PDA

Prikaži potpunu verziju : HDTV i .mkv file

Strane : [1] 2

McNAIR
4.2.2008, 20:40
Skinuo sam neku seriju i ona je HDTV a tip fajla je sa mkv ekstenzijom.Kolko sam se nesto informisao na netu radi se o matroska formatu i da treba da je otvori VLC player.Ali VLC lepo startuje a onda krene da koci i blokira.Ne znam da li je to zbog rezolucije serije.Inace imam Philips 190c7 LCD monitor.Sta koristite za gledanje HDTV u mkv formatu.Negde predlazu Gom player ili Mtroska spllitter

Eddy
4.2.2008, 21:07
Ja imam semprona 2800, ati x700 i 512Mb rama i meni koci, odnosno secka, ali ako ne koristim "premotavanje" onda uglavnom radi lepo. Koristim vlc player.
Jel ti koci mnogo?

Crusader88
4.2.2008, 21:12
Skinuo sam neku seriju i ona je HDTV a tip fajla je sa mkv ekstenzijom.Kolko sam se nesto informisao na netu radi se o matroska formatu i da treba da je otvori VLC player.Ali VLC lepo startuje a onda krene da koci i blokira.Ne znam da li je to zbog rezolucije serije.Inace imam Philips 190c7 LCD monitor.Sta koristite za gledanje HDTV u mkv formatu.Negde predlazu Gom player ili Mtroska spllitter

da li secka ili ne zavisi od procesora i graficke cini mi se, znaci sve novije graficke smanjuju opterecenje procesora za vreme gledanja hdtv materijala

Mr.Eco
4.2.2008, 21:28
za nesmetano gledanje .mkv treba neka grafička Nvidia 8x00 serije čak i ova 8200 će biti dovoljna za gledanje HD sadržaja ;)

Chivan
4.2.2008, 21:47
za nesmetano gledanje .mkv treba neka grafička Nvidia 8x00 serije čak i ova 8200 će biti dovoljna za gledanje HD sadržaja ;)
Jedan računar je Athlon 64 2800+, 1,5 GB RAM-a i GeForce 7600GT - zauzeće procesora je ispod 80%

Drugi računar je Athlon XP 2400+, 1 GB RAM-a i ATI Radeon 9600 - zauzeće procesora je 100%, ali se ne vidi gubljenje frejmova (verovatno ih ima, ali se ne vidi). Međutim, dolazi do desinhronizacije zvuka.

Za test je korišćen "Terminator 2" u MKV formatu, 720p, X264 kodek.

Znači, HD sadržaj može da se gleda i na slabijim računarima. Rešenje problema bi verovatno trebalo potražiti u kodecima i plejerima.

McNAIR
4.2.2008, 22:03
Ja imam sempron 2400.512 MB RAM-a i AIW X800XT i xp codeck pack 2.2.0. Slajder ne radi nikako secka na pola minuta i ima desihronizacija zvuka:icon_evil.Nista jedino da se arhivira pa da se gleda kad se kupi jaca masina.Btw da li moze da se reze na DVD kao data disk.

nebojsa986
4.2.2008, 22:35
Mozes da rezes kao data, mada mislim da bi mozda mogao da pustis, dokupis malo rama, i overclock procesora za 'koji' MHz.

srlle
4.2.2008, 23:16
Da zamenis i graficku, neku sa hardverskom video dekompresijaom (ATI X1xxx serija, ATI HD2xxx serija, Nvidia 8xxx, i Nvidia 9xxx serija).

sasha vukelic
4.2.2008, 23:35
dok sam imao 6600gt radilo je normalno na p4 3.0ghz bez trunke sjeckanja
na laptopu 1.7ghz c2d isto radi savrseno (grafika je najgora moguca integrusha)

mada se desi da neki od filmova koji su 1080p nece da idu bez sjeckanja nikako...

Dr Zoidberg
4.2.2008, 23:35
Ja koristim Media Player clasic i k-litle megacodec pack kodeke, najbolja kombinacija za sve zivo :)

Meni sve fino radi :)

tomas
5.2.2008, 1:30
CCCP > Combined Comunity Codeck Pack je prvenstveno za mkv format pa sve ostalo i obavezno instalirati CoreAVC. Sto se tice playera preporucujem vlc,cristal i km player.

Bolton
5.2.2008, 3:08
Vidim da se ovde pominju jače mašine i grafičke karte, ali ja mogu da posvedočim da to nije neophodno. Imam P4 2,66Ghz (Northwood), VGA nVidia 4200Ti 128MB,
1,5GB memorije. Mislim da bi tebi bilo dovoljno da uzmeš 1GB memorije i da instaliraš CoreAVC Professional, Haali Media Splider i ffdshow. Onda ćeš moći čak i sa "vremešnim" mv2 playerom da gledaš filmove u mkv formatu. Naravno, ako hoćeš da gledaš 1080p filmove onda bi bilo poželjno da izvršiš upgrade računara. :ciao:

McNAIR
5.2.2008, 3:27
Hvala ljudi.:ciao:Probacu ovaj CCCP i Core AVC ali mislim da je ovaj Sempron sa slabasnih 1.66MHz velika crna rupa.Slazem se za playere KM i VLC su stvarno zakon :alealeee:

urke
5.2.2008, 10:58
Sempron 2800+, 1GB DDR1, (ubogi) 6500TD, 720p x264 + mplayer (GNU/Linux) = do 65% zauzeće procesora

nebojsa986
5.2.2008, 12:00
@McNAIR
Samo ga overklokujes, do 1.8 bi sigurno mogao a ako uspes i vise, i dokupis 512 rama i trebalo bi da pusta bez problema.

tomas
5.2.2008, 15:57
Meni je recimo dok nisam poceo da koristim km player zauzece bilo preko 25% (instaliran CCCP i coreAVC) e sad pre neki dan sam skinuo LOTR 1 1080p 8GB. Km player je veoma koristan program jer kada sam pustio LOTR zauzeće je bilo od 30% do 35%. Glavna caka sto u video options (advaned) ima da se bira koju vrstu video rendera hoćete,po defaultu je stavio VMR9 (kao to je hardverski i najkvalitetnije :D) ali ja sam stavio haal`s video render (matorska) i zauzeće procesora nije prelazilo 15%. Tako da probajte i vidite kako će se ponašati na vašem računaru. Nadam se da je pomoglo :)

Spawn BG
6.2.2008, 0:40
...Btw da li moze da se reze na DVD kao data disk.

Svaki fajl preko 2GB (a HD filmovi u .mkv su takvi) znači da se disk reže isključivo u UDF formatu (u Neru opcija DVD-ROM (UDF))

sasha vukelic
6.2.2008, 9:06
zar nije preko 1GB?

Bolton
6.2.2008, 11:07
zar nije preko 1GB?
Nije, Spawn BG je u pravu. Probaj da kopiraš fajl veći od 2GB sa izabranom DVD-ROM (ISO) kompilacijom u Neru i dobićeš poruku "The file is larger than 2GB and therefore cannot be stored in an ISO file system. Please use the UDf file system to write such large files".

Svaki fajl preko 2GB (a HD filmovi u .mkv su takvi)
Ima HD filmova i ispod 2GB, oko 1466MB :kreza:

NenadN
6.2.2008, 13:40
Jedan računar je Athlon 64 2800+, 1,5 GB RAM-a i GeForce 7600GT - zauzeće procesora je ispod 80%

Drugi računar je Athlon XP 2400+, 1 GB RAM-a i ATI Radeon 9600 - zauzeće procesora je 100%, ali se ne vidi gubljenje frejmova (verovatno ih ima, ali se ne vidi). Međutim, dolazi do desinhronizacije zvuka.

Za test je korišćen "Terminator 2" u MKV formatu, 720p, X264 kodek.

Znači, HD sadržaj može da se gleda i na slabijim računarima. Rešenje problema bi verovatno trebalo potražiti u kodecima i plejerima.
Koji decoder koristis?

720p ce raditi na vecini racunara, cak i za racunare ispod 2ghz, ali da nije CoreAVC-a ovo mozda ne bi bilo moguce.

Athlon 64 2800+, 2 GB RAM-a i Radeon HD 2600XT - zauzeće procesora je ispod 60% za 720p

na istoj konfiguraciji kada pustam 12mbit 1080p ripove, CPU je na 100% i video gubi mnogo frejmova.

Medjutim kada ukljucim AVIVO, problem nestaje, CPU jedva da dostize 5%, jer graficka preuzima kompletan decoding. Tako osim gledanja ripova, takodje glatko gledam i originale (26 GB HDDVD i BluRay Diskove)

McNAIR
6.2.2008, 15:35
@ NenadN kako ukljucujes AVIVO.Ne znam da li ova moja AIW X800XT uopste ima AVIVO.

NenadN
6.2.2008, 17:53
@ NenadN kako ukljucujes AVIVO.Ne znam da li ova moja AIW X800XT uopste ima AVIVO.
Nema, i ja sam imao istu karticu pa sam zato kupio ovaj HD2600XT :)
zbog akceleracije. Medjutim stvar nije tako prosta kao sto izgleda.

Da bi HW akceleracija radila, postoje neka pravila prilikom kodiranja filma, a posto se scenski ripperi (ESiR, ILL, SEPTiC, itd...) do sada nisu drzali toga, kompletna stvar pada u vodu, jer kao sto postoje neka ogranicenja kod DVD-a takodje ta ogranicenja postoje kod HDDDVD-a i BD diskova.

Ako verujes lakse je gledati originalne 24mbit BluRay i HDDVD filmove nego 6-12mbps MKV ripove preko HW acceleracije.

Cyberlink H264 decoder koji dolazi sa zadnjim PowerDVD Ultra 7.3, je jedini normali decoder koji moze da decodira koristeci GPU, ali stream mora da se drzi sledecih pravila

da bude kodiran sa levelom 4.1 umesto 5.1 sa kojime kodia scena, misleci da ce dobiti bolji kvalitet sto je cista glupost i prevara.
ne vise od 4 referentnih frejmova za 1920x1088 rezoluciju, sto je manja rezolucija broj referenci se moze povecati. To se moze izracunati na sledeci nacin

8388608/(width x height), sto znaci 8388608/(1280x720) da 720p rip moze da ima cak do 9 ref frejmova. 8388608 je konstanta (pitaj boga odakle ?)

Takodje treba drzati b-pyramid iskljucen kada je u pitanju x264 koder, jer trenutno postoji neki bug kada je u pitanju ovo, sto nije sliucaj sa Elecard/Mainconcept/Ateme/Nero H264 encoderima.

Postojeci 720p ripovi se mogu modifikovati bez gubitaka i dovesti na kompaktibilnost malim programom zvanim H264Info. Dok se 1080p ripovi ne mogu gledati bez kompletne rekompresije.

Ipak rekompresovanjem se moze izgubiti na kvalitetu, a zato sam ja skinuo full HDDVD filmove i napravio svoje ripove (24GB->DVD9)

srlle
7.2.2008, 1:06
Da ne biste morali da bistrite ovo sto je NenadN bistrio u gornjem postu, stedite za Dual core procesore srednje snage najmanje! :dzavo:

gagi_ns
10.2.2008, 14:15
Da ne otvaram novu temu...hteo bih da pitam da li neko ima preporuku za besplatan program za konvertovanje mkv to avi (ili neki siroko rasprostranjeni format,wmv,mov...koji moze da se prikazuje na obicnim player-ima)...probao sam preko google da nadjem neke,i ima toga dosta,medjutim il ne radi,il prekine na pola...il odradi do kraja al nece da pusti convertovan file...pa ako neko ima iskustva sa nekim koji radi ok,nek preporuci...

srlle
13.2.2008, 12:37
Mislim da ce SUPER© konverter da ti posluzi.Program je besplatan.Probaj.Evo linka: http://www.erightsoft.com/SUPER.html

Zoran_KS
14.2.2008, 0:41
Ja sam probao klip koji je uradjen u 1080p rezoluciji,2 minuta klipa 6 GB i itekako je seckalo,ali ne zbog opterecenosti procesora vec hard diska.

srlle
14.2.2008, 10:07
@ Zoran_KS.Probaj da defragmentujes disk.Mozda ce manje da secka :).

Dr.Beat
29.2.2008, 17:35
Kako da eliminisem tu desinhronizaciju? To mi se desava kod 1080p. Instalirao sam CCCR i CoreAVC. Imama Core 2 Duo 2.33GZ, 2GB rama i GF 8600GT...

nesrulz
18.3.2008, 0:55
Posle instaliranja svega i svačega, uspeo sam da nateram .mkv da, bez seckanja (720p), radi kod mene. :alealeee:
1080p je već malo usporen, i beži ton...

AMD Barton 2500+ (@2.2 GHz), 1.5 GB RAM i nVidia 7600 GS.

nesrulz
19.3.2008, 2:58
Dakle, za one sa "slabijim" računarima, KMPlayer je ubedljivo najbolje rešenje (za gledanje 720p filmova).
A u nekim slučajevima je BSplayer čak i bolji/brži.

Znači, combo ova 2 plejera je najbolje rešenje...

cold
12.4.2008, 14:13
vise o HDTV

http://hdtvbeograd.googlepages.com/hdosnove

Mr.Eco
13.4.2008, 14:58
koja konfiguracija treba za nesmetano gledanje 1080p videa znaci da radi kako treba pretpostavljam da treba c2d procesor akva memorija i kaka graficka treba da sve to ide glatko...

steve89
13.4.2008, 19:47
koja konfiguracija treba za nesmetano gledanje 1080p videa znaci da radi kako treba pretpostavljam da treba c2d procesor akva memorija i kaka graficka treba da sve to ide glatko...

720p kod mene ide kao podmazan. Konf iz profila i win star još malo pa godinu i po. :) :D
Probaću 1080p, samo da narežem od druga. :)

A da, imam k-lite kodeke i mislim lazy man's mkv kodek tako nešto, ako nekoga zanima mogu da pogledam. :) A za puštanje koristim Bs plejer.

Skida neko još hd-ove? Pada mi na pamet neka razmena. :D pm. ;)

Mr.Eco
13.4.2008, 21:23
imao sam neke HD filmove al crko mi hdd bice uskoro ;) al svejedno i te 1080p sto sam pusta traljavo su se ponasali na GF6600 tako da sa novom konfom treba da ide pa se raspitujem...

NenadN
14.4.2008, 22:56
Za originale ti treba samo graficka (ATI HD 2400, 2600, 3200, 3400, 3600, 3800; GF 8400, 8500, 8600, 8800, 9600, 9800), i procesor sa recimo 1.6ghz-a i 1080 ima da tece glatko.

Za MKV ripove koji nisu encodovani pod Level 4.1 standardom ti treba bilo koji Dual Core procesor, da li je to AMD ili Intel to je tvoja odluka, i sa CoreAVC ili Cyberlink decoderima sve ce biti glatko, moze i ffdshow.

Za MKV ripove sa level 4.1 standardom, ti je potrebna neka od gore navedenih graficki.

next
31.7.2008, 16:59
Ovako.....

1. Imam jedan .mkv fajl koji zauzima 8.3 Gb te ne moug da ga narezem na dl, medjutim ima 4 audiostreama - engleski, shpanski, francuski i sa komentarima reditelja i josh nekih likova...E sad mene zanima da li postoji neki program pomocu kojeg bih mogao da se otrasim tih audiostreamova, te da mogu uredno da narezem dotichni fajl...

2 Imam jedan drugi .mkv fajl koji zauzima 8.74 Gb te ni njega ne mogu da narezem na dl, medjutim kod njega piostoji samo jedan audiostream, pa sad ja trazi nachin kako da uspem sklopim to na jedan dl...
Pa pitam za preporuku nekog programa koji bi smanjo velichnu fajla uz minmalne gubitke kvaliteta videa,da moze da stane na dl, dakle do 7.9Gb...
razmishljao sam i o mogucnosti da podelim na dva dela i narezem na dva dvd-a, medjutim vishe bih voleo da ceo video bude na jednom mediju a i ne znam shta bih onda radio sa titlom, no ako mislite da je ovo bolje reshenje mozete da mi preporucite i neki program za seckanje video sadrzaja....

<Rio_da>
31.7.2008, 18:19
Mozes sa ovim MKVtoolnix... samo sam zaboravio odakle sam ga skinuo... na nekom open source video forumu :) google i udri

Znaci opusteno mozes da skines te "viskove" spanski turski i te gluposti... mada neces ustedeti puno megabajta...

Bolton
31.7.2008, 20:07
Ovako.....
1. Imam jedan .mkv fajl koji zauzima 8.3 Gb te ne moug da ga narezem na dl, medjutim ima 4 audiostreama - engleski, shpanski, francuski i sa komentarima reditelja i josh nekih likova...E sad mene zanima da li postoji neki program pomocu kojeg bih mogao da se otrasim tih audiostreamova, te da mogu uredno da narezem dotichni fajl...

Potrebni su ti sledeći programi:
mkvtoolnix (http://www.bunkus.org/videotools/mkvtoolnix/win32/mkvtoolnix-unicode-2.2.0-setup.exe) (pod uslovom da koristis Windows NT, 2000, XP ili Vistu)
mkvextract (http://download.videohelp.com/download/MKVExtractGUI-1.6.4.1.zip) (za ekstraktovanje streamova)
mkvmerge (http://download.videohelp.com/download/MKVExtractGUI-1.6.4.1.zip) (za "pakovanje" video i audio streamova u mkv kontejner)

1. korak: Instaliraj mkvtoolnix, zatim mkvextract i mkvmerge

2. korak: Pokreni mkvextract i otvori mkv fajl

3. korak: Štikliraj samo streamove koje želiš da sačuvaš (u tvom slučaju to su video i engleski audio)

4. korak: Pokreni mkvmerge i klikni na taster add i dodaj video, a zatim i audio fajl

5. korak: Za video i audio možeš da izabereš sledeće opcije:
- Za video: njegov naziv (prikazivaće se tokom reprodukcije), FPS (vodi računa da za video izabereš tačan FPS, jer je po defaultu 25), kao i aspect ratio (4/3, 16/9, 2.35, itd.), ostalo možeš da ostaviš po defaultu
- Za audio: njegov naziv (prikazivaće se tokom reprodukcije), jezik (u tvom slučaju izaberi eng iz padajućeg menija), ostalo možeš da ostaviš po defaultu (ako budeš dodavao 2 ili više audio fajlova, onda možeš da izabereš koji će ti se puštati po defaultu - selektuj audio stream koji hoćeš da se pušta i za opciju Default track flag izaberi yes

2 Imam jedan drugi .mkv fajl koji zauzima 8.74 Gb te ni njega ne mogu da narezem na dl, medjutim kod njega piostoji samo jedan audiostream, pa sad ja trazi nachin kako da uspem sklopim to na jedan dl...
Pa pitam za preporuku nekog programa koji bi smanjo velichnu fajla uz minmalne gubitke kvaliteta videa,da moze da stane na dl, dakle do 7.9Gb...
razmishljao sam i o mogucnosti da podelim na dva dela i narezem na dva dvd-a, medjutim vishe bih voleo da ceo video bude na jednom mediju a i ne znam shta bih onda radio sa titlom, no ako mislite da je ovo bolje reshenje mozete da mi preporucite i neki program za seckanje video sadrzaja....

1. korak: Pokreni mkvmerge i dodaj video fajl

2. korak: Na kartici Global štikliraj opciju Enable splitting i sada imaš tri opcije po kojima će se vršiti deljenje:
- after this size: unesi vrednost i zatim G, M ili K (Gigabajt, Megabajt ili Kilobajt, respektivno)
- after this duration: unesi vreme u formatu HH:MM:SS (sati, minuti i sekunde), ili u sekundama (na primer: 3600s)
- after timecodes: slično prethodnoj opciji

Na ovaj način imaš ograničene mogućnosti deljenja fajla, ali možeš izbaciti "kredite" i na taj način smanjiti fajl taman toliko da može da se nareže na disk. :ciao:

schei
1.8.2008, 18:25
Koji decoder koristis?

720p ce raditi na vecini racunara, cak i za racunare ispod 2ghz, ali da nije CoreAVC-a ovo mozda ne bi bilo moguce.

Athlon 64 2800+, 2 GB RAM-a i Radeon HD 2600XT - zauzeće procesora je ispod 60% za 720p

na istoj konfiguraciji kada pustam 12mbit 1080p ripove, CPU je na 100% i video gubi mnogo frejmova.

Medjutim kada ukljucim AVIVO, problem nestaje, CPU jedva da dostize 5%, jer graficka preuzima kompletan decoding. Tako osim gledanja ripova, takodje glatko gledam i originale (26 GB HDDVD i BluRay Diskove)

pošto imam sličan kompjuter, ( jedino je athlon x2 3800+) moram da te pitam na šta misliš kad uključiš AVIVO, pošto sam probao nekoliko filmova u 1080p (rip) da pustim ali bez uspeha. dok 720p radi bez problema.

NenadN
2.8.2008, 15:59
Ako si primetio predhodne postove, u njima sam pominjao da klasicni 1080p ripovi nisu kodirani po L4.1 standardu, zbog toga broj referentnih frejmova prelazi kompaktibilnost i nije moguce dekodirati ih hardverski.

Spawn BG
2.8.2008, 22:19
...

3. korak: Štikliraj samo streamove koje želiš da sačuvaš (u tvom slučaju to su video i engleski audio)

4. korak: Pokreni mkvmerge i klikni na taster add i dodaj video, a zatim i audio fajl

...

Samo da dodam... ako imaš odgovarajući prevod, možeš i njega da uključiš u "paket".

Bolton
3.8.2008, 0:51
Samo da dodam... ako imaš odgovarajući prevod, možeš i njega da uključiš u "paket".
Naravno, nisam to napomenuo jer sam razmatrao nextov slučaj, ali ipak hvala na sugestiji. :aplauz:

schei
3.8.2008, 12:04
Ako si primetio predhodne postove, u njima sam pominjao da klasicni 1080p ripovi nisu kodirani po L4.1 standardu, zbog toga broj referentnih frejmova prelazi kompaktibilnost i nije moguce dekodirati ih hardverski.

hvala na odgovoru, fora je što sam postovao odmah posle tvog posta koji sam citirao ali je na forumu izašao dosta kasnije.

voodoo_
17.8.2008, 20:07
Mali offtopic, da li je Athlon X2 na 2.3 GHz dovoljan za glatku reprodukciju 1080p filmova pomoću CoreAVC Pro kodeka? Ne govorim o Bluray i HD-DVD filmovima, već o x264 ripovima u mkv kontejnerima.

dzonihsv
17.8.2008, 20:11
Jeste 100%. Moj Athlon x2 na 1.8GHz fura 720p bez problema. Tako da .mkv nece biti problem ;).

voodoo_
17.8.2008, 20:18
Mali offtopic, da li je Athlon X2 na 2.3 GHz dovoljan za glatku reprodukciju 1080p filmova
:)

Za 720 znam da jeste, njih gura i jednojezgarni Athlon 64 :)

Pokušavam da uporedim sa svojim C2D, znam da su oni uporedivi sa Athlonima X2 kada se gledaju oko 2.0 GHz frekvencije (preko 2.5 se C2D već dobro "odlepljuje" po performansama). Ovaj moj pušta 1080p sa CoreAVC Pro kodekom, nego reko' da pitam za svaki slučaj, možda ima neki catch kod Athlona, recimo manji keš da li utiče i slično...

Treba drugaru za HTPC mašinu a da se slika pušta na full HD televizoru... pa sam mislio na onaj niskopotrošni 4450e na 2.3 GHz i 780G ploču...

dzonihsv
17.8.2008, 20:19
već o x264 ripovima u mkv kontejnerima.

Onda hoce. Posto su rip-ovi. Radice.
Nema "caka" nikakvih ;)

NenadN
19.8.2008, 19:55
nego reko' da pitam za svaki slučaj, možda ima neki catch kod Athlona, recimo manji keš da li utiče i slično...
Nema catch-a :D sto brzi procesor to bolje, nebitan je kesh, magistrala i sl. Znaci ako Athlon brzi od C2D-a, i fps ce biti veci, i orbnuto.

pa sam mislio na onaj niskopotrošni 4450e na 2.3 GHz i 780G ploču...780G ploca je odlican izbor ako ce koristiti integrisani Radeon HD3200, jer ima punu podrsku za decoding HD video-a, tako da nece imati problema sa decodingom pogotovu originalnih BluRay/HDDVD izdanja, kao ni ripova koji u imenu imaju L4.1 ili bilo kako markirani sa L4.1.

Za 720p nece biti nikakvih problema.

Stojadin
21.8.2008, 1:08
Da li bih ja imao sanse da odgledam otvaranje OI u 720p na konfiguraciji iz profila?:(

dzonihsv
21.8.2008, 1:10
Radice ali samo kako. ;)

Pogledaj steve89 konfu i on mi je preneo da ti kazem da radi "lagano" (ne secka, ne kasni zvuk...)

Stojadin
27.8.2008, 5:13
Hah skinuo sam neki dokumentarac o koralnim grebenima u 720p i radi odlicno , ni da secne a ni zvuk ne kasni a slika je WOW.

###agent_47###
30.9.2008, 9:09
Ja imam Intel Celeron na 2.4GHz,1GB rama i 2600PRO i dok sam koristio Total Video Player sve je bilo u redu dok nepocnem da premotavam a onda pocne da secka (kao slow motion) pritom se titl i zvuk desihronizuju.... A onda sam negde cuo da je najbolji za te stvari Media Player Classic.... Kad pustim u njemu HDTV u .mkv formatu ne secka, ne zabada, sve je sihronizovano a cak i sam pronadje odgovarajuci titl koji sam stavio....

NAPOMENA: OVO NIJE REKLAMA :):opanachke:kreza:

marxo
30.9.2008, 17:15
Код мене на 3,8GHz, 1GB rama и nVidia 8400G са Media Player Classic-ом све ради одлично. За тест кориштен Reign of Fire MKV 1080p x264

sasha vukelic
30.9.2008, 17:35
a slika je WOW.najgore je kad se naviknes na kvalitet. ja npr gledam serije 720p sa hdtv-a vec nekoliko godina, i imam kolekciju od oko 200 blu-ray rip-ova (vecina 1080p) i vise ne mogu gledati ni dvd-ove, a da ni ne pricam o dvd-rip-ovima ili necemu losijem od toga (npr. domaca televizija)!

eh... kad se samo sjetim da sam, ne bas tako davno, enteprise skidao epizode od 80mb kad se pocela emitovati serija (2001) i da sam uzivao gledajuci

moj prijedlog je: ne navikavajte se, uzivajte dok ste mladi, ili cete morati placati brz internet i gomilu praznih dvd-ove :D

Bolton
30.9.2008, 19:37
najgore je kad se naviknes na kvalitet. ja npr gledam serije 720p sa hdtv-a vec nekoliko godina, i imam kolekciju od oko 200 blu-ray rip-ova (vecina 1080p) i vise ne mogu gledati ni dvd-ove, a da ni ne pricam o dvd-rip-ovima ili necemu losijem od toga (npr. domaca televizija)!
Vidiš, iz tog razloga sam se za sada zadržao na DVD-u, jer sećam se kad sam prvi put pogledao originalan film na DVD-u posle toga sam primećivao sve nedostatke DivX i XviD ripova. Slična situacija je i sada između DVD-a i HD ripova, samo je razlika još više izražena, pogotovo kad se gleda na TFT monitoru.
BTW ako budeš dolazio u BG jer bi mogao da poneseš sve te diskove, a ja ću uzeti hard disk od 1TB pa da sve to prebacim. :rofl: :ciao:

sasha vukelic
30.9.2008, 21:55
BTW ako budeš dolazio u BG jer bi mogao da poneseš sve te diskove, a ja ću uzeti hard disk od 1TB pa da sve to prebacim. :rofl: :ciao:nisam siguran da bi sve stalo neki su 4GB, neki 6GB, neki 8GB :D u svakom slucaju ako budes navracao u banjaluku, ponesi disk pa cemo iskopirati ;)

Spawn BG
30.9.2008, 22:05
:offtopic:
BTW ako budeš dolazio u BG jer bi mogao da poneseš sve te diskove, a ja ću uzeti hard disk od 1TB pa da sve to prebacim. :rofl: :ciao:

u svakom slucaju ako budes navracao u banjaluku, ponesi disk pa cemo iskopirati ;)

A da se nađete na Drini? :D

NenadN
30.9.2008, 23:19
Slična situacija je i sada između DVD-a i HD ripova, samo je razlika još više izražena, pogotovo kad se gleda na TFT monitoru.Sve je to zato sto pola tih DVD-ijeva nije masterizovano ljudski. Skoro sam radio neki test gde sam uzeo original PAL srpsko izdanje, zatim NTSC DVD9 izdanje sa interneta, i Blu-Ray od 40GB i uporedio, u pitanju je The Love Guru, noviji film. DVD je toliko dobro masterizovan, da kada se upscaluje na 1080 jednostavno razlika postoji samo u ostrini i to kada se covek zagleda, na prvu ruku se ne vidi razlika. Sa druge strane kada bi po DVD standardu mogao da se koristi H264/AVC umesto MPEG2, itekako bi DVD bio kvalitetniji, a takodje kada bi mnoge kuce pocele da koriste neke kvalitetnije MPEG2 encodere.

Mada i ja kazem jednom pogledas HD, uvek HD, najgore je to sto sam se ja nalozio na 1080p, za 720p nisam ni hteo da cujem jer mislim da je samo prelazna faza tako da ako budem skladistio 720p sigurno cu posle sve morati da ponovo nabavljam u 1080 tako da sam poceo direktno sa originalima sto HDDVD sto Blu-Ray. Vec sam ubacio u neke filmove srpski prevod.

tomas
1.10.2008, 0:04
pa dobro ako nemate full hd tv 720p je sasvim dovoljno :)

Bolton
1.10.2008, 2:23
Apsolutno tačno! :aplauz:

Mada i ja kazem jednom pogledas HD, uvek HD, najgore je to sto sam se ja nalozio na 1080p, za 720p nisam ni hteo da cujem jer mislim da je samo prelazna faza tako da ako budem skladistio 720p sigurno cu posle sve morati da ponovo nabavljam u 1080 tako da sam poceo direktno sa originalima sto HDDVD sto Blu-Ray.

Svaka čast, verovatno imaš brzu vezu ka internetu pa te ne mrzi da "preuzimaš" 1080p filmove, jer koliko sam video na raznim forumima ima i onih koji teže preko 10GB. Što se tiče Blu-ray i HD-DVD izdanja jer i njih nabavljaš na netu ili na neki drugi način? Sa cenom većom od 1.000 dinara ne verujem da se baš isplati kupovati filmove na ovim medijima. :ciao:

Vec sam ubacio u neke filmove srpski prevod.
Ja sam pokrenuo jedan mali projekat: počeo sam da ripujem sve prevode sa DVD-a i zatim da ih usklađujem sa nekim HD ripovima koje imam, kao i za one za koje mogu da nađem engleski prevod, jer gomila prevoda koja se može naći za HD ripove ima mnogo grešaka, a neka nisu ni dobro sinhronizovana. Bitno je da imam što veći broj prevoda za buduću upotrebu, jer jednom će se morati preći na HD, hteli mi to ili ne ;)

tomas
1.10.2008, 8:32
evo sta ja trenutmo imam od hddvd i br ripova,naravno sve sa pevodima :)
ostalo mi na hardujos 5-6 filmova koje nisam stigao da narezem.
24371

oluja
1.10.2008, 9:58

Treba misliti i na buducnost... 1080i/p ce biti standard u TV emitovanju. Slazem se sa kolegom (NenadN), 720p je samo prelazna faza od PAL do HD televizije u buducnosti. Primeri: Sve televizije na satelitu emituju 1080, TotalTV (SBB) planira prosirenje svoje ponude i HD kanalima (nezvanicno smo saznali da su zakupili jos jedan transponder na satelitu u te namene), takodje nezvanicno saznajemo da neke domace televizije uveliko rade na pravljenju arhive materijala u HD formatu za potrebe tranzicije na novu tehnologiju u buducnosti... etc...

tomas
1.10.2008, 10:17
I ja se slažem ali nema svako da izdvoji 700-1000e samo za tv mislim da jos treba da sačekamo malo,mislim samo na one koji bi gledali hdtv a mi koji smo već opremljeni hd materijalom (posedujem skystar hd) tu nema šta da se čeka odma full. Ali i dalje ne znam dal da uzem LCD ili PLAZMU,ali ja to gledam ovako radim 11-12h dnevno i vikend slobodan za komp imam 20" monitor,tako da samo gledam filmove i serije. Tako da prelamam na plazmu jer ima boji odziv,crna je bre crna:D i ima nekako življe boje. To što sam ja primetio možda nekom drugom odgovara drugačije...

sasha vukelic
1.10.2008, 10:25
najbolje ti je da vidis uzivo. meni je bilo dovoljno da vidim jednu plazmu i nakon toga su meni svi lcd-ovi, cak i oni full-hd sa ogromnim dijagonalama od 2000-3000e, svi su imali previse sinteticku sliku.

tako da moj savjet je: lcd za igre i surfanje, plazma za filmove.
i jos jednom: najbolje da sam pogledas vise razlicitih modela da se uvjeris u cemu je razlika i da skontas sta tebi bolje lezi!

Beagle
6.2.2009, 0:09
Ja sam gledao .mkv .avi i .mp4 u 720p rezoluciji, i nisma primetio nikakve probleme sa usporavanjem i desihronizacijom. Naravno, zauzece procesora je 100%, ali radi :)
Chak sam odgledao i "big buck bunny" u 1080p bez ikakvih tegoba :D

Sempron na 1.67GHz, 1GB RAM i GF6600. Koristim BSPlayer i FFDShow. Primetio sam i da je KMPlayer dosta shtedljiv shto se kompjuterskih resursa tiche :)

Marko Belsak
6.2.2009, 10:01
Zapravo KM Player nije stedljiv po pitanju resursa. U to sam se licno uverio vise puta (a kasnije i procitao isto na netu).
Konkretno, na mom kompu (Celeron 3GHz) cesto gledam 720p ripove. Ponekad, na odredjenim filmovima/serijama se desava da se gubi sinhronizacija kad ih gledam preko KM Playera. Procesor je jednostavno previse zauzet. Cak mu je nekad potrebno 10ak sekundi da odreaguje na bilo kakvu komandu, pa i iskljucivanje. Toliko je jadnicak zauzet. :(
A kad iste stvari gledam preko Media Player Classic ili BS Playera nema kocenja. Sem mozda na zahtevnim scenama - mnogo cestica u vazduhu, vatra, vodena para i slicno. Ali se i tada stvari brzo vrate na normalno, jednom kad se zavrsi takva scena. (Znam, znam. Treba mi jaci procesor za gledanje HDa. :o )

Pokusao sam da za mkv HDripove u KM Playeru koristim Haali Media Splitter (koji koriste MPC i BS) umesto njegovog splitera, ali nije pomoglo. Ili ja vec nisam dovoljno strucan da podesim KM player da ne secka.
I pored toga najcesce koristim KM player za gledanje HDa. (Kad ne secka naravno. ;) )

ilidan
6.2.2009, 11:10
Ne treba ti drugi spliter vec dekoder. Probaj da podesis KMP da koristi CoreAVC ili DivX H264 dekoder. Brzi su od FFDShow 30-50% a verovatno i od internog dekodera u KMP.

Marko069
12.2.2009, 21:24
Koliko 1080p mkv film kompresovan x264 codec-om gubi na kvalitetu od izvornog 1080p?Jedan drug je kupio full HD tv,pa smo mislili da probamo neki full HD film da vidimo kakva je slika,al je "tezak"dosta gigabajta pravi 1080p film za skidanje pa bi neki mkv ili slicno.

Beagle
12.2.2009, 21:40
.mkv je "sirovi" format, tako da su gubici zanemarljivi. Skini film koji je tezi od 30-40 GB i nece biti razlike u odnosu na Blue-Ray ;)

Naravno, i veci stepen kompresije daje solidan kvalitet slike, u svakom sluchaju znatno bolji od obichnog DVD-a.

EDIT:
Evo pogledaj kako izgledaju 720p i 1080p materijali. Imaj u vidu da su ovo .jpg slike, pa da se i samom njihovom kompresijom izgubi na kvalitetu slike :)

http://img2.imagetitan.com/img2/small/20/20_hd.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=20_hd.jpg)
720p
http://img2.imagetitan.com/img2/small/20/20_hd1.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=20_hd1.jpg)
1080p

Prva slika je iz filma koji je tezak 4.3 GB, tako da je kvalitet sasvim zadovoljavajuci, a druga slika je iz crtanog (kojeg free mozesh da skinesh odavde: http://www.bigbuckbunny.org/index.php/download/) koji traje 10 min i zauzima 700 MB :D

Marko069
12.2.2009, 21:51
A kad se recimo radi o Hd ripovima od nekih 8 GB,kakav je tu gubitak na kvalitetu,zanemarljiv ili..?
I zanima me jos jedna stvar,kakva je svrha ripovati DVD pomocu x264 codec-a, kad se x264 koristi za HD ripovanje?

Beagle
12.2.2009, 22:00
Zapravo KM Player nije stedljiv po pitanju resursa. U to sam se licno uverio vise puta (a kasnije i procitao isto na netu).

E, a vidish kod mene obrnuto :). Podesio sam ga na "performance mode" i stvarno najbrze radi od svih plejera koje imam na kompu, ali zato je odziv na komande znatno sporiji. MPC mi radi lepo, ali zvuk nije sinhronizovan, a BS+FFDshow shljakaju, samo zna ponekad da uspori animaciju (retko, ali desi se).

Doomche
12.2.2009, 22:01
Svrha je shto bi fajl ripovan sa DVD-a klasichnim putem u .avi format bio 700 mb, fajl ripovan x264 kodekom u Matrosku (.mkv) bi bio 300 mb, to su ti chuveni 300mb ripovi, istog kvaliteta kao ovi gore od 700mb (za isti kvalitet mnogo veci stepen kompresije i obrnuto). Inache mislim da ce ti biti sasvim prihvatljivi ti 1080p ripovi od 8gb, naravno zavisi od toga da li si gledao full 1080p filmove, u tom sluchaju cesh primetiti razliku. Ja kada sam preshao sa dvdripova na 1.5gb m-HD ripove mislio sam da je to savrshenstvo. A onda sam jednog dana chisto radi reda skinuo 1080p rip od 11gb (Matrix prvi deo je bio u pitanju) i odgledao kod komshije na nekom 24" NEC monitoru... i prestao da skidam ove od 1.5gb... pravi 1080p necu ni da skidam, dosta mi je razocharenja :)

Bolton
12.2.2009, 22:09
Sve zavisi od toga koliko tvoj HDTV ima inča. U svakom slučaju, ako ti je kvalitet na prvom mestu onda nemoj štedeti i "pronađi" filmove koji zauzimaju bar jedan dvoslojni disk (7,96 GB). Najčešće su 1080p HD ripovi ove veličine, ali ima ih i preko 10 GB. Takođe, koja će veličina biti zavisi i od dužine filma. Tako na primer, The Dark Knight (koji traje 02:32:13) 720p zauzima 7,94 GB, a 1080p oko 14 GB. Meni je 720p dovoljno za gledanje na TFT monitoru od 22 inča.
"Kakva je svrha ripovanja DVD-a pomoću x264 kodeka?" Velika je prednost, zato što sa njim možeš dobiti mnogo bolji kvalitet na manjim bitrejtima u odnosu na Divx,Xvid, a samim tim i manju veličinu fajla. Uz to, možeš i zvuk u AC3 formatu kompresovati pomoću Nerovog AAC enkodera i na taj način dobiti još manju veličinu fajla uz male gubitke u kvalitetu. Prednost DivX/Xvid-a je u kompatibilnosti sa DVD plejerima, ali ako ti to nije važno, onda nema razloga da ne koristiš x264 enkoder i mkv kontejner. :ciao:
EDIT: Kolega DooMchE je bio brži od mene. :)

Beagle
12.2.2009, 22:23
Pazi, u globalu, ako je film ripovan sa BlueRay-a, 6,7 GB ce da bude odlichan kvalitet (za 720p). A za 1080p to je oko 12-14 GB.

E sad, ako ti nemash neki ogromni TV (40"+) i 720p materijal je sasvim dovoljan, ali razlika izmedju 720p i 1080p je primetna i na standardnom monitoru, ali kada se izmaknesh metar-dva... ;)

@DooMchE
Chisto da ne bude zabune, .mkv je container format, i u njega mozesh da strpash shta hocesh (DIVX, XVID, MP4...) a splitter ga posle "razbija" i vrshi se dekodovanje.

Jos jedna stvar: Moje subjektivno mishljenje je da je pad kvaliteta manje osetan ako gledash neki film koji nema puno kompjuterskih efekata. Ako gledash neki crtani/SF onda se itekako oseti blagodet FullHD materijala.

Doomche
12.2.2009, 22:44
@DooMchE
Chisto da ne bude zabune, .mkv je container format, i u njega mozesh da strpash shta hocesh (DIVX, XVID, MP4...) a splitter ga posle "razbija" i vrshi se dekodovanje.

Hteo sam i da istaknem x264 u .mkv kontejner zbog veceg broja formata koji mogu da se strpaju u njega, ali manje bitno, pa me mrzelo da editujem :). Nije kvalitet do .mkv kontejnera vec do x264 kodeka koji je superiorniji u odnosu na DivX/XviD i sl. Samo shto je .avi i dalje vishe podrzhan od strane plejera, iako je odavno za penziju, ali i njegovo vreme ce konachno proci.

Inache ne bih se slozhio oko toga da se blagodet crtanog filma oseti na FullHD, za SF filmove sa gomilom efekata da, ali ja recimo Kung-Fu Pandi od 2gb nisam nashao gotovo nikakve mane u odnosu na 720p rip na 24", tako da sam i izbrisao ovaj drugi jer zauzima vishe prostora... i sam autor je rekao da dekoduje animirane filmove u manje fajlove zbog dosta manje razlike u kvalitetu... ali opet i sam reche da je to subjektivno mishljenje :)

McNAIR
12.2.2009, 22:53
Da li je neka firma vec napravila kucni pleyer koji pusta x264 kodek

Partybreaker
12.2.2009, 23:16
Pogledaj ovde (http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=174728). Za sad se kod nas pojavio Western Digital TV HD Media plejer po ceni od oko 12-13 hiljada dinara. Još uvek ima dosta propusta, ali se to da rešiti novim firmware-om.

