PDA

Prikaži potpunu verziju : DVD\AVI

puding
6.6.2006, 14:56
Dakle,konvertovao sam dvd film preko AutoGK programa u avi fajl,cekao naravno jedno 5 sati i sve to,nema veze...Uglavnom,sad ocu da fala Bogu narezem taj film,u avi formatu na cd,pokrenem Nero-a izaberem opciju Make video cd i kad otvorim avi fajl da ga ubaci na cd Nero blokira i moram ga zatvorit.Nema sanse da mogu narezat film na cd..Ili ima?

SSgrunf
6.6.2006, 15:13
Nemoj da izaberes opciju "Make video cd" vec "Make data cd" i sve ce biti OK

Lord
6.6.2006, 17:41
VideoCD zahteva sasvim drugačiji format od AVi. Za videoCD je potrebno pripremit fajl u MPEG1, rezolucije 352x240 (29,97fps) ili 320x240 (23,976fps) ili 352x288 (25fps) sa audiom enkodiranim u 44,1khz stereo 224kbit/s. Želiš samo snimiti divx na cd odabereš data cd u Nero-u, a ako želiš video cd, pripremi fajl u skladu sa zahtevima navedenim gore. Super video CD ti omogućuje veći kvalitet, ali i dosta veće zauzeće prostora (1CD=30min).

Teva
6.6.2006, 20:56
Ne razumem sto su uopste stavljali tu opcije burn video cd kad to niko ne koristi?
Inace data je najpogodniji za svakodnevno rezanje,dakle DATA RULES!

Lord
6.6.2006, 22:03
VideoCD je standard koji se intenzivno koristio pre par godina. Bio je jeftina alternativa DVDu i koristio se za gledanje filmova na kompu (posto nije bilo Divxa). Danas se koristi u slučaju da linijski DVD player ne podržava divx, a hocemo neki film odgledati na njemu (u slučaju da nemamo DVD).

NenadN
6.6.2006, 23:05
Super video CD ti omogućuje veći kvalitet, ali i dosta veće zauzeće prostora (1CD=30min).Super Video CD skraceno SVCD je ustvari skraceni DVD tj ima rezoluciju 480x480 i koristi MPEG2 kompresiju stim se dobija dosta vidno lepsa slika na 1CD (moguce je staviti jedan film na jedan CD) i jos je cudno sto ti filmovi zauzimaju 800mb a staju komotno na cd od 700mb.

Lord
6.6.2006, 23:56
Na CD se i zapisuje tih 800mb. 100mb kod svih ostalih tipova zapisa se iskoristava za zapis koji sluzi za korekciju grešaka (da se tako izrazim), koji omogućuje da se CD pročita čak i sa rupom prečnika 2mm!! :dedica:
PS. Teško da možeš nabaciti jedan film u SVCD formatu na CD, jedino da koristis manji bitrate, ali onda se gubi smisao svega toga... i VCD filmovi dolaze uglavnom na 2 cda, a kamoli SVCD...

NenadN
7.6.2006, 12:50
PS. Teško da možeš nabaciti jedan film u SVCD formatu na CD, jedino da koristis manji bitrate, ali onda se gubi smisao svega toga... i VCD filmovi dolaze uglavnom na 2 cda, a kamoli SVCD...Hmm, imam Pabla Francisca traje sat i po i SVCD je skidao ga negde sa neta i lepo ga narezao takvog kao svcd, fajl je bio 800mb, a kvalitet extra.

puding
13.6.2006, 13:06
Hvala,donekle ste mi pomogli.Kolko sam ukapirao,ako ocu Video Cd narezat,moram ponovo konvertovat dvd,samo ovaj put podesit parametre kao sto je Lord rekao? Data cd mi ne odgovara jer ocu da gledam film na player,a ne na kompjuter.

NenadN
13.6.2006, 13:41
Ne, ne

ako rezes AVI (DivX/XviD) onda koristis Data CD
ako rezes MPG(DAT) (VCD/SVCD) onda koristis VideoCD ili SuperVCD

Znaci u tvom slucaju koristis Data CD

Lord
13.6.2006, 22:54
Znaci u tvom slucaju koristis Data CD
Zbunio si čoveka. :D
Ne, koristiš VideoCD, možeš ga rekompresovati u nekom eksternom programu, ili pustiti da to Nero odradi. To je u slučaju da imaš player koji NE podržava divx i slične formate. U suprotnom, samo odaberi DataCD.
Samo otvori nero, odaberi VideoCD, prevuci film, i pusti ga da ga rekompresuje...

puding
13.6.2006, 23:31
Da,da,ali je problem u tome sto mi nero zablokira kad ja prevucem fajl. (na video cd)

Lord
13.6.2006, 23:36
I ja sam imao tih problema. Ako te mrzi da se bakces sa time, i imas bržu vez sa netom, skini Ulead DVD movie factory, malo duze traje rekompresija, ali je dosta jednostavan.

