PDA

Prikaži potpunu verziju : Pomoc: 3G USB internet i tablet

INSANE
3.4.2013, 14:07
Planiram devojci da kupim tablet, uzeo bih ovaj sa linka ispod:
https://www.asus.com/Tablets_Mobile/ASUS_Transformer_Pad_TF300T/#specifications

E sad, ona koristi VIP 3G USB internet (postpaid), potreban joj je zbog posla. Kako ovaj tablet nema slot za SIM karticu, da li bih mogao da povezem 3G modem i tablet preko USB porta (pise da ima jedan USB 2.0 port), da li bi mi trebao neki dodatni softver (kao sto se instalira na windows-u, automatski, kada se ubaci 3G modem) i da li bi to uopste moglo da radi. Pomagajte...

darko31
7.4.2013, 19:48
Ok, pregledao sam malo forume i može da radi ali uz nekoliko začkoljica. Prva stvar koja je bitna je da moraš da rutuješ tablet, a posle toga se sa posebnim aplikacijama može koristiti konekcija. Takođe, samo browser radi ovako, Play Store npr. ne radi.

Koji su kriterijum pri izboru tableta osim 3G-a, pa da pronađemo neki odgovarajući.

INSANE
8.4.2013, 21:14
Ok, pregledao sam malo forume i može da radi ali uz nekoliko začkoljica. Prva stvar koja je bitna je da moraš da rutuješ tablet, a posle toga se sa posebnim aplikacijama može koristiti konekcija. Takođe, samo browser radi ovako, Play Store npr. ne radi.

Koji su kriterijum pri izboru tableta osim 3G-a, pa da pronađemo neki odgovarajući.

Ma bitno je da radi 3G modem i da je ekran 10". E sad ovaj Asus mi je sasvim ok i nije preterano skup ali nema slot za SIM karticu. A sve sto sam gledao sa SIM karticom je preterno skupo. Doduse nasao sam jedan Prestigio za nesto vise od 30000, poseduje SIM slot ali je hardverski slabiji od ovog Asusa.

darko31
8.4.2013, 23:17
Nexus 7 ima ekran od 7", ali zato ima odličan hardver, 3G i daleko je povoljniji od 10" tableta sa 3G-om. Možda da pitaš devojku da ponovo razmisli od dijagonali ekrana, s obzirom na cenu.