Doomche
12.2.2009, 23:18
Ima ih, ali kod nas teshko stizhu a i ako se ne varam nisu bash jeftini. Zanimljiva stvarchica bi moglo da bude ovo (http://www.wdc.com/en/products/products.asp?driveid=572), koshta oko 100$ koliko vidim...

@Partybreaker: ... :)

Partybreaker
12.2.2009, 23:20
Zanimljiva stvarčica je pristigla, kao što rekoh.

U inostranstvu su mnogo bolji izbor Popcorn plejeri, ali nema ni najave da će ih biti kod nas.

Bolton
13.2.2009, 0:55
Inache ne bih se slozhio oko toga da se blagodet crtanog filma oseti na FullHD, za SF filmove sa gomilom efekata da, ali ja recimo Kung-Fu Pandi od 2gb nisam nashao gotovo nikakve mane u odnosu na 720p rip na 24", tako da sam i izbrisao ovaj drugi jer zauzima vishe prostora... i sam autor je rekao da dekoduje animirane filmove u manje fajlove zbog dosta manje razlike u kvalitetu... ali opet i sam reche da je to subjektivno mishljenje :)
Sa ovim se potpuno slažem. Skoro sam pronašao HD ripove Ice Age 1&2 od kojih svaki zauzima pola DVD-a, dok ima izdanja kod kojih je veličina oko 4 GB za svaki ponaosob, a opet nema razlike u kvalitetu, čak ovi prvi ripovi imaju oštriju sliku. Ko je zainteresovan može poređenje između ova dva ripa da pogleda ovde (http://rapidshare.com/files/180170220/comparison_ice_age.rar). :D

Beagle
13.2.2009, 1:17
Sa ovim se potpuno slažem. Skoro sam pronašao HD ripove Ice Age 1&2 od kojih svaki zauzima pola DVD-a, dok ima izdanja kod kojih je veličina oko 4 GB za svaki ponaosob, a opet nema razlike u kvalitetu, čak ovi prvi ripovi imaju oštriju sliku. Ko je zainteresovan može poređenje između ova dva ripa da pogleda ovde (http://rapidshare.com/files/180170220/comparison_ice_age.rar). :D

To umnogome zavisi od medijuma sa koga je rip odradjen i od kavliteta enkodinga (multipass ce sigurno biti bolji od one-pass encodinga). Pa pogledaj "Big Buck Bunny" u 720p i 1080p. Oba fajla su vrhunski enkodovana, ali razlika postoji i itekako je primetna. Ako josh gledash na nekom kvalitetnom (skupom) TV-u...

Da li je neka firma vec napravila kucni pleyer koji pusta x264 kodek

Meni se neshto vrzma vec duze vreme po glavu, a to je da sastavim (relativno) jeftin media centar :). Znachi, neko malo kucishte, microATX plocha i neka najjeftinija grafika (nova naravno, koja moze da dekodira HD). Po meni, dugotrajna investicija za kucnu zabavu :)

tomas
13.2.2009, 1:39
Ima ih, ali kod nas teshko stizhu a i ako se ne varam nisu bash jeftini. Zanimljiva stvarchica bi moglo da bude ovo (http://www.wdc.com/en/products/products.asp?driveid=572), koshta oko 100$ koliko vidim...

@Partybreaker: ... :)

kod mene vec stigao :),apgejdovao sam odma firmware i bukalono sve sto sam mu ubacio na hdd je pustio bez obzira na format,jedina zamerka je sto jos nema podrska za central/europeran,znaci nema ćčšž ali dobbo nadam se da ce biti u nekim od sledecih firmwerova

N_i_k_o_l_a
13.2.2009, 1:48
.mkv je "sirovi" format, tako da su gubici zanemarljivi. Skini film koji je tezi od 30-40 GB i nece biti razlike u odnosu na Blue-Ray ;)
http://img2.imagetitan.com/img2/small/20/20_hd1.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=20_hd1.jpg)
1080p

crtani izgleda dobro, morace da padne download ;)
btw. evo kako izgleda terminator 2 u 1080p

http://g.imagehost.org/t/0075/Terminator_2_cd_2_mkv_001338673.jpg (http://g.imagehost.org/view/0075/Terminator_2_cd_2_mkv_001338673)

Bolton
13.2.2009, 1:58
To umnogome zavisi od medijuma sa koga je rip odradjen i od kavliteta enkodinga (multipass ce sigurno biti bolji od one-pass encodinga). Pa pogledaj "Big Buck Bunny" u 720p i 1080p. Oba fajla su vrhunski enkodovana, ali razlika postoji i itekako je primetna. Ako josh gledash na nekom kvalitetnom (skupom) TV-u...
Oba su ripovana sa Blu-raya. Što se tiče kvaliteta, meni je (u ovom trenutku) ovo sasvim dovoljno. ;) Na kraju sve se svodi na to gde se ovaj materijal gleda. Sećam se kada su se pojavili micro-HD ripovi, veličine od 1099 do 2199 MB, da su na mom CRT monitoru izgledali fantastično. Kada sam počeo da ih gledam na TFT-u to više nije bilo to, primećivao se nedostatak detalja. Tako će jednog dana biti i sa ovim ripovima. :a_whistli

ilidan
13.2.2009, 3:26
Ne može se suditi o kvalitetu ripa na osnovu njegove veličine. Kvalitet i veličina zavise od više faktora: trajanje filma, izlazna rezolucija, dinamika filma (odnos brzih i mirnih scena), tekstura u scenama, verzije i podešavanja enkodera, korišcenih resize i drugih filtera, itd.
Npr. pri istom kvalitetu i trajanju, film Simpsonovi će zahtevati daleko manji bitrate od filma Snajperista zbog daleko jednostavnijih tekstura i manjka brzih scena.

Beagle
13.2.2009, 10:29
Npr. pri istom kvalitetu i trajanju, film Simpsonovi će zahtevati daleko manji bitrate od filma Snajperista zbog daleko jednostavnijih tekstura i manjka brzih scena.

Mislim da ne bih ni gledao Simpsonove na HD-u. Koja poenta? :D

Naravno da od velichine ne zavisi i kvalitet fajla, ali moze se uzeti kao reper ako ne ide screenshot uz film. Npr. pre ce Ironman od 6GB imati bolji kvalitet slike od onog od 3.

Doomche
13.2.2009, 11:09
Mislim da ne bih ni gledao Simpsonove na HD-u. Koja poenta? :D

Naravno da od velichine ne zavisi i kvalitet fajla, ali moze se uzeti kao reper ako ne ide screenshot uz film. Npr. pre ce Ironman od 6GB imati bolji kvalitet slike od onog od 3.

Da, i spomenuo sam SF filmove kao mozhda najzahtevnije, samo sam rekao da animirani mozhda i nisu toliko, jer i na manjem bitrate-u prikazuju odlichan kvalitet, koliko god da je to digitalno obradjeno opet ne mozhe imati ni priblizhno isti nivo detalja kao igrani film, a to se oseti.

A za Simpsonove, realno, snimak od 1gb izgleda savrsheno zato shto je totalna 2d animacija, par linija i to je to... ne mozhe se bash on uzeti kao referentan i za sve ostale animirane filmove (npr. Final Fantasy...)... ali je chinjenica da svi oni bolje podnose slabiji bitrate od igranih filmova, koliko god da dobro izgledaju :)

ilidan
14.2.2009, 14:32
@Beagle Pa, Simpsonovi će daleko bolje izgledati na Full HD TV-u ili monitoru ako su u HD rezoluciji nego da rastežeš DVD rezoluciju u HD. Bolje ih gledaj u HD.
Simsonove i Snajperistu sam naveo kao 2 ekstrema dinamije i tekstura. Medju igranim filmovima razlika samo nije ovako drastična.
Ironman, 3vs6GB, verovatno vidljiva razlika ali izmedju 6 i 9, pri istoj rezoluciji verovatno nije.
Ko radi ripove od 30-40GB i sta znaci "mkv je sirovi format?

N_i_k_o_l_a
14.2.2009, 15:57
nemojte da zaboravite da filmovi koji su od 6 i vise giga cesto imaju i podrsku za vise audio formata, ja sam nabavljao neke koji su imali audio dts 5.1 na engleskom, spanskom, ruskom i nemackom, tako da to zna da zauzme mesto na disku ;)

p.s.
imamo sam v for vendetta od 25.4 GB i I am legend od cak 43.7 GB i nisam primetio nikakvu znacajnu razliku u odnosu na iste filmove ripovane u 1080p od po dvaneastak giga.....jedino su detalji bili malo izrazeniji po vrhovima i ivicama slike....po meni je gubljenje vremena skidati neripovane filmove.....mada mozda bi razlika bila ociglednija na nekom ogromnom displeju........

Beagle
14.2.2009, 16:20

Kada bih te uputio, to bi vec preshlo u pirateriju. Bitno je da ima, i ja sam ih vidjao. Npr Hacock sam nashao, sa sve pratecim materijalom i DTS zvukom, i zauzima 42 GB ;)

Za .mkv se nisam lepo odrazio :D. Mislio sam na container format :)

voodoo_
14.2.2009, 16:23
Ima na usenetu dosta kompletnih blurej kopija, samo je krug zainteresovanih za skidanje toga vrlo uzak...

tomas
14.2.2009, 16:38
Ima na usenetu dosta kompletnih blurej kopija, samo je krug zainteresovanih za skidanje toga vrlo uzak...

ma nije uzak nego ko ne održava download/upload ratio dobija ban ;)

N_i_k_o_l_a
14.2.2009, 16:44
ma nije valjda da filmove od vise od 20 giga skidate preko torrenta? ;)

Beagle
14.2.2009, 16:49

Ma nije valja da niko nije chuo za torrent ratio keeper ;)

N_i_k_o_l_a
14.2.2009, 16:53
ma koje je to smaranje skidati toliku kolicinu podataka preko torrenta ;) http://www.wizdforums.co.uk/images/smilies/shrug.gif

Bolton
14.2.2009, 17:27
ma koje je to smaranje skidati toliku kolicinu podataka preko torrenta ;) http://www.wizdforums.co.uk/images/smilies/shrug.gif
Download sa torenata ima smisla ukoliko se koriste neki od privatnih torent trekera gde su brzine downloada (odnosno uploada) veće od 1 Mbit/s.

Ima ih i na Netloadu i RapidShareu (mada download sa njega nema mnogo smisla zbog glupavog ograničenja od 2,66 GB dnevno).

@Beagle Pa, Simpsonovi će daleko bolje izgledati na Full HD TV-u ili monitoru ako su u HD rezoluciji nego da rastežeš DVD rezoluciju u HD. Bolje ih gledaj u HD.
Simsonove i Snajperistu sam naveo kao 2 ekstrema dinamije i tekstura. Medju igranim filmovima razlika samo nije ovako drastična.
Ironman, 3vs6GB, verovatno vidljiva razlika ali izmedju 6 i 9, pri istoj rezoluciji verovatno nije.
Kao što reče voodoo, ovo su kompletne Blu-ray kopije veličine od 20 do 50 GB. Kada bude pale cene BD rezača i diskova, tada će i download ovih kopija imati smisla. :D
BTW ako hoćete da nađete 1:1 kopije Blu-ray diskova, potražite cardmana sa tehParadoxa ;)

ilidan
16.2.2009, 19:42
Aha, razumem. Ja sam Beagle-a razumeo da su 20-40 GB ripovi a ne kopije BD filmova. Bilo mi čudno ko bi radio rip koji će na kraju biti gotovo iste veličine kao i original.

voodoo_
17.2.2009, 23:48
Na usenetu nema održavanja ratia niti ograničenja u transferu. Platiš i klatiš.

MickeyThug
13.3.2009, 13:53
Skinuo sam The Lord of the Rings: Trilogy u 720p rezoluciji. Svaki od tri filma je oko 8,1 GB velik. Kako bi mogao da ih podelim, na 4-4 GB?

Partybreaker
13.3.2009, 14:00
^ http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=20490

Ja preporučujem HJSplit.

ilidan
13.3.2009, 14:52
MKVToolnix. Samo ubaci fajl i u opcijama stavi na koju velicinu da ti podeli izlazni fajl. Nema rekompresije, nema desinhronizacije i seckanja titlova i svaki fajl je potpuno funkcionalan za sebe. Ne moraš da ih spajaš da bi gredao film već možeš da gledaš direkno sa DVD diska.

dex3108
13.3.2009, 14:53
Ja licno za .mkv fajlove koristim MKVtoolnix sa kojim mogu da ubacim i titlove direktno u .mkv fajl i tako istovremeno i rastavim titl:)

Bolton
13.3.2009, 15:57
@MickeyThug
ilidan ti je odgovorio, a ja ću postaviti sliku da ti bude jasnije. ;)
Na ovom primeru koristim veličinu od 4470 MB (za jedan DVD), a u tvom slučaju možeš koristiti 4148 MB za oba fajla, za 2 DVD-a.

BrutaLiS
3.4.2009, 20:45
E ovako :D kad skinem neki hd rip (u mkv formatu) tezak je od 700-1 gb i nakon ''prolaska kroz program'' mkv2vob bude tezak oko 1.5-2gb. U opcijama tog programa podesio sam kompresiju mpeg-2 (fast) gubim li nesto na kvalitetu s tom vrstom kompresije?? jedan film mi je ''izprocesirao'' za 15ak min, a evo jedan obradjuje vec sat vremena, u cemu je fazon?

voodoo_
3.4.2009, 21:10
Ja imam semprona 2800, ati x700 i 512Mb rama i meni koci, odnosno secka, ali ako ne koristim "premotavanje" onda uglavnom radi lepo. Koristim vlc player.
Jel ti koci mnogo?
VLC je super al nije baš pogodan za slabije kompjutere pošto mu x264 enkoder nije naročito optimizovan što se tiče brzine.
Za low-end mašine treba koristiti AC3Filter + CoreAVC Pro + Media Player Classic kombinaciju, u većini slučajeva radi bez problema.
Proveri PM.

edit: lol, nisam izvalio otkad je post :S
Nema veze, ko ima slabiji kompjuter i treba mu CoreAVC Pro kodek, nek me pita na PM da mu dam link.

