PDA

Prikaži potpunu verziju : PHP : Problem sa kolačićima

boshkodj
21.12.2011, 18:31
Naišao sam na veoma čudan problem. Naime, kada se korisnik uloguje, postavim cookie :

setcookie("email", "neki_mail");

Onda mu se otvori korisnicki panel, i u vrhu tog panela treba da stoji njegov mail za koji sam postavio kolačić, i to je uredu. E onda trebam da unesem neke informacije u tabelu, i preko jQuery-a sa $.post(...) otvorim tabela.php, ali tu on uopste ne detektuje kolačić. Nisam pogresio ni sa kakvim upitom za bazu, cak i kad probam da samo ispisem taj mail :

echo $_COOKIE['email'];

izbaci gresku da email kolačić ne postoji, proverim u browseru, tu ga ima.

Da li se neko susretao sa ovakvim problemom, i zna li neko šta može da bude problem?

Hvala :ciao:

Ivan-94
21.12.2011, 18:48
setcookie("email", "neki_email", $expire);
$expire neka bude vreme u ms za koji ce cookie da se izbrise, ti posto nisi to postavio verovatno se nije ni cuvao.

boshkodj
21.12.2011, 19:20
Zaboravio sam da napomenem, postavio sam i "expire".

Skyrim
21.12.2011, 21:05
Cookies must be sent before any output from your script. Once the cookies have been set, they can be accessed on the next page load. Mozda ovo?

boshkodj
21.12.2011, 21:51
Nikako ne mogu da namestim da radi. Da nije mozda neki problem da li localhost moze da cuva kolačiće?

EclipsE
21.12.2011, 22:27
Pa, dok god nam ne das detaljno sta si radio (i primere iz tvog koda), ne mozemo da ti pomognemo puno vec samo da nagadjamo... Jedna od mogucnosti jeste da ti se taj fajl "tabela.php" nalazi u nekom drugom direktorijumu, a on pamti samo cookies samo za folder u kom ti se nalazi fajl u kom ga postavljas. (http://php.net/manual/en/function.setcookie.php $domain)

Geomaster
21.12.2011, 22:27
Proveri dvaput da li ti je isti host i putanja na kojoj si postavio cookie i na kojoj si probao da ga fetchuješ; vidi da probaš da postaviš sve argumente setcookie-ju pa probaj ponovo.

EDIT: Preteče me brat EclipsE. :)

boshkodj
22.12.2011, 0:40
O boze, nisam stavio skriptu u isti folder gde je postavljen kolacic.

Hvala svima :ciao: