PDA

Prikaži potpunu verziju : Kako nalepiti zvuk na video file??

Julius
9.10.2006, 12:46
Intersuje me pomocu kog programa moze da se nalepi zvuk na video file bez zvuka. Npr. imam jedan koncert kome zvuk nije sinhronizovan sa slikom pa sam pomocu 3gp video converter-a izvukao samo audio u mp3 formatu, pa bih pokusao da ga nalepim na video tog koncerta i uz malo srece probam da ga bolje sinhronizujem. Ako neko zna bio bih zahvalan na pomoci!

DorianGrey
9.10.2006, 13:08
Pa koliko znam, to mogu Vegas i Adobe Premiere :)

Spawn BG
9.10.2006, 18:00
VirtualDub, na primer...

srlle
12.10.2006, 14:46
Najbolji nacin je da sve iskonvertujes u DV format, pa da sve to uvezes u neki editing program, na pr. Premiere ili Edius, i tamo sredis to sto ima da se sredi.Posle sve konvertujes nazad u divx ili vec sta ti treba.puno posla, puno vremena al ako ti je bas bitno...
Mozes da probas i virtual dab i u tom slucaju ti zelim srecu:D .

NenadN
12.10.2006, 18:27
Najbolji nacin je da sve iskonvertujes u DV format, pa da sve to uvezes u neki editing program, na pr. Premiere ili Edius, i tamo sredis to sto ima da se sredi.Posle sve konvertujes nazad u divx ili vec sta ti treba.puno posla, puno vremena al ako ti je bas bitno...I vrlo los savet. Jer sto rekompresovati sliku i gubiti jos na kvalitetu kad ne mora.

Zavisi kakav je taj fajl ali ako je AVI, VirtualDub je bas za tebe.

srlle
15.10.2006, 23:16
I vrlo los savet. Jer sto rekompresovati sliku i gubiti jos na kvalitetu kad ne mora.

Zavisi kakav je taj fajl ali ako je AVI, VirtualDub je bas za tebe.
A sta ako zvuk totalno izlazi iz sinhronizacije sa slikom?Onda mora da se macuje sa onim silnim opcijama po V Dabu.Nije bas za pocetnike.

NenadN
15.10.2006, 23:29
A sta ako zvuk totalno izlazi iz sinhronizacije sa slikom?Onda mora da se macuje sa onim silnim opcijama po V Dabu.Nije bas za pocetnike.
A Premiere i Eidus su za pocetnike, i laksi su od VirtualDuba?, meni su jednostavno svi korisni ali kad posao moze da se zavrsi sa sto manje konverzija izmedju formata, i mislim stvarno zasto dirati kvalitet slike ako ne mora. Inace najbolji rezultat moze da dobije kombinaciom premiera i vduba, tako sto ce sinhronizaciju da izvrsi preko premiera, pa ce da exportuje zvuk koji ce sa vdubom, da mixuje sa videom.

zvucnjak
18.10.2006, 14:36
Moze i CyberLink Power Director

Stefko
20.10.2006, 21:40
Bilo koji program za video montazu

dechkotzar
3.11.2006, 13:59
VirtualDub je keva!!! GNU, besplatan, nije komplikovan...
Shta vishe?