Marko93
3.4.2009, 21:18
Jako zanimljivo, hardverska akceleracija MKV-a preko GPU-a: http://www.guru3d.com/article/accelerate-x264-1080p-movies-over-the-gpu-guide/

Starac Sveta
3.4.2009, 23:20
e pa omladino pojavio se i kod nas,satelitski hd risiver az box elite koji ce pomiriti i nas sat. entuzijaste i vas koji skidate hd ripove sa neta.baziran na linuxu(podrzava cs) a ima i odlican media plejer,cita sve zivo,podrzava 1080p,izlazi na net(you tube i sl.) ima ga u halo oglasima sutra narucujem:aplauz:

oluja
3.4.2009, 23:54
e pa omladino pojavio se i kod nas,satelitski hd risiver az box elite koji ce pomiriti i nas sat. entuzijaste i vas koji skidate hd ripove sa neta.baziran na linuxu(podrzava cs) a ima i odlican media plejer,cita sve zivo,podrzava 1080p,izlazi na net(you tube i sl.) ima ga u halo oglasima sutra narucujem:aplauz:
Da li ima zvanicnog uvoznika da ga dobijemo na test?

Starac Sveta
4.4.2009, 7:46
nema ga jos ali se bojim da ce i kada se pojavi uvoziti kineske kopije po dobrom starom obicaju

ilidan
4.4.2009, 11:34
E ovako :D kad skinem neki hd rip (u mkv formatu) tezak je od 700-1 gb i nakon ''prolaska kroz program'' mkv2vob bude tezak oko 1.5-2gb. U opcijama tog programa podesio sam kompresiju mpeg-2 (fast) gubim li nesto na kvalitetu s tom vrstom kompresije?? jedan film mi je ''izprocesirao'' za 15ak min, a evo jedan obradjuje vec sat vremena, u cemu je fazon?
Najbolji sud daju tvoje oci. Vidis razliku ili ne i, ako je ima, da li ti je prihvatljiva. Ja bih ti preporucio 4 GB po filmu i 2-pass kompresiju da bi razlika bila neprimetna. Od programa - FAVC ili najnoviji ConvertXtoDVD koji je dobio 2-pass kompresiju. Ako vec ides na 1.5-2 GB po filmu, kompresija u 2 prolaza je neophodna. Inace, prvenstvena namena mkv2vob je da remuksuje mkv u vob kako bi mogli da se pustaju na PS3.

VLC je super al nije baš pogodan za slabije kompjutere pošto mu x264 enkoder nije naročito optimizovan što se tiče brzine.
Za low-end mašine treba koristiti AC3Filter + CoreAVC Pro + Media Player Classic kombinaciju, u većini slučajeva radi bez problema.
Proveri PM.

edit: lol, nisam izvalio otkad je post :S
Nema veze, ko ima slabiji kompjuter i treba mu CoreAVC Pro kodek, nek me pita na PM da mu dam link.
Da dodam i novi besplatni H264 dekoder kompanije Divx. Dolazi u Divx 7 paketu. Na nekim masinama se pokazao brzim od CoreAVC, na nekim ne. Testirajte sami kako radi na vasoj.
Jako zanimljivo, hardverska akceleracija MKV-a preko GPU-a: http://www.guru3d.com/article/accelerate-x264-1080p-movies-over-the-gpu-guide/
Nije GPU akceleracija MKV-a vec H264 video strima unutar MKV-a i to postoji odavno na ATI HD 2xxx+ serijama i nVidia 8xxx+ serijama kartica uz CoreAVC dekoder 1.9+ (samo nVidia kartice koje podrzavaju CUDA i 181.xx+ drajveri), MPC-HC plejer sa internim dekoderom ili PowerDVD 7.3+ ciji dekoder moze da se koristi i u drugim Direct Show baziranim plejerima tipa WMP, BS Player...

BrutaLiS
4.4.2009, 12:36
Da, i treba mi za PS3, sad sam stavio kompresiju na h264. bas me zanima koliki ce video fajl biti na kraju.

ilidan
4.4.2009, 12:45
Vidi, ja nemam PS3 pa nisam ni koristio mkv2vob. Medjutim, ako je H264 strim BD kompatibilan (samo da Nenad ne vidi ovo), mkv2vob moze samo da ga prepakuje za par minuta, bez rekompresije. Sto znaci, velicima bi trebala biti gotovo ista.

BrutaLiS
4.4.2009, 12:51
Pa i nije bas par minuta, evo vec 1h radi nije ni do pola stigao...

edit: sad sam video, odradio je mozda 2 desetine tek

ilidan
4.4.2009, 13:09
Kao sto rekoh, prvensvena namena mkv2vob je da remuksuje sadrzaj mkv-a u vob bez rekompresije. Mada, poseduje i mogucnost rekompresije ako video nije PS3 kompatibilan. Ti si, izgleda, odabrao ovo drugo. Procackaj opcije i odaberi onu koja ce sve odraditi bez rekompresije videa.
Na zalost, nemam mkv2vob da bih ti tacno rekao koja je opcija a na dial-up vezi skidanje 8 MB fajla ume da potraje i vise od pola sata, narocito kad puca veza.:-(

BrutaLiS
4.4.2009, 13:17
Pa ima bas opcija pored, da stikliram hocu li ili ne tu rekompresiju samo ne znam sta dobijam time kad je video u .mkv formatu, a njega ps3 ne cita? ili ovaj program samo konvertuje i lepi titlove ako necu rekompresiju, to bi mi bilo skroz ok...
i sta mu dodje overscan compensation? jel mozda da napravi fullscreen? to bi mi trebalo jer na ps3 nemoze da se namesti preko celog ekrana ...

ilidan
4.4.2009, 13:54
Ti imas H264 u MKV. PS3 ne cita MKV ali cita VOB. Remuksovanjem ces dobiti taj isti H264 u VOB koji PS3 cita.
Ako cekiras Always Encode Subtitles verovatno ces dobiti DVD titlove.
Pogledaj u Video Transcoding da li postoji opcija da sacuva original (No transcoding, Direct Stream Copy i sl.). I vidi da li Output File Extention moze biti VOB.
Mislim da Overscan ima suprotan efekat od onog sto ti zelis.

BrutaLiS
4.4.2009, 14:02
Overscan se odnosi na subtitlove sad sam video. ovde kaze najbolje je ovako:

http://www.bitburners.com/articles/convert-mkv-files-to-playstation-3-avchd-with-subtitles-using-mkv2vob/4345/

ali stvarno jakooo dugo traje, sada sam prekinuo proces (za 3h nije ni 2 cetvrtine uradio) i pokusacu kako si rekao.

btw u output file ext. ima opcija za vob, ali kad je otkacim kaze da je moguce da nece uspeti ps3 da ocita ako ostane ta opcija, takodje ima i automatic.

BrutaLiS
4.4.2009, 14:06
sto se video transcoding opcije tice stavio sam never. ima always,auto i never.

Bolton
4.4.2009, 14:06
Najbolje je da staviš Video Transoding na Automatic, jer će u tom slučaju program po potrebi re-enkodovati fajl, dok u slučaju da to nije neophodno samo će uraditi remuksovanje.
Overscan Compensation opcija se koristi za titlove i kada se aktivira dolazi do pozicioniranja (izdizanja) titla malko više, kako bi se izbeglo njegovo odsecanje na nekim televizorima. :ciao:
EDIT: Bio si brži :)

BrutaLiS
4.4.2009, 14:08
Sad sam otkacio opciju never. videcu kako ce proci, inace za ostale cu ipak koristiti automatic opciju.

U svakom slucaju isplativije nego da kupujem bd filmove od po 2k dinsa.

edit: ne vredi mora transcoding na auto nece sony da cita...

BrutaLiS
4.4.2009, 14:52
Jos jedno pitanje. Otkacio sam opcije za najkvalitetniju sliku, koliko da ocekujem posle reprocesiranja u mkv2vob da ce biti velicina fajla koji je pre reprocesiranja bio tezak 1.9gb? odprilike?

BrutaLiS
4.4.2009, 20:34
3. post :D sorry, nesto i ne primecujem da mi je kvalitet slike kao na shotovima koji su prikazani za film, a koristio sam x264 za transcoding... ne znam sta da radim, imam takodje i opciju x264 high bitrate, mozda bi sa tim bila razlika moram probati. Inace transcodiranje traje jako dugo...

ilidan
5.4.2009, 0:40
Brate, sa tvojim Athlonom trajace poprilicno. Nego, blago meni, okani se x264 transkodinga i predji na MPEG2. ConvertXtoDVD je tvoj prijatelj u ovom slucaju. Samo odaberi da ti 1 film zauzima 1 DVD disk i na konju si. I naravno, 2-pass ako ti je stalo do kvaliteta.
x264 ti moze samo obezbediti manji fajl ali ne i bolji kvalitet ako MPEG2 enkoderu das dovoljno slobode i bitrejta (look few lines up in this post). Sve ostalo je gubljenje dragocenog vremena.
Mozes da odaberes i Half D1 za rezoluciju i tako smestis 2 filma na 1 DVD a kvalitet je dosta dobar.

BrutaLiS
5.4.2009, 0:51
Brate, sa tvojim Athlonom trajace poprilicno. Nego, blago meni, okani se x264 transkodinga i predji na MPEG2. ConvertXtoDVD je tvoj prijatelj u ovom slucaju. Samo odaberi da ti 1 film zauzima 1 DVD disk i na konju si. I naravno, 2-pass ako ti je stalo do kvaliteta.
x264 ti moze samo obezbediti manji fajl ali ne i bolji kvalitet ako MPEG2 enkoderu das dovoljno slobode i bitrejta (look few lines up in this post). Sve ostalo je gubljenje dragocenog vremena.
Mozes da odaberes i Half D1 za rezoluciju i tako smestis 2 filma na 1 DVD a kvalitet je dosta dobar.

Pa trajalo je 5 sati. Inace valjda mpeg obezbedjuje manji kvalitet i brze ide, a ne x264?? Zao mi je kad vec gledam hd filmove da skrnavim kvalitet, mada videcu, ako su razlike minorne onda mozda i stavim mpeg koji se takodje dugo transkodira.

ilidan
5.4.2009, 1:48
Ne bas. I MPEG2 i x264 su u stanju da obezbede isti kvalitet, ali pri razlicitim bitrejtovima. x264 to cini pri nizem bitrejtu.
Kao sto sam rekao u mom prvom postu povodom ovoga, na tebi je da odlucis koji kvalitet je zadovoljavajuci za tebe. A sada da dodam i da li je vredan truda.
Pitanje: U kojoj rezoluciji je video koji pokusavas da rekompresujes posto kazes da su fajlovi koje skidas obicno 700MB do 1GB i da li su to filmovi ili serije?

Bolton
5.4.2009, 9:12
Pitanje: U kojoj rezoluciji je video koji pokusavas da rekompresujes posto kazes da su fajlovi koje skidas obicno 700MB do 1GB i da li su to filmovi ili serije?
Mislim da su to micro-HD ripovi, pa ne bi mnogo izgubio na kvalitetu ako bi koristio ConvertXtoDVD, i mogao bi da smesti 2 filma na jedan DVD bez vidljivog gubitka na kvalitetu.

@BrutaLiS
Jesu li ovi filmovi sa HD-BB-a?

ilidan
5.4.2009, 10:29
Ne bavim se bas download-om filmova. Sta mu dodju mikro-HD ripovi (rezolucija, bitrate)?

Bolton
5.4.2009, 10:59
micro-HD ripovi se prave od već postojećih HD ripova, sa smanjenom rezolucijom (slično rezoluciji DVD-a, horizontalna od 720 do 960, vertikalna do 576) i bitrejtom (obično nešto više od 1500 kbps). U poslednje vreme su se pojavili i 720p micro-HD ripovi, sa, naravno, većim bitrejtom (oko 2500 kbps) i veličinom fajla (do 1/2 DVD-a). :ciao:

ilidan
5.4.2009, 12:20
Pa to, onda, nisu HD filmovi, vec SD. Konverzijom se ne gubi gotovo nista na rezoluciji slike. Steta je konvertovati 720p ili 1080p u DVD pa to gledati na HD televizoru/monitoru.
Cudi me da takav film, prepakovan iz MKV u VOB nece da radi na PS3 buduci da, mislim od marta 2008, FW 2.20 (nisam siguran), doticna konzola podrzava BD. Sto mu dodje High@L4.1 profil.
Mozda bi BrutaLiS trebalo da postavi MediaInfo log fajl, da vidimo u cemu je problem.

BrutaLiS
5.4.2009, 12:38
Mozda ipak gresim kod skidanja filmova, sad sam skinuo ovaj:

Source: 720p bluray
Size: 1.83 GB
Video: AVC - 1280*720 - 2336 kbps - 23.976 fps
Audio: English - AC3 - 384 kbps - 6 channels
Overall Bitrate: 2723 kbps
Subtitles: English (not hardsubbed)
Runtime: 1h 36mn
Container: .mkv

i posle konverzije cu videti kakva je slika, i naravno vise necu uzimati ove micro rippove, zeznuo sam se gadno. batman izgleda kao divx, a smatra se za jedan od boljih HD filmova.

Bolton
5.4.2009, 13:24
Pa to, onda, nisu HD filmovi, vec SD. Konverzijom se ne gubi gotovo nista na rezoluciji slike. Steta je konvertovati 720p ili 1080p u DVD pa to gledati na HD televizoru/monitoru.
Zato se i zovu micro-HD fimovi. ;) Slažem se u vezi konvertovanja.

