PDA

Prikaži potpunu verziju : Zakucavanje Explorera

Rocker
5.9.2006, 2:00
Javlja mi se veoma čudna stvar: kad kliknem na neki fajl sa .mpg ekstenzijom izleti mi poruka da je explorer nešto syeb'o i da mora da se zatvori. Za trenutak nestane taskbar i ponovo se pojavi. Napominjem da ne pokušavam da otvorim fajl, nego samo jednom kliknem mišem ili kad naletim na njega među ostalim fajlovima kursorskim tasterima. Ovo se dešava SAMO sa nekim .mpg fajlovima i to uvek istim (znači, ne sa svim). Da li neko ima predstavu o čemu se radi?:confused:
P.S. Nemojte samo da mi predlažete reinstalaciju, ovako je bilo i na prethodnoj.:rolleyes:
P.P.S. Kad takav neki fajl otvorim u Virtual Dub-u, on uvek prijavi da fajl ima grešaka, ali ih popravi i može da se gleda normalno.:icon_scra

dbaja
5.9.2006, 22:39
Napominjem da ne pokušavam da otvorim fajl, nego samo jednom kliknem mišem ili kad naletim na njega među ostalim fajlovima kursorskim tasterima. Ovo se dešava SAMO sa nekim .mpg fajlovima i to uvek istim (znači, ne sa svim). Da li neko ima predstavu o čemu se radi?:confused:
P.S. Nemojte samo da mi predlažete reinstalaciju, ovako je bilo i na prethodnoj.:rolleyes:
P.P.S. Kad takav neki fajl otvorim u Virtual Dub-u, on uvek prijavi da fajl ima grešaka, ali ih popravi i može da se gleda normalno.:icon_scra

To što pređeš preko fajla strelicama ili na neki drugi način, u prozoru s leve strane izaziva pokušaj prikazivanja preview-a pa zato zezne stvar.
Najverovatnije je da nemaš neki codec koji je potreban za baš te mpg fajlove. Pokušaj da vidiš koji je njihov format pa skini dotični codec.

Rocker
5.9.2006, 23:03
To što pređeš preko fajla strelicama ili na neki drugi način, u prozoru s leve strane izaziva pokušaj prikazivanja preview-a pa zato zezne stvar.
Najverovatnije je da nemaš neki codec koji je potreban za baš te mpg fajlove. Pokušaj da vidiš koji je njihov format pa skini dotični codec.
Nije to u pitanju! Preview je isključen. Što je najgore, kad pustim taj fajl u plejeru, on radi ali mi stoji obaveštenje da je Explorer prs'o i kad kliknem OK tek onda prestane!:boodala: Inače, imam sve kodeke (preverio G-spot-om).:icon_scra

millancche
6.9.2006, 16:23
Ovo je long shot, ali isti problem je imao moj burazer, i uklanjanjem Kerio Personal Firewalla (?????????) sam resio poblem...

Rocker
6.9.2006, 16:40
Ovo je long shot, ali isti problem je imao moj burazer, i uklanjanjem Kerio Personal Firewalla (?????????) sam resio poblem...
Ne koristim Kerio nego Zone Alarm, ali ovo se dešava i kad nijedan program nije rezidentan i kad ih je 20-ak, tako da nema veze s tim.

nighthawk
6.9.2006, 22:00
Sta se desava kada otvaras te faljove iz nekog drugog fajl menagera, recimo total commandera?

The Dark Gamer
6.9.2006, 22:33
I ja sam imao do skora ISTI problem(samo meni se Expolrer nije skucavao kad otvaram mpg fajlove,vec kada radim nesto sto ubija masinu(ukljucim neku zahtevnu igru,zezam se u Virtual DUBu...).Jedini savet koji mogu da ti dam je da iz traya izbacis sve nepotrebne programe.Ides na Start,zatim na Run,tu ukucas msconfig,zatim odes na startup,i decekiras neke programe koji ti se dizu sa sistemom,a nisu ti neophodni,resetujes komp,i to je to.

Ako ovo ne pomogne udji u Task Manager(ctrl+alt+delete na tastaturi),i odi na processes.Iskljuci neke procese za koje mislis da nisu neophodni.

Ako ni ovo ne pomogne,defragmentisi disk da bi ga ubrzao(radi ovo cesce...)

I,ako nista od ovog ne pomogne(meni je prvo pomoglo),deinstaliraj sve kodeke,i stavi K-Lite Codec Pack,sa svim cekiranim opcijama.

Javi sta si uradio.

Rocker
6.9.2006, 23:00
Sta se desava kada otvaras te faljove iz nekog drugog fajl menagera, recimo total commandera?
Pravo da ti kažem, nisam ni probao. Za sve maniplacije fajlovima koristim prozore i kombinaciju Ctrl+X,C,V.
@ Dark Gamer
Hvala na iscrpnom objašnjenju, ali znam toliko, nisam baš početnik.;) Ima i boljih načina da se onemogući programima da se podižu u start up-u a 2GB RAM-a je dovoljno za sve što ikad može da se strpa u start up, tako da to nije problem (BTW, meni je start up prilično čist).K-lite codec je dobra stvar ako znaš tačno šta ti treba. Ako instaliraš sve, može da se desi da se javljaju razna sra@nja. Ipak više volim da instaliram pojedinačno kodeke koji mi trebaju.