
necu ti ja mudrovati nista, vec pretrazi sam na internetu kako je taj film odjednom "dobio" boju.
sto sigurno nije ovako:
za koga znam da je crno beli film obradom sada u koloru.
tj. sigurno nisu iz crno bijelog filma nekom magijom izvukli boju... ako mislis suprotno, dam ti ja crno-bijeli film i ako uspijes od njega napraviti film u boji, odmah ti urucujem 1000evra (no da ne bojis svaki frejm posebno, naravno, a tako je npr. nastao prvi film u boji)
Pod odredjenim uslovima ne mora se izgubiti na kvalitetu kada se DivX prebacuje u DVD
ako prebacujes avi fajl koji je kompresovan sa divx-om ili xvid-om izgubices kvalitet. moguce je napraviti da taj gubitak kvaliteta bude jako malen i gotovo neprimjetan. no gubitak je tu i ne moze se izbjeci.
opet, ako mislis suprotno, dam ti ja divx (recimo 10ak mb) i ako uspijes napraviti dvd istog kvaliteta, odmah ti urucujem jos 1000evra.

i jos da se podsjetimo na tvoju pocetnu izjavu:
']Da li je moguce poboljsati sliku, ako convert-ujem sa DViX-a na DVD?Normalno da moze. Odlican program za konverziju u DVD sve zajedno sa tilovima je CovertXtoDVD. Podesi parametre kao sto pise na sajtu i dobices ekspresno DVD sa prevodom a slika ce biti bolja od DivX-a zbog veceg bit ratea i rezolucije
stvarno dobro razmisli prije nego sto opet kazes da je ova tvoja izjava tacna. jer uopste nije.

nesonjacc
16.10.2006, 22:25
Tako je Nenade u pravu si i slazem se sa tvojom konstatacijom.;)
Postoje kazem i drugi nacini kako doci do snimka a da se ne gubi mnogo od izvornog koda.

Ali zaboga - Posto se u temi radi o Divx- to DVD, o popravljanju kvaliteta Divx kompresovanog snimka - Nema smislia pricati o " ne gubljenju izvornog koda" - Jer je on i hahaaa izgubljen.- Tj nemamo izvorni snimak.

Dakle Jednostavan odgovor na pitanje je - NE NE NE NE - Divx remastering nece nista drasticno da popravi. Jer nemoze da povrati izgubljenne pixele( i ne moze da mp3 kompresovani audio rekonstruishe u AC3 5.1) - ako neko tvrdi suprotno - molim neka iznese dokaze vezane za dotichni sluchaj.( a ne da pominje kako rekoste BABE i ZABE)

Da vas podsetim Ovo je tema