PDA

Prikaži potpunu verziju : externi modemi

jagodanbg
25.9.2006, 21:16
posto moj soft modem linux ne prepoznaje hocu da kupim neki "normalan"; da li svaki externi modem linux-i prepoznaju? npr nasao sam polovne povoljno:
Modem Agere Lucent 56k EKSTERNI - 20 jura
Faxmodem U.S.ROBOTICS 56K - EXTERNI, SERIAL PORT - 20 jura
Modem Intel Ambient Hardware 56k - 500 djunti

da li uzeti nesto od ovog?

SuperG
25.9.2006, 22:24
posto moj soft modem linux ne prepoznaje hocu da kupim neki "normalan"; da li svaki externi modem linux-i prepoznaju? npr nasao sam polovne povoljno:

da li uzeti nesto od ovog?

Da das 20 evra za polovan 56k modem (iako je eksterni) u vreme kada je broadband maltene svima dostupan?

bofi
25.9.2006, 22:57

Za ova dva proveri da li su podrzani od disribucije koju imas a sto se tice Intela ja imam Intel 536EP i ja sam uspeo da ga poteram na SUsE - u i Ubuntu 5.10. Koliko ja znam mozes da kupis bilo koji externi modem koji se kaci na seriski port.

brainZ
26.9.2006, 21:04
Da das 20 evra za polovan 56k modem (iako je eksterni) u vreme kada je broadband maltene svima dostupan?

Hm, rekao bih da se moglo zakljuciti da on spada u grupu onih kojima "broadband" nije dostupan.

@jagodanbg

Taj poslednji je soft modem, to sto je ubacen HW u naziv opravdava se valjda sa ono pola cipa vise zalemljenog na PCI plocicu. Inace, svaki serijski modem radi bez problema na Linuxu, a ja bih na tvom mestu uzeo US Robotics...

SuperG
26.9.2006, 21:18
Hm, rekao bih da se moglo zakljuciti da on spada u grupu onih kojima "broadband" nije dostupan.

Ja sam samo hteo da naglasim da ne vredi tih para.

jagodanbg
26.9.2006, 21:44
nemam finansijskih uslova za adsl ili kablovski tako da se moram zadovoljiti dail up-om!

renegade_of_funk
26.9.2006, 22:10
probaj sa bezicnim malo je jeftiniji :)

milke
27.9.2006, 2:35

Ambient ne uzimaj, ne radi pod linuxom. Imao sam ga ja, pa sam posle silnih sati provedenih u guglanju i kompajliranju zaključio da modem nikako ne radi na linuxu (iako je Intel čip). Zamenio sam ga sa ortakom koji je imao Intel536EP i windows, tako da mi je on spasao život :) a sad teram kabl :qliranje: