PDA

Prikaži potpunu verziju : Treba mi pomoć oko Visual Basica

marijapg
21.4.2008, 20:50
Treba da napravim igricu u Visual Basik-u, koja se zove DAME. Na sahovskoj tabli rasporedjeno je 8 bijelih i 8 crnih zetona - bijeli na prva dva reda, po bijelim poljima sa jedne strane, a crni na crnim poljima, na poslednja dva reda, sa druge strane tabele. Napraviti program koji simulira tablu za dva igraca.

Ako neko moze da mi pomogne, nek pise...

MilosTintor
21.4.2008, 22:38
Treba da napravim igricu u Visual Basik-u, koja se zove DAME. Na sahovskoj tabli rasporedjeno je 8 bijelih i 8 crnih zetona - bijeli na prva dva reda, po bijelim poljima sa jedne strane, a crni na crnim poljima, na poslednja dva reda, sa druge strane tabele. Napraviti program koji simulira tablu za dva igraca.

Ako neko moze da mi pomogne, nek pise...

A za sta pravis igricu?? Za skolu?

Marko_L
22.4.2008, 0:33
Ok, prvo pitanje. Gde je tačno zapelo ?

brainzor
22.4.2008, 14:41
Nesto ovako ???

marijapg
22.4.2008, 20:39
Ne za skolu, nego za jedan seminarski...

marijapg
22.4.2008, 20:42
Nesto ovako ???
jeste, ovako mi treba.

Mislim da ce mi trebati i to da se pokrecu ovi zetoni, da mogu da igram ovu igricu... :). ali provjericu treba li i to.

Hvala puno na pomoci

marijapg
24.4.2008, 20:28
brainzor, danas sam provjerila kod profesora i ova igrica bi trebala da izgleda ovako:
da je sastavljena od labela ili slika (pozeljno je slika, ali jednostavnije je labela). bijeli zetoni su na bijela polja, a crni na crna. bijeli se pomjeraju samo po bijelim poljima, a crni po crnim.
zetoni se pomjeraju u cetiri pravca. igrica treba da je napravljena tako da moze da se igra na nju.
da bi se zetoni pomjerali treba da ima 3 ona If ako je nesto = 0, pa = 1, pa = 2
tako nesto. meni bas ovo ne ide najbolje i nadam se da nisam napisala nesto glupo u ovom objasnjavanju. :)
mozes li mi pomoci sto oko ovoga?

brainzor
24.4.2008, 23:22
brainzor, danas sam provjerila kod profesora i ova igrica bi trebala da izgleda ovako:
da je sastavljena od labela ili slika (pozeljno je slika, ali jednostavnije je labela). bijeli zetoni su na bijela polja, a crni na crna. bijeli se pomjeraju samo po bijelim poljima, a crni po crnim.
zetoni se pomjeraju u cetiri pravca. igrica treba da je napravljena tako da moze da se igra na nju.
da bi se zetoni pomjerali treba da ima 3 ona If ako je nesto = 0, pa = 1, pa = 2
tako nesto. meni bas ovo ne ide najbolje i nadam se da nisam napisala nesto glupo u ovom objasnjavanju. :)
mozes li mi pomoci sto oko ovoga?
Marija ako neznas to da napravis, zasto ti je onda nastavnik to zadao, da li je to za neko takmicenje ili ovako za redovne casove??? BTW, koji si razred??? Nije mi jasno oko tih zetona, da li oni mogu da budu Shape kontrole ili sta??? Sada trenutno nemogu da radim na tome, ali kada nadjem vremena, probacu da uradim.

