PDA

Prikaži potpunu verziju : Celeron 433Mhz i film! HELP!!!

Drijada
4.4.2008, 18:52
Imam jednu matoru mashinu: Intel Celeron na 433Mhz, PCCHIPS ploca sa integrisanom grafickom SIS 530/620, nekih 130 nabudzenh SDRAM-a. Instalirala XP sp2. I ne' da radi divix kako treba. Krene, ali slika secka samo tako. Skoro frejm po frejm.
Pokusavala sa silnim nekim kodecima i playerima koji imaju integrisane kodeke i nish. Pre ove radila sam jedno dve mashine skoro iste konfiguracije i bre radilo sve kako treba (isto sa sp2)
Ae pls, moze neka pomoc:(
Da probam sa nekim novijim drajverima, playerima, kodecima... koje da chinim!?:(

Iilija64
4.4.2008, 18:53
Prijeđi na win 98 ili milenium i uživaj.

Drijada
4.4.2008, 18:58
Tu sam alternativu kontala da ostavim za kraj, al' ae da probam. Pa da vi'm sta ce biti. Hvala

Beagle
4.4.2008, 20:36
Sa Win98 ce 100% da radi. Moj drugar pushta divx-e na 133 MhZ (dodushe sa nekim DOS programom) :ciao:

Bokile
4.4.2008, 20:40
Ovo ti je minimum za pustanje DIVX-a(na zvanicnom sajtu),pa uporedi sa tvojom masinom:
Windows XP/2000/Vista (32-bit)
Pentium III 733Mhz CPU or equivalent for DivX Home Theater profile video
Pentium IV 2.4Ghz CPU or equivalent for DivX High Definition profile video
Graphics card with 32MB of RAM or more and supporting 24-bit color or better for DivX Home Theater profile video
Graphics card with 64MB of RAM or more and supporting 24-bit color or better for DivX High Definition profile video
24-bit color is recommended for best video quality
Screen resolution of at least 800x600 recommended for DivX Home Theater profile video
Screen resolution of at least 1024x768 recommended for DivX High Definition profile video
DirectX 7-compatible sound card supporting 2 audio channels (stereo) sampled at 16-bit/44.1Khz or better
DirectX 9 or higher

A ovo je preporuceno:
Windows XP/2000/Vista (32-bit)
Pentium IV 1.3GHz CPU or better for DivX Home Theater Profile video
Pentium IV 2.8GHz CPU or better for DivX High Definition profile video
128MB RAM or better
Graphics card with 64MB of RAM or more and supporting 24-bit color or better for Home Theater profile video
Graphics card with 128MB of RAM or more and supporting 24-bit color or better for DivX High Definition profile video

Bokile
4.4.2008, 20:41
Sa Win98 ce 100% da radi. Moj drugar pushta divx-e na 133 MhZ (dodushe sa nekim DOS programom) :ciao:

Ako mi saznas kojim programom i kako ja te licno vodim u Diznilend...:D

Iilija64
4.4.2008, 21:31
Na mome prvom kompjuteru mmx200 rade na 98 i 128 mb rama.

Beagle
4.4.2008, 21:45

Verovao ti meni ili ne, ali radilo je. Dodushe, deshavalo se da mu kaska zvuk za slikom ali je ipak radilo. Caka je u tome shto je to bash DOS program, nema veze sa windows-om, pa su resursi oslobodjeni. Prevrti stare SK-ove, program je bio opisan (poodavno :rolleyes:).

PS Kad budem sreo ortaka pitacu ga, a ti kupi karte na vreme :to_care:

EDIT Gledam sada ovaj tvoj specs i ti hocesh da kazesh da DIVX nije mogao da radi na mom matorom celeronu 300A (dodushe naklokovan), a tada sam odgledao najvishe filmova u zivotu :D

CrowN
4.4.2008, 22:09
Imao sam ja taj program i radilo je ok, ali koliko se sećam nije uopšte mogao da premotava film.
Program se zove QuickView Pro. Provereno dobro radi na 266MHz-a.

Drijada
4.4.2008, 22:10
Sta bre?!! Ma kavi 32M graficka kakvi bre giga herci???!!!:D Pa ova mashina koju imam Athlon 900Mhz, 16 graficka , dobro ima trenutno nesh vise RAMa ali bre fercera samo tako! Ma bwe igram war III na netu sa njom i to dial-upom, a kamoli geldanje filmova. Ma daj nemo' *****avash. A za ove mucenike keceve cula sam i ja da ima nekih programcica za normalno gledanje divixa. Tako da Bokile mislim da bi bilo dobro da pocnes da sakupljas kintu za diznilend:D

ilidan
5.4.2008, 1:50
Probaj FFDShow, ali iskljuci Postprocessing i stavi da ti dekodira Xvid/Divx preko libavcodeca. I drzi nizu rezoluciju monitora (zbog fullscreena). Takodje, tread priority stavi na Hígh. Mozda ovo upali.
A probaj i GOM Player. Ima neka korisna podesavanja pri prvom pokretanju.

VojaM
5.4.2008, 15:48
E, ovo ti nije trebalo ;)

Program se zove mplayer - ona besplatna i slobodna GNU varijanta, ima ga i na linuxu.

Dakle, kad me vodiš u Diznilend? :D:D:D

Drijada
5.4.2008, 16:12
Gom probala, nije pomogao. A sa ovim podesavanjima na FFDShow cu da probam i to o'ma!
P.S. Ocu i ja u diznilend Bokile!:D

Bokile
5.4.2008, 16:14
Sve vas vodim obecavam,nema problema(cim bude nesto novaca na pretek)...:D

DeCoy
5.4.2008, 17:40
Meni na tom istom procesoru i 256MB RAM-a Divx radi samo sa onim prastarim MV2 playerom i VLC playerom (ali njega sam odmah elimisao jer nema dobre opcije za podešavanje subtitleova) a imam instaliran samo Klite codec pack 2.34 full. Sa BS Playerom ni meni nije hteo da na toj mašini pušta Divx.

Ipak na možda otprilike trećini filmova koje sam puštao zvuk kasni za slikom:( ali 2/3 radi sasvim OK