PDA

Prikaži potpunu verziju : Povezivanje PC-a i TV-a

San-Sale
28.4.2006, 14:45
Kupio sam S-video kabl i povezao PC i TV, medjutim Garficka(Radeon 7000 SE) vidi TV kao primary monitor pa mi je slika na kompu umanjena i pomerena. Kako ovo resiti!:confused: :nov_explo ?

Mario Pavićević
28.4.2006, 15:07
Kupio sam S-video kabl i povezao PC i TV, medjutim Garficka(Radeon 7000 SE) vidi TV kao primary monitor pa mi je slika na kompu umanjena i pomerena. Kako ovo resiti!:confused: :nov_explo ?
problem je u stvari u refresh rate-u.kada nakacis tv na ati karticu drajveri automatski obaraju refresh rate na onaj koji moze da podrzi tv tako da monitor radi na 60hz.moras da se pomiris sa time da ne mozes da gledas sliku i na tv-u i na monitoru ako hoces normalnu sliku.u control panelu graficke kartice stavi Swich amongst the displays semu rada i definisi max refresh rate na onoliko koliko ti monitor podrzava(85-100hz)sad sve zavisi i od verzije drajvera koju imas. novim cataliyst drajverima ima opcija force refrsh rate pa to mozes tu definisati a u starim kada udjes u Display propertis>Advanced>Displays>pojavice se monitor i tv isljuci prikaz na tv-u(da bude crveno izad njega) a monitor ostavi ukljucen.

Apostol
28.4.2006, 21:56
Sve je to djavolja rabota:kreza: .