PDA

Prikaži potpunu verziju : PLIZ HELP OPET INTERNET PROBLEM

optimus_prime
6.10.2006, 18:28
Ovako, dobio sam neki internet koji ide preko telefonske linije i koji je nesto slicno kao adsl, e sad, modem je speedtouch546v6, i sad za windows on vec vidi modem i napravio je local area conection koji je conected, onda sam ja zvao sluzbu telekom u austriji i oni su mi objasnili kako da napravim dailer kao za dial up, samo sto je ovaj net jako brz, e sad kako to isto napraviti i na Ubuntu linuxu, imam podesavanja i IP adresu sto sam kucao za win. Nemojte da me saljete na neke druge forume ili linkove, ako neko zna i hoce moza da postuje. Unapred hvala!!!

optimus_prime
7.10.2006, 21:22
STa je bilo Linuxasi , niko da pomogne a.

optimus_prime
11.10.2006, 20:38
daj ljudi zna li neko

paterfamilias
11.10.2006, 22:00
Ovako, dobio sam neki internet koji ide preko telefonske linije i koji je nesto slicno kao adsl, e sad, modem je speedtouch546v6, i sad za windows on vec vidi modem i napravio je local area conection koji je conected, onda sam ja zvao sluzbu telekom u austriji i oni su mi objasnili kako da napravim dailer kao za dial up, samo sto je ovaj net jako brz, e sad kako to isto napraviti i na Ubuntu linuxu, imam podesavanja i IP adresu sto sam kucao za win. Nemojte da me saljete na neke druge forume ili linkove, ako neko zna i hoce moza da postuje. Unapred hvala!!!
Baš si određen,nije adsl,nije dial up-kakvu si internet uslugu dobio uopšte?

optimus_prime
11.10.2006, 22:03
:kreza: Ups, ja zaboravio da ispravim , to je VPN konekcija. na winu sam je podesio tako sto sam ukucavao ip adrese dns, ali stvarno neznam sta je sve potrebno u Linuxu da se to odradi ida se dobije dailer kao u Winu

renegade_of_funk
12.10.2006, 18:14
ja za VPN konekciju na UBUNTU 6.06 koristim pptplinux i pptpconfig, probaj na ovoj adresi

http://pptpclient.sourceforge.net/

i na toj adresi imas veoma detaljno uputstvo za vise distribucija (posto nisi napisao koju ti koristis)