PDA

Prikaži potpunu verziju : cudan delay nakon svjeze instalacija xpa???

banderaš
22.3.2006, 15:33
kad formatiram hard i uradim instalaciju xpa, pri podizanju sistema, tj prije podizanja a poslije iscitavanja komponenti, javi se "crni ekran" koji traje nekih 30ak sekundi i onda pocinje podizanje sistema. jel zna neko kako da se rijesim ovoga? provalio sam foru da odmah po instalaciji uradim jos jednom istu, u stvari upgrade preko vec postojece i onda fino radi ali... to ne bi trebalo tako da ide!!!
inace konfiguracija je: asus a7v8x-x, athlon 2400+, 512 kingston 333, 80gb maxtor i ostalo mislim da je nebitno

GeForce4
22.3.2006, 23:10
I meni se pojavljuje to "crnilo" :(

banderaš
23.3.2006, 12:38
ovdje ocigledno niko nema pojma o tome... moramo potraziti pomoc na nekom drugom mjestu geforce... meni je bas ****no jer imam originalni win pa ne mogu zbog aktivacije da ha instaliram dva puta jedan preko drugog...
jbg
citao sam negdje da je neko pitao pismom ali odgovor je bio da se to potrazi u biosu neki delay... pokusao sam ali ga nema nigdje...

Electric
23.3.2006, 12:45
Ovaj problem se najcesce javlja kod ucitavanja drajvera - narocito onog za graficku. Savet : skini najnovije verzije drajvera za maticnu i graficku i instaliraj ih.

banderaš
23.3.2006, 13:09
sve je up-to-date :(

Electric
23.3.2006, 13:53
Probaj sa ciscenjem drajvera iz OS-a i reinstaliranjem istih.

bachi
23.3.2006, 14:19
sve je up-to-date :(

Probaj sa down-to-date drajverima za grafičku?

banderaš
23.3.2006, 16:05
to se desava odavno... nisam dugo vremena formatirao hard... mozda godinu dana... tako nesto. tada sam provalio foru sa updateom wina i nisam ga dirao, nisam imao potrebe. ali skoro sam nabavio original i njega ne mogu bas tako da instaliram preko zbog aktivacije. kopka me to, kako da update popravi sve??? bez instalacije drivera, bez icega! cim se prvi put digne win, ne vadim disk samo dupli-klik i instal, pa update(recommanded) i onda proradi lijepo. u cemu je fora???

oluja
27.3.2006, 0:42
Moguce je da tih 30 sekundi racunar trazi druge racunare u mrezi sto se moze onemoguciti sledecim registry kljucem:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Explorer\RemoteComputer\NameSpace]
kljuc: {D6277990-4C6A-11CF-8D87-00AA0060F5BF}
Obrisati.
PS. Za svaki slucaj napravite kopiju pre brisanja.