PDA

Prikaži potpunu verziju : Game Marker

PeTkO
18.5.2006, 14:33
Poceo sam da radim u Game Markeru 6.Imam u planu da napravim scroling pucacinu, ali posto ne baratam nesto mnogo sa crtanjem potrebni su likovi.Naslov igre bi trebao da bude "Dragons Shooter".Kao sto naslov kaze cilj je da pobijete sve zmajeve.Sto se tice crtanja, MOLIM SVE:n_klanja: :n_klanja: koji znaju da crtaju da mi nacrtaju 4 vrste zmajeva i jednog coveculjka sa puskom, dimenzija 16 x 16 pixsela iz pticije perspektive.

Unapred hvala!!!!!!!!!!!!!

P.S. Igru cu postaviti za oko cetiri dana ako mi crtaci na vreme nacrtaju likove!

Balan
21.5.2006, 8:31
Poceo sam da radim u Game Markeru 6.Imam u planu da napravim scroling pucacinu, ali posto ne baratam nesto mnogo sa crtanjem potrebni su likovi.Naslov igre bi trebao da bude "Dragons Shooter".Kao sto naslov kaze cilj je da pobijete sve zmajeve.Sto se tice crtanja, MOLIM SVE:n_klanja: :n_klanja: koji znaju da crtaju da mi nacrtaju 4 vrste zmajeva i jednog coveculjka sa puskom, dimenzija 16 x 16 pixsela iz pticije perspektive.

Unapred hvala!!!!!!!!!!!!!

P.S. Igru cu postaviti za oko cetiri dana ako mi crtaci na vreme nacrtaju likove!
PeTko! mi smo u mejkeru uradili dosta Programcica,ako te zanima mozez ih skinutu na sajtu www.developer.rs.sr ZMMAY SOFT.
Kontaktiraj nas,mozemo saradjivati.

PeTkO
22.5.2006, 9:01
A igrica??????Ja bih hteo da vam se pridruzim, ako nemate nista protiv toga.Jos malo pa cu da zavrsim igricu, sa ocajnom grafikom (jer sam ja crtao :n-cc2: :n-cc2: :n-cc2: ) pa cu da vam posaljem da vidite i ocenite!!!

Balan
22.5.2006, 10:43
A igrica??????Ja bih hteo da vam se pridruzim, ako nemate nista protiv toga.Jos malo pa cu da zavrsim igricu, sa ocajnom grafikom (jer sam ja crtao :n-cc2: :n-cc2: :n-cc2: ) pa cu da vam posaljem da vidite i ocenite!!!
Vidis PeTko,mi smo za svaku saradnju,ti uradi "KOD" :icon_stud igrice,pa mi posalji,a ja cu da ti graficki doradim.Ako hoces da dopunis svoje znanje o samom programiranju u Mejkeru,kontaktiraj Zmaja,za graficki deo sam ti ja na raspolaganju.Ako si pogledao www.developer.rs.sr zmmay soft primetio si /zmmaj 3d editor/ koji radimo za nase potrebe,ali i za sve one koji su dovoljlno kreatvni za jedan veliki poduhvat koji mi imamo u planu'Pozdrav'

Aksic Srdjan
29.6.2006, 17:12
A ljudi, sta kazete da napravimo Game Maker Forum za domace game maker-ovce? Kao veliki fan igara i samog programa, obavezno me zovite da ga gradimo zajedno (imam par svojih EXTRA igara kakve niste videli ni zamuislili da je moguce uraditi u game makeru, tako da... da krenemo!!:) :) :)

huligan
29.6.2006, 22:29
Gde se moze skinuti Game Maker?Ajte ljudi neke tutorijale za programiranje...

Rene
29.6.2006, 23:18
Da, gde ima da se skine GAME MAKER govorite :n_klanja:

Aksic Srdjan
29.6.2006, 23:55

Probajte na maticnom sajtu: http://www.gamemaker.nl :p

Cim tamo stignete udarice vas "click to download game maker" u glavu :D

Dimo
30.6.2006, 11:29
Na zvanicnom sajtu,gde bi drugo.Inace,kad downloadujes GM,trebace ti i tutorijali takodje sa oficijenog sajta i dobro znanje engleskog.

Rene
30.6.2006, 12:17
Na zvanicnom sajtu,gde bi drugo.Inace,kad downloadujes GM,trebace ti i tutoriali takodje sa oficijenog sajta i dobro znanje engleskog.
A za ENGLISH ne brini on se zna ;)

Dimo
30.6.2006, 12:54
A za ENGLISH ne brini on se zna ;)
Samo napominjem,da se ne bi zeznuo ;)
I da,naoruzaj se strpljenjem jer tutorijali imaju u proseku oko 25 strana :dzavo:

Aksic Srdjan
30.6.2006, 13:14
Samo napominjem,da se ne bi zeznuo ;)
I da,naoruzaj se strpljenjem jer tutorijali imaju u proseku oko 25 strana :dzavo:

Ali su inetresantni :D

Patton
30.6.2006, 14:11
(imam par svojih EXTRA igara kakve niste videli ni zamuislili da je moguce uraditi u game makeru, tako da... da krenemo!!)
A gde se mogu skinuti / pogledati te EXTRA igre?