Mozda ipak gresim kod skidanja filmova, sad sam skinuo ovaj:

Source: 720p bluray
Size: 1.83 GB
Video: AVC - 1280*720 - 2336 kbps - 23.976 fps
Audio: English - AC3 - 384 kbps - 6 channels
Overall Bitrate: 2723 kbps
Subtitles: English (not hardsubbed)
Runtime: 1h 36mn
Container: .mkv

i posle konverzije cu videti kakva je slika, i naravno vise necu uzimati ove micro rippove, zeznuo sam se gadno. batman izgleda kao divx, a smatra se za jedan od boljih HD filmova.
Da, to je micro-HD 720p rip. Za mene je to ipak mali bitrejt, ali opet ako bi se gledao na nekom CRT ili analognom TV-u (direktno sa kompa) izgledao bi sasvim zadovoljavajuće. Što se Betmena tiče, kada se u obzir uzme njegova dužina i scene koje su snimane IMAX kamerom, ne bi trebao da tražiš ripove ispod 7,94 GB 720p. Ali da ponovim, ovakve ripove ne bi imalo smisla konvertovati u DVD format.

ilidan
5.4.2009, 13:39
Konverzija jeste neko resenje ali dovodi do gubitka kvaliteta i zahteva vreme. Bolje bi bilo kada bi fajlovi mogli da se samo prepakuju. Daleko brze i bez gubitka u kvalitetu. Zato sam i pitao za MediaInfo log, i verzija PS3 firmware-a bi dobro dosla.
Proslog meseca me drug pitao kako da nalepi titlove na AVI filmove jer ih DVD plejer ne prikazuje dobro. Poceli smo od AviRecomp, ConvertXtoDVD do AviAddXSub koji daje zeljeni rezultat bez rekompres

BrutaLiS
5.4.2009, 13:45
Pa moram da konvertujem, jbga ps3 ne cita mkv. Elem skidam opet batmana 8gb rip, strasno :D Moram uzeti flat paket, nisam se ovome nada :( ne konvertujem u dvd, nego u vob.

Marko93
6.4.2009, 23:31
Moze li neko da mi objasni zasto se filmovi ne snimaju u 16:9 nego u onom jos "sirem" formatu?

Cak u Dark Knight postoje scene u oba formata pa se smenjuju tokom filma, a ovi kad su ripovali Blu-ray kropovali su sve u taj siri format i isekli deo 16:9 scena, pa su posle izbacivali proper. Ja sam skinuo 720p.proper.sinners i tacno se vidi da je nesto 16:9 a vecina "sire". Zato pazite ako skidate taj film da nadjete verziju koja nije kropovana, mora rezolucija da bude 16:9, to je uglavnom neki proper.

BrutaLiS
7.4.2009, 9:55
Moze li neko da mi objasni zasto se filmovi ne snimaju u 16:9 nego u onom jos "sirem" formatu?

Cak u Dark Knight postoje scene u oba formata pa se smenjuju tokom filma, a ovi kad su ripovali Blu-ray kropovali su sve u taj siri format i isekli deo 16:9 scena, pa su posle izbacivali proper. Ja sam skinuo 720p.proper.sinners i tacno se vidi da je nesto 16:9 a vecina "sire". Zato pazite ako skidate taj film da nadjete verziju koja nije kropovana, mora rezolucija da bude 16:9, to je uglavnom neki proper.

Ja skidam trenutno dark knight-a, u infou o filmu pise da je 1280x720, a bitrate nekih 6000kbps, 7.9gb tezak.

BTW, opcija ''file splitting'' znaci da transcodiran film podeli na delove koji su velicine koju ja odredim pod tom opcijom?

BrutaLiS
7.4.2009, 9:59
A preko kog programa da konvertujem .mkv u .avi ?? Imam neki .mkv smesne rezolucije, a kvalitet tog fajla mi i neznaci mnogo, a treba mi u .avi-ju.

dzonihsv
7.4.2009, 10:13

Neki se uistinu snimaju u 16:9 formatu dok se neki crop-uju zbog same velicine fajla. Npr. 720p proper za 1h i 30min filma zauzima oko 4.5-4.6gb. Da bi taj film stao na dvd medij onda ga likovi crop-uju nesto malo tipa 1280x544 da bi konacna velicina fajla bila manja ili jednaka 4.3-4.4gb.
Meni ovo skoro da nema veze, neka crop-uju, nije to toliko lose. Uvek se pomocu WMPC moze slika malo rasiriti po visini bez ikakvih izoblicenja. A drugi problem je sto 80% filmova ovih dana "izlazi" u rezoluciji 1280x544, pa onda tek posle par dana izadje film u 720p.
Kako god da okrenes, svejedno je. Razlika nije prevelika.
A inace, Dark Knight zauzima nesto vise giga zbog samog trajanja filma i nesto veceg bitrate-a kao i zbog velikog broja kadrova i brzih scena koji su snimani mraku.

Marko93
7.4.2009, 11:30
Ma niste me shvatili, nema moje pitanje nikakve veze ni sa piraterijom ni sa njihovim izdanjima. Ako kupite original Blu-Ray/DVD videcete da format slike nije 16:9 nego je jos sira slika/siri aspect ratio. Zasto?

A ako skidate Dark Knight, pazite da format slike bude 16:9. Pirati su prvo pogresili pa sve kropovali u taj siri format i onda se deo 16:9 scena ne vidi. 16:9 scena ima samo na Blu-rayu. Znaci nikako ne skidajte betmena ako je rezolucija 1280*544, mora da bude *720 ili *1080.

dzonihsv
7.4.2009, 11:38
Bem li ga, to mu onda dodje 21:9 sto bi trebalo da bude sasvim fit sa novim TV-ima koji dolaze u 2-om kvartalu ovde godine. I inace, nije svaki bluray u tom formatu vec je jedno 60% filmova u njemu.

http://www.cnet.de/i/alpha/2009-01/0901_philips-cinema-21-9.jpg

Procitaj ovaj text (http://www.highdefdigest.com/news/show/764) koji ce ti razjasniti neke stvari. ;)

Doomche
7.4.2009, 11:41
To je tzv. overcropping, i rade ga obichno manje profesionalne grupe pirata. One koje ja znam, rade dosta poznate i kvalitetne grupe, i kod njih se to ne deshava. Obichno se to odmah sazna na tome namenjenim forumima, i to izdanje bude "bombed".

@Brutalis - ako je taj film velichine 8,493... bajtova, slobodno nastavi sa skidanjem, taj 720p imam ja i nema overcropa. Ako ti zatreba titl, opet se obrati meni, radio sam lichno jedan, savrsheno sinhronizovan, ali nije niko imao da istestira tachnost i shtamparske greshke :D (ja nemam vremena ponovo da gledam film...). Dodushe ima na poznatom sajtu 3000 downloadova i 5 ocenu :Freddy:. Stvarno bi bilo jako lepo da se javish pa da prijavish eventualne greshke ;)

Marko93
7.4.2009, 11:41
E o tome vam pricam. Koja je poenta toga ako se sva televizija emituje u 16:9 i kao sto dzoni kaze oko 40% filmova je 16:9. Cak ponavljam, kod Dark Knight-a je pola scena 16:9 a pola ovo siroko.

@doomche: Ovo sto ja pricam nema veze sa piratima, vidis da postoje posebni televizori sa tim sirim formatom. Sad sam gledao 720p verzije DK-a, dobre su Sinners(proper) i Esir, a losa je Infamous. Ja sam skinuo Sinners jer ima veci bitrate (6800kbps).

Doomche
7.4.2009, 12:24
Heh, ma ja sam odgovarao Dzoniju za ono shto je prichao oko smanjenja rezolucije, pa sam to spojio sa onim shto si ti rekao za skidanje 16:9 filmova, gde si i rekao da su pirati pogreshili, pa sam dao savet da nastavi dl ako se radi o istom release-u, da ne brine.

Sad, nisam bash hteo da pominjem imena piratskih grupa, ali da, ESiR (onaj DK je njihov 720p encode), EuReKa i CtrlHD su po meni najkvalitetniji. SiNNERS je imao par nuke-ovanih izdanja, zbog noise-a (Kung Fu Panda, ako se ne varam), ali su se izgleda opametili pa se to ne deshava, ali obichno gde ima SiNNERS-a ima i ostalih, pa ih neshto i ne skidam mnogo :). Na ostale grupe i ne obracam pazhnju (evo recimo TMG Slumdog Millionaire, bolje izgleda obichan DVD na 4.5 gb nego njihov "720p encode", jer su pametnice pustile HDMI release :P).

Bolton
7.4.2009, 12:40
Ako ti zatreba titl, opet se obrati meni, radio sam lichno jedan, savrsheno sinhronizovan, ali nije niko imao da istestira tachnost i shtamparske greshke :D
Ako nekome zatreba imam prevod ripovan sa originalnog DVD-a i usklađen za verziju The.Dark.Knight.720p.DTS.x264-ESiR.

BrutaLiS
7.4.2009, 20:08
Pre neki dan, crtani bolt sam konvertovao sa codecom x264(high bitrate), medjutim pogresio sam sa titlovima pa sam morao opet, 3x sam pokusao sa codecima x264(obican) i mpeg-2 i uvek pise completed with warning, u cemu je greska? jel moguce da hoce taj filmic da konvertuje samo sa x264(high bitrate), sad sam stavio taj codec videcemo sta ce biti...

ilidan
7.4.2009, 22:46
Nisi naveo kako tacno glasi upozorenje. Medjutim, bitrejt ne utice na greske u kompresiji vec samo na kvalitet.
Mozda te upozorava da je kvalitet dobijenog fajla los.:D

BrutaLiS
8.4.2009, 7:32
Ma kakvi, tek sam sad provalio u cemu je problem, kada transcoding dodje do pola, dobijem onu poruku send/dont send, idem na dont send i program mi u trenutku operaciju prebaci na muxing. Sta da radim :( ?

Mozda je imao konflikt sa drugim programima za obradu videa, ubacio sam 2-3 zbog titlova za dvd, sad sam ih uninstalirao pa opet stavio, odo u skolu i nadam se da cu videti completed kad se vrnem...

el_corona
8.4.2009, 19:02
Pa ocigledno je da neka komponenta potrebna za taj korak ne funkcionise ili je uopste nemas instaliranu a moze biti bilo sta (novi D3D, neki .dll, i sl). Ako ti je rad sa filmovima i njihova obrada veoma cesta, onda predlazem da prilikom sledece instalacije sistema (kad god to bilo) instaliras sve neophodne kodeke, addone, drajvere i sl. i da pazis na to.

Inace pohvalio bih ESiR-ove ripove, evo sad upravo skidam Dark Knighta za drugara 7.91 GB, Planet Earth 24.3 GB , ESiR-ovi ripovi.

Marko93
8.4.2009, 19:32
@el corona: Hehe, ne znam kakav je kvalitet, al Sinners DK ima veci bitrate. Takodje moram da se pohvalim da imam ceo Planet Earth 1080p i to je ukupno 48GB. To je pravi BluRay rip (nije snimano sa TV-a) i bitrate na nekim mestima ide do 25Mbit/s.

Bolton
8.4.2009, 19:43
@el corona: Hehe, ne znam kakav je kvalitet, al Sinners DK ima veci bitrate.
Ali zato ima AC3 audio naspram ESiR-ovog DTS-a. ;)

NenadN
8.4.2009, 21:50
Ali zato ima AC3 audio naspram ESiR-ovog DTS-a. ;)
DTS 1.5mbps i onako zauzima samo vise i ima kvalitet slican kao DD 448kbps, dok DD 640kbps moze daleko da izvuce vecu transparentnost i uz to jos manji fajl.

Bolton
8.4.2009, 22:47
Sa druge strane, koliko je primetna razlika zavisi i od toga na čemu se ovaj materijal gleda i sluša. :a_bleh:

Doomche
8.4.2009, 23:43
To je pravi BluRay rip (nije snimano sa TV-a)

Ako mislish na HDTV ripove, oni ne bi trebalo da budu ni blizu velichine (a ni kvaliteta) BluRay ripova, i obichno se i naznachi da su oni u pitanju... njihovim kvalitetom uopshte nisam bio zadovoljan, odustao sam vec nakon par downloada.

Pored toga, slozhio bih se da je DTS 1.5 Mbps gubljenje HD prostora, koliko god da imash dobar zvuchni sistem, razlika svega preko 640 kbps je maltene neprimetna...

NenadN
9.4.2009, 0:08
Sa druge strane, koliko je primetna razlika zavisi i od toga na čemu se ovaj materijal gleda i sluša. :a_bleh:
Naravno slazem se, samo meni ne moras dokazivati, imam veoma dovoljnu opremu, da cujem i najmanju razliku, a sa druge strane organizacije tipa EBU (Europenian Brodcast Union) koja se bavi raznim ispitivanjima pa i double blind ABX testovima sve po ITU propisima zapravo dosla do istih rezultata gde je jasno da DTS 1.5mbps ima tied rezultate sa DD 448kbps a da DD 640kbps moze da izvuce dosta kvalitetnije rezultate. Inace AC3 kao dosta kompleksniji codec svakako da treba da pokaze dosta bolje rezultate od necega sto skoro da nema kompleksnost.

Na testu su bili pored AC3 i DTS, LC-AAC na 320kbps, HE-AAC na 160kbps, E-AC3 na 448kbps i ostali multichannel codeci tipa WMA itd. Dokazano je da su AAC i E-AC3 ipak najkompleksniji kodeci koji i inace donose dosta bolji kvalitet u odnosu na konurenciju, ali nazalost oba su nekako zaobidjena u industriji, E-AC3 se ugasio sa HDDVD, zapravo ne zele ljudi da prave encodere, a AAC se retko koristi za multichannel jel nema veliku standalone podrsku.

I dalje mi jednostavno nije jasno, zasto ljiudi koriste DTS. DTS je star i prost i samo zauzima nepotrebno. DTS jedino ima svrhu kao podloga za DTS Master Audio sto je lossless codec i druga prica.

Kao kada bi ljudi pod istom parolom koristili MPEG2 u odnosu na H264 "razlika se moze videti na vema skupoj opremi"

Bolton
9.4.2009, 0:37
Naravno slazem se, samo meni ne moras dokazivati, imam veoma dovoljnu opremu, da cujem i najmanju razliku
Nisam ni sumnjao u to. :D Meni je i ND HE-AAC 6ch 192 kbps dovoljno, a nebitno je što AAC ima malu podršku kod standalone uređaja kad ionako sve gledam sa kompa. :ciao:

el_corona
9.4.2009, 8:23
U ovom poredjenju AsCo vs ESiR (http://rapidshare.com/files/180170220/comparison_ice_age.rar) na Ice Age crtanom filmu moj glas ide AsCo-u zbog ocigledno dosta ostrije slike.

