PDA

Prikaži potpunu verziju : Sta Mislite LW 8 ili MAX 8

ivangeta
1.9.2006, 23:03
:boxing:

Evo jos jedne vecite teme ko je bolji ? Mada to nije bas teme
posto za sud nekog programa treba da se izjasne profi majstori ili pak
profi amateri.
Ukratko ja koristim LW jos pre 10 godina joj od verzije 4.5 a znam da baratam
i sa MAX-om i licno mislim da je LW mnogo jaci od MAX-a po mnogo svemu
a sta mislite vi po cemu je LW bolji od MAX-a ?????:a_whistli

!!!!! PISITE PAMETNO JER VAS GLEDA VELIKI BRAT !!! :eek:

-Vertex-
2.9.2006, 19:32
Ja cu samo da kazem da kazem nesto oko interfejsa Max-a...
Katastrofa... :n-cc2:
Dok Maya... :tapsh:
A LW? :rofl:

ATI`
4.9.2006, 19:31
Ja cu samo da kazem da kazem nesto oko interfejsa Max-a...
Katastrofa... :n-cc2:
Dok Maya... :tapsh:
A LW? :rofl:

Interfejs je stvar navike.

Interfejs LW-a je sto se mene tice neprevazidjen!

ivangeta
4.9.2006, 22:15
Dakle svidja vam se Interfejs !!
Pa da i ja dam sud o tom interfejsu. Kao prvo ne postoje ikone sto mu
daje SMEK da se zapravo radi o visoko profesionalnom prog. sto zapravo i jeste !
Druga stvar interface ne optercuje masinu jer je on textualni i brzo se odaziva
na komande. Dok MAX je saren ko uskrsnje jaje i generalno mi se ne svidja,

a isina je da je MAX KOMERCIJALNI prog. a ne Profesionalni kao npr. MAYA ili LW.
sto dovoljno govori samo za sebe.

CAO!:alealeee:

bobi
5.9.2006, 0:28
Jel' vi ljudi znate sta pricate? (to prvo da vas pitam)?
hmmm...
Interfejs bolji od ovog, interfejs bolji od onog.
To kao da ste snajke, pa kazete, bolji mi od ovog, bolji mi od onog... :)

A koliko je vas, molicu lepo, skroz, i do kraja probao jedan ili drugi interfejs?
Sto se mene tice probao sam sve popularnije (lighvawe, maya, 3D max, XSI, Blender, 3D wings... (b.t.w. necu da pominjem lighvawe i real 3D sa Amige)) , ali o nijednom ne sudim dok ga ne upoznam do krajnjosti...
U ovome slucaju malo sam vise zasao u tri programa (sto se tice interfejsa)...
U XSI, u Max, i u real 3D... i svaki od njih ima interfejs koji je u skladu sa namenom u kojoj je program radjen

Sustina je:
Pomalo vam je besmisleno pitanje.

nesonjacc
5.9.2006, 9:30
Cek cek - Sudite o programima po Interfejsu?
Od svega sto ti programi nude vi ste nasli da sudite po INTERFEJSU?
E ponasaste se kao decica.

I po 100 000. put - Program je program - a ruke onoga ko radi su presudne. I aman vishe sa ovakvim temama.
A ovaj -ATI- Nesto te nema na onoj temi o LWu. Bas kad je trebalo da pokazes BILO koji tvoj rad. Zanimljivo zar ne

ATI`
6.9.2006, 2:27
Komentarisao sam intefejs a ne program, a vi ko pravi spameri kao uvek :D

-Vertex-
6.9.2006, 18:26
OK ljudi necemo da se svadjamo, ali necemo ni da se lazemo... ;)
Ali ja kada sam Uninstall-lirao 3D Max 8, i Install-irao Maya 7...
Vise mi se dobala Maya i lakse mi je raditi u njoj...

nesonjacc
6.9.2006, 19:03
To o ne laganju moze.
Dakle Max je bio jeste a koliko vidim i bice program u kome sam najproduktivniji
Rezultati govore za sebe

http://www.robotech.united-earth-group.com/content/view/388/281/

A da - trejler 2 je available :D

Lucic Nemanja
9.9.2006, 13:52
Ljudi ovo je besmisleno:mad: .Svadja te se koji je program bolji.To je stvar ukusa.Neko mozda vise voli sareniji interfejs,a neko najobicniji samo sa tekstom.Neko voli komplikovanije neko voli prvo da se uvezbava u jednostavnijim.A kad se vec toliko svadjate oko interfejsa u 3D max-u sto je saren za inforamaciju onih koji se nisu bas mnogo uneli u njega,mozes sam da uredjujes svoj interfejs:p .

Djordje81
10.9.2006, 4:20
Da li su 3Dmax i Maya po nameni potpuno ekvivalentni ?

ivangeta
25.9.2006, 0:05
Pa ne bih rekao da su Ekvivalenti . Premda da ja modelujem i animairam u LW 8 ,
osecam neke nedostatke sto se animiranja tice i efekata kao npr. kosa .Znam recicete da toga ima i u LW preko Sasalite plugina i slazem se sa tim ali ne
moze da se ceslja kosa kao u Mayi i to jos u realnom vremenu.
Drugo Maya je 100% animibilna to jest svaki parametar moze da se amimira,
fizika je bolja barem 50% u odnosu na LW i tako dalje Maya je prog. No.1
za animiranje ali ne i za modeling u sto sam siguran da je LW bolji i brzi..

Hvala na paznji !! Drugo pitanje ...?

Djordje81
26.9.2006, 21:51
Pa ne bih rekao da su Ekvivalenti . Premda da ja modelujem i animairam u LW 8 ,
osecam neke nedostatke sto se animiranja tice i efekata kao npr. kosa .Znam recicete da toga ima i u LW preko Sasalite plugina i slazem se sa tim ali ne
moze da se ceslja kosa kao u Mayi i to jos u realnom vremenu.
Drugo Maya je 100% animibilna to jest svaki parametar moze da se amimira,
fizika je bolja barem 50% u odnosu na LW i tako dalje Maya je prog. No.1

fala na odgovoru, ja sam tek počeo da se zezam sa korelom, to su mi prava španska sela...:)

-Vertex-
30.9.2006, 16:30
Maya je prog. No.1

Molim, sta, kako?
Ponovi ovo za modelovanje? :confused:
Kako mozes da kazes brzi? :eek:
Ako cemo o brzini onda valjda zavisi sta modelujes, kako, sa cime kreces sa cime zavrsavas...
Koliko hoces da bude realisticno...
Itd...
I drugo zavisi od autora...
Koliko poznaje program...
Da li mu treba pola sata da nadje Edit Polygons => Extrude Face...
Ili ce za 1 secundu preko tastature... :dedica:

GOKSIMASTER
10.10.2006, 21:07
Molim, sta, kako?
Ponovi ovo za modelovanje? :confused:
Kako mozes da kazes brzi? :eek:
Ako cemo o brzini onda valjda zavisi sta modelujes, kako, sa cime kreces sa cime zavrsavas...
Koliko hoces da bude realisticno...
Itd...
I drugo zavisi od autora...
Koliko poznaje program...
Da li mu treba pola sata da nadje Edit Polygons => Extrude Face...
Ili ce za 1 secundu preko tastature... :dedica:

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

s@le_19
14.8.2007, 11:15
U ovoj temi je ochigledno pogubljen sav smisao i srzh.
Ne treba da se raspravljamo chiji je program bolji, a chiji gori, nego da navedemo razloge zashto je program koji koristimo bash taj koji koristimo, a zashto program koji ne koristimo, ne koristimo. :]
Ja recimo koristim LW jer mi je simpatichniji, a za MAX takodje mislim da je vishe komercijalan, nego profesionalan.
3Ds MAX: jedino shto dodje novo osim "verzije" programa (7,8 i 9) je par plug-inova, i mozhda neki materijal.
Dok se recimo LW 7 i 8 drastichno razlikuju, a o 9 netju ni da pricham.
Maya: nisam siguran, ali znam da je najkorisnija, samo je kolje shto ne mozhe da radi na slabijim rachunarima (josh jedan od razloga zbog chega koristim LW8 a ne Maya ili LW9).
Takodje mislim da ljudi koji "znaju" da su najproduktivniji, i da tje biti najproduktivniji sa paketom koji koriste treba bar da pokushaju da rade i na nekom drugom paketu (to se ne odnosi samo na nesonjacc, i, ako je probao druge pakete, slobodno mozhe da tvrdi da JESTE najproduktivniji sa MAX-om - BTW svaka chast bobi!), pa neka onda uporede rezultate, i ako je stvarno tako, neka slobodno tvrde shta hotje.
Samo mi je teshko da u to poverujem.

Highlander
14.8.2007, 12:20
omfg, idemo opet...:boodala:

nesonjacc
14.8.2007, 13:11
Erm...Zasto ljudi vade skoro godinu stare teme iz naftalina, kad za to nema ni najmanje potrebe.....:boodala:

GOKSIMASTER
4.9.2007, 0:57
HMmmm zanimljiva tema , e pa ajde ovako to da prikazem. Uzmimo max mayu XSI i LW I sad pitanje koji je bolji program . E pa odgovor je veoma prost Tvrdim da je trenutno najbolji programa ILM-ova maya i to verovatno 7.0 , i to u rukama onoga ko zna njen pun kapacitet da iskoristi. A pod ILM-ovom mayom podrazumevam neprirodno mocan paket nabudzen neshavtljivo dobrim mel scriptama dostupnim samo ILM-ovcima koji razbijaju sve shto im se nadje na putu sa njima, zaboravih da pomenem i PIxara :D . Evo jedan prost primer ja se ne bi usudio da patchujem nurbs sa intefesj alatkama u mayi jer su shit , i shta ce mi kad imam skripte iz chirona koje rade to mnogo bolje. A onaj mayovac koji zbog ILM-a i onoga shto vidi na na velikom platnu misli da je njegova stock program ne znam ni ja shta i da ce zbog toga bolje raditi od nekog maxovca , grdno greshiii. :D

Isto vazi za LW i max i slicne pakete

TAko da ako realno sagledamo situaciju maya u dobrim rukama ima potencijal da bude naj program zbog njene fleksibilnosti i tu valjda nema rasprave, tako je. ALi jako malo ljudi ce u ovoj zemlji ikad i sanjati da ispuni taj potencijal :D

A shto se tice interfejsa koji je zapravo i razlog zashto sam preshao sa maxa na mayu:D. Dovoljno je pomenuti da ga je nasledio od programa koji se zove studio tools tacnije maya se razvila od tog programa. Taj program sluzi za industriski dizajn i koshta 90 000 evra a takodje njegov interfejs je razvijan i osmisljavan 10 godina i takodje je patentiran, i igra veoma veliku ulogu u ceni programa pa vi sami zakljucite shta sam tim hteo da kazem:D

DarkNemos
4.9.2007, 3:10
Goksi.... molim te brate... nemoj da dizes tenziju..... ti si dobar decko i znam da se puno trudis da naucis(isto kao i ja) i da mozda znas neke stvari al nemoj da "flame"-ujes.... svi dobro znamo da ti nemozes da uradis u maya sto criss moze da uradi u max-u ili da ja ne mogu da uradim u max-u ono sto predavaci iz chirona mogu da urade u maya-i.... dakle po milioniti put.... i daj boze da se vise ne ponavlja.... nije bitno u kom se programu radi nego ko radi. Ko sto rekoh.... ti si dobar decko samo sto ponekad od gledanja blizardovih animacija potcenjujes neciji trud i volju....:) i ne shvatas amaterstvo a to je po meni najlepsi deo 3d-a... :)

GOKSIMASTER
4.9.2007, 14:18
Ono shto sam ja gore napisao su cinjenice a to shto kvalitet ne zavisi od programa se lepo izvlaci kao zakljucak , tako da ne znam u cemu je problem;)

GOKSIMASTER
4.9.2007, 14:33
Ili sam ja mozda neshto pogreshno napisao ali sa nekim cinjenicam se moramo pomiriti. Na primer ja sam totalno cool sa tim shto max ima bolji poligon modeling od maye i shto se tice nekih drugih stvari koji su mu extra na primer modifaer.:) kome skidam kapu. Ne vidim zashto bi ovo morala da bude flame tema to samo seljaci mogu tako da se svadjaju ( hmmm moram da obrishem moje prejdasnje postove odavde :D) , neka se skupe ljudi koji znaju pa cemo da pricamo o prednostima i manama programa. Iskreno ako meni bude trebalo ja cu sutra u maxu modelovati u mayi animirati a u LW rendowati , a mozda i u XSI ju budem modeleovao. Osnovno je da jedan program naucite dobro tacnije principe i nacin na koji oni funkcionishu. Dalje je lako prilagoditi se drugaciujem interfejsu i boljim alatkama :D