NenadN
14.6.2006, 12:07
Zbunio si čoveka. Cek,cek

konvertovao sam dvd film preko AutoGK programa u avi fajl,cekao naravno jedno 5 sati i sve to,nema veze...Uglavnom,sad ocu da fala Bogu narezem taj film,u avi formatu

Zasto bi onda koristio VCD/SVCD??

Lord
14.6.2006, 12:45
Data cd mi ne odgovara jer ocu da gledam film na player,a ne na kompjuter.
Eto zašto.

NenadN
14.6.2006, 13:30
Eto zašto.
Pa kakve to veze ima, osim ako player ne podrzava DivX, inace bezveze je onda konvertovao DVD->AVI kada je mogao odmah DVD->VCD/SVCD sto bi bilo mnogo, brze i bolje.

@puding Da li taj tvoj player podrzava DivX/XviD/Mpeg4??

Lord
14.6.2006, 13:51
Zbunio si čoveka.
Ne, koristiš VideoCD, možeš ga rekompresovati u nekom eksternom programu, ili pustiti da to Nero odradi. To je u slučaju da imaš player koji NE podržava divx i slične formate. U suprotnom, samo odaberi DataCD.
Samo otvori nero, odaberi VideoCD, prevuci film, i pusti ga da ga rekompresuje...

Kao što sam i ja naveo. Posle mog posta čovek je pitao za videoCD. Valjda ti to nešto govori? :D

NenadN
14.6.2006, 16:08
Kao što sam i ja naveo. Posle mog posta čovek je pitao za videoCD. Valjda ti to nešto govori? :D
Govori, ali vidis da ni sam nije jasan od prvog posta, tj nije upucen u a/v kompresiju, tako da sam mora da se izjasni da li ima DivX uredaj, Inace znam isto likove koji koriste MP3 disk ili WMA disk u neru da bi snimili kompilaciju za kola ili mini liniju jer ne znaju da je to potpuno isto kao data CD (tako je verovatno i ovo nesporazum jer da je puding hteo da napravi VCD/SVCD mislim da ne bi koristio AutoGK(ili stvarno nije upucen)). Ako vec oce VCD bolje neka koristi SVCD, ipak MPEG2 ima bolji kvalitet i rezoluciju od MPEG1.

puding
15.6.2006, 0:45
Pa kakve to veze ima, osim ako player ne podrzava DivX, inace bezveze je onda konvertovao DVD->AVI kada je mogao odmah DVD->VCD/SVCD sto bi bilo mnogo, brze i bolje.

@puding Da li taj tvoj player podrzava DivX/XviD/Mpeg4??

Ne.Jel sad jasnije? :)
Tolko ste me zaludjeli sa vasom raspravom,da sam ja pomislio da sam lud,pa sam narezao Data CD kako bi probao u player.Naravno,nije ga mogao ucitat.

puding
15.6.2006, 0:46
I ja sam imao tih problema. Ako te mrzi da se bakces sa time, i imas bržu vez sa netom, skini Ulead DVD movie factory, malo duze traje rekompresija, ali je dosta jednostavan.

Preko njega da konvertujem? Onda ce uspjet?

Lord
15.6.2006, 2:17
Meni je uspevalo. Možeš direktno sa DVDa, iz video fajla, sa TV kartice, kamere... Preko Uleada ćeš ga odmah moći i snimiti na CD, to ti je još jedna briga manje. Još nećeš ga koristiti nelegalno, jer je trial puna verzija vremenski ograničena na mislim 2nedelje... Jedina mu je mana malo sporije rekompresovanje. I takodje mislim da neces moci citati zasticene DVDove, ali onda znas i sam nacin...

NenadN
15.6.2006, 14:03
Ne.Jel sad jasnije? Jeste, ali se brate izjasni napocetku ko covek, jer si za bezveze bacio 5 sati u AutoGK-u, a i trazio si da narezes CD u AVI formatu, a mogao si max 2 sata da provedes u TMPG-encu i da odmah kompresujes u VCD/SVCD i ne bi imao problema sa narezivanjem.

E sada posto ti nero baguje iz nepoznatih razloga, morao bi da uzmes doticni TMPGEnc i da rekompresujes film, ili ga ponovo kompresujes sa DVD, inace koju verziju nera imas, jer ova zadnja 7.2.0.3b radi noramlno sa svim operacijama narezivanja, cak mozes da koristis i NeroVision ili Nero Recode da obavis operaciju rekompresije/ponovne kompresije.

puding
16.6.2006, 11:09
Ok,ok,falio sam sto sam bio nejasan,nisam ni primjetio. :)
Ok,sad cu da probam sve redom :) ,znaci Ulead,i TMPGEnc (sto god da je to :)) i da update-ujem Nera...Pa daako nesto uspije. :)
Hvala na pomoci!