A sto se tice kvaliteta zvuka, hm... Pri tako visokim biterateovima nisam siguran da bih pravio problem posto slusam na 5.1 audio sitemu iz 1996/1998 ne secam se vec AIWA NSX-D939. Razlika bi bila mozda ociglednija na 10.2 ili 22.2 bioskopskim zvucnim sistemima, i hajde da o zvuku ne raspravljamo mnogo jer audiofilija ce nam doci glave i necemo nigde stici sa raspravom, bitna je slika :).

oluja
9.4.2009, 10:03
I dalje mi jednostavno nije jasno, zasto ljiudi koriste DTS. DTS je star i prost i samo zauzima nepotrebno. DTS jedino ima svrhu kao podloga za DTS Master Audio sto je lossless codec i druga prica.
Kao kada bi ljudi pod istom parolom koristili MPEG2 u odnosu na H264 "razlika se moze videti na vema skupoj opremi"

Ja cu uvek izabrati DTS zato sto posedujem "skupu" opremu na kojoj se cuje (ne mala) razlika u kvalitetu. Ako zelis mozes svratiti do mene da cujes razliku.

Doomche
9.4.2009, 11:14
U ovom poredjenju AsCo vs ESiR (http://rapidshare.com/files/180170220/comparison_ice_age.rar) na Ice Age crtanom filmu moj glas ide AsCo-u zbog ocigledno dosta ostrije slike.

Ne mozhesh bash porediti Ascove i ripove grupe ESiR, jer Esir za izvor ima "sirovi" Blu-Ray, dok Asco samo kvalitetne ripove poznatijih grupa prevodi u manju velichinu.
Ne kazhem ja da je Asco losh encoder, shtavishe znam ga dugo vremena, josh pre nego shto je lansirao oba svoja sajta, znam da radi odlichne ripove, ali bitrate, a ponekad i rezolucija (nema mnogo efekta, ali ipak ima) ce da odrade svoje, to je cena manje velichine.

Pored toga, to je animirani film, gde ochito manja velichina mozhe vrlo lako da prodje, ali na 20", 22" i vecim monitorima cesh itekako primetiti razliku u igranim filmovima ESiR 720p ripova od ~8gb i vishe i Ascovih m-BD-ova koji su obichno manji od 2.5 GB, koji su vishe nego dovoljni za 19" i manje...

DTS jeste neshto kvalitetniji, ali cena u velichini fajla je prevelika, bar ce 5.1 DTS 768 da odradi posao, mislim da potrebe za 1.5Mbit nema.

NenadN
9.4.2009, 19:32
@oluja Svraticu :) mozemo zajedno da obavimo blind ABX testove, ali pre nego sto to desi zelim da iznesem svoj kompletan stav posle dosta ispitivanja, na prosecnoj, do veoma skupoj opremi (u jednom beogradskom studiju)

Teorija:

Prvo kao sto rekoh ranije DTS absolutno nema nikakvih sansi u odnosu na AC3, da bi DTS bio transparentan u nekih 95% slucajeva bitrate ne sme biti ispod 1.5mbps, tako da slobodno zaboravite na varijantu 768kbps, jel je to gore i od 224 AC3. Posto je AC3 dosta kompleksniji, AC3 postize u 93% posto slucajeva na 448kbps punu transparenciju u odnosu na DTS 1.5mbps, koji nema veci procenat svega 1-2%. Sa druge strane rezultati variraju od slucaja do slucaja. Raznovrsni encoderi takodje uticu na zavrsni kvalitet. Posto DTS nema mnogo encodera, Surcode najpoznatiji ima dosta losiji i primetno losiji kvalitet od original DTS Encoding suite-a, pa bih u tom slucaju preporucio da ako koristite Surcode zaboravite 768kbps i ovako i onako. Sto se tice AC3 encodera, oni su dosta rasprostranjeniji. Od svih mogu da izdvojim naravno original Dolby Suite i besplatne Aften AC3 i FFMPEG AC3 encodere.

Teorija 2: Kako je mnostvo ljudi zakljucilo da je DTS bolji?

E ovo je veoma zanimljiv deo cele price. Jos na samom startu DVD ere, DTS je promovisan kao cudo u audio svetu, a da bi ta cela prica zazivela, Dolby je namerno oskrnjivan. Kako? Prva stvar koja je bila ta da DVD standard nije podrzavao vise od 448kbps, a druga stvar je da DVD-ijevi koji su dolazili i sa DTS i sa AC3 zvukom, su imali namerno drugaciji sound mix. Znaci da AC3 je imao dosta oskrnavljeni izvor dok je DTS uvek dobijao najbolji mix sa sto vise efekata.

Druga stvar koja jos odmaze AC3 codecu jeste Dinamic Range Control. Dolby je ovde napravio gresku, a posle je i potvrdio tako sto je nalozio da svi sertifikovani decoderi AC3 moraju da imaju ukljucen DRC pri reprodukcuji.

Takodje DRC proizvodi da zvuk AC3 bude dosta tisi i gladak, dok je kod DTS-a dosta jaci i ostriji.

Elem s obzirom, da svi noviji AC3 encoderi ne koriste DRC kao default opciju, AC3 dostize svoj puni i pravi sjaj.

Moja Praksa:

Posto sam prosao kroz sva ta testiranja na raznolikoj opremi, dosao sam do zakljucka da AC3 448kbps ima transparenciju u 93% slucajeva, dok DTS 1.5 grubo 95% od 20 razlicitih multichannel semplova. Za opremu sam koristio sve od preskupih 5.1 sistema do stereo itd (sve sto sam mogao naci u studiju), i to mi je bilo malo pa sam na kraju zavrsio sa Sennheiser HD 650 slusalicama i uporedjivanje svakog od 6 kanala ponaosob.

S obzirom da sam dobio jasnu sliku da se AC3 448 i DTS 1.5 kolju skoro pa nereseno, jasno mi je da AC3 640 moze za tih 192kbps da pruzi jos dovoljno bitova svakom kanalu da ostvari maximum.

Praksa 2:

Takodje sam napomenuo gore da je EBU radio ABX testove. http://www.ebu.ch/CMSimages/en/tec_doc_t3324-2007_tcm6-53801.pdf u pdf-u imate kompletne testove ali bih izdvojio overall score

http://www.hdimage.org/images/j2unlze5o95uhphsbb2k_untitled.jpg

Kao sto se moze videti da DTS 1.5 i AC3 imaju tied skorove i da ih za koj procenat prati AAC 320 koji je inace koriscen kao anhor, sa druge strane HE-AAC 160 je napravio veliko iznenadjenje (takodje deli mesto u EXCELENT grupi), a mnogi ljudi su protiv HE-AAC odnosno ne smatraju ga za high bitrate enoder jel koristi teske psiho akusticke varalice, pa tako zapisuje samo informacije o spektru koga posle rekonstruise na decodingu. Hocu da kazem da ljudi previse vode brigu o detaljima, umesto da se prepuste svojim usima, pa cak i da ljudi ne cuju razliku, za njih ce postojati razlika u vidu tehnickih detalja. WMA 9 je takodje za svaku pohvalu, u PDF-u se mogu naci razne stvari.

Zavera:

Kao sto je poznato direktni naslednik AC3 standarda je AC3+ ili DD+ ili pak Dolby Digital Plus, koji je bas Advanced codec. Nazalost poznato je da je DTS ulozio velike pare i uspeo da otera DD+ standard sa Blu-Ray diska, odnosno da ga napravi kao opcionim. AC3+ je veoma zilav i moze da bude direktna konkurencija u vecini slucajeva najkompleksnijem Audio codecu ikada a to je AAC.

Moj savet:

Ako ste se odlucili za kvalitet, koristite Lossless ili PCM ili AAC, ili AC3 640 ako vam je kompaktibilnost bitna.

Ako pak mislite da je DTS i dalje bolji, iznesite svoj stav, voleo bih da cujem :)

Sa druge strane DTS 1.5 za velicinu koju zauzima bi trebao da pruzi mnogo vise, i realno mislim da skoro 60-70% veci fajl sa manjim kvalitetom u odnosu na AC3 640 jednostavno nema logike.

PS. Da ne bude zabune celo vreme pricam o DTS Lossy, sto znaci da DTS HD-MA ne spada u ovu grupu jel je on Lossless i 100% originalan bas kao i TrueHD koji je isto samo Dolby-jevo :)

oluja
9.4.2009, 20:14
Uh, vec se kandidujemo za otvaranje sasvim nove teme :)
Moras da priznas da dosta toga sto si naveo zaista lici na teoriju zavere... DTS ulozio velike pare da bi oterao..., Dolby pogresio..., snima se sa boljih mastera (sound mix)... Cinjenica je da se DTS zaista cuje "jace i ostrije" nasuprot AC3 koji je "tisi i gladak".
U velikoj kolekciji DVD koncerata i filmova koje posedujem se i potvrdjuje ova tvrdnja u praksi. Ne zelim sad da ulazim u sitne detalje zasto je to tako ali u praksi je cinjenica da jeste. Ja jos nisam nasao DVD da je na njemu snimak u AC3 "bolji" od DTS ili PCM-a. Eventualno su bili istog/pribliznog kvaliteta - kod starijih snimaka gde je master jednostavno bio "losijeg kvaliteta" u startu.
Mozda problem nije DTS i njihovo navodno lobiranje. Mozda su razlozi za to sasvim druge prirode. Mozda bi proizvodnja DVD uredjaja koji podrzavaju sve moguce Dolby standarde (zaista ih je oduvek bilo previse za moj ukus, jos od analognog doba) bila preskupa, mozda licenca/royalty kosta vise za dodatne/napredne opcije Dolby laboratorija... mozda je dolby sam sebe osudio na ovakav polozaj? Uostalom ne bi bilo ni dobro za potrosace da ne postoji alternativa Dolby laboratorijama.
No, teorija je jedno a praksa drugo. U praksi kada u kucnim uslovima zelite da izvucete maksimum iz vaseg "kucnog bioskopa" sve su sanse da cete za to morati da izaberete DTS zvuk.

:ciao:

el_corona
10.4.2009, 9:35
@oluja i NenadN
Takava tema vec postoji :) http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=14674 i dalju diskusiju vezanu za Audio tamo nastavite da nebih delio banove, jer sam vas vec upozorio u jednom od predhodnih postova :D. Moj glas ide DTS-u jer su me "potplatili" kako znaju da rade i na ABX testovima :P, a i mislim posto se prica o HD zapisima da velicina krajnjeg falja nije ni bitna (sto audio sto video). Inace znam da skinem rip sa neta sa AC3 audio zapisom samo ukoliko niasm mogao pre toga sa pronadjem a DTS-om.

@Doomche
Podrazumevano je da su ovi pirati (ESiR...) poznati svima koji diskutuju, i koji je njihov nacin. Ja sam aludirao na to da se uz malo truda i VideoWave, AfterEffects i sl. moze napraviti postprodukcijski zapis kvalitetniji od originalnog BlueRay ripa :). Tako nesto predstavljaju i klasicni stari igrani filmovi preradjeni sa 35mm na BlueRay.

BrutaLiS
10.4.2009, 13:34
Svi koji imate esir verziju dark knighta, javite mi se na pp. Molim moderatore da ne obrisu post, znam da je offtopic, ali mi je hitno, imam veliki problem.

Guardian
10.4.2009, 13:42
Pomagajte jer sam se već smorio. :)

Naime pokušavam da gledam "The Dark Knight" (1080p BluRay x264) i nikako da ga normalno odgledam. Pustim Film, ide glatko do neke 3. sekunde, onda uspori, skoči recimo na 2. minut filma slika je nekako čudna (nije čista) treba mu nekoliko sekundi da je iskristališe, onda radi normalno nekoliko sekundi, ponovo uspori pa skoči dalje i tako stalno. Mašina je sledeća: C2D E5200, Ati 4830, 2GB DDR2 rama, i 22" Asus monitor. Verujem da nije hardwearski problem. Od kodeka imam K-Lite, CCCP, CoreAVC, Haali Media Splliter, pokušao sam sa KM Playerom, BSplayerom, WMP, Media Player Clasic...
P.S. Gledao sam 720p snimak bez problema.
P.S. (2) Srećan Uskrs svima koji ga slave po Gregorianskom kalendaru.

Doomche
10.4.2009, 14:04
Podrazumevano je da su ovi pirati (ESiR...) poznati svima koji diskutuju, i koji je njihov nacin. Ja sam aludirao na to da se uz malo truda i VideoWave, AfterEffects i sl. moze napraviti postprodukcijski zapis kvalitetniji od originalnog BlueRay ripa :). Tako nesto predstavljaju i klasicni stari igrani filmovi preradjeni sa 35mm na BlueRay.

Ovo jeste tachno, ali igrani BluRay rip od 2gb ne mozhe biti kvalitetniji od BluRay ripa od 8gb, sem ako si madjionichar, jer je ovaj drugi takodje ripovan i svi ti efekti koje ti spominjesh su verovatno primenjeni kod prvog, od koga je i nastao drugi :). Prichamo o dva vrlo kvalitetna encodera, ne verujem da je razlika u kvalitetu encodovanja kod Yasserasco-a toliko bolja od ESiR-ovih, da nadoknadi nekoliko puta manji bitrate :)

Guardian
10.4.2009, 14:21
Pomagajte jer sam se već smorio. :)

Naime pokušavam da gledam "The Dark Knight" (1080p BluRay x264) i nikako da ga normalno odgledam. Pustim Film, ide glatko do neke 3. sekunde, onda uspori, skoči recimo na 2. minut filma slika je nekako čudna (nije čista) treba mu nekoliko sekundi da je iskristališe, onda radi normalno nekoliko sekundi, ponovo uspori pa skoči dalje i tako stalno. Mašina je sledeća: C2D E5200, Ati 4830, 2GB DDR2 rama, i 22" Asus monitor. Verujem da nije hardwearski problem. Od kodeka imam K-Lite, CCCP, CoreAVC, Haali Media Splliter, pokušao sam sa KM Playerom, BSplayerom, WMP, Media Player Clasic...
P.S. Gledao sam 720p snimak bez problema.
P.S. (2) Srećan Uskrs svima koji ga slave po Gregorianskom kalendaru.