VladarTame
30.6.2006, 14:14
Da i mene zanima da vidim te igre mislim ne sumnjam da su dobre ali volim da vidim sta drugi prave pa da pokusam i ja nesto slicno...;) ;) ;)

huligan
30.6.2006, 14:51
www.developer.rs.sr
Ovo prave neki momci iz Prijepolja,dobri su,skidao sma neke njihove igre:alealeee:

Aksic Srdjan
30.6.2006, 15:07

Toliko su EXTRA da jos nisu zavrsene, ali izglrdaju odlicno, ja sam "mucio" game maker do njegovih ZADNJIH granica da napravim nesto prelepo, ali kada je igra presla 65MB obustavio sam rad zbog nemogucnosti uploadovanja na internrt a samim tim i nemogucu distribuciju:o

Inace i ja bih voleo da pokazem svima ali su screen-shotovi najvise sto mogu da ucinim za vas;)

Patton
30.6.2006, 15:20
Toliko su EXTRA da jos nisu zavrsene
:D :D :D
Inace i ja bih voleo da pokazem svima ali su screen-shotovi najvise sto mogu da ucinim za vas;)
Hajde onda screenshotovi svih tih extra igrica.

Aksic Srdjan
30.6.2006, 15:58
Moze, do veceras cu okaciti neke slike :)

Aksic Srdjan
30.6.2006, 22:32
Izvinjavam se zbog kasnjenja screenshotova, sve sam uslikao, pa cu to da sklopim u PDF, sutra 80% sansa da bude gotovo. :)

Dimo
1.7.2006, 13:19
Izvinjavam se zbog kasnjenja screenshotova, sve sam uslikao, pa cu to da sklopim u PDF, sutra 80% sansa da bude gotovo. :)
Potrudi se da to bude zaista spektakularno kad si nas vec ostavio ovoliko da cekamo :)

Aksic Srdjan
1.7.2006, 18:06
Potrudi se da to bude zaista spektakularno kad si nas vec ostavio ovoliko da cekamo :)

Uh, jos cu i da strahujem da se ne obrukam:o

Veceras do 10 sati 100%:aplauz:

huligan
1.7.2006, 18:38
Napravio sam svoju prvu igru,zove se Catch The Ghost.Gotovo identicna igi koju su napravili autori programa,a koja se pojavljuje u tutorijalu,ali jbg ipak sam nesto napravio!:alealeee:

Dimo
1.7.2006, 20:30
Napravio sam svoju prvu igru,zove se Catch The Ghost.Gotovo identicna igi koju su napravili autori programa,a koja se pojavljuje u tutorijalu,ali jbg ipak sam nesto napravio!:alealeee:
Hm,u prvom tutorialu autor kaze da je prvi korak najtezi,tj. da je najteze nauciti te osnovne korake.Malo se zeznuo...Necu da te obeshrabrujem,ali igre tipa Catch The Clown se prave za 10 minuta,tek posle dolazi malo teze kad budes pravio nesto slicno igri 1945(u drugom tutorialu).
Sto se tice te igre sto si napravio,mozes da pravis razne varijacije(kao sto sam ja radio dok sam koristio taj program),npr. da stavis 2-3 klovna(ili duha u tvom slucaju)od kojih ce jedan da se krece brze i da nosi vise poena,zatim mozes da stavis i lobanje cijim bi se klikom na njih oduzimali poeni,zatim da ubacis sopstvenu muziku(instrumentali Apocalyptice su sjajni za to),imas jos mnogo toga,ne secam se sad svega.U svakom slucaju,dobro uvezbaj i utvrdi te prve korake jer je posle sve teze i teze(prelazis u Advanced mod rada,koji si sad iskljucio jer ti ne treba)i bez toga neces moci.

E,da,potrebno ti je i dobro znanje engleskog,posebno u kasnijim fazama tutorijala.

Rene
1.7.2006, 20:37
Napravio sam svoju prvu igru,zove se Catch The Ghost.Gotovo identicna igi su napravili autori programa,a koja se pojavljuje u tutorijalu,ali jbg ipak sam nesto napravio!:alealeee:
:D :D :D

Aksic Srdjan
1.7.2006, 21:06
GOTOVO!:)

Screenshotove mozete downloadovati na:
http://www.savefile.com/projects.php?pid=608210
Tamo su za sada dve igre, mogu vam pokazati jos...

Nezaboravite da komentarisete ovde (ovo posebno vazi za Patton-a)

Samo neznam dali sam iznad ili ispod ocekivanja (u svakom slucaju nadam se da se nisam obrukao:opanachke )

huligan
2.7.2006, 18:28
GOTOVO!:)

Screenshotove mozete downloadovati na:
http://www.savefile.com/projects.php?pid=608210
Tamo su za sada dve igre, mogu vam pokazati jos...

