PDA

Prikaži potpunu verziju : Logback SocketAppender Java

problemNo1
20.4.2013, 19:29
Pozdrav drugari,

Dobio sam sledeći zadatak na poslu. Trebam da logujem program u FileAppender i SocketAppender koristeći slfj-logback, onda taj log uhvatim u nekom drugom programu, filtriram ga (tipa ako je ova vrednost veća od 1000, ako je ERROR level u logu itd) i na kraju taj filtrirani log pošaljem na mail. Našao sam na netu ovaj program koji deluje da to može - logstash (http://logstash.net/). Naime, kad koristim tcp input da bi uhvatio TCP socket koji šalje SocketAppender izgleda da sve radi ali dobijam čudne poruke. Ne znam kako SocketAppender pakuje poruku, u kom formatu, koji je charset, kako bi trebao da je primim itd. Da li je možda neko radio sa tim i da li zna? Ne moram da koristim logstash, može i bilo koji drugi program, ali bilo bi poželjno. Znači interesuje me samo deo vezan za poruku (podatak) koja se šalje preko SocketAppendera.

problemNo1
26.4.2013, 15:00
Ok, shvatio sam gde leži problem. SocketAppender šalje serijalizovane podatke a na serverskoj strani ih logstash ne deserijalizuje. Rešio sam problem tako što sam koristio SimpleSocketServer klasu logbacka koja uzima dva argumenta: port i config file u xmlu. Sad mi se desio drugi problem. Kad šaljem na localhost ili neku adresu u mom LANu logovi se šalju bez problema ali kad šaljem ka nekoj javnoj IP adresi on tu zablokira. Verovatno imam nekih problema sa ruterom/firewallom. Kad hoću da se povežem na udaljeni office server koristeći ssh i password u Linuxu terminalu to sve prodje bez panela. Kad koristim telnet onda neće. Sad ne znam gde je problem. Pokušaću da istražim taj deo više pošto ne znam mnogo mreže.