PDA

Prikaži potpunu verziju : Remake igre "Logical"

irreal
7.6.2009, 23:27
Da li se neko seca stare C64 / Amiga igre "Logical" ?

ukoliko neko zeli da se podseti to je ova igra : http://www.youtube.com/watch?v=9Tpj7qZcgQ8

Odlucio sam da napravim Remake doticne igre.
Ideja je bila da napravim nesto vecu "tablu", nesto bolji Level Editor, nesto moderniji dizajn i naravno online multiplayer. ali vise od svega, ideja je bila da se zabavim i steknem novo iskustvo kroz ovaj projekat.

mislim da sam u svemu uspeo, osim u nesto modernijem dizajnu, jer sam svu grafiku crtao sam, a za dizajn i nisam neki talenat :)

projekat je dosao do faze gde je vise nego igriv, u fazi je gde mi vasi komentari i sugestije mogu pomoci.

without further ado, predstavljam vam u mojoj izvedbi, Logical :
www.tmsconsulting.rs/Logical.rar (http://www.tmsconsulting.rs/Logical.rar)

Igra trenutno sadrzi 30 nivoa (prvih 30 nivoa kopiranih iz originala)

Level Editor je u potpunosti funkcionalan, ma da ne postoji uputstvo, a ni sam UI nije dovoljno ispoliran, tako da ce vam mozda biti malo cudan dok ga ne "provalite"

Multiplayer (uglavnom) radi. Trenutno sam u procesu zesce optimizacije multiplayer koda. u trenutnom stanju sa klijentske strane ume malo da "secka", nista sto zaustavlja gameplay ali me nervira i obecavam da cu to popraviti. Postoji i jedan gadan bag koji se nadam da cu uskoro otkloniti, tako da se u nekim situacijama klijentu javlja greska. kliktanje na "ignore" ce omoguciti da nastavite igranje. Mogu ovo da "zbudzim" nabrzinu, ali daleko cu radje tragati za bagom i otkloniti ga propisno.

Kao sto sam vec napomenuo, uputstva nema, jos nije napisano, ako vas bilo sta zanima slobodno pitajte.

Otvoren sam za sve komentare, sugestije i predloge.

Evo i par screenshot-ova

http://img44.imageshack.us/img44/9808/62137666.jpg < Glavni meni, desnim klikom na "Campaign" mozete birati pocetni nivo

http://img195.imageshack.us/img195/91/leveleditor.jpg < Level Editor, tokom pravljenja screenshota otkrio sam bag, ukoliko ne mozete ucitati nivo uz pomoc ikonice sa disketom, probajte sa "F2" ;)

http://img196.imageshack.us/img196/6095/univou.jpg < Slika iz "zive" igre

Andross
7.6.2009, 23:36
Url ne valja pokazuje na: http://www.sk.rs/forum/www.tmsconsulting.rs/Logical.rar

irreal
7.6.2009, 23:38
hm, stvarno...

koristio sam ikonicu iz samog post editora.

oh well, popravljeno

Patton
8.6.2009, 9:44
Svaka cast majstore :aplauz:

Kad zavrsis logiku igre, poradi jos malo na grafici, pa da bude remake boli glava :)

sasha vukelic
8.6.2009, 10:20
svaka cast :D

ajmo ljudi, gdje su te zahvalnice? :)

P.S. postoji li neki nacin da odmah zapocnem level, tj da ne cekam onih nekoliko sekundi prije nego sto krenu kuglice?
P.P.S. ah, space ;) zbunilo me to sto je space ujedno i pauza... mozda da napravis neki fazoncic na pocetku tipa: press space to begin

irreal
8.6.2009, 14:05
Hvala ! :)

kao sto sam rekao, sve od grafike, do najmanjeg detalja, sam crtao sam.

nista nije preuzeto sa interneta ili iz neke druge igre.

ok, lazem, trazio sam po guglu ikonice za Save i Load, ali ih nisam nasao.
potom sam uzeo slicicu diskete i dodao preko nje zutu i zelenu strelicu.

a ja zaista blage veze nemam sa crtanjem, tako da dok ne nadjem nekoga ko je iskusniji sa grafikom bojim se da ce ostati identicna.

Takodje valja poraditi i na zvuku, trenutno su zvucni semplovi shamelessly pokradeni iz originala. Ako se snadjem za bolje, ubacicu.

ima vremena, kad se zavrsi ono sto je bitno lako ce se dodati zvuk ili promeniti sprajtovi.

@ Sasha

razmisljao sam da na brzinu odradim to "Press Space to start." pre nego sto sam uploadovao igru sinoc, i iskreno mrzelo me :a_whistli odradicu danas.

Par saveta ako je neko uopste probao level editor.

Levi klik je uvek samo "postavljanje" dok je desni klik "modifikovanje". sto podrazumeva rotaciju, promenu boje ili podesavanje vremena na "stoperici"

druga ikonica u meniju levo je "Connect" kada nju izaberete prelazom preko bilo kojeg polja (koje sadrzi objekat) pojavljuju se cetiri ikonice na cetiri strane polja.
klikom na bilo koju mozete "ukljuciti" i "iskljuciti" konekciju tog polja sa susednim.
evo screenshot kao primer zasto je to korisno :
http://img15.imageshack.us/img15/6087/primer.jpg

- EDIT -

Postavio sam novu verziju (link je identican)
Save i Load rutine su popravljene, bindovane su na F5 i F9
Ime trenutnog nivoa se ispisuje u level editoru
Poruka "Press Space to start the level" se ispisuje tokom "kampanje"

sve u svemu, ko je vec skinuo nema preteranog razloga da skida opet dok ne dodje neki veci update ;)

doctor
9.6.2009, 2:04
Eh, jel si ovo radio u GM? Zanima me source code..ako cesh da nam dash, da doradim igru svidja mi se koncept :kreza:

irreal
9.6.2009, 2:33
nisam siguran na sta si mislio sa tim "doradis" ali s' obzirom na ono sto sam video od tvojih radova do sada, to verovatno podrazumeva da ubacis neke sprajtove poznatih igara, dodas sto vise mp3 muzike i zbudzis kod preuzet sa raznih mesta i iz raznih primera.

dok takvo eksperimentisanje moze biti poucno za tebe ipak ne bih voleo da vidim ovo svoje delo unakazeno na taj nacin.

ukoliko si igrao original igru Logical i imas neke ideje i sugestije sta se moze doraditi slobodno podeli samnom.

kada zavrsim kompletno igru i izbacim finalnu verziju, objavicu i source code, pa radi sta hoces.

nemoj da se ljutis ako pogresno predpostavljam.
ako me ubedis da stvarno imas znanja, resursa i ideja da uradis nesto korisno, dacu ti source code odmah.

Ketchua
9.6.2009, 3:16
Odlično! Obožavao sam ovu igru.:D Preko Wine-a radi out-of-the-box.

Svaka čast!:)

irreal
9.6.2009, 3:21
super ! nisam imao priliku da testiram preko wine-a, jako mi je drago da radi.

hvala na informaciji !

igra budi nostalgiju, zar ne ? :)

doctor
9.6.2009, 10:52
nisam siguran na sta si mislio sa tim "doradis" ali s' obzirom na ono sto sam video od tvojih radova do sada, to verovatno podrazumeva da ubacis neke sprajtove poznatih igara, dodas sto vise mp3 muzike i zbudzis kod preuzet sa raznih mesta i iz raznih primera.

dok takvo eksperimentisanje moze biti poucno za tebe ipak ne bih voleo da vidim ovo svoje delo unakazeno na taj nacin.

ukoliko si igrao original igru Logical i imas neke ideje i sugestije sta se moze doraditi slobodno podeli samnom.

kada zavrsim kompletno igru i izbacim finalnu verziju, objavicu i source code, pa radi sta hoces.

nemoj da se ljutis ako pogresno predpostavljam.
ako me ubedis da stvarno imas znanja, resursa i ideja da uradis nesto korisno, dacu ti source code odmah.

mislio sam na to da iskopam bolje sprajtove na netu, a i ne bih da unakazim ishta, samo da pogledam source da vidim kako si i shta uradio, i ukoliko ima prostora da doradim neshto, mada je igra i ovako super; osim grafike. Nazalost imam tek 15 god i original nisam imao prilike da igram mada mi je koncept poznat jer sam igrao nekog klona, ne secam se kog, na DOS-u josh dok sam bio klinja... To je tvoje delo i tvoj izbor da li ces ikome dati source, ja ga ne zahtevam nego sam pitao da li bih mogao da ga vidim, jer sve sto radim je uchim, a voleo bih da znam kako ova igra funkcionishe, i kad skapiram da ti ako treba u necemu pomognem. Pozdrav

Ketchua
9.6.2009, 11:44
E, da, ima i dodatak...

Kad središ sve što nameravaš da središ (drugim rečima, kad završiš igru:D), bilo bi lepo da odradiš i linux port.:) Inače, ovakvih klonova za linux ima nebrojeno (ja trenutno igram 2 različita klona Breakout-a:D), i dosta su popularni.

Radi super preko Wine-a, ali problem je što se Wine sukobljava sa pojedinim paketima (ja sam, recimo, morao da obrišem neke plaginove da bih probao igru).

Naravno, ovo je samo predlog.:D

doctor
9.6.2009, 12:03
...bi lepo da odradiš i linux port.:) ...

ako je igru radio u Game Makeru (a koliko vidim jeste), tesko da odradi linux port :kreza::dedica::

irreal
9.6.2009, 15:19
Ukoliko igra bude popularna, linux port ce verovatno uslediti. Ma da nisam siguran da ima dovoljno veliki potencijal, al videcemo.
ako se to desi, verovatno cu je od nule preraditi, ovog puta u OpenGL-u. ovo je ipak nabacano sa samo par dana rada u slobodno vreme.

mislio sam na to da iskopam bolje sprajtove na netu

upravo protiv ovoga se borim, igra ne moze da ima isti osecaj sa sprajtovima koji se mogu besplatno naci po netu kao sto ima kada je sve originalni sadrzaj.

kao sto sam rekao, kada izbacim final dobices source code, pa pogledaj, ma da sam morao da koristim dosta ne konvencijalne metode da bi ovo sve radilo kako treba, garantujem da ces se ubrzo pogubiti u kodu.

lastly, ne brini se ti da li cu tesko da portujem na linux ili ne, ipak mi ovo u neku ruku dodje profesija. (ne bas game design, ali programiranje da)

sto bi ti rekao : :kreza::dedica:

Andross
9.6.2009, 18:37
Odigrao sam par prvih nivoa i svidja mi se. ;)
Rimejk je sasvim solidan, na grafici treba poraditi malo ali si logiku pogodio (mada nije komplikovana). Stigao sam do treceg nivoa, ali sam morao da prekinem testiranje zbog obaveza, pa bih da te pitam koje novine si ubacio i koje nameravas da ubacis sem nove grafike i multiplayera (verovatno je on i najveca novina ako nije postojao u originalu, ne secam se bas)?

irreal
9.6.2009, 18:50
da, original nije imao nikakav multiplayer.

vec sam napisao u prvom postu, jedine novine koje sam planirao su : nesto veca tabla, nesto bolja grafika, nesto bolji level editor i multiplayer
ostalo je preslikano iz originala.

ako ovde dobijem neke dobre ideje mozda ih ubacim.

poenta je ipak bila rimejk koji bi mogao verno da preslika svih 99 nivoa iz originala, pa sta jos dodam preko toga - dodam.

igru ipak radim u slobodno vreme da sklonim misli sa ozbiljnijih projekata

inace, svestan sam da logika igre nije previse komplikovana, samo nisam svestan koja je poenta tog komentara ?

u svakom slucaju hvala na komentarima i interesovanju

Andross
9.6.2009, 18:56
Poenta tog dela je da si pogodio logiku i nista vise tj. nisi se baktao sa nekim nepotrebnim stvarima vec si presao pravo na posao :)

irreal
9.6.2009, 19:31
aha, pa, hvala :)

doctor
11.6.2009, 14:44
...mada sam morao da koristim dosta ne konvencijalne metode da bi ovo sve radilo kako treba, garantujem da ces se ubrzo pogubiti u kodu.

Takve metode i ja koristim i desi mi se da se i sam pogubim u svom kodu :D cisto komentarisem.. :D

A sto se sprajtova tice, uz malo vise truda se mogu i odraditi neki kvalitetniji u Photoshopu.. a sta mislis o nekom, da tako kazem, futuristickom izgledu igre? :)
To je samo predlog! :)

irreal
12.6.2009, 2:33
zvuci ok, deder napravi par probnih sprajtova pa da vidimo kako bi to izgledalo.

(napravi nesto relevantno, tipa tumbler (ono cudo sto drzi loptice) ili cevi, same loptice, itd. nema mnogo poente da napravis futuristicki glavni meni ili ikonicu za snimanje nivoa)

doctor
12.6.2009, 10:20
zvuci ok, deder napravi par probnih sprajtova pa da vidimo kako bi to izgledalo.

(napravi nesto relevantno, tipa tumbler (ono cudo sto drzi loptice) ili cevi, same loptice, itd. nema mnogo poente da napravis futuristicki glavni meni ili ikonicu za snimanje nivoa)

vazi se, probacu za vikend da obavim to :)

NISAM NESTO SMART
20.1.2010, 13:35
Izgleda lepo nisam imao jos prilike da je igram ali vidi se da si se potrudio:aplauz:...Nego da li je igra radjena u gamemakeru ili ....

irreal
20.1.2010, 13:39
jeste jeste, napisao sam vec negde, u gamemakeru.

planirao sam da odradim od nule u nekom drugom jeziku (verovatno Cpp)
pa da tu povucen postojecim iskustvom u pravljenju tog tipa igre uradim mnogo bolje i da bude cross platform itd itd, i sve bi to bilo super kada bi imao malo vremena.

suvise puno obaveza na poslu :(

Maladikt
21.1.2010, 11:12
without further ado, predstavljam vam u mojoj izvedbi, Logical :
www.tmsconsulting.rs/Logical.rar (http://www.tmsconsulting.rs/Logical.rar)

Čini mi se da link ne radi.

acok97
21.1.2010, 11:23
jeste jeste, napisao sam vec negde, u gamemakeru.

planirao sam da odradim od nule u nekom drugom jeziku (verovatno Cpp)
pa da tu povucen postojecim iskustvom u pravljenju tog tipa igre uradim mnogo bolje i da bude cross platform itd itd, i sve bi to bilo super kada bi imao malo vremena.

suvise puno obaveza na poslu :(
Onda suti i nemoj meni nesto pricat

irreal
21.1.2010, 11:32
@acok97
hahaha.
sto da cutim ?
sve sto sam ti ja rekao stoji.
i dalje nisi nista ti napravio
i dalje si otvoreno lagao.

kakve veze ima to sto ja sada nemam vremena zbog posla da pravim novu verziju ove igre sa tobom ?
sta hoces ti od mene ? da ti se izvinim sto sam ti rekao istinu ?

@Maladict
Jeste, link je dead vec neko vreme, aj videcu veceras da okacim opet pa cu postaviti, ako te vec zanima (u medjuvremenu jedina razlika je mnogo vise nivoa, traze mi ljudi stalno vise i vise nivoa, zarazili se :))

acok97
21.1.2010, 11:44
@acok97
hahaha.
sto da cutim ?
sve sto sam ti ja rekao stoji.
i dalje nisi nista ti napravio
i dalje si otvoreno lagao.

kakve veze ima to sto ja sada nemam vremena zbog posla da pravim novu verziju ove igre sa tobom ?
sta hoces ti od mene ? da ti se izvinim sto sam ti rekao istinu ?

@Maladict
Jeste, link je dead vec neko vreme, aj videcu veceras da okacim opet pa cu postaviti, ako te vec zanima (u medjuvremenu jedina razlika je mnogo vise nivoa, traze mi ljudi stalno vise i vise nivoa, zarazili se :))
Jel ova igra sto stoji u prvom postu PROGRAMIRANA ili je pravljena u GAMEMAKERU to me interesuje

irreal
21.1.2010, 11:56
PROGRAMIRANA je u GAMEMAKERU.

ako nisi znao, game maker ima svoj jezik koji uopste nije naivan.
znaci igra je pravljena kucanjem koda, ne kliktanjem po opcijama i prevlacenjem ikonica.
al kakve to veze ima sa bilo cime ?

ako prelistas malo moje postove videces da pisem programe i igre u mnogim jezicima. (C# najvise, ali takodje mogu da radim i u C/C++ i jos par drugih)

samo sto, ponavljam, to nema nikakve veze sa tobom i jos uvek ne razumem sta hoces od mene.

jel treba prvo da ti prilozim moje igre pisane u C# jeziku da bi mogao da ti se obratim na tvojoj temi ?

acok97
21.1.2010, 12:27
PROGRAMIRANA je u GAMEMAKERU.

ako nisi znao, game maker ima svoj jezik koji uopste nije naivan.
znaci igra je pravljena kucanjem koda, ne kliktanjem po opcijama i prevlacenjem ikonica.
al kakve to veze ima sa bilo cime ?

ako prelistas malo moje postove videces da pisem programe i igre u mnogim jezicima. (C# najvise, ali takodje mogu da radim i u C/C++ i jos par drugih)

samo sto, ponavljam, to nema nikakve veze sa tobom i jos uvek ne razumem sta hoces od mene.

jel treba prvo da ti prilozim moje igre pisane u C# jeziku da bi mogao da ti se obratim na tvojoj temi ?
Nemoj ti meni to , radio si u Game Makeru nisi u C , hocu da ne napadas mene uopste za ono sta ja radim , jer si ti prvi navalio
na mene

Andross
21.1.2010, 13:43
Care on je svoju igru radio od nule dok si ti nabudzio par predefined levela. Asseti nisu tvoji, kod nije tvoj, cak se ni ne zna da li je level dizajn tvoj, dok je irreal odradio svoju igru sam sa svojim kodom i svojim resursima (nebitno u cemu je radio).

Geomaster
21.1.2010, 14:08
+1 za Androssa. acok, ne kapiram šta tebi smeta. Čovek je nacrtao svoje sprajtove i napravio punu igru u Game Makeru, programirajući u skripting jeziku. Ti si skinuo FPS creator, kliknuo dva tri puta, ubacio modele uzete ko zna odakle i sad hoćeš respect. I lol'd.

irreal
21.1.2010, 14:28
slazem se sa prethodna dva posta.

i samo da ponovim po ko zna koji put :
ne zelim da ovo postane neko dokazivanje ko od nas dvojice bolje pravi igre ili sta ti ja vec znam.
ja nisam ni poceo pricu o mojoj igri, sam si dosao na moj thread i poceo da napadas.

ja cu uvek da odgovorim na napade takve, ali nije mi bila poenta da ti se dokazujem ili likujem ili bilo sta drugo.
a ono sto sam ja tebi napisao nije bio napad nego iskreno misljenje.
cisto da znamo na cemu smo.

doctor
21.1.2010, 23:24
Čitam temu i onda vidim da sam ti obećao sprajtove :facepalm
Izvini, ali eto tada nisam stigao da ih napravim, i zaboravio sam posle...

Ako ti trebaju, videću da se angažujem i da angažujem neke ortake "crtače" :)

irreal
22.1.2010, 9:22
ne moras, nemam vremena da ozbiljno radim na igri.
a i kada krenem da radim, nece mi odmah trebati drugi sprajtovi, jer necu nastavljati u GM-u sigurno.

sledeca verzija ce podrzavati skinove, pa ukljucim 2-3 skina uz igru a ako nekome nije dovoljno nek napravi sam svoj :P

takodje imam i ideje za nove "elemente"

samo, eto, vremena fali.

ivan.a
22.1.2010, 11:51
Napokon neki pomak u game dev. :) Bravo.

Inače, gml uopšte nije naivan kao što izgleda. Davno sam koristio GM (čak i sada ponekad nešto čačkam) i najviše mi se svidela mogućnost pozivanja .dll-ova što znači da ima simbiozu sa drugim programskim jezicima. Čak je moguća i flash animacija da se radi u GM.

Razlika između FPS Creatora i GM je ogromna. FPS Creator mu dođe kao igra za pravljenje "igara", dok GM ima sopstveni cross-platform jezik.

Šteta što ne možemo da se okupimo za neki projekat, makar on bio i u GM.
Ja bi bio zadužen za multiplayer deo i dll koji ide uz to, pošto sam taj segment najviše proučavao u GM. :)

Irreal, svaka čast za ovaj poduhvat. :D

Maladikt
22.1.2010, 12:22
@Maladict

Ok, okači kad budeš imao vremena.