PDA

Prikaži potpunu verziju : Fortran seminarski, molim pomoc

MadMan
22.7.2006, 16:08
Poso fortran neznam, ako moze da neko da uradi par kratkih primera (ne vise od 3) za Logicko kolo iskljucivo ILI (XOR).

Hvala

VojaM
22.7.2006, 19:58
Moraš biti određeniji.
Napiši šta taj program tačno treba da radi.
Simulaciju (kako)? Crtanje dijagrama istinitosti? Nešto drugo?

MadMan
22.7.2006, 22:48
pa program treba da u sebi sadrzi primenu naredbe XOR, problrem je u tome sto mi prijatelj studira zastitu na radu a on nezna mnogo da mi objasni, Tema seminarskog rada je: Logicko kolo iskljucivo ILI (XOR) - nacini izvodjenja - programska realizacija. On je prvi deo odradio i profesor mu je rekao da treba da napise nekakav program. To je sve sto ja znam pa ako mozete pomozite nekako, cove je zavrsio skolu davno, dok jos nisu culi za racunare.

MG-RAY
23.7.2006, 10:05
http://wall.riscom.net/books/proc/ppc/cwg/examples.html

holodoc
23.7.2006, 13:46
I na gradjevinskom se koristio u predmetu programiranje do pre par godina i to Fortran78.A onda se neko pametan dosetio pa se sad radi MathLab...

Pazi MatLab nije programski jezik ali je fantastičan alat za račun. Svako ko namerava da rešava praktične matematičke probleme trebalo bi da ga zna a za inženjere je nezamenjljiva alatka. Pa šta da ti kažem kada recimo imaš jednu jedinu komandu koju moraš da "popuniš" da bi rešio determinantu ili neku diferencijalnu jednačinu.