PDA

Prikaži potpunu verziju : Nova igrica

PeTkO
11.4.2006, 9:31
Poceo sam da pravim svemirsku stratesku simaulaciju (nesto slicno OGame) u Javi.Imam nekoliko problema:

1)Neznam kako mogu napisati kod, da neprijatelji napadaju igraca npr. posle 20min, 2 min.....
2)Potreban mi je i jedan covek koji ce da mi crta slike letelica, zgrada, napada.
3)Ako se neko bavi muzikom, moze da mi napravi neku melodiju koju cu da koristim u pozadini igrice(manje bitno)

Sve odgovore saljite na PM, moj mejl (ikai@medianis.net), ili ostavite odgovor na ovu temu!!!!!

Unapred hvala!!!!!!!!!!:n_klanja: :n_klanja: :n_klanja: :n_klanja: :n_klanja:

sucur_87
11.4.2006, 13:39
E jbg znas napraviti takvu igru, a neznas postaviti neki timer u nju, kada neprijatelj treba da te napadne ?!

B@NE
11.4.2006, 17:25
Da li si radio nesto do sada (mislim pravio igre),zargizao si veliko parce,koliko vas ima u timu?U kojim programima radis?Ako treba neka pomoc (konkretna) obrati mi se!

bobi
11.4.2006, 18:36
Da li si radio nesto do sada (mislim pravio igre),zargizao si veliko parce,koliko vas ima u timu?U kojim programima radis?Ako treba neka pomoc (konkretna) obrati mi se!
Pa rekao je to vec. :)

Treba da mu odradis celokupnu grafiku i zvuk u igrici i da mu pomazes oko programiranja :icon_stud :icon_stud :icon_stud :odoK:

PeTkO
11.4.2006, 19:26

I timu smo moj kompjuter, moji prsti, moj mozak i moje telo.Sto se tice programa radim u JCreatoru LE.:D :D :D :D

Marko_L
11.4.2006, 20:02
Nešto mi se čini da ti je taj tim malo raštimovan... poradite na organizaciji...

PeTkO
11.4.2006, 21:48
ej, ljudi, ajde stvarno vas molim POMOGNITE MI:o :o :o :o :o :n_klanja: :n_klanja:

Marko_L
11.4.2006, 23:42
Pomozi ti prvo sam sebi... Imaš li ti uopšte neku igru iza sebe ? Ako nemaš, e pa onda batali svemirske strateške simulacije za početak, nego prvo lepo neki pong, tetris, pacman, mice, čoveče ne ljuti se... pa tek onda pređi na nešto ozbiljnije... Kako misliš da ti se bilo ko iole ozbiljniji priključi i pomogne ti, ako ti sam ne poznaješ neke elementarne stvari kao što je korišćenje tajmera. Dakle, prvo malo o osnovama programiranja, pa onda kreni u izradu neke jednostavnije igre, nešto od onoga što sam nabrojao, ili nešto slično... pa polako...

Teva
12.4.2006, 9:54
ej, ljudi, ajde stvarno vas molim POMOGNITE MI:o :o :o :o :o :n_klanja: :n_klanja:
Pise se pomozi te mi, i mislim da je BB upravu jer se ne postaje programer preko noci....

MG-RAY
12.4.2006, 21:34
Pomozi ti prvo sam sebi... Imaš li ti uopšte neku igru iza sebe ?

...Naravno da nema, da ne spominjem ponovo zakon o CopyRight-u, ali jedna vazna cinjenica ostaje - autori igara "Darts-Spiel" (pikado), "Asteroidi", "Skakac" i "Svemirski Pucac" (www.downloads.co.yu) su prilicno živi, a i raditi takve stvari za neke ljude prevazilazi granica morala, zavisi kako na to gledate...iskreno, ja nemam nista protiv copy-paste programera (ako se on moze ubrojati i u njih), ali mislim da ovo malo izlazi iz opisa situacije,jer cilj ne opravdava uvek sredstva, zar ne???

barjaktar
13.4.2006, 17:54
Pise se pomozi te mi, i mislim da je BB upravu jer se ne postaje programer preko noci....

U stvari je pomozite mi...
I ne znam ide odvojeno, kad smo vec kod toga...

btw, ne razumijem se bas u javu ali cini mi se da java ne moze da ima .exe fajl... Sto ce reci, da bi se igrala igra koja je pisana u javi svi bi morali da imaju instaliran kompajler za javu ili u slucaju javascripta pokratela bi se kroz internet pretrazivac...