PDA

Prikaži potpunu verziju : DAZ Studio 1.0

hacker_aca
6.12.2005, 0:54
U ovaj decembarski broj SK-a u PD kutak ima članak o DAZ Studio 1.0, besplatni program za modelovanje i animaciju. Stavili ste adresu gde se može uzeti i ja odem tamo a oni: Izvoli plati 100 zelembaća pa ćeš da dobiješ program. Ne shvatam, jesteli vi nešto zeznuli ili što?

Wizard
6.12.2005, 1:01
Ja još nisam skoro ništa pročitao u decembarskom broju, ali generalno zameram SK-u zato što daje malo recenzija dobrih free programa. Nekad je toga bilo mnogo više, a sad bezmalo kad god me neki program zainteresuje vidim ovoliko dolara, onoliko dolara.

Romero
6.12.2005, 3:45
Lepo se registruješ na sajtu www.daz3d.com onda klikneš posle aktivacije na My Account i tu odmah na sred ekrana vidiš:

Available Downloads

I tu ćeš naći DAZ Studio 1.0 i još po nešto...

Za neke dodatke moraš prvo podneti zahtev u obliku "kupovine" ali oni su takođe besplatni (tj plaćaš 0.00$ )

Highlander
6.12.2005, 16:47
Ja sam ga vec skinuo! Sad cu neki dan da ga probam!:cool:

Oggy
7.12.2005, 0:00
U ovaj decembarski broj SK-a u PD kutak ima članak o DAZ Studio 1.0, besplatni program za modelovanje i animaciju. Stavili ste adresu gde se može uzeti i ja odem tamo a oni: Izvoli plati 100 zelembaća pa ćeš da dobiješ program. Ne shvatam, jesteli vi nešto zeznuli ili što?

Nije za modelovanje, vec samo za animaciju:confused:

Bokile
7.12.2005, 0:42
instalirao sam program
ne znam jos kako radi trebam da skinem i modele
program sam skidao Dial-up- om sat vremena(44kb/s)

Stevvan
28.12.2005, 11:56
Program je očajan:mad: Skidao sam ga 2 sata. Napržio sam se misleći da može da se modeluje, kada ono moraš da platiš za modele koje bi ti mrdao.Bezveze! Ko igrica sa barbikama:D

Miomir Djelic
1.1.2006, 21:21
I ja sam ga skidao preko 2 sata i shvatio da nemam modele.Onda poceh da kipim kada sam video u SK-u da modeli nisu besplatni. Ipak sam nasao besplatan model - Victoria 3.0. Skinuvsi njega probao sam posle instalacije da je ucitam ali NISTA.Naime trazi neki .obj fajl kog nigde nema. Skidao sam razne programe osim Poser-a za kog ne znam ni da li je besplatan a izgleda da je od presudne vaznosti. Kako da UCITAM victoriju ?:icon_roll

Oggy
2.1.2006, 0:39
Ja nisam imao nikakvih problema sa tim? Sigurno je neki "glup" problem.

Miomir Djelic
2.1.2006, 20:51
Moguce je da nisam nasao pravi link posto drugi modeli rade:icon_mrgr

AxeZ
2.1.2006, 23:21
ali NISTA.Naime trazi neki .obj fajl kog nigde nema.
.obj je obican format datoteka koji je kreirao Wavefront. Pun ih je internet a i svaki softver za 3d modelovanje i animaciju moze da exportuje u .obj.
Inace je obican tekstualni fajl.

Blender koji je potpuno free moze da exportuje u obj

http://www.blender3d.org/cms/Blender.31.0.html

ili Wings3D

http://www.wings3d.com/