PDA

Prikaži potpunu verziju : faks za 3d,2d modeliranje

Crusader88
30.8.2006, 18:02
posto dogodine idem na faks gledam sve moguce sto bih mogao da upisem(a da mi se svidja), e sad...
jel ima neki faks u srbiji na kojem se uci o dizajnu, 3d, 2d modeliranju ucenju da se radi u raznim programima kao MAYA,3d MAX i sl...
doumim se izmedju smera(softverski inzinjering, znaci programiranje), i totalno nasuprot o 2d i 3d grafici
kad bi neko mogao da mi postuje sajt nekog faksa bio bih mu veoma zahvalan...
poz:ciao:

Beagle
30.8.2006, 18:35
koliko znam nijedan nas faks zvanicno ne podrzava takve smerove. neki nas covek koji je radio u holivudu drzi svoju softversku kucu chiron u BG-u. oni se bave takvim stvarima, ali to ipak nije fax.

uros@3D
30.8.2006, 18:46
Nažalost ovo je tačno:( To je najveca glupost sto nisu otvorili tako nesto:n-cc2: pa to je danas nesto navaznije i najplacenije (bar u stranim drzavama), ehh kad ce Srbija nauciti:( Chiron je jako dobra i jako skupa privatna skola!

[B]CHIRON
Skola za 3d kompjutersku grafiku

.....

Highlander
30.8.2006, 19:01
U Beogradu, na Fakultetu informacionih tehnologija postoji smer: grafički dizajn. FIT (http://www.fit.edu.yu/sitegenius_old/index.php?cmd=switchLang&newLang=SR&newSite=fist)
Pregledaj malo sajt, možda imaju nešto što ti treba...:ciao:

kinteC
30.8.2006, 20:45
e bre, nemate pojma :)
ciron je skola, mada kako sam cuo, postace fax...
Inace, ja sam na fakultetu za dizajn, odsek dizajn miltimedija.http://www.design.edu.yu/ Od izbornih predmeta imamo Flash, 3dsmax, fotografiju... to je doduse tek kasnije, od 2godine, koliko znam, inace, za sada imamo osnove web dizajna. Tu sam stvarno naucio neke korisne stvarcice, i zaista, ako neko zeli da nauci nesto vise, a usput da ima i diplomu faxa....Jedini problem je cena, godina kosta 2700jura. Mnogi porede taj fax sa visom politehnickom skolom, jer dosta istih profesora tamo predaje..ali, nije isto, nemaju isti plan i program... Sto se profesora tice, dobro znam slucaj iz dizajnerske skole, koju sam zavrsio...Profesor nije skoro nista objasnjavao na predavanjima u skoli, ali zato ako se privatno plati, sve je objasnjavao..i sta treba i ne treba...

Koliko znam, da se nauci 3d modelovanje ili flash, preko neke drzavne institucije, nisam jos cuo. Prporucujem moj fax, jer su profesori stvarno ljudi koji znaju znanje i rado ce pomoci, cak i van nastave. ( secam se kada sam jurio profesora do pekare da bih ga pitao nesto za flash) Samo, najbolji nacin za ucenje je da covek krene sam da uci 3dsmax, ili neki program, radi prakse, praksa cini majstora..Profesor je tu samo da pokaze i da proda neke cake

Sto se cirona tice, ortak je to zavsio, konkretno, isao je na predavanja o animaciju u maji. Lik se odusevio, zavrsio kurs, nesto malo radio i prestao...A kada je jednom prestao...Ne cujem ga sada da radi neke animacije bas

GOKSIMASTER
28.9.2006, 20:45
Chiron je najbolje resenje za nekoga u srbiji toliko je dobar da dolaze i studenti iz drugih zemalja Hrvtaske itd . Ali takodje je i skup no nemoze bas svako da upise skolu ko ima para potrban je i osecaj za 3d. Nastava je frhunska jedno 7 puta bolja na fakultetima koji imaju neke smerove ovakvog tipa

nesonjacc
28.9.2006, 20:56
Ma dobar je chiron - ali ko se isprsi za debelu kintu moze da priviri tamo. Uostalom - ono sto je strancima bitno( a predpostavka uvek ide da ces da radish za strance) -je tvoj demo reel( odnosno kvalitet tvog rada) -dok je obrazovanje daleko manje vazno.

Pa mozes komotno kao neki od nas( citaj JA) - da studirash pravo i da se bavish ovim poslom. Uopste nije smetnja :D

GOKSIMASTER
9.10.2006, 14:46
e da znas pa koj ce mi k. ova prva beogradska gimnazija sunce da joj jeb.
:icon_evil :icon_evil

madhatterYU
9.10.2006, 20:18
Bre 3D je unosan posao i uvek dobro placen, ko je spreman da ulaze u tu skolu taj normalno da ce to vremenom da isplati (sem ako ne radi za "svoju dushu").

@nesonjacc Offtopic: je li kolega pravnik, dokle si dogurao, srecom meni mirza ode u peniziju pa da probam da dam te smrdljive obligacije...

maxa
17.10.2006, 14:19
Idi na www.fpi.singidunum.ac.yu (http://www.fpi.singidunum.ac.yu). Na tom faxu imaju i smer programiranja i 2D/3D dizajna. A od sledece godine i bezbednost informacionih sistema.:icon_stud

Sve ostale informacije imas na sajtu.
P.s. To je privatni fakultet na Dusanovcu i skolarina iznosi, cini mi se, 1200E.

GOKSIMASTER
18.10.2006, 1:51
e ajde da cujem necije veoma dobro obrazlozenje sta ce mu faks sa 2d i 3d grafikom kao smerom

VojaM
18.10.2006, 10:45
e da znas pa koj ce mi k. ova prva beogradska gimnazija sunce da joj jeb.
:icon_evil :icon_evil
Nemo' da mi vređaš Prvu beogradsku ;)