PDA

Prikaži potpunu verziju : DAT format neupotrebljiv

mikiilic
5.9.2006, 0:57
Skinuo sam sa neta film u bin formatu. Preporučeni poweriso mi je sve lepo raspakovao. Dobio sam četiri foldera a u jednom dat fajl. Rekoše mi da je to VCD format, ali ja ne mogu da ga otvorim. Kad sam hteo da ga konvertujem sa winavi dobijam samo zamrljanu sliku. Da li neko zna u čemu je problem ?

Garson
5.9.2006, 1:49
U kom programu si ga pustio?

mikiilic
5.9.2006, 1:53
U Win Media Player-u. Negde sam pročitao da on pušta vcd tj. dat falove. Ustvari, meni treba od tog dat-a da dobijem neki avi, da bih narezao dvd u ConvertXToDVD.

Garson
5.9.2006, 5:07
Probaj u BSPlayer-u, on provereno pushta DAT fajlove.

Eni
5.9.2006, 7:02
Teoretski, svaki player pušta tu vrstu DAT fajla, jer je to običan MPEG1 video fajl... znači, trebalo bi da radi u WinMedia, BS, PowerDVD...

Ako ne radi... probaj da mu promeniš ext iz DAT u MPG... a možda je i oštećen...

A što se tiče konvertovanja MPG 2 AVI, preporučujem VDUB :)

Garson
5.9.2006, 7:09
Ne bash.Npr. Crystal Player nema podrshku za DAT format ali ce pustiti DAT fajl uz povremeno seckanje.Bar je tako kod mene, dok isti fajl u BS-u radi bez problema.

Lord
5.9.2006, 11:20
Zbog cega ti je neupotrebljiv? I sto bi ga konvertovao u AVI? Samo ga snimis NA CD i bilo koji linijski DVD/divx player ce ga pustiti bez problema. Naravno, uvek je moguće da je sam fajl oštećen, ili da je podvaljeno neko s***e... I sam Media player bi ti u svakoj verziji trebao pustiti bez problema. Probaj jos sam Mplayer classic.

Spawn BG
5.9.2006, 19:19
Slažem se sa Garsonom, BS bez problema pušta DAT...

mikiilic
5.9.2006, 20:31
Kada ga pustim u WMP dobijan neku zamrljanu sliku, zvuk pijuče i pucketa. Pokušavam nešto da izvučem, jer mi je žao da bacim download od 650 MB :icon_evil