PDA

Prikaži potpunu verziju : Koji player za gledanje filmova?

Milolos
7.10.2008, 14:20
Zdravo svima.
Hteo bih da pitam samo koji mi player preporucujete za gledanje filmova (divx,xvid i svih drugih formata). Trenutno koristim MV2Player(star je ko biblija ali radi ko sat :)) i RealPlayer. Koristio sam GOM ali ZoneAlarm je prijavio da u njemu ima spyware tako da bih njega izbegao bez obzira ako mi ga neko opet preporuci.
Hvala.

steve89
7.10.2008, 14:25
BS Player, poslednju freeware verziju (v1.37.826 (http://www.filehippo.com/download_bsplayer/))... ;)

Basa Mrkalj
7.10.2008, 14:53
Gom player nema nikakvog spajvera, ko zna odakle si i sta skinuo, BS player je i mogao da se koristi do verzije 2.12, posle toga je katasrofa. To se najbolje oseti ko je umrezen i kad pustis film sa drugog racunara odma puca.

Milolos
7.10.2008, 15:29
Sa BS Playerom imam lose iskustvo tako da bih njega iskljucio a sto se tice GOM-a http://www.gomlab.com/gforum/viewtopic.html?t=1384 ovde sam ga skinuo.

BlackNeo
7.10.2008, 15:32
Moja preporuka ide za KMPlayer.

Greko Darstiva
7.10.2008, 17:48
Ja jos uvek koristim MV2 Player i nemem nameru da ga menjam ali ako ti bas hoces da ga zamenis probaj BS player odlican je.

M.C.
7.10.2008, 18:06
Definitivno Media Player Classic!

http://www.free-codecs.com/Media_Player_Classic_download.htm

Maverick
7.10.2008, 18:55
Davno počeo da se "bavim" raznim playerima, počeo sa radlight-om, preko bs-a, zoom-a, mplayerclassic-a došao do KMPLAYER-a i definitivno ga neću menjati. Za linux - SM Player (ima ga i za windows, ali nije to to).

Marko_L
7.10.2008, 19:04
Media Player Classic je ubedljivo najbolji izbor ako se stvari posmatraju objektivno. Taj plejer jednostavno pušta sve i ne buni se. Čak sam sa njim uspeo da odgledam neke filmove koje BS Player, WMP, GOM, VLC i još neki uopšte nisu mogli da puste, jer su prijavili da su fajlovi oštećeni. Apsolutna preporuka.

dzonihsv
7.10.2008, 20:09
Sve zavisi od coveka do coveka. Kao i od kodeka i sl. stvari...

Meni MPC nije nizasta...jer pola stvari nece da pusti pa me ponekad zeza za prevod...

Probao sam sve i svasta i izbor je pao na BSPlayer PRO.
Sve zivo pusta, cak moze i da se sredi da pusti i .rm fajlove.

Moja preporuka BS, ali na tebi je da odlucis...

M.C.
7.10.2008, 20:18
@dzoni
Jel si koristio MPC sa K-Lite kodekom ili...?

dzonihsv
7.10.2008, 20:24
Ma da...i sa i bez...sve sam probao...mora da je neki problem do mene. Ne zanima me sad, jer ga ne koristim.

Marko93
7.10.2008, 20:29
Ja uvek instaliram K-Lite Codec Pack i uz njega dobijem Media Player Classic i sve mi odlicno radi, al kao zaseban player definitivno je najbolji VLC jer ima sve kodeke ugradjene i nikad mi se nije dogodilo da nesto ne pusti.:ciao:

M.C.
7.10.2008, 20:33
Meni je MPC (isti kodek) ranije pustao bez problema RM fajlove dok sad nece. Mada ih sad i nemam. :)

dacajak
7.10.2008, 20:33
Ja uvek instaliram K-Lite Codec Pack i uz njega dobijem Media Player Classic i sve mi odlicno radi, al kao zaseban player definitivno je najbolji VLC jer ima sve kodeke ugradjene i nikad mi se nije dogodilo da nesto ne pusti.:ciao:

Tacno VLC player i ja koristim dobar je, njega su mi preporucivali ljudi sa torrent site-ova zato sto moze da pusti sve! Neki film koji je skart i nece konvencijalni programi da puste VLC pusti.

Znaci uzmi VLC player i BSplayer PRO i nema da te boli glava.

Partybreaker
7.10.2008, 20:38
To moras sam da odlucis. Izaberi neki od sledecih:

- VLC Media Player
- BS Player
- MV2 Player
- KMPlayer

...i eventualno taj GOM mada ga nisam koristio. MicroDvD player je takodje solidan, ali njegovo vreme je proslo. Ja preporucujem MV2 i KMPlayer.

Spawn BG
7.10.2008, 20:47
+1 za KM... :)

Basa Mrkalj
7.10.2008, 20:59
GOM je odlican player, moze da se instalira sa kodecima koji dolaze uz njega, a moze i bez njih. U kombinaciji sa K-Lite, otvara sve, ne treba ni jedan drugi player na racunaru. U slucaju da je potreban neki dodatni codec, direkto salje na stranicu za download.

Covenant
8.10.2008, 21:14
Ja koristim VLC i prilicno sam zadovoljan-skoro je izasla nova verzija koja je ispravila neke bube od prethodnih izdanja a dodatni kodeci nisu potrebni jer izuzev real formata pusta "ugradjeno" maltene sve sto coveku moze pasti na pamet ;)

McNAIR
27.10.2008, 9:41
Imam Vlc plejer verzija 0.8.6c i posto nije hteo da otvori jedan klip vec je samo pustio audio(ovo se prvi put desilo da nesto nece da otvori od video formata),skinuo sam novu verziju 0.9.4.On je lepo otvorio video ali sada imam jedan banalan problem.Obrisem staru verziju posto se vlc ne instalira i sada sam hteo da namestim da mi otvara ovaj format preko onog openwith/browse nadjem putanju gde mi sa nalazi vlc i namestim vlc exe kliknem open i nece da se pojavi kao jedan od izbora.

yhaker
29.10.2008, 2:13
Kao sto pise u jednom od brojeva sk bs player je bio br1 dok se nije pojavila nova verzija sa ad-awareom a pojavom gom playera stigla je njegova zamena,sto se tice mv2 playera on je zastareo.Ja imam stari bs i novi gom player.:alealeee:

Morandi
3.12.2008, 2:55
kako da nabacim prevod za gom player? koji program?

Nutsbre@ker
3.12.2008, 12:05
kako da nabacim prevod za gom player? koji program?
Jednostavno stisnes alt+E i posle toga ti se otvara subtitle explorer, i posle ti je verovatno sve jasno:D.

Karadjordje
21.12.2008, 16:12
MA instaliras k-lite codec i dobijes uz njega media player classic:
jednostavan za upoterbu i sve cita!!!

dex3108
23.12.2008, 19:39
Nisam znao gdje ovo da stavim ali da li je iko odvas primjetio crvenu kapicu kada otvoti vlc player.

A M G
23.12.2008, 22:04
^

Hehe, simpatican nacin da se korisnicima pozeli srecan Bozic! :icon_smil
Koja ti je to verzija?

_NEBOYSHA_
23.12.2008, 22:10
BS Player NAJBOLJI!!!!

dex3108
23.12.2008, 23:05
^

Hehe, simpatican nacin da se korisnicima pozeli srecan Bozic! :icon_smil
Koja ti je to verzija?

Verzija je 0.9.8a

A M G
23.12.2008, 23:16
Verzija je 0.9.8a

Ja imam 0.8.6c, verovatno zato nisu hteli da mi stave Deda Mraza...:(

dex3108
23.12.2008, 23:23
Ja imam 0.8.6c, verovatno zato nisu hteli da mi stave Deda Mraza...:(
Pa skini novu nece da skodi.:D

Tornado
24.12.2008, 0:10
KM player FTW!

N_i_k_o_l_a
24.12.2008, 0:43
XBMC (http://xbmc.org/) media centar, fenomenalan program

dzonihsv
24.12.2008, 0:58
Sad zavrsavam download i prenosim utiske za 20-ak minuta. Po slikama izgleda odlicno :).

Edit: Preporucujem da pogledate forum i tutorijale.

A M G
24.12.2008, 1:03
Sad zavrsavam download i prenosim utiske za 20-ak minuta. Po slikama izgleda odlicno :).

