PDA

Prikaži potpunu verziju : Pipeline za 3D animated movie

milann
7.6.2006, 13:13
Da li iko zna redosled, odnosno PIPELINE akcija prilikom pravljenja 3D animiranog filma (kratkog, dugometraznog, svejedno).

Flexy
7.6.2006, 13:20
moraces malo da pojasnis pitanje. Jel mislis na ono sto ti je potrebno da pocnes da radis na animaciji ili na nesto drugo?
U slucaju onog prvog treba ti:

prica
mocan hardware
mocan program za modelovanje i rendering
mnogo slobodnog vremena i strpljenjaGood luck ti zelim.

milann
7.6.2006, 14:15
Recimo da sve to imam... Dakle, i hardware i desetak ljudi (i vise) sto animatora, sto modelara, sto ilustratora...
Zanima me pravi redosled -
dakle, imam scenario i knjigu snimanja. Imam i storyboard. Uradjene modele, delimicno, a uskoro i snimljene glasove...
Dakle, sta je PIPELINE, odnosno, u kom trenutku moze da se radi kompoziting raznih elemenata, animacija i sl. Video sam da kod Lukasa rade prvo animaciju, pa tek onda teksture... I slicno...

Flexy
7.6.2006, 14:26
Pitas pogresnog coveka:( . Sorry sto ne mogu vise da ti pomognem, moje znanje se na osnovama zavrsava. Nisam nikada radio animacije pa ne mogu da ti pomognem, a ne zelim da te zaj__em. Sorry jos jednom.

Nego jel ce to da bude neki big projekat za bioskope ili neka nova igrica domace produkcije? Deluje zanimljivo.

milann
7.6.2006, 14:45
Ni jedno ni drugo. Moguca TV serija, ako budemo zadovoljni pilot epizodom.

nesonjacc
7.6.2006, 16:55
Pojam PIPELINE odnosi se na kombnaciju softwera koji koristite u produkciji

E sad neki MINIMUM minimuma za produkciju cinili bi( a ujedno i moja preporuka- Ja koristim ovu kombinaciju)

1-3ds max ( najvishe ljudi na ovom prostoru ga koristi- A uz to je izuzetno mocan)
2-Photoshop( nezaobilazno)
3-Discreet Combustion ( verzija 4)
4-Audio editing program po izboru
5- Video Editing program po izboru( prefferable apple FINAL CUT PRO HD)

Da pojasnim.

U pipelineu je COMPOSITING izuzetno bitan faktor

Ali je takodje i finalni faktor jer prethodno shodno storyboardy morash upotrebom softwera kao sto su PHOTOSHOP i 3ds max( ili MAYA) da obezbedish elemente za to

A zatim u programima za digitalni compositign( ili ti finalno sklapanje elemenatna) - kao sto su Discreet combustion( koji ja koristim) ili josh Bolje APPLE SHAKE( koji je neprikosnoven u svetu Compositinga)

Naravno ovde se radi o JEDNOM KADRU( SHOT)( ne o celom videu)

Savetujem da obavezno proucite pojam MATTE PAINTIGA jer je nezaobilazan u Produkciji( ako zelite da to iole pristojno izgleda)

Ako imash pitanja samo napred.( jer ne verujem da sam uspeo da pomenem vecinu stvari koje treba rechi)

milann
7.6.2006, 17:08
Koristimo MATTE PAINTING, odnosno, sve sto nije 3d (dakle sve osim likova, letelica i jos nekih stvari) zelimo da resimo 2d MATTE PAINTINGOM. Pre svega ovde mislim na pozadine. Pravimo takvu kombinaciju da mesanje stilizovanih 3d likova i 2d pozadina koje su radjene pretezno u PHOTOSHOP-u ima jedinstven stil, odnosno da ne odskace jedno od drugog.

nesonjacc
7.6.2006, 17:56
Dobro na pravom ste putu

To se tako i radi.
Jedno zlatno pravilo ljudi koji radde video produkciju je - Zasto 3d kad moze kako oni kazu 2,5d.
I ja to u potpunosti podrzavam.

Kad vec govorimo o video produkciji( animiranih filmova) - baci pogled na:

http://www.robotech.united-earth-group.com

Produkcija jednog koju radi tim na cijem sam ja Celu.
Tu se nalazi Trejler koji je radjen u Anime stilu( ali kako kombinacija 2d i 3d elemenata)

Ukoliko ste za neki vid saradnje na sadasnjim i buducim projektima rado bismo o tome razgovarali

Pozdrav

milann
8.6.2006, 12:21
saljem ti PM