PDA

Prikaži potpunu verziju : DVD film i DivX na istom disku??

carloss
27.7.2008, 21:24
Samo jedno kratko pitanje. Imam film u DVD formatu i nosi oko 2.5 GB, ja bih da narezem u Neru DVD video (znaci sa folderima audio_ts, video_ts), a posto ima dosta prostora viska, dodao bih jos neke divx filmove u zasebnim folderima.

Interesuje me samo da li ce ovo moci da procita prosecan kucni dvd player, znaci da prepozna DVD film, a da mogu da se pogledaju i divx filmovi?

paulvandyk68
27.7.2008, 21:49
Tesko, mislim da nece moci.

Nutsbre@ker
27.7.2008, 21:57
Cisto sumnjam jer se za rezanje dvd-a i divx-a koriste razlicite opcije (nacini) za rezanje. Tj moguce je narezati ali onda prosecni dvd player ( citaj skoro svi) nece hteti da ti otvori dvd film za divx mozda ali ne 100 %.

carloss
27.7.2008, 23:52
Ok, znaci nista od toga...

voodoo_
28.7.2008, 11:41
Ako režeš DVD Video u Neru, mislim da u ostale foldere možeš da ubaciš šta hoćeš, a Nero će se pobrinuti oko pravilnog sortiranja DVD VIdeo fajlova. Problem je na drugoj strani, to jest u plejeru - čim prepozna DVD film, pušta ga automatski i nećeš moći da biraš ostale fajlove na disku.

VojaM
28.7.2008, 12:53
Pa, pošto sam takve stvari probao, mogu kompetentno da kažem da tu sve zavisi od toga da li je kućni plejer tolerantan ili nije. Po standardu, ne bi smelo ništa drugo da se nalazi na disku osim ona dva poznata foldera. To ima veze i sa onom pričom koju sam negde drugde pisao - o tome da kućni plejeri (uglavnom) ne koristi klasičan fajl sistem, nego tabelu sektora koja se nalazi u jednom od kontrolnih fajlova.

Radio sam na televiziji i dešavalo se da pametnjaković nareže, uz DVD verziju neke reklame, još i nekoliko verzija u raznim drugim formatima (mpg, avi, vmw) i sve to stavi u poseban direktorijum, uz ona dva obavezna direktorijuma. Naravno, to plejer nije hteo ni da pročita. Neki drugi bi možda pročitao taj dodatni sadržaj, a DVD-Video sadržaj ne.

Međutim, neki kućni plejeri imaju rudimentarne mogućnosti čitanja fajl-sistema, pa se može desiti da na njima to i radi.

U svakom slučaju, stvar nije preporučljiva i treba je izbegavati.

Predrag Stankovic
28.7.2008, 19:41
Isprobavao sam i ja tako nesto, interesantno je vecina DVD plejera u tom slucaju su prepoznali ostatak sadrzaja tj. avi filmove iskljucujuci DVD film

Bolton
29.7.2008, 14:36
Nažalost, mislim da nešto tako nije moguće bez njegovog prethodnog reenkodovanja u neki drugi podržani format. Po specifikacijama DVD Foruma, nije moguće koristiti video fajlove sa ekstenzijom avi, kao ni audio fajlove u mp3 formatu. Ako probaš da u neki program za DVD autoring importuješ takav fajl, videćeš da će ti prikazati upozorenje da taj fajl nije podržan i (u nekim programima) će ti ponuditi da ga "prebaci" u podržani format (kao što je mpeg), kao i zvuk (na primer u AC3). U tom slučaju, verovatno bi ti taj fajl bio veći od onog u avi formatu, tako da to nije baš najbolje rešenje.

Pera Dzo
20.8.2008, 20:31
Ja sam probao i radi...
Dakle narezete DVD zapis (AUDIO_TS i VIDEO_TS)
a ispod toga dodate film u DivX-u ... Naravno ako ima mesta na DVD disku.

Pozdrav iz Vlasotinca

http://mojevlasotince.in.rs

paulvandyk68
20.8.2008, 20:34
Samo jedno kratko pitanje. Imam film u DVD formatu i nosi oko 2.5 GB, ja bih da narezem u Neru DVD video (znaci sa folderima audio_ts, video_ts), a posto ima dosta prostora viska, dodao bih jos neke divx filmove u zasebnim folderima.

Interesuje me samo da li ce ovo moci da procita prosecan kucni dvd player, znaci da prepozna DVD film, a da mogu da se pogledaju i divx filmovi?
Nema sanse. Zaboravi na takkve miksove koje ce da pokrene kucni DVD plejer.

tomas
20.8.2008, 22:42
ako ćeš da gledaš na kompu onda ok a ako oš na dvd player mislim da ne može al probaj pa nam javi...

Greko Darstiva
21.8.2008, 8:12
Ovako nesto moze da se izvede jednom sam ja probao.

Stojadin
21.8.2008, 19:22
Ne znam samo zasto bi se mucio kada su DVD diskovi danas jeftini da jeftiniji nemogu biti.Ja sam kupio u metrou BenQ diskove , 50 komada za 460 dinara(9 dinara po disku :D) i za sada nisu losi.

Greko Darstiva
21.8.2008, 20:30
Ne znam samo zasto bi se mucio kada su DVD diskovi danas jeftini da jeftiniji nemogu biti.Ja sam kupio u metrou BenQ diskove , 50 komada za 460 dinara(9 dinara po disku :D) i za sada nisu losi.

Pa i upravu si danas se isplati i staviti jedan divx film na jedan dvd. A uzgred ti BenQ diskovi uopste nisu losi.

Lanikor
21.8.2008, 23:24
Ovo sto pitam je off topic, ali rekoh da ne otvaram novu temu nego da pitam ovde: da li su i kod vas Princo DVD diskovi (ne racunam Budget verziju) mnogo losi ili je to tako samo u mom kraju (inace zivim u Pirotu)

dzonihsv
21.8.2008, 23:42
Ja koristim Princo diskove (dvd-r) jedno god. dana i do sada nijedan problem.

Mada ja koristim sve sto mi padne pod ruke :D.