PDA

Prikaži potpunu verziju : Opasne bliznakinje :)

fonet
23.5.2008, 19:00
Ha nije ono sto ste ocekivali, ali ove dve sa leve strane izgleda jesu bliznakinje i jesu opasne :)

http://i275.photobucket.com/albums/jj291/anseladams_f/11-3.jpg

zoran845
23.5.2008, 19:12
Evo i onoga što ste očekivali:21259Odlična slika. Gde si (i kako) uhvatio te munje?

fonet
23.5.2008, 19:19
pa sa krova :) strpljenjem :)

steve89
23.5.2008, 19:32
Gde si (i kako) uhvatio te munje?

Postaviš aparat negde (stativ, sto, stolica :kreza:), namestiš shutter na više sekundi i slikaš i čekaš... :)

Btw. fonet, dobrodošao na forum. :)

fonet
23.5.2008, 19:35
Postaviš aparat negde (stativ, sto, stolica :kreza:), namestiš shutter na više sekundi i slikaš i čekaš... :)

Btw. fonet, dobrodošao na forum. :)

hvala :) bas kako si opisao .. samo sto sam ja bio pod kisobranom na krovu moje zgrade .. medju gromobranima :n-cc2: he he he 30 sekundi expozicija .. a pre toga odredis gde udaraju munje najvise. Izaberes kadar... i molis boga da te ne pukne grom ... :)

Len0
23.5.2008, 19:41
Ja opet ne mogu da povjerujem da si uspio da uhvatis munje, bez obzira kolika ekspozicija bila. Zar ih toliko bilo, da si se usudio slikati jer si znao da ces uslikati bar jednu?

fonet
23.5.2008, 19:45
Ja opet ne mogu da povjerujem da si uspio da uhvatis munje, bez obzira kolika ekspozicija bila. Zar ih toliko bilo, da si se usudio slikati jer si znao da ces uslikati bar jednu?

ne jednu vec 5-6 dobrih fotki... jednostavno sam znao da cu uspeti i rizikovao sam. Zato sto su uslovi bili savrseni... a to sam cekao od prosle godine jos. Pred leto i tokom leta munje su najbolje .. vazduh je nocu nekada jako bistar (ali ponavljam samo leti jer nema zimskog smoga).

evo jos jedne, ali ova je bzvz
http://i275.photobucket.com/albums/jj291/anseladams_f/12-6.jpg

Skols
23.5.2008, 20:04
Extra su slike...aj ako te ne mrzi,postavi slike u vecoj rezoluciji.

N_i_k_o_l_a
23.5.2008, 20:05
svaka cast za slike :tapsh: jel mozes da ih uploadujes na rapidshare u vecoj rezoluciji

Viper
23.5.2008, 20:06
Ma da, skroz je fuj...gundj...gundj...*me uzima fotoaparat i penje se na krov*

alesandro
23.5.2008, 20:17
Mnogo dobro slike. Iako izgleda tesko uslikati ih, zaista nije... :) Mozete i postaviti na Continues Shots pa bez stativa slikati. Koji aparat koristis? Neko je pitao "zar su tako ceste" pa, verovatno ih nije bilo tri od jednom, 30 sekundi ekspozicija (:)), cudno je da ih nije bilo i vise.
Dobro dosao. :aplauz:

P.S. Ne mogu da ocenim da li je grom udario u one zgrade ili negde iza?
P.P.S. Da li ste cestitali rodjendan nasem dragom Masteru of the Photography - kinteC-u? :)

Patton
23.5.2008, 20:27
A pre toga odredis gde udaraju munje najvise. Izaberes kadar... i molis boga da te ne pukne grom ... :)
Zvuci uzbudljivo... :kreza:

fonet
23.5.2008, 20:46
Mnogo dobro slike. Iako izgleda tesko uslikati ih, zaista nije... :) Mozete i postaviti na Continues Shots pa bez stativa slikati. Koji aparat koristis? Neko je pitao "zar su tako ceste" pa, verovatno ih nije bilo tri od jednom, 30 sekundi ekspozicija (:)), cudno je da ih nije bilo i vise.
Dobro dosao. :aplauz:

P.S. Ne mogu da ocenim da li je grom udario u one zgrade ili negde iza?
P.P.S. Da li ste cestitali rodjendan nasem dragom Masteru of the Photography - kinteC-u? :)

hvala vam :)

prva munja je ona desno , zatim one dve u isto vreme... sve tri su udarile sekund pre zatvaranja zavesica to jest sekund pre zavrsetka expozizije.. cista sreca... ajde videcu da uploadujem slike vece rez. pa vam posaljem :)

i da .. koristim fuji 6500.. ali ne jos dugo hi hi hi

alesandro
23.5.2008, 20:56
.. koristim fuji 6500.. ali ne jos dugo hi hi hi

Tacno sam znao, prepoznam ga na kilometar. :)

Gordon Freeman
23.5.2008, 22:09
Samo da domam komentar,za bliznakinje,svaka cast srecaro jedna!:aplauz:

fonet
23.5.2008, 23:30
Samo da domam komentar,za bliznakinje,svaka cast srecaro jedna!:aplauz:

hvala jos jednom :) stvarno bila je sreca u pitanju... a malo i znanja :D