PDA

Prikaži potpunu verziju : 3d max-verzija?

vickovic zlatko
22.9.2006, 20:42
imam 3d max 5.1 i poceo sam pomalo da se zezam sa njim.Video sam da ima i cak verzija 8 autodesk dvd,zanima me dali je neko probao tu 8-icu,ili 7 i 6-icu i dali ima nekih drasticnih pomaka;ili mogu da nastavim da radim sa ovom...:ciao:

Psychon@ut
22.9.2006, 20:51
U principu za početnika je dovoljna i ta verzija.Nećeš moći na početku da iskoristiš ni 10% mogućnosti makse u toj verziji,a u osmici ni 1% :) .

nesonjacc
22.9.2006, 20:57
Eto imao sam tu srecu da radim u svim verzijama koje si pomenuo
U principu ima razlike u odnosu na 5 i kasnije verzije - ali razlike u 6-8 su minimalne( dok izmedju 7 i 8 -obicnom korisniku neprimetljive)

tako da mozesh bar da nabavish 6. za kasnije verzije za sada je svejedno( dodaj tu i R9 - koji samo donosi podrsku za 64 bitne procesore i neke sitnice)

Lucic Nemanja
26.9.2006, 18:06
Ne znam po koji pu mi je da drugima govorim:nov_explo .
Ako si pocetnik a hoces da radis u 3D max-u pocni od Gmax-a:dedica: .
Mnogo je laksi od originala,a koristi isti interfejs.Znaci kad savladas Gmax onda predji na 3D max.
Ja sam se zeznuo sto nisam tako radio,ali sad mi je bezveze da prelazim na Gmax kad sam vec naucio dosta (ako se tako moze nazvati:D ) u 3D max-u.

www4.discreet.com/gmax/

nesonjacc
26.9.2006, 18:19
Ako si pocetnik -Nikako neces poceti da radish u GMAXu. A zasto -zato to si u gmaxu uskracen za jednu veoma veoma bitnu stvar - Renderer
Tako da zaboravite na ovaj post iznad.( zve je lepo u gmaxu gok ne pozelish da drmnesh F9) - Gmax je orijentisan vishe na game modeling( pa mu renderer i ne treba)
Dakle zaobici please. Postoji razlog zbog koga ga autodesk vishe ne nudi.

Lucic Nemanja
26.9.2006, 18:32
E reci kad nema rendern!%^@#$:boodala: :boodala: .
Nisam znao.Onda zaboravi sve sto sam ranije pisao.
Onda pocni od 3ds max 1:D .Zezam se.Ja sam pre jedno 3 godine poceo od petice,a pre neki dan sam presao na osmicu.Preporucio bih i tebi da to uradis.:dedica: :dedica:

PeTkO
26.9.2006, 21:53
U principu za početnika je dovoljna i ta verzija.Nećeš moći na početku da iskoristiš ni 10% mogućnosti makse u toj verziji,a u osmici ni 1% :) .
100% si upravu.Ja sam se za*ebao sto nisam tako poceo od GMax-a pa onda da pocne od verzije 5,6,7 pa tek onda 8 3d max.Poslusaj ovaj savet!!!