Nezaboravite da komentarisete ovde (ovo posebno vazi za Patton-a)

Samo neznam dali sam iznad ili ispod ocekivanja (u svakom slucaju nadam se da se nisam obrukao:opanachke )
Meni se nisu ucitali nikakvi screenovi:mad:

Aksic Srdjan
2.7.2006, 18:33
Meni se nisu ucitali nikakvi screenovi:mad:

Kad odes tamo povuci klizac koji se nalazi sa leve stane na dole :p

Ili zakotrljaj tockic misa na dole.

Kad to uradis downloaduj oba pdf-a (koja su urarovana) i gledaj :)

Patton
3.7.2006, 10:45
Zasto ne bi okacio demo verzije tih igara?
Probao bih onaj space shooter.

Aksic Srdjan
3.7.2006, 11:08
Zasto ne bi okacio demo verzije tih igara?
Probao bih onaj space shooter.

Nije tako jednostavno, najnovija verzija ima 11MB kompresovana, a ja modem... ne ide:(

A ja sam te igre radio odavno (preko godinu dana) i negde u tom periodu mi je pao sistem i izgubio .gm6 fajl od igre tako da nemogu da je menjam ni milimetar, a demo verziju nisam ni pravio, ali ja cu ih uploadovati cim budem u prilici:)

huligan
3.7.2006, 16:07
Kako se mogu napraviti demo verzije igre?Jel to ide preko Advanced mode-a?Uzgred,zbog cega igre radjene u GM-u zuzimaju dosta mesta?Obicna bedna igrica koju sam napravio zauzima 9 MB!:alealeee:

Stevvan
3.7.2006, 16:20
Nerazumem šta si joj uradio pa da bude tolika.

Dimo
3.7.2006, 16:36
Uzgred,zbog cega igre radjene u GM-u zuzimaju dosta mesta?Obicna bedna igrica koju sam napravio zauzima 9 MB!
Ako ti je za utehu,moja verzija Catch The Clowna je imala 9.7 MB kad sam je pravio.Mada sam ja stavio desetak sprajtova,jednu background melodiju u MP3 formatu(koja inace traje 6:20 minuta),za razliku od MIDI fajla koji su oni koristili,i room mi je bio znatno slozeniji nego onaj iz originalne igre,verovatno je sve to uticalo na velicinu.

Aksic Srdjan
3.7.2006, 16:55
Mislim da traba da pazite da background bude u .jepg a ne .bmp, .mp3 da ne bude duzi od 40 sekundi (a da bi napravili da se pesma ponavljala samo stavite "true" kada ugradjujete taj zvuk u neki objekat.

Dimo
3.7.2006, 17:10
Mislim da traba da pazite da background bude u .jepg a ne .bmp, .mp3 da ne bude duzi od 40 sekundi (a da bi napravili da se pesma ponavljala samo stavite "true" kada ugradjujete taj zvuk u neki objekat.
Meni je backgorund u .bmp formatu,ali izgleda da je zvuk ono sto povecava.Medjutim,ako je nekome cilj da smesti igru na flopi disketu,onda bolje da batali GM.Valjda je lepse imati sto bolje elemente igre po cenu veceg obima fajla,nego obrnuto.

Patton
4.7.2006, 9:15
Meni je backgorund u .bmp formatu,ali izgleda da je zvuk ono sto povecava.Medjutim,ako je nekome cilj da smesti igru na flopi disketu,onda bolje da batali GM.Valjda je lepse imati sto bolje elemente igre po cenu veceg obima fajla,nego obrnuto.
Kakvi su to bolji elementi kada drzis bmp slike, recimo wav audio, a ne dobro komprimovani jpg gde neces ni primetiti razliku, odnosno mp3? :opanachke

Dimo
4.7.2006, 11:46
MP3 sam i stavio,nego je problem(ako ga uopste ima,meni ne smeta velicina fajla)je verovatno u velikoj duzini pesme.

Aksic Srdjan
4.7.2006, 11:48
MP3 sam i stavio,nego je problem(ako ga uopste ima,meni ne smeta velicina fajla)je verovatno u velikoj duzini pesme.

Ako si mislio dali ga GM podrzava: GM podrzava .mp3:)

huligan
4.7.2006, 12:02
Ja ne mogu da ucitam MP3 pesme!:alealeee:

Dimo
4.7.2006, 12:19
Ako si mislio dali ga GM podrzava: GM podrzava .mp3:)
Ne,nisi me shvatio,znam da GM podrzava MP3(inace sam i u pocetku stavio background melodiju u tom formatu :) ),nego kazem da za mene nije problem ako je izlazni fajl veliki,znaci 9 i vise MB.

Dimo
4.7.2006, 12:22
Ja ne mogu da ucitam MP3 pesme!:alealeee:
Jesi siguran da pesma koju hoces da stavis nije u WAV-u,mislim da GM ne podrzava taj format?

huligan
6.7.2006, 16:22
100 %:alealeee: