PDA

Prikaži potpunu verziju : Zadatak u C-u pomoc..

acogrunge
6.8.2013, 22:09
Zadatak glasi:
Sa standardnog ulaza se unose veliki, celi, neoznaˇceni brojevi sa najviˇse 100 cifara. Ovih brojeva ima manje od
100 ali njihov broj nije unapred poznat. Napisati program koji sabira ovako unete brojeve i na standardni izlaz
ispisuje njihov zbir. [50 poena]
Napomena : Svaki broj se unosi u posebnom redu a potrebno je voditi raˇcuna o korektnosti ulaznih podataka.

Mene zanima kako regulisati to da njihov broj nije unapred poznat.Znam da bi bilo suvisno da od nekog trazim da mi radi citav zadatak,ali moze li neko da napise kod samo za taj deo ili bar da ideju kako bih to mogao odraditi.Unapred hvala.

voodoo_
6.8.2013, 22:19
Dve varijante imaš:

1. Ili pitaš korisnika koliko brojeva planira da unese (i on unese neki broj N), pa na osnovu toga alociraš niz od N unsigned integer-a, zavrtiš petlju od I do N i popunjavaš niz

2. Vrtiš while petlju i unosiš broj po broj, sve dok korisnik ne unese neku vrednost za koju ćeš ga na početku obavestiti da će služiti kao signal da je kraj unosa (recimo nula). Pre unošenja alociraš neki niz proizvoljne dužine (recimo 10), a kada korisnik unese 10 brojeva, uradil realokaciju istog niza kako bi mu povećao kapacitet za dalje unošenje.

Teva
6.8.2013, 22:24
Pa pošto ti se ne traži da pamtiš sve brojeve koje unosiš, samo ih trpaš na sumu dok god ti se ne unese nešto za šta ćeš podrazumevati kraj unosa.

Tipa

int main(){
int temp, sum = 0;
do{
printf("Unesi broj: \n");
scanf("%d",&temp);
sum += temp;
}
while(temp !=0)
}

To bi ti sabiralo sve intove dok god ne uneseš 0.
Sa bigintom je isti princip stim što moraš sam da implementiraš sabiranje :)
(Verujem da ti je poznato da se bigint čuva kao niz karaktera :) )

voodoo_
6.8.2013, 22:32
E jesam glup :opanachke
Al izvinjavam se, kodirao sam devet sati danas, ne znam de je levo

Teva
6.8.2013, 22:45
Još ako si kodirao u Linuxu sve ti je oprošteno xD To te skroz zaglupi :P

enaB
7.8.2013, 0:02
[za brisanje]

voodoo_
7.8.2013, 7:41
Još ako si kodirao u Linuxu sve ti je oprošteno xD To te skroz zaglupi :P

Al bukvalno :(

Teva
7.8.2013, 10:52
E aj da iskoristim priliku da te priupitam pošto ne mogu da ti pošaljem privatnu xD :D Šta se radi konkretno u Institutu MP? Razmišljam se da se prijavim za praksu il poso, pošto su mi studije do jaja rasterećene sl godine...

voodoo_
7.8.2013, 13:06
Na Telekomunikacijama se rade embedded računari na ARM-u sa Linuxom i Androidom, na Računarima rade nešto s bazama, pojma nemam o detaljima.

Aktuelni projekti: Q7-TI8168 (http://www.embedded.rs/products/ti-davinci-dm8168-qseven-module), OMAP5430 Pico-ITX (http://www.embedded.rs/products/ti-omap5430-pico-itx-sbc)

Teva
7.8.2013, 19:05
U to izgleda do jaja :D
Kako izgleda raditi embeded programiranje?
Msm to mi liči na neki sistemski C/asm :D

voodoo_
7.8.2013, 20:06
Asembler više niko ne pipa, samo C i eventualno C++ :)
Potraži knjige "Embedded Linux Primer" (2nd Edition) i "Embedded Android", čisto da stekneš sliku.
Na praksu se možeš prijaviti kad oćeš, a i za posao bome, pošto mi se čini da si i previše kvalifikovan :D (doduše ovi malo cimaju da se poznaje i hardver u nekoj meri, ali kad zapošljavaju programere, svesni su da zapošljavaju programere a ne elektroničare).

Teva
7.8.2013, 20:48
Ma ja samo zvučim pametno xD
Aj daj mi neki mejl nešto da te ne mračim vako javno xD :D

MODEDIT: Licne poruke pa opletite