PDA

Prikaži potpunu verziju : Slika sa sajma

Gordon Freeman
5.2.2008, 22:05
...ne automobila ,vec elektronske muzike:D

ova (http://img176.imagevenue.com/img.php?image=41835_DSC00059_122_171lo.JPG) je ubedljivo najbolja

Snimana je sa 3.2 Mp sa kamere sony erricson k800i(jbg, to mi bilo pri ruci)

alesandro
6.2.2008, 0:10
Zezas me? :icon_scra

Bond_007
6.2.2008, 0:22
Klasican "snapshot" nema ni traga od kadriranja
Photoshop neophodan kao hrana i voda, jeste da slabo moze od ovoga da se uradi ali ipak da se bar napravi prividan utisak nekog "kvaliteta"

Gordon Freeman
6.2.2008, 11:07
Klasican "snapshot" nema ni traga od kadriranja
Photoshop neophodan kao hrana i voda, jeste da slabo moze od ovoga da se uradi ali ipak da se bar napravi prividan utisak nekog "kvaliteta"

Kadriranje nije ni bio cilj , nego vise nesto kao prenos utiska...a kvalitet je stvarno 0:(

kinteC
6.2.2008, 12:22
"Kadriranje nije ni bio cilj"?

Ovo je kao da si rekao: napisao sam knjigu, ali meni pravopis i nije bio cilj...
Dakle, kadriranje je sredstvo...

Gordon Freeman
6.2.2008, 12:26
"Kadriranje nije ni bio cilj"?

Ovo je kao da si rekao: napisao sam knjigu, ali meni pravopis i nije bio cilj...
Dakle, kadriranje je sredstvo...

Ma hteo sam da probam kako bi bilo kad bi slikao skroz bez zariranja ,namestanja...da bude bas onako kako ja to u tom trenuku vidim...nisam ni ja nesto zadovoljan ,al ima nekog potencijala u ovome sto ja pricam...

Kadriranjem se namesta izgled slike,odnosno samo se ono najbolje prikazuje,stavljajuci ono lose u pozadinu ili ga uopste ne prikazivati(i to je super), ja sam samo hteo sve da prenesem slikom...

genius
6.2.2008, 12:34
Ali zasto?

kinteC
6.2.2008, 12:35
Ok, kapiram...al pazi ovo: Fotografija ne prikazuje realnost! Fotografija prikazuje irealnu sliku, subjektivan dozivljaj samog fotografa (naravno ako sam fotograf vlada osnovama fotografije - u suprotnom ne prikazuje nista)

Dakle, ako uzmes aparat i okines, i kazes "to je realnost" ...ne to nije realnost :)

PeTkO
6.2.2008, 12:46
Kintec, mislim da ste obojica u pravu.

Ja iako nisam fotograf, cak ni nemam fotoaparat, fotke delim na dve vrsta, umetnicke i realne.Umetnicke fotke su one fotke gde ti podesavas fokus, poziciju, najbolji ugao, svetlo itd. dok su "realne" fotke one fotke koje su snimljene da zabeleze bas taj trenutak da bi smo se posle setili gde smo bili, sa kim smo se slikali itd.

Gordon Freeman
6.2.2008, 12:50
Ali zasto?

pa da probam,necu da propadnem zbog jednog neuspelog pokusaja...a osim toga malo njih slika na ovaj nacin...a ja trazim svoj stil...

Ok, kapiram...al pazi ovo: Fotografija ne prikazuje realnost! Fotografija prikazuje irealnu sliku, subjektivan dozivljaj samog fotografa (naravno ako sam fotograf vlada osnovama fotografije - u suprotnom ne prikazuje nista)

Dakle, ako uzmes aparat i okines, i kazes "to je realnost" ...ne to nije realnost :)

Ma znam ja to al sigurno moze nesto da se uradi na ovaj nacin a da opet ispadne dobro.
Ipak neke od najvecih slika svih vremena, ocenjene su tako zbog haoticnosti - kontradiktornosti.

genius
6.2.2008, 12:52
Ali to onda nije umetnost i samim tim kod drugih ljudi ne izaziva nikakva osecanja i za druge je bezvredna...

Gordon Freeman
6.2.2008, 12:53
... dok su "realne" fotke one fotke koje su snimljene da zabeleze bas taj trenutak da bi smo se posle setili gde smo bili, sa kim smo se slikali itd.

Ili da da drugima prikazemo bas onako kako je bilo i time im damo da oni to prozive svojim osecanjima, a ne fotografovim...

Gordon Freeman
6.2.2008, 12:55
Ali to onda nije umetnost i samim tim kod drugih ljudi ne izaziva nikakva osecanja i za druge je bezvredna...

E to zavisi od umesnosti fotografa...npr. ocigledno je da ja nisam na tom nivou,al se trudim...

oluja
6.2.2008, 13:07
E to zavisi od umesnosti fotografa...npr. ocigledno je da ja nisam na tom nivou,al se trudim...

Svaka cast na trudu ali ipak se treba malo vise potruditi i da bi se preneo "realan" dozivljaj, zabelezio trenutak,... Takva slika je jasna samo onima koji su bili sa tobom i vama je sigurno draga i nosi neku vrednost kao uspomena ali kad pozelis takve slike da podelis javno sa ljudima koji traze neke druge vrednosti u fotografiji... dolazi do nerazumevanja i nesporazuma...

Bond_007
6.2.2008, 14:56
Photoshop pomoc :opanachke

Gordon Freeman
6.2.2008, 15:14
Svaka cast na trudu ali ipak se treba malo vise potruditi i da bi se preneo "realan" dozivljaj, zabelezio trenutak,... Takva slika je jasna samo onima koji su bili sa tobom i vama je sigurno draga i nosi neku vrednost kao uspomena ali kad pozelis takve slike da podelis javno sa ljudima koji traze neke druge vrednosti u fotografiji... dolazi do nerazumevanja i nesporazuma...

Pa trudicu se i dalje,mozda ijednom uspem:D

Photoshop pomoc :opanachke

Svaka cast za pomoc:tapsh:

RaideR
6.2.2008, 20:17

Pa nisi baš u pravu. Postoje posebne grane fotografije u kojem se tehničke stvari i pravila kompozicije i sl. zanemaruju u odnosu na zabeleženi momenat (dokumentarna i kendid fotografija). Pre nego što je fotografija postala oblik umetničkog izražavanja, služila je kao najobjektivniji svedok vremena.

Gordonova fotografija nema vrednost u smislu estetskog efekta (mada je i to individualno) ali na njoj vidimo gomilu ljudi, DJ-a, nešto malo rasvete, što je dovoljno da bude svedok zabeleženog trenutka. :)

kinteC
6.2.2008, 22:29
Slazem se da je momenat jako bitan, ali...da li se ovde vidi neki momenat, trenutak vredan paznje?

Bond_007
6.2.2008, 22:51
Slazem se da je momenat jako bitan, ali...da li se ovde vidi neki momenat, trenutak vredan paznje?

u masi dvoje su se smuvali :kreza:

snapshot ima vrednost samo dokumentarnu i to je nesto 3mocije :o

Gordon Freeman
6.2.2008, 23:16

Vido bi se da je bolji fotoaparat...:kreza: