PDA

Prikaži potpunu verziju : Loša slika sa TV karte

strahinja87NS
14.9.2008, 14:03
Cao ljudi. Nakon poduzeg cackanja i softwera i hardwera nisam uspeo da se snadjem pa rek`o da se obratim za pomoc. Naime, imam USB 2.0 GIGABYTE TV TUNER CARD [U8000],sve super analog + digital i tako to i uz kartu CyberLink PowerCinema 5. Kartica sama po sebi je skroz dobra ali mene iznenadjuje losh kvalitet slike. Neki programi su toliko loshi da se i ne mogu gledati a ovi sto su "najbolji",e kod njih recimo moze da se cita prevod kod filma(xaxxa-koji crnjak).Uglavnom,poenta je ta da nisam ni malo zadovoljan i ako neko ima neku ideju,please tell me:n-cc2:. Probao sam i Chris TV medjutim slika je ista. U cemu je fazon??

ivanza
14.9.2008, 15:08
Zar nisi prvo probao da razmisljas jednostavno, :D tj. da problem moze da bude i u televizijskom kablu koji je utaknut u tvoju tv karticu a moze da bude i u anteni ako nemas kablovsku.

Da li imas kablovsku televiziju ili se koristis zasebnom antenom ? :icon_stud

Da li si probao da taj kabl utaknes u neki televizor da vidis rezultate ? :dedica:

strahinja87NS
14.9.2008, 16:54
Imam antenu od zgrade koja cak i nije kablovska. Ne brine mene to nego ranije dok sam imao tv (koji je sad pokojni R.I.P.), slika je bila skroz ok. Kanali nisu kablovski ali ova antena koju sad imam je ranije lepo radila. Ok, mozda je problem u samom kablu koji ide iz zida u tv kartu....Ostaje mi jos to da proverim tako da cu vec sutra da uzmem drugi i da probam ali sta ako nije ni to...??:icon_scra

sasha015
14.9.2008, 17:17
kablovska na tv i na tv karti je nebo-zemlja kod mene...dobro,nije bas toliko losije ali je losije nekih 20 posto...Naravno slika je losija na tv karti...to je normalno i prihvati tu cinjenicu....Pogotovo sto nemas kablovsku,vec neku zajednicku antenu....utice tu i dosta tv karta,ali nikada to ne moze biti isto......

oluja
15.9.2008, 11:30
kablovska na tv i na tv karti je nebo-zemlja kod mene...dobro,nije bas toliko losije ali je losije nekih 20 posto...Naravno slika je losija na tv karti...to je normalno i prihvati tu cinjenicu....Pogotovo sto nemas kablovsku,vec neku zajednicku antenu....utice tu i dosta tv karta,ali nikada to ne moze biti isto......

Tacno, TV karti treba jaci signal za kvalitetnu sliku. Ne treba zanemariti ni razne smetnje koje mogu da prave drugi "uredjaji" u kucistu.