To sam i ja hteo da napisem! :opanachke

N_i_k_o_l_a
24.12.2008, 1:04
plejer je stvarno super, stabilan i brz, ni jedan film bilo da je u 720p ili 1080p mi nije ni jednom zaseckao, podrzava sve formate za koje sam cuo da postoje ;) a jos je i besplatan ;) mislim da je ovo odlican izbor za sve koji prave HTPC sistem koji je povezan na velikiiiiiiiiiiiiiiii tv ;)

dzonihsv
24.12.2008, 1:05
A ne zaboravi kako lepo izgleda...
Hajp...:)

A M G
24.12.2008, 1:26
Prvo sto mi je palo u oci jeste instalacija od 80 MB! :eek:
Drugo, cim sam ga pokrenuo, Firefox mi je prso...
Trece, ona strelica koci nenormalno, bez obzira da li je plejer u fullscreen ili windowed modu.
Dacu mu sutra jos jednu sansu, mozda treba malo stelovanja, ako ni tada ne bude hteo da saradjuje -----> SHIFT+Delete!

dzonihsv
24.12.2008, 1:30
Za sada i ja imam iste probleme (osim tog sa Firefox-om).
Koci, ne puno ali koci....

Jos malo cu da ga proispitam, ako ne uspe onda...

N_i_k_o_l_a
24.12.2008, 1:34
wow,na konfiguraciji iz profila nemam nikakvih problema, evo upravo gledam seriju sa cd-a na njemu i sve je ok, cak mi je i firefox ukljucen

edit: ukljucio sam paralelno i gom player i xbmc i pustio serije (serija je na dvd-u), nista mi ne secka, takodje istovremeno kucam ovaj tekst u firefoxu......mada vidim da vam u profilu pise da obojica koristite amd procesore, mozda je u tome caka, ne znam da li treba neki patch......

MladenIsakovic
24.12.2008, 1:41
Što se mene tiče, probavao sam sve i svašta, većinu playera koji su obitavali zadnjih 10-ak godina, i zasad, moj izbor spada:

- Na linuxu:
Za DVD: Kaffeine
Za DivX: VLC media player

- Na windowsu:
Za DVD: Corel WinDVD (jes' da je instalacioni fajl 180 MB, ali nepreyebiv je, još ako imate odličnu opremu, tipa zvučnici i odličan TV, pa da sliku pustite na TV-Out, ovaj program je nenadmašan što se DVD filmova tiče, u efektima i podešavanju parametara, e sad, za DivX i nije nešto)
Za DivX: BsPlayer Pro + DFX Sound Enhancer

dzonihsv
24.12.2008, 1:48
U vezi ovog XBMC-a.

Sada sve radi kako treba, mogucnost download-ovanja cover arta je stvarno super. Sve filmove pusta kako treba, posebno mi se svidja ono podesavanje slike filma (tipa razvuci ili suzi sliku).
Podrzan je nas jezik, ima i opciju za vremensku prognozu...
Za sada, nisam razocaran. Super programcic, verovatno cu i nastaviti da ga koristim :).

PS: Kako se film premotava (osim na strelice), gde se nalazi ona "linija" za premotavanje?

N_i_k_o_l_a
24.12.2008, 1:57
ladno nisam primetio da nema te linije ;) koristim strelice za premotavanje, za liniju ne znam, mozda je stvarno ni nema, ipak je ovo beta verzija programa ;)

Backy
6.1.2009, 14:17
KM Player:alealeee:

dzonihsv
6.1.2009, 14:29
U vezi ovog XBMC-a.

Sada sve radi kako treba, mogucnost download-ovanja cover arta je stvarno super. Sve filmove pusta kako treba, posebno mi se svidja ono podesavanje slike filma (tipa razvuci ili suzi sliku).
Podrzan je nas jezik, ima i opciju za vremensku prognozu...
Za sada, nisam razocaran. Super programcic, verovatno cu i nastaviti da ga koristim :).

PS: Kako se film premotava (osim na strelice), gde se nalazi ona "linija" za premotavanje?

Nakon koriscenja ovog da ne kazem sr*** oko nedelju dana zakljucio sam da ovaj player ne valja.
Mnogo propusta i dosta nekih sitnih bagova a zna i da zakoci povremeno.
Opcija za cover art jeste cool ali dzaba kada celokupan utisak kvari sve...
Ne preporucujem ovaj player.

Zemunac1986
6.1.2009, 18:09
Koristio sam bs player i gom player.
Ali mi se bs player poceo nesto gubiti tako da sad koristim samo GOM player,bez problema otvara sve sto treba:)

Gom je najbolji:tapsh:

_AiMaR_
6.1.2009, 21:18
Ja i dalje koristim MV2 player... :D

Maverick
6.1.2009, 21:27
Još jedan koji koristim od nedavno je GEEXBOX, pored KM Playera za win i SM Player-a za linux, ovaj je nekako iskristalisan kao all-in-one rešenje, mada je on više standalone player, instalirate ga na neku particiju od 20-ak mb (da 20) na neki P3 na 500-600mhz ako hoćete HD filmove onda na jaču mašinu, napravite daljinac (lirc) ili pazarite neku bežičnu tastaturu, spojite samo na TV ili LCD bez monitora, i napravite fenomenalan HTPC.

ilidan
7.1.2009, 14:00
MPC HC:
+ jednostavan a ipak fleksibilan, interni DXVA za AVCHD, interni dekoderi (moze da radi i bez dodatnih kodeka),generise thumbnail, DVD
- izgleda kao da je iz 20. veka, los postprocessing (bolje dodajte FFDShow)
GOM Player:
+ jednostavan a opet bogat opcijama, interni dekoderi, odlican izgled, brz, grebuje frejmove, audio skin
- nije bas za DVD, los postprocessing
SMPlayer:
+ jednostavan, ne zahteva kodeke, postprocessing
- spor, nema DXVA

Guliver
7.1.2009, 15:29
KM player rules :D

Ocean_Soul
7.1.2009, 16:06
ja koristim BS player, mozda ima i boljih la navika je navika :D

dzonihsv
7.1.2009, 16:09
BSPlayer PRO - kao sto napisah, probao sam sve i svasta ali mi je BS najbolji. Jednostavan a tako funkcionalan za upotrebu. :)

http://img19.picoodle.com/img/img19/3/1/7/f_17200915080m_dad87b8.jpg

Inace, player-i koji idu iza BS-a su (po meni)...
1. KM Player
2. WMP Classic - tako mali a tako funkcionalan. Uvek kada ti zatreba on je tu. :)
3. GOM Player

ilidan
7.1.2009, 17:19
Ej, dobar ti ovaj skin za BS. Meni se odmah smrkne kad vidim onaj njegov default. Ja sam ga koristio u verziji 1 do pre godinu i po ali su iz nekog razloga i jedinica i dvojka poceli cesto da pucaju na mom kompu pa sam presao na MPC i, za sada, nemam zelju da ga menjam. Dobro, ubacim povrememo GOM.;-)

dacajak
7.1.2009, 19:41
http://www.bsplayer.org/en/bs.player/skins/

Marko Belsak
9.1.2009, 10:27
Za one koji koriste KM Player, mozda ce zanimati da izasla verzija The KMPlayer 2.9.4.1434. Ja sam koristio 2.9.4.13 i nije mi se automatski updateovao, pa sam to uradio "rucno".
Takodje sam sa ovom verzijom prvi put video plugin koji se zove Open Album Art. Mozda je postojao i ranije ali ja to nisam znao. U pitanju je plugin, ili logo kako ga takodje naziva KM PLayer, koji sluzi za preview video fajlova i njihovo startovanje preko tumbnaila. U principu, mozete bookmarkovati vase omiljene foldere sa filmovima i video klipovima, i koristiti plugin kao neku vrstu Media Library.

http://cdn.pandora.tv/KMP/Download/images/1434/1434_albumartView2.jpg

Baziran je na flashu, i prikazuje se preko glavnog ekrana KM PLayera (naravno kad se ne pusta film preko glavnog ekrana). Open Album Art plugin se moze ukljucivati i iskljucivati po potrebi (ako usporava racunar). Na kompu kod brata mi je usporio ukljucivanje/iskljucivanje playera kao i rad samog plugina. Reprodukcija samih fajlova je i pored toga bila u redu. Nisam jos uvek stigao da proverim da li je to zbog slabijeg racunara (XP2000+, 512MB rama), ili mozda zbog zastarelog flash playera.
changelog i download link za zvanicnog foruma (http://www.kmplayer.com/forums/showthread.php?t=12142)

wu-gambino
22.5.2010, 18:07
Jeдно питање за вас који користе KMPlayer, како да подесим да реченице у преводу буду центриране, а не овако раштимоване, где је горњи ред уз леву страну, а доњи уз десну.
Не говорим о позицији, превод је на дну екрана где и треба да буде, него о тексту који није центран.

mp3lopov
22.5.2010, 20:09
Ja sam koristio dugo BS Player, ali sam presao na KMPlayer koji je odlican samo kod mene ne moze da radi ako je u isto vreme pokrenut i Winamp :eek:, a kod mene su ova podesavanja za subtitles i centrirani su titlovi.

