PDA

Prikaži potpunu verziju : Mp3 compression

IceMan
14.2.2006, 22:45
Da li moze neko da mi da link za download nekog mp3 kompresorskog programa pa makar i bila probna verzija?
Sve sem Blaze Media Pro i mp3 Resizer.
Hvala

voodoo_
15.2.2006, 0:15
http://prdownloads.sourceforge.net/cdexos/cdex_151.exe?download

Full, a džabe. I pritom odličan.

Kostarum Rex Persia
15.2.2006, 0:22
Program Mediacoder 0.3.5, odličan je, radi i video i audio kompresiju. Freeware je a link ka download-u je http://mediacoder.sourceforge.net/download.htm i klikni na link Main Download. Jeste da malo više zauzima(oko 13 MB) ali se itekako isplati koristiti ga.

Probaj ga obavezno.

rylle
15.2.2006, 0:23
Najbrzi je Windows Media Player 10

http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/player/download/download.aspx

Najfunkcionalniji je Easy CD-DA Extractor

http://www.9down.com/downloads.php?fileid=266

Spawn BG
15.2.2006, 0:35
Ili audiograbber (besplatan od verzije 1.83) uz LAME codec.

ZoNi
15.2.2006, 2:23
kao sto rece Voodoo >>> CDex, bre!

NenadN
15.2.2006, 2:59
Audio Grabber zbog toga sto moze da koristi lame encoder jer je lame najbolji ne znam linkove ali ces ga sigurno naci na netu negde

Ljuba 666
15.2.2006, 3:27
Mp3 coder -ruski program,besplatna registracija za Srbe,
koristi Lame codec..Sve u svemu nije loše
www.mp3developments.com/]

voodoo_
15.2.2006, 11:06
Audio Grabber zbog toga sto moze da koristi lame encoder jer je lame najbolji ne znam linkove ali ces ga sigurno naci na netu negde
CDex takođe koristi Lame.

IceMan
16.2.2006, 0:27
Hvala vam,ali meni je potreban program koji sa HDD-a kompresuje mp3 na npr
32 bita(prebacujem na mob),CDex,Audiograbber prebacuju sa CD-a,
Mediacoder na 32 bita ima mnogo los zvuk.

FIREBIRD
16.2.2006, 0:55
32 bita(prebacujem na mob),CDex,Audiograbber prebacuju sa CD-a,
Mediacoder na 32 bita ima mnogo los zvuk.
Vidim da si dosta "zaglibio" bajo jer ne umeš da objasniš za šta Ti treba ta mp3 kompresija... Audio grabber (free) možeš da skineš direktno sa sajta www.audiograbber.com-us.ne (tamo ćeš i naći gde da nađeš lame... Instaliraš, prekopiraš lame u instlacioni dir i pokreneš... Tamo gde podešavaš vrstu kompresije itd itd (velika kocka sa MP3 oznakom) imaš 2 vrste kompresije CBR i VBR.. podesi to kako ti odgovara... Desno od toga imaš polje BROWSE (iznad njega piše CREATE MP3) tu uđeš i nađeš WAV fajlove koje želiš da "prebaciš" u MP3 format... Nadam se da je to to što si tražio... POZDRAV!!! :qliranje:

ZoNi
16.2.2006, 11:20
32 bita
CDex radi i to! Convert > Re-encode...

FIREBIRD
16.2.2006, 13:56
ZNAM! Ali on nije FREE...:(

Marko_L
16.2.2006, 14:01
Kako bre CDEx nije free ? On je besplatan da besplatniji ne može biti. A uz to radi mnogo bolje nego mnoga komercijalna rešenja. Plus što je izuzetno jednostavan za upotrebu, nema mnogo gnjavaže oko podešavanja, koristi izuzetno dobar LAME encoder... Ja za grebovanje cd u mp3 ne koristim ništa drugo evo već par godina i nemam nameru da ga menjam.

voodoo_
16.2.2006, 14:37
Ne ne, ljudi ovde mnogo više vole velike komercijalne skinovane programe koji dolaze sa spajverima pride, nego ljudski opensource program...

IceMan
16.2.2006, 15:07
Vidim da me niste razumeli.Meni ne treba ni WAV to MP3,ni CD to MP3 nego da izmenim MP3 fajlu bitrejt!!!

ZoNi
16.2.2006, 16:27
Vidim da me niste razumeli.Meni ne treba ni WAV to MP3,ni CD to MP3 nego da izmenim MP3 fajlu bitrejt!!!
Vidim da me nisi razumeo!

ZoNi
16.2.2006, 16:28
ZNAM! Ali on nije FREE...:(
hm, pa daaaaa... evo, prodam ti ja moju legalnu kopiju za svega 99.99 evra...

mada, mozda time krsim licencu :ciao:

Kostarum Rex Persia
16.2.2006, 16:59
IceMan, pa probaj onaj program MediaCoder, link sam ti dao gore. On , između ostalog, vrši rekompresiju i MP3 fajlova iz većih u manje.

Mada, nije dobra ideja rekompresovati MP3 fajlove, mnogo bolje rešenje ti je da nađeš izvorne WAV fajlove i potom odradiš kompresiju u novi AAC format. Danas ga svi mobilni telefoni podržavaju, a Media Coder radi i kompresiju u taj AAC format.

IceMan
16.2.2006, 19:39
Probacu to sa CDex-om.
@Kostarum Rex Persia
MediaCoder napravi mnooooogo los zvuk na 32 kb/sec.

ZoNi
16.2.2006, 20:33
inace, aac je stvarno super... poslusajte samo malo radio stanice na www.sky.fm (pa klik na aac ikonicu) - 24kbps, a zvuk odlican!

Kostarum Rex Persia
16.2.2006, 22:22
@Kostarum Rex Persia

Pa što se čudiš? Već sam ti rekao da BILO KAKVA rekompresija mp3 muzike stvara užasan kvalitet zvuka. To je kao kad bi već kompresovan vazduh u boci pokušao da još više sabiješ, a umesto pozitivnog efekta, dobio bi ili eksploziju ili veoma opasno stanje.

Dakle, rekompresija prosto ubija kvalitet mp3 muzike. Rekao sam ti da probaš da nađeš originalne WAV fajlove, pa posle ih kompresuješ pomoću Media Codera u AAC+ format na 48 ili 64 kbps-a. Videćeš da će zvuk biti fantastičan, daleko bolji nego mp3 na tom nivou.

NenadN
16.2.2006, 23:16
Ne radi se tu o Media koderu. Treba da podesis na HE-AAC,SBR,AAC+ umesto LC-AAC ili AAC i dobices ekstra kvalitet na 8kbs. Medjutim nedavno sam probao na Sony Ericsonu K700i i izgleda da prihvata samo MP4 kontejner ne i AAC. Posto nero pravi mp4 fajlove tj dobro ali Winampow AACPlus encoder tj Coding Tehnologies daje mnogo bolje rezultate na istim bitrateovima ali sa AAC kontejnerom. Postoji resenje program BeHappy http://www.gotdotnet.com/workspaces/releases/viewuploads.aspx?id=1bb59ddf-901b-43a5-bd54-b0999e8e223e
Gde mozete da birate kontejner bilo Nero bilo Coding Tehnologies i sve sto treba.

Sto se tice MP3 mozda je bolje uzeti MP3 Pro iz razloga sto se to na telefonu ne oseca. Inace ukratko kako to sve radi. Ljudi izmislise nacin da pomocu niskih tonova rekonstruisu visoke tonove carolijom koja bas ne uspeva svaki put kod mp3 i nazvase je SBR. Posto visim tonovima treba veci bitrate da bi zvuk bio zadovoljavajuci. znaci

MP3Pro je cist MP3+SBR gde se gleda da bude vise SBR jer mu je manji bitrejt potreban
AAC+ je cist AAC+SBR koji je fantastican jer sam aac obican na 64kbs je ekvivalnetan mp3 na 128kbs

voodoo_
16.2.2006, 23:19
OGG je bolji na veoma niskim bitrejtima (48-64k) od AAC-a.

NenadN
16.2.2006, 23:25
OGG je bolji na veoma niskim bitrejtima (48-64k) od AAC-a.
Od AAC mozda od AAC+ ne verujem. Postoji neki testovi na netu ne znam tacno gde ali OGG se dobro drzi tj lame i OGG se kolju a AAC+ je nesto bolji od njih koliko se ja secam To su testovi do 128kbs. U velikim bitrejtovima mp3 je pri dnu liste dok AAC i OGG koju ali mislim da je OGG bolji. Pazi razlika izmedju AAC i AAC+ je velika, a i danasnji telefoni ne podrzavaju ogg

Kostarum Rex Persia
16.2.2006, 23:28
Ne bih rekao, druže. Čitaj malo testove na Hydrogen Audio forumu i uverićeš se koliko se AAC+ superioran u kvalitetu na niskom bitrateovima.

Adresa tog foruma je http://www.hydrogenaudio.org/forums/index.php?act=idx i poseti podforum AAC ili, još bolje, podforum Listening Tests.

IceMan
17.2.2006, 14:01
Probao sam ovo ca CDex-om,i on je pravio los zvuk,ali posle sam encoder umesto lame-a stavio obican mp3 encoder i zvuk je odlican!!!:qliranje:

NenadN
17.2.2006, 14:04
Probao sam ovo ca CDex-om,i on je pravio los zvuk,ali posle sam encoder umesto lame-a stavio obican mp3 encoder i zvuk je odlican!!!:qliranje:
mp3 ne moze nikako da bude dobar na 32kbs zato sto je minimum za "dobar" zvuk 56kbs. Ocikgledno je da si ukljucio mp3 pro gde je 32kbs = 56kbs mp3 obicnog

IceMan
17.2.2006, 22:01
Neznam,ali se na mobu se cuje dobro.

voodoo_
17.2.2006, 22:09
Vidi se odma da si audiofil.