PDA

Prikaži potpunu verziju : ActionScript pomoc

Beagle
23.12.2011, 17:34
Ucim se pomalo AS i Flash-u, pa sam naleteo na neki problem. Pratio sam ovaj tutorijal (http://www.kirupa.com/developer/mx/photogallery.htm) i uspesno sam napravio fotogaleriju.

E sad, zelim da iz drugog swf fajla pozovem taj klikom na dugme. Dodao sam ovaj kod na jedno dugme:
on (release) {
_root.contents.loadMovie("Slike.swf");
}
I Slike.swf se zaista ucitavaju, ali se ne prikazuju nikakve slike (ucitaju se samo strelice). Da li ima ko ideju kako da resim ovo?

Ivan452
23.12.2011, 22:59
Davno bese kada sam radio u Flashu i AS -u ali evo da probam.

Slike ti nisu u dobrom folderu. Po ovom kodu oba .swf fajla trebaju da ti budu u folderu koji ima podfolder animations u kojem se nalaze slike.

Probaj umesto relativne da stavis apsolutnu putanju do slika. Tako bi trebalo sigurno da proradi.

Beagle
23.12.2011, 23:03
A da, nisam ga bas 100% pratio :)

Putanje sam sam zadavao, i u lokalnom folderu galerija funkcionise, medjutim kada je pozovem iz drugog projekta klikom na dugme (prthodno sam kopirao video.swf i odgovarajuci direktorijum sa slikama u root projekta), slike se ne ucitavaju, samo dugmad.

U output-u mi izbacuje NaN, verovatno je stek prepunjen... Samo ne znam cime.

EDIT: Ne bih radio apsolutne putanje. Time bih unistio portabilnost koja mi je potrebna.

Ivan452
23.12.2011, 23:24
Pa mislio sam samo da probas koristeci apsolutne putanje. Pa ako ti tako bude radilo onda barem znas da ti je sigurno do relativnih putanja problem i onda da tu trazimo gresku.

A ako hoces paste-uj funkciju sa kojom radis ucitavanje slika.

doctor
24.12.2011, 1:19
Možda sam beskoristan... Ali što ne učiš AS3 nego učiš AS2?