Zoran_KS
22.5.2010, 20:26
Ja koristim samo mpc i sve radi kako treba.

Mare911
22.5.2010, 20:31
...samo kod mene ne moze da radi ako je u isto vreme pokrenut i Winamp :eek:

Ako ne koristis KMPlayer za slusanje muzike obrisi sve fajlove iz njegovog 'PlugIns' foldera (C:\Program Files\KMPlayer\PlugIns\ ili gde ti je vec instalirano).

To bi trebalo da resi problem sa winampom jer su u plugins folderu winamp dll-ovi koje on loaduje kad se startuje pa je verovatno to uzrok problema.
Ne zaboravi da bekapujes negde to sto brises da mozes da vratis ako se sj*** nesto :kreza:

Mare911
22.5.2010, 20:34
Jeдно питање за вас који користе KMPlayer, како да подесим да реченице у преводу буду центриране, а не овако раштимоване, где је горњи ред уз леву страну, а доњи уз десну.
Не говорим о позицији, превод је на дну екрана где и треба да буде, него о тексту који није центран.

Namesti kao kod mene, trebalo bi da bude OK

http://img684.imageshack.us/img684/173/clipboard01xe.png

dragoslav_
22.5.2010, 21:49
SMPlayer :ciao:

http://sourceforge.net/projects/smplayer/files/SMPlayer/0.6.9/smplayer-0.6.9-win32.exe/download

miša topola
22.5.2010, 23:37
VLC plejer :)
Koristim ga za sve i svašta. Podržava sve formate i uvek mi je na dohvat ruke.

Nestor
17.2.2011, 16:01
Ja koristim media plejer i to klasik i za mene nema bolji mada je i VLC apsolutno plejer koj zavrsava posao i nema sta nece da pusti.

Zoran_KS
17.2.2011, 16:07
Samo MPC.

ZoNi
17.2.2011, 16:21
Samo MPC.
Znamo, videli smo na prethodnoj strani ove teme (http://www.sk.rs/forum/showthread.php?p=1061538#post1061538) :)

Dare01
17.2.2011, 16:55
Na Windowsu sam koristio Gom player i VLC, a sad na Linuxu VLC i SM player.

MladenIsakovic
17.2.2011, 16:57
KMPlayer, i za video i za audio. Nepreyebiv je ;)

tiho86
18.2.2011, 2:24
Mene zanima koji plejer daje najbolju sliku.Meni je GOM u srcu :D,ali moram priznati da je na nemu slika malo losija,nije bas ostra.Probao sam sve moguce plejere i meni se cini da BS ima najcistiju sliku,mada mislim da ni VLC ne zaostaje.Sto se tice samog plejera mislim da je GOM neprevazidjen zbog svoje jednostavnosti i minimalizma.Sve se lako podesava,odlicina kad imate los prevod,sve se podesava jednim dugmetom..

ilidan
19.2.2011, 16:02
Malo sam eksperimentisao i odlucio sam se za kombinaciju:
Haali Spliter + MPC-HC + FFDShow + Haali Render.
FFDShow ima odlicne postprocessing filtere a Haali Render je po kvalitetu odmah iza madVR koji, na zalost, ne podrzava titlove i nestabilan je kod pustanja DVD diskova.

mandrivajezakon
21.2.2011, 8:54
MPC za video na w7 i xine na linu

Stronger
26.2.2011, 19:24
cao svima..
ne bih da otvaram novu temu,hteo bih samo jedno pitanje da postavim..
skinuo sam film u DVD formatu,domaci..
ima 10 delova (part-ova) koji su u winrar-u
kako sad da ekstraktujem odnosno narezem na DVD kada su svi odvojeno?
ne bih da narezem a ono da staje na svaki deo (part) pa onda ja moram da ulazim u sledeci..
hteo bih da to bude spojeno.
hvala puno

Picard
26.2.2011, 19:36
Ekstraktuj fajlove normalno kao i bilo koji drugi film, a zatim u programu za rezanje imaš opciju tipa "Burn Video DVD", pa ćeš se snaći na dalje.

brankosy
13.1.2014, 16:14
Media Player Classic Home Cinema za sve. Ima ugrađene kodeke i pušta sve od filmova i muzike.