PDA

Prikaži potpunu verziju : 264 kodeci vs Xvid,Divx....

Teva
2.9.2008, 0:10
E sad znam da novi nabudzeni 264(x i h) mogu da kompresuju film sa 700 na negde oko 300mb sa skoro nikakvim gubicima kvaliteta snimka...

E sad negde su ti gubici veci negde manji zavisi od slike... Interesuje me da li kada se neki 264 dekompresuje da li se kvalitet vraca na onaj "stari" ili ne.

dzonihsv
2.9.2008, 0:13
Moze, ali ocekuj neki mali gubitak. Ne moze posle da se vrati, to ti je sto ti je.

ilidan
2.9.2008, 1:42
Ne. Jednom izgubljeni detalji (kvalitet) se ne mogu povratiti.
P.S. x264 nije toliko efikasniji (vise od 50%) u odnosu na Divx/Xvid. Pre bih rekao 10-30%.

Bolton
3.9.2008, 8:39
To u velikoj meri zavisi i od kvaliteta izvornog fajla. Ima ljudi koji od Blu-ray ili HD-DVD ripova koje se mogu naci na "sceni", prave re-ripove smanjujuci im velicinu sa 4GB ili 8GB na 733MB, 1099MB, 1466MB ili 2199MB (u zavisnosti od kompleksnosti filma) i na taj nacin dobijaju kvalitet ekvivalentan originalnim DVD izdanjima. :ciao:

NenadN
3.9.2008, 8:48
Ne. Jednom izgubljeni detalji (kvalitet) se ne mogu povratiti.
P.S. x264 nije toliko efikasniji (vise od 50%) u odnosu na Divx/Xvid. Pre bih rekao 10-30%.
Sve zavisi, ali u vecini slucajeva sam x264 jeste mnogo efikasniji i od mnogih komercijalnih H264 encodera, a u vecoj meri od XviD-a, DivX ne treba spominjati u opste.

Tipican test: Kompresovati DVD film u native rezoluciji (bez resize-a, cropa) na velicinu 2CD-a i poredti.

Moje zapazanje da je XviD bude i 70% losiji, dok x264 u nekih 98% slucajeva ostavlja punu transparentnost.

Ima ljudi koji od Blu-ray ili HD-DVD ripova koje se mogu naci na "sceni", prave re-ripove smanjujuci im velicinu sa 4GB ili 8GB na 733MB, 1099MB, 1466MB ili 2199MB (u zavisnosti od kompleksnosti filma) i na taj nacin dobijaju kvalitet ekvivalentan originalnim DVD izdanjima. Nazalost ne, kvalitet tih filmova je mnogo veci od DVD-a. Pa cak najlosiji 720p moz opet biti kvalitetniji od DVD-a. Zvuci nezamislivo, ali skoro sam komresovao jedan HDDVD na DVD5 format i 1080p rezolucijom, rezultat je bio neverovatan, u odnosu na original, cija velicina iznosi oko 15GB. Inace svi filmovi na Blu-Ray/HDDVD diskovima ne prelaze 15gb za Main Movie, bar ja do sada nisam video.

Bolton
3.9.2008, 12:43
Nazalost ne, kvalitet tih filmova je mnogo veci od DVD-a. Pa cak najlosiji 720p moz opet biti kvalitetniji od DVD-a. Zvuci nezamislivo, ali skoro sam komresovao jedan HDDVD na DVD5 format i 1080p rezolucijom, rezultat je bio neverovatan, u odnosu na original, cija velicina iznosi oko 15GB. Inace svi filmovi na Blu-Ray/HDDVD diskovima ne prelaze 15gb za Main Movie, bar ja do sada nisam video.
To je tacno, ali ja sam govorio o re-enkodiranim filmovima koji imaju rezolucije 480p i 576p ;) Ima ljudi koji od 720p i 1080p ripova prave nove ripove kako bi im smanjili velicinu, ne izgubivsi mnogo na kvalitetu. Uostalom, sve zavisi od toga na kakvim i kolikim displejima se takvi filmovi gledaju. :ciao:

NenadN
3.9.2008, 21:05
To je tacno, ali ja sam govorio o re-enkodiranim filmovima koji imaju rezolucije 480p i 576p Joj izvini tek sam sada skontao da se radi o SD rezolucijama, jutros kada sam pisao bio sam bunovan :D

Medjutim opet tvrdim da nisi u pravu jer, filmovi koji su meni dragi imam ih u bas svakom formatu, mislim (VCD, SVCD, DVD, Blu-Ray) e sada bas sam probao da od Blu-Ray-a napravim SD kopiju sa H264 codecom, i rezultat je daleko bolji od original DVD-a (pa cak i od ripa ne bi situacija bila drugacija). Prvo sto je H264 mnogo kompleksniji od MPEG2, drugo sto koristim mnogo bolje resize filtere. A takodje sam radio komparaciju i sa NTSC kao i sa PAL kopijom istog filma.

Bolton
24.9.2008, 23:26
Pa dobro, još bolje ako grešim :D Na SD TV-u se ne primećuje neka razlika, ako ništa drugo bar je DVD još uvek kompatibilan sa standalone uređajima ;) :ciao: