PDA

Prikaži potpunu verziju : RM file format???

Milolos
23.8.2008, 7:49
Pozdrav svima.
Nabavio sam epizode serije Boston Legal ali problem je u tome sto su serije u RM formatu. Imam K-Lite Codec Pack i pokusavao sam da pustim preko MV2Player-a, BSPlayer-a i Windows Media Player-a 11 ali bez uspeha. Da li mozete da mi preporucite kvalitetan player za ovu vrstu formata ili odredjeni Codec Pack koji podrzava ovo?
Unapred hvala.

dzonihsv
23.8.2008, 8:21
Taj format ti pusta Real Media Player. Ali imas i bolje resenje, a to je da skines K-Lite Codek Pack, instaliras taj pack i moci ces da pustis preko Windows Media Classic. ;)

nikola87
23.8.2008, 10:22
to sa classicom mozda moze na verziji 4.00 na 3.15 nece da radi ta varijata.

Kao sto kaze dzoni skini real player ili real alternative

Greko Darstiva
23.8.2008, 11:03
Pozdrav svima.
Nabavio sam epizode serije Boston Legal ali problem je u tome sto su serije u RM formatu. Imam K-Lite Codec Pack i pokusavao sam da pustim preko MV2Player-a, BSPlayer-a i Windows Media Player-a 11 ali bez uspeha. Da li mozete da mi preporucite kvalitetan player za ovu vrstu formata ili odredjeni Codec Pack koji podrzava ovo?
Unapred hvala.

Program za pustanje tih fajlova se zove Real player. Mada ja imam K-lite codec pack i sa njim taj format otvaram u bilo kom playeru.

Milolos
23.8.2008, 14:14
Jos jedno pitanje. Posto vec imam K-Lite Codec Pack instaliran da li ga uninstaliram pa da instaliram najnoviji ili da preko starog instaliram najnoviji?

dzonihsv
23.8.2008, 14:14
Uninstall stari pa install novi ;).

Aleksandar
23.8.2008, 14:23
Uninstall stari pa install novi ;).
...pa "zagadis" sistem (nista licno dzoni :ciao:)
Nadji na internetu Portable Real Player i ne trebas nista da instaliras,samo pokreni.

Milolos
23.8.2008, 14:25
Izgleda da nece sa najnovijom verzijom K-Lite Codec Pack-a, instalirao sam full verziju ali nazolost opet nece, izgleda da cu morati da probam sa nekim player-om.

dzonihsv
23.8.2008, 14:47
...pa "zagadis" sistem (nista licno dzoni :ciao:)
Nadji na internetu Portable Real Player i ne trebas nista da instaliras,samo pokreni.

Sto da zagadis ? Aj da te vidim uradi neku kompresiju ili konverziju filma bez kodeka. 'Oce sutra malo. Kad tad ce ti to zatrebati. Jednostavno bez kodeka se ne moze. ;) To je kao da hoces da igras neku igru a nemas directx ;).

On sa Codek Pack-om moze da radi 200 stvari a sta ce radi sa portabilnim rm, da gleda rm filmove koje mogu na prste da nabrojim. Niko vise ni ne skida rm filmove sad je mkv mainstream za kompresovanje filmova.

ilidan
23.8.2008, 17:41
Za puštanje rm fajlova, potreban je Real Player ili Real Alternative (za one koji ne vole Real Player).
K-Lite full ne sadrži ovaj kodek. Potreban je K-Lite Mega Codec Pack koji mu dodje K-Lite Full + Real Alternative.
@dzonihsv Nisi bas potpuno u pravu. Kodek pakovi se baziraju na DirectShow/VFW filterima i kodecima koji su uglavnom zastareli. Noviji plejeri dolaze sa integrisanim kodecima (GOM, derivati MPlejera) a konverteri koriste CLI interfejs (Avidemux, MeGUI). Znaci, i bez i jednog instaliranog kodeka moguce je pustati i kovertovati i audio i video.

Chemist
23.8.2008, 18:35
Skini sa neta najnoviju verziju KMplayer-a (oko 14mb), on podrzava veliki broj formata, a medju njima je i RM.

nikola87
23.8.2008, 20:12
moze sa verzijom 4.00 samo je fora sto pri instalaciji moras da stikliras pustanje rm fajlova sto po defu nije namesteno

dzonihsv
23.8.2008, 20:27
Za puštanje rm fajlova, potreban je Real Player ili Real Alternative (za one koji ne vole Real Player).
K-Lite full ne sadrži ovaj kodek. Potreban je K-Lite Mega Codec Pack koji mu dodje K-Lite Full + Real Alternative.
@dzonihsv Nisi bas potpuno u pravu. Kodek pakovi se baziraju na DirectShow/VFW filterima i kodecima koji su uglavnom zastareli. Noviji plejeri dolaze sa integrisanim kodecima (GOM, derivati MPlejera) a konverteri koriste CLI interfejs (Avidemux, MeGUI). Znaci, i bez i jednog instaliranog kodeka moguce je pustati i kovertovati i audio i video.

Znaci ti kazes da ako imas npr. KMplayer sa integrisanim kodecima, da mozes preko AGK da konvertujes film ? Nece to ici. ;)

Spawn BG
23.8.2008, 21:55
Znaci ti kazes da ako imas npr. KMplayer sa integrisanim kodecima, da mozes preko AGK da konvertujes film ? Nece to ici. ;)

Ipak hoće... Uz AGK dolazi i XviD kodek, VobSub, Avisynth, tako da... ipak hoće :kreza:

dzonihsv
23.8.2008, 22:04
Dobro , ok za to. Nego sam coveka razumeo da ce uz pomoc integrisanih kodeka u nekom player-u moci da konvertuje film. ;)

ilidan
23.8.2008, 22:09
Ne. Kažem da VFW kodeci nisu u potpunosti neophodni. AGK koristi VirtualDubMod (VFW interfejs) i ACM audio kodeke. WMP, npr. koristi DirectShow filtere.
Avidemux, MeGUI i SMPlejer ih ne koriste.
Znači, zavisno od programa koje neko koristi, može ih koristiti ali i ne mora da bi uradio ono što zeli. Lični izbor, ne neophodnost.
Da dodam. Plejeri koriste DirectShow filtere/dekodere. Za kovertovanje su potrebni enkoderi koji ne dolaze sa plejerima. Izvinjavam se ako sam bio nejasan.
Sto se tice KMPlejera, on ima mogucnost da koristi i integrisane dekodere i DirectShow filtere, kao i GOM. WMP, BS Player, MV2 player i slicni mogu da koriste samo DirectShow filtere jer nemaju ugredjene dekodere.
Znaci, KMP, GOM i slicni mogu da puste vecinu audio/video fajlova bez i jednog instaliranog kodeka na sistemu(codec = kompresor/dekompresor) i ne brljaju po sistemu, dok to nije slucaj sa WMP, BS, MV2 itd kod kojima je potrebno da OS registruje dekodere. U slucaju lose sastavljenih kodek pakova nastaju problemi.