PDA

Prikaži potpunu verziju : Verzija linuxa

Saricm
17.5.2006, 13:23
Bi sam na linux-ovom sajtu i tamo ima vise verzija jel mozete da mi kazete koji bi bila najbolja.Ne radim na kompu nista posebno samo obicne stvari
Neka najjdnostavnija verzija:)

CrazySaler
17.5.2006, 14:06
Ima dosta verzija,i svaka je prica za sebe,najpopularniji su SUSE i sada najnoviji mandriva 2006.Probaj mandrivu ,jednostavna je i zanimljiva

The Finest Serbian Since '82
17.5.2006, 16:53
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=1360
Procesljaj malo po Linux sobi, pa vidi.

Miloš
17.5.2006, 21:00
Свакако SuSE.:alealeee:

Covenant
17.5.2006, 21:54
Slazem se sa Milosom-ako si pocetnik definitivno SuSE i to verziju 10.1 koja je izasla prosle nedelje-sveze da svezije ne moze biti:D

Miloš
17.5.2006, 22:00
Slazem se sa Milosom-ako si pocetnik definitivno SuSE i to verziju 10.1 koja je izasla prosle nedelje-sveze da svezije ne moze biti:D
Ево ја спадам у мало искусније кориснике и тек сад мислим да почнем да користим нешто као Slackware. SuSE је једноставно непревазиђен, посебно за почетнике. Кад сам ја бирао Линукс први пут бомбардовали су ме са тиме да је Slackware страшно тежак и нисам смео да га пробам, ваљда из неког страха да се нећу снаћи. Сад кад сам прошао почетнички курс на SuSE-у мислим да почнем да испробавам Slackware јер сам видео на који начин људи мисле да је "тежак", наравно у почетку као споредни систем јер сам. Slackware јесте за почетнике мало компликованији, али дефинитивно није тежак. Ипак за мене је SuSE непревазиђен због своје комплетности и дорађености.

urke
23.5.2006, 19:39
Miloše, ne preporučujem ti da prrelaziš na Slackware jer će ti prelazak biti više bolan nego prelazak sa Windowsa na SuSE/OpenSUSE.

Bug[Su]
23.5.2006, 19:53
Miloše, ne preporučujem ti da prrelaziš na Slackware jer će ti prelazak biti više bolan nego prelazak sa Windowsa na SuSE/OpenSUSE.
slazem se ;) posle probaj i Fedoru Core ;)

Miloš
23.5.2006, 20:49
Нећу одмах да прелазим, не желим да се упуштам у непознато, већ прво да га испробам као споредни систем, дакле поред SuSE-а. То желим да бих успео још више да упознам GNU/Linux систем, јер Slackware нема никакве конфигурационе алате, већ се све ручно ради. На тај начин ћу сигурно најбоље упознати систем.

Bug[Su]
23.5.2006, 21:13
Нећу одмах да прелазим, не желим да се упуштам у непознато, већ прво да га испробам као споредни систем, дакле поред SuSE-а. То желим да бих успео још више да упознам GNU/Linux систем, јер Slackware нема никакве конфигурационе алате, већ се све ручно ради. На тај начин ћу сигурно најбоље упознати систем.
ako nisi siguran sa linuxom a zeleo bi ga instaliraj na win virtualnu mashinu i tamo testiraj linux :) 1000% sigurno , iz licnog iskustva ti kazem :)

Miloš
23.5.2006, 21:18
']ako nisi siguran sa linuxom a zeleo bi ga instaliraj na win virtualnu mashinu i tamo testiraj linux :) 1000% sigurno , iz licnog iskustva ti kazem :)
Досад сам инсталирао једно пет дистрибуција, знам да баратам са партицијама и bootloaderom, ако си на то мислио. Још једном кажем да бих га инсталирао само као споредни систем и не бих на њему чувао ништа важно, тако да не би било страшно ако нешто зезнем. Када бих га инсталирао на Њиндоуз не бих осетио Slackwareovu стабилност и брзину.

Bug[Su]
23.5.2006, 21:25
na to sam mislio :) ali sam rekao i za druge koji bi hteli linux a boje se instaliranja :)

AxeZ
23.5.2006, 21:34
јер Slackware нема никакве конфигурационе алате

Ko kaze...imas vim...:)

Miloš
23.5.2006, 23:42
За то нисам знао.:)

bobzilla
24.5.2006, 15:46

hahaha Vim rulez :D

urke
24.5.2006, 21:23
a zašto baš vim, zašto ne vi?

AxeZ
25.5.2006, 15:27
a zašto baš vim, zašto ne vi?

Vi je zastareo....

Vim je VI Improved..:)

Eni
25.5.2006, 16:24
Jel neko probao PC.BSD 1.0? Kazu da je jako, ali jako "desktopabilan" i savrsen za WIN.usere... Jeste da nije "linux" linux, ali.... zasnovan je na FreeBSD, ne moze biti los.....

AxeZ
25.5.2006, 18:26
JKazu da je jako, ali jako "desktopabilan" i savrsen za WIN.usere...

Samo windows je savrsen za win usere..;)

..inace ne bi bili win useri...:)

Rockford Rock
26.5.2006, 21:04
Moj predlog za početnike je Mepis. Za otprilike godinu dana, koliko uživam u blagodetima Linuksa, instalirao sam Mepis 3.3, Fedoru 3, Suse 9.1, 9.3 i 10, Ubuntu 5.01, Atomix 3.2, Kanotix i Slackware 9.x.
Najduže vremena na hardu su proveli Mepis i Suse 9.3, a već nekoliko meseci mi je Mepis jedini Linuks distro na kompu.
Preporučujem ga početnicima zbog lake instalacije. Velika prednost su i gotovi drajveri za nekoliko win modema koji su česti kod nas( lucent i 536). Instalacija novih programa preko sinaptika je jednostavna, a zgodno je i to što multimedija radi odmah po instalaciji sistema. Ovo sve nije toliko bitno kad se jednom nauče osnove, ali mnogo olakšava prelazak na Linuks.
Prvog juna bi trebala da izađe nova verzija Mepisa, pa predlažem onima koji nisu dosad probali Linuks da to urade neće se pokajati.