PDA

Prikaži potpunu verziju : BPM determining

Engineer
1.5.2009, 11:21
Pzz Kao sto u naslovu pise treba mi program koji moze jako precizno da odredi bpm neke pesme. Probao sam ih nekoliko ali cista sr*nja, odredi bpm prvih 7-8 sec i ispadne mi neka spora balada sa 150bpm...:dedica:

Znaci treba mi nesto dobro, i nema veze ako skeniranje jedne pesme potraje malo duze, strpljiv sam ja :-))))

DonCorleone91
1.5.2009, 13:02
To ne mozes da uradis ako nemas tacno izrazen kick i sneer :) , inace mozes da probas u melodyne-u al. :)

Engineer
1.5.2009, 18:10
kick what??,sneer who???:to_care: Mali zez, ali stvarno ne razumem! Pa kako se to onda moze izracunati??? Treba mi za trcanje??

BigBadVuk
20.5.2009, 15:25
uzmi stopericu u ruke i broj bitove 60 sekundi i to je to...nemozes pogresiti vise od 1-2 sto je minimalno...
opcija 2 je da snimis pesmu iz sound forge-a i da udaras markere na svaki bit i onda da prebrojis,u stvari nemoras cak ni da brojis jer on sam broji markere...
opcija 3 je da ako ti bas treba nadjes nekog ko ima dobre klavijature i uradi ti opciju synchro audio ili tap tempo zavisi kako se zove vec...

VojaM
20.5.2009, 18:15
To ne mozes da uradis ako nemas tacno izrazen kick i sneer :) , inace mozes da probas u melodyne-u al. :)
Misliš SNARE...

Ko ne zna: "kick" je od "kick drum" ili bas bubanj (onaj sa pedalom); "snare" je od snare drum iliti mali doboš.

Drugim rečima, radi se o opcijama "brojanja" udara u doboš ili bas bubanj.

M1los
21.5.2009, 4:17
Ili jednostavno skineš neki metronom s neta koji ima opciju za ručno kucanje bpm, pa pustiš pjesmu i kuckaš uz nju :D
Fine Metronome, npr.

Engineer
21.5.2009, 9:26
kucam po ritmu pesme ili uz svaki zvuk neke udaraljke???

BigBadVuk
22.5.2009, 19:03
Treba ti neko osnovno predznjanje ako hoces muzikom da se bavis..bar neka osnova da se lakse snalazis.Dakle ne bukvalno uz svaki zvuk udaraljki, ako hi-hat (kontra cinela)svira osmine ili sesnestine neces to brojati...nego brojis osnovnu notu takta ..ako je 4/4 takt brojis cetvrtine ako je 7/8 brojis osmine itd...To bi trebalo da bude ono sto te nagoni da cupkas nogom i u tom tempu i brojis i to je to.. :)
I u 90% pesama nemoras cak ni da brojis celu pesmu ..uzmi iseci refren ili uvod,neki deo gde se bubnjevi cuju jasno i tu utvrdi bpm,koji se kasnije lako prenosi na ostatak pesme..izbroj na 10 sekundi ,pomnozi sa 6 i eto ti BPM-a..

da nedavim evo ti ovde link to pogledaj i bice ti jasno :
http://www.expertvillage.com/video/16548_bpm-dj.htm

mladjex
23.5.2009, 12:47
imas plugin za winamp ja ga koristim i odlican je :qliranje:

http://www.winamp.com/plugins/details/47128