Marko_L
25.4.2008, 1:08
Prva stvar, ja stvarno ne znam za šta vam služe te škole kada ne znate ni kako da započnete seminarski rad. U redu je tražiti pomoć, ali tražiti da neko uradi ceo posao za vas je u najmanju ruku bezobrazno, pogotovo za nešto za šta na netu već postoji mali milion gotovih primera. Ukucati u Google "checkers game vb". Doduše, za igru dame (ili na engleskom Checkers) postoji više pravila, a iskreno za ova gde su beli na belim, a crni na crnim poljima nisam nikada čuo i deluju mi totalno nebulozno. Uopšteno, čini mi se da taj profesor nema pojma šta priča, niti radi svoj posao kako treba. Prvo, ako se "žetoni" kreću samo po svojim poljima, kako će da se "jedu" kada nikada neće doći u situaciju da je dijagonalni skok preko protivničkog "žetona" moguć ? Drugo, ne znam na šta se odnosi ono 4 pravaca, ali jedan igrač ima na raspolaganju samo dva pravca, dok ne dobije kralja kada na raspolaganju ima 4. Treće, šta znači sastavljeno od labela ili slika kada su to dve potpuno različite stvari. Labele služe za tekst, a slike (predpostavljam da misliš na picturebox) za prikazivanje bitmapa. Jedino logično je koristiti pictureboxove ili Shape-ove kao u brainzor-ovom primeru. Četvrto, If je nešto 0 ne znači ništa. Prvo treba znati šta je nešto, a šta znači nula, pa onda šta je 1, a šta 2.
Dakle, ja da sam na tvom mestu, prvo bih tražio od profesora da lepo čovečanski odvoji 10 minuta da lepo objasni pravila za tu igru koju je zamislio, jer ovo što ti je rekao predstavlja paradox u svakom smislu. Dakle, ako su beli na belim, a crni na crnim, onda ne mogu da se jedu ako će se kretati dijagonalno, a ako se ne kreću dijagonalno, onda se neće kretati samo po svojim poljima. To je isto kao da ti je rekao da sedneš u auto i da skreneš levo i desno u isto vreme. Znači, nemoj prihvatati sve što ti profesor kaže zdravo za gotovo, pa onda na forumu tražiti da ti neko rastumači šta je profesor hteo da kaže, nego pravac kod profesora i neka ti razjasni kako misli da napraviš ono što traži od tebe, kada je tako nešto nemoguće. Ljudi, nemojte se plašiti profesora, nije on bog i batina, nego budite malo i kritički nastrojeni, pa mu dajte do znanja kada pogreši.
Tako da, prvo razjasni to sa profesorom, a onda pravac Google i nađi neki primer, pa ga prilagodi tvojim potrebama. Možeš da počneš odavde http://www.planetsourcecode.com/vb/scripts/BrowseCategoryOrSearchResults.asp?lngWId=1&?lngWId=1&grpCategories=&txtMaxNumberOfEntriesPerPage=10&optSort=Alphabetical&chkThoroughSearch=&blnTopCode=False&blnNewestCode=False&blnAuthorSearch=False&lngAuthorId=&strAuthorName=&blnResetAllVariables=&blnEditCode=False&mblnIsSuperAdminAccessOn=False&intFirstRecordOnPage=1&intLastRecordOnPage=10&intMaxNumberOfEntriesPerPage=10&intLastRecordInRecordset=22&chkCodeTypeZip=&chkCodeDifficulty=&chkCodeTypeText=&chkCodeTypeArticle=&chkCode3rdPartyReview=&txtCriteria=checkers
a ovde imaš veoma dobar primer
http://www.planetsourcecode.com/vb/scripts/ShowCode.asp?txtCodeId=8330&lngWId=1
pa kreni polako. Ako negde zapneš, tu smo da pomognemo, ali nemojte da pravimo od foruma servis za pisanje seminarskih radova.

marijapg
25.4.2008, 15:07
brainzor, nema potrebe da mi radis ovo opet. Hvala puno i izvini na oduzimanju vremena

marijapg
25.4.2008, 15:12
Marko hvala na sajtovima koje si mi dao.
Pokusacu da uradim sama nesto, a ako ne uspijem snaci cu se na neki drugi nacin. Trazila sam pomoc ovdje sa pretpostavkom da je neko vec radio nesto slicno, pa da nece biti nikakav problem da mi pomogne.
Nije mi bila namjera da ikom oduzimam vrijeme ili nesto slicno...
Izvini na uznemiravanju i ne brini, sto se mene tice, necu praviti od foruma servis za pisanje seminarskih radova.
Pozdrav

Marko_L
26.4.2008, 0:53
Jel ovo neka čudna podudarnost ili... ?
http://www.elitesecurity.org/t320101-0#1929222

Crnogorac081
26.4.2008, 15:23
Nije podudarnost, fora je u tome sto oce na 4. godini faxa za 3 nedjelje da nas nauce VB !!!! A samo su nam pokazali osnovne komande iz toolboxa.. Meni je "zapala" doticna igra mica, koja se samo igra kod nas... Ajde za ove dame se i moze naci kod na internetu ali za ovu micu to je nemoguca misija...

Patton
26.4.2008, 16:06
Nije podudarnost, fora je u tome sto oce na 4. godini faxa za 3 nedjelje da nas nauce VB !!!! A samo su nam pokazali osnovne komande iz toolboxa.. Meni je "zapala" doticna igra mica, koja se samo igra kod nas... Ajde za ove dame se i moze naci kod na internetu ali za ovu micu to je nemoguca misija...
Pa jel poenta u tome da se nadje gotov kod na internetu? Ako vidis kod "dame" u VB-u valjda si dovoljno sposoban da napravis od toga i mice i najosnovniji sah i ostale drustvene igre sa poljima. Osim toga ako si video bilo koji drugi programski jezik u zivotu i radio nesto u njemu, 3 nedelje je sasvim dovoljno da naucis osnove bilo kog drugog programskog jezika i da napravis najprostije drustvene igre.