PDA

Prikaži potpunu verziju : PDF "mirror" u "Normal"

Ben Dover
8.12.2005, 16:07
Dakle, poslat mi je fajl .pdf obrnut u "mirror" za stampu. Ima li opcije da ga vratim kako bih ga editovao. Sve to u Acrobat 6 Pro

@moderator
ovo je trebalo ici u Aplikativni softver ali ne u neku od ove 3 pod sekcije. Hvala

oluja
9.12.2005, 19:36
Dakle, poslat mi je fajl .pdf obrnut u "mirror" za stampu. Ima li opcije da ga vratim kako bih ga editovao. Sve to u Acrobat 6 Pro
@moderator
ovo je trebalo ici u Aplikativni softver ali ne u neku od ove 3 pod sekcije. Hvala

Predpostavljam da je pdf generisan iz nekog *.ps fajla spremljenog za filmovanje... Jedino da probas da ga ponovo odstampas u neki linotronic stampac gde ces opet zadati mirror opciju pa destilovati u pdf... javi da li je upalilo, odavno nisam slao nista na filmovanje pa sam zaboravio te stoseve sa mirror i ostalim postscript zezalicama...
Izgleda da nije dovoljno jasno da 2D podrazumeva i probleme sa DTP-om...

P.

Simke
9.12.2005, 23:20
Probaj da ga otvoriš u CorelDraw 12.
Sad sam probao i otvorio neki AdAwareSE106changelog.pdf čak sam mogao i da ga editujem a okrenuo sam ga iz zezanja, ladno. Probaj.

kolorgrafika
4.3.2009, 10:51
Najbolji rad sa PDF formatima ti je da skines sa Adobe sajta ili ako nađeš na nekom drugom dodatak za PDF "PITstop", imaš ga na engleskom i njemačkom jeziku, sa tip dodatkom možeš raditi u PDF. Ako nemaš takav dodatak, najbolji rad sa PDF je da ga otvoriš u Ilustratoru.

purposemaker
31.3.2009, 12:28
Mozesh da ga otvorish i u photoshopu pa idi na image->rotate canvas->flip canvas (horizontal ili vertical) ;)

oluja
31.3.2009, 13:49
Mozesh da ga otvorish i u photoshopu pa idi na image->rotate canvas->flip canvas (horizontal ili vertical) ;)

Photoshop rasterizuje sve vektore u PDF-u...

scum
9.4.2009, 14:28
imas mali plugin (1-2mb) za acrobat koji ti resava to.... quite box of tricks...

isto tako mozes da placeujes PDF u InDesign ili Illustrator pa da ga flipujes i snimis ponovo kao PDF

nemoj da otvaras u Corelu nikako posto ce sigurno nesto da poremeti...

ili ako nemas adobeove programe, skini neki postscript virtuelni PDF stampac, pa mu stavi mirror u opcijama