Pokušao sam tako što sam obrisao svaki kodek i player sa kompjutera. Posle sam instalirao CoreAVC i VLCplayer. Obični i 720p filmovi rade normalno dok Dark Knight i dalje ne radi. Imate li neku ideju ili savet?

Neverujem ni da je do izvora odakle sam nabavio snimak jer su mi svi filmovi do sad radili. Naravno, uvek postoji prvi put.

NenadN
10.4.2009, 19:27
@Guardian, zaboravi na 1080p procesor ti je preslab, a graficka kartica ti ne podrzava hardversku akceleraciju H264 videa, doduse podrzava verziju 1.0 koja nije dovoljna da rastereti procesor dovoljno. Jednostavno se na tvom racunaru ne moze gledati film koji ima veci bitrate od 6mbps a pogotovu u 1080 rezoluciji.

@oluja, razgovor jos nije gotov veceras ti spremam nesto sokantno, takodje za sve vas :)

el_corona
10.4.2009, 21:34
Ovo jeste tachno, ali igrani BluRay rip od 2gb ne mozhe biti kvalitetniji od BluRay ripa od 8gb, sem ako si madjionichar, jer je ovaj drugi takodje ripovan i svi ti efekti koje ti spominjesh su verovatno primenjeni kod prvog, od koga je i nastao drugi :). Prichamo o dva vrlo kvalitetna encodera, ne verujem da je razlika u kvalitetu encodovanja kod Yasserasco-a toliko bolja od ESiR-ovih, da nadoknadi nekoliko puta manji bitrate :)

Kad sam na dial-up onda zurim da napisem nesto i onda ne napisem ni ono sto sam iz prva hteo reci :opanachke. Nisam mislio kvalitetnije kvalitetnije od originalnog ripa vec toliko kvalitetne (na nivou BR ripa) i obradjene u nekoj meri da se zapitam da li je mozda ovaj sto ima manju velicinu imao kvalitetniji sample za obradu od ovog drugog iako znam da nije uzevsi u obzir i enkodere koje koriste. Znaci ucini mi se nesto ovako npr. AsCo vs ESiR 97:100 i jedan veliki + za ostrinu slike za prvog pomenutog, neznam o5 dal sam malo jasnije izrekao sta sam mislio.

@NenadN

Kad budes sklepao taj post, priupitao bi te nesto vezano za kodeke.

Doomche
10.4.2009, 21:53
Kad sam na dial-up onda zurim da napisem nesto i onda ne napisem ni ono sto sam iz prva hteo reci :opanachke. Nisam mislio kvalitetnije kvalitetnije od originalnog ripa vec toliko kvalitetne (na nivou BR ripa) i obradjene u nekoj meri da se zapitam da li je mozda ovaj sto ima manju velicinu imao kvalitetniji sample za obradu od ovog drugog iako znam da nije uzevsi u obzir i enkodere koje koriste. Znaci ucini mi se nesto ovako npr. AsCo vs ESiR 97:100 i jedan veliki + za ostrinu slike za prvog pomenutog, neznam o5 dal sam malo jasnije izrekao sta sam mislio.

Ne mnogo jasnije, ali mislim da sam te skontao. S obzirom na velichinu Ascovog fajla prema ESiR-ovom, razlika u kvalitetu je premala, kao da je Asco napravio 2gb rip od 40gb source-a, a ESiR napravio 8gb rip od 20gb source-a?

Imaj u vidu da je 3% iz tvog poredjenja na recimo 19" monitoru = 30% na 24" :). Inache da, Asco pravi izuzetno kvalitetne ripove s obzirom na velichinu... vecina na mom monitoru nema velike razlike u odnosu na 720p (imao sam neka poredjenja, recimo njegov TDK od 3gb i ESiR-ov od 8gb...), ali mi se ne svidja neshto shto ne znam ni kako da nazovem, prisutno je u njihovim releasovima u zadnjih par meseci... napravicu neke slike pa cu postovati :P

Marko Belsak
10.4.2009, 23:16
Da li neko moze da mi objasni zasto vecina HDTV ripova serija (40-45 min) ide na 1.1GB, dok su igrani filmovi obicno na 4,5GB. Mislim naravno na 720p verzije.

Dve epizode serije traju skoro kao jedan film, a opet ih ripuju sa duplo manjim bitrejtom pri istoj rezoluciji. Da li je to zato sto ne zele velike fajlove za pojedinacne epizode, ili zato sto se ripuje sa TVa, a ne BlueRaya, ili su mozda filmovi "zahtevniji" pa traze veci bitrate?

Doomche
10.4.2009, 23:25
Da li neko moze da mi objasni zasto vecina HDTV ripova serija (40-45 min) ide na 1.1GB, dok su igrani filmovi obicno na 4,5GB. Mislim naravno na 720p verzije.

Sve to zavisi od grupe koja enkoduje, koji ona kvalitet izabere - taj dobijesh. 720p ripovi idu i do oko 10gb, a mogu se naci i m-720p koji su oko 2-2.5gb. Proporcionalno vazhi i za serije, onaj ko je ripuje bira velichinu, nema nekog zakona po kome mora da bude odredjena velichina.

Za ripove epizoda se obichno biraju fajlovi manje velichine i kvaliteta, jer onaj ko skida ceo serijal ce pre da skine 100 epizoda od 1gb nego 100 epizoda full kvaliteta od jedno 3gb ;)

Nema zakona po kome bi rip sa TV-a morao da bude manji od onog sa BluRay-a, iako je HDTV kao izvor dosta loshiji od sirovog BluRay-a. Zbog toga je isti odnos kvaliteta HDTV rip (1.5GB): Sirov HDTV signal i kvaliteta BluRay rip (~8gb) : Sirov BluRay signal, ako si razumeo shta sam hteo da kazhem ;)

Marko Belsak
10.4.2009, 23:34
Pretpostavljao sam da je zbog velicine izlaznog fajla. 4 epizode od 1,1GB tako lepo stanu na jedan DVD. :rolleyes:

Guardian
11.4.2009, 9:16
@Guardian, zaboravi na 1080p procesor ti je preslab, a graficka kartica ti ne podrzava hardversku akceleraciju H264 videa, doduse podrzava verziju 1.0 koja nije dovoljna da rastereti procesor dovoljno. Jednostavno se na tvom racunaru ne moze gledati film koji ima veci bitrate od 6mbps a pogotovu u 1080 rezoluciji.

Moguće, ali sam juče odgledao, bez problema onaj crtać "Big Buck Bunny (http://www.bigbuckbunny.org/index.php/download/)" u 1080p rezoluciji.:confused:

A koji procesor je potreban za 1080p? Imam E 5200, nisam ni preptostavljao da treba jači!

voodoo_
11.4.2009, 10:04
Sa CoreAVC kodekom je E5200 i više nego dovoljan. Mada ja puštam i sa VLC-om i svi 1080p ripovi mi rade lepo, BEZ akceleracije grafičke kartice... al za svaki slučaj overklokuj ga malo, neće ništa da mu fali.

Guardian
11.4.2009, 10:48
Ok, pokušaću sa klokom, ali mi se sve više čini da je problem u samom filmu. Pokušaću da skinem neki drugi 1080p film pa da vidim. Jer kažem onaj 1080p crtać mi je bez problema radio.
U svakom slučaju, hvala svima na pomoći...

NenadN
11.4.2009, 11:19
Moguće, ali sam juče odgledao, bez problema onaj crtać "Big Buck Bunny (http://www.bigbuckbunny.org/index.php/download/)" u 1080p rezoluciji.:confused:

A koji procesor je potreban za 1080p? Imam E 5200, nisam ni preptostavljao da treba jači!

Cekaj, juce kada sam gledao tvoj profil ucinilo mi se da sam video nesto tipa Geforce 7600 i procesor 1700mhz?? zato sam dao takvu konstataciju. Razlog sto si uspeo da odgledas taj crtani je ste to sto bitrate peak verovatno ne prelazi 3-4mbps. Mada taj C2D bi trebao da se nosi olako sa bilo kakvim HD materijalom i bez CoreAVC-a. S obzirom da imas HD 48xx ta graficka ima punu hardversku akceleleraciju, i predlazem ti da je koristis u potpunosti. Najbolje da gledas film preko Media Player Classica jel on ima svoj interni decoder, najmanje ces problema imati ako njega koristis, a takodje HW aceleraciju mozes upaliti i preko svog omiljenog playera uz pomoc nekih externih decodera, tipa Cyberlink H264, ili pak MPC-HC H264 decodera.

Guardian
11.4.2009, 12:11
Imam dva kompa kući i nisam promenio komfiguraciju na forumu, sad stoji komp na kojem sam pokušao da gledam HD!

Ok, znači definitivno je do samog filma, šteta, trajalo je celu večnost da ga ski.. ovaj nabavim!

luzerchina
12.4.2009, 13:54
evo ko što govori i moj nick da sam luzer i nemam pojma o ničemu pa vas molim par savjeta...
borim se sa HD-ima već neko vrijeme, pokušavam na KMP međutim slika trza i zvuk kasni, komp je naravno krš, p4, 2,0ghz, 1gb ram, gf 7600 256ram, pa ako mi može netko reć ima li šanse da i ja pogledam neki hd...

Picard
12.4.2009, 14:15
Probaj da instaliras Core AVC kodek, sa njim ce verovatno da ti rade 720p filmovi bez problema, 1080p neces moci sa tim procesorom da gledas. Imas AGP ili PCI slot na ploci? Ako je PCI-E, onda zameni tu kartu za recimo polovnu 8500/8600GT i moci ces da gledas filmove u Media Player Classic - Home Cinema, koriscenjem DXVA. Tako bi i 1080p trebalo da ti rade super.

ilidan
12.4.2009, 16:00
CoreAVC 1.9.x podrzava i CUDA na karticama od serije 8xxx pa navise. Potrebni su i 180.xx+ drajveri. Pa, ko ne zeli da koristi MPC-HC, a ima slabiji procesor, moze da iskoristi ovu kombinaciju.
Znaci: Graficka 8xxx, 9xxx ili GTX2xx + 180.xx drajveri + CoreAVC 1.9.5.

NenadN
12.4.2009, 16:12
CoreAVC 1.9.x podrzava i CUDA na karticama od serije 8xxx pa navise. Potrebni su i 180.xx+ drajveri. Pa, ko ne zeli da koristi MPC-HC, a ima slabiji procesor, moze da iskoristi ovu kombinaciju.
Znaci: Graficka 8xxx, 9xxx ili GTX2xx + 180.xx drajveri + CoreAVC 1.9.5.
U ovoj kombinaciji ima jos pogodnosti, a to je da H264 ne mora da bude DXVA/Blu-Ray kompaktibilan da bi akceleracija radila. U 99% slucajeva radi sve kako treba, u 1% moze da se desi da se strem ne decoduje kako treba.

ilidan
12.4.2009, 19:05
Hvala. To sam zaboravio da napomenem.
Sa ovim, bilo koji kompjuter sa PCI-Express slotom za graficku moze da posluzi za gledanje i najzahtevnijih HD filmova, i to za male pare, 15-20 evra koliko kosta polovna, pasivna, 8500GT. HTPC za male pare.:D A radi sve, BD, MKV, AVI (ovo ide preko CPU).

el_corona
17.4.2009, 22:31
@NenadN
Zaboravio sam sta sam hteo da te pitam u vezi kodeka, ali nesto u vezi kompatibilnosti (a ne kompaktibilnosti kako ti kazes :) ) videa sa hardverkim dekodingom tj. kako uciniti video enkodovan H264 ili nekim drugim kodekom kompatibilnim sa odredjenim Levelom (1, 3, 4.1, 5.1...) neko podesavanje u kodeku ili...?

Ljudi zato bas mkv? Preferira li neko AVI, MOV, WMV visoke definicije? Koje u prednosti a koje mane nekog od ovih standarda po vama?

dzonihsv
17.4.2009, 22:37
Onoliko koliko ja znam... .mkv sa istim bitrate-om daje duplo manji izlazni fajl. Znaci, ako imas film u .avi-ju od 700MB sa bitrate-om od 900kbits ti sa .mkv kontejnerom imas duplo manji izlazni fajl (350MB) a isti bitrate i naravno kvalitet slike. :)
Preferira se jer za duplo manji prostor dobijas isti kvalitet slike u odnosu na avi.

Mario Pavićević
18.4.2009, 7:32
Akceleracija u Media player classic home cinema ne radi ako se ne korisiti interni dekoder?Nesto sam juce isprobavao,i uglavnom sa akceleracijom zauzece procesora ne ide preko 4%,ali na nekim fajlovima se javljaju problemi u vidu ogromnog dropa frejmova.Sto je najcudnije,svi su isto enkodovani,znaci jedna epizoda serije od 6 ista kuca izdaje.Naravno,bez akceleracije sve radi ok ali je zuzece procesora dosta vece.

Marko93
18.4.2009, 12:17
Evo lak nacin da proverite dal vam radi akceleracija, s obzirom da na nekim mkv fajlovima ne radi ionako je player dobro podesen (to je do fajla, video kodeka... otkud znam). Dok se pusta film, kliknete desni klik na sliku, zatim na FILTERS, pa na MPC VIDEO DECODER. Kad kliknete pojavice se ovakav prozor:
http://img7.imageshack.us/img7/3121/71397235.jpg

Ako nema opcije MPC vid. dec. onda vam ne radi akceleracija.

dzonihsv
18.4.2009, 12:20
Interesantno, posto sada bas i ne mogu da citam sve ove strane da pitam ja nesto...

Ja imam HD2400 (pogledati profil) i da li ja nesto dobijam ako ukljucim akceleraciju i sta? (osim rasterecenja procesora)
Sada trenutno "koristim" Haali Video Renderer.

el_corona
18.4.2009, 20:39
Osim rasterecenja procesora teko da ces dobiti sta vise posto je u pitanju X2 tj. dualcore. Mozda dobijes neki frejm vise u 1080p jer "frame skipping" je prisutan i kod dualcore proceora samo u maloj meri.

Nego sta je potrebno (neki program) da bi kompresovao neki fajl recimo .avi 700 MB da bi dobio taj .mkv od 350 MB? Da ne rovarim sad po googleu nesto tipa avi2mkv i sl. MKVtoolnix je dobar software ali za to nije namenjen. Jos uvek cekam Nenada da se javi u vezi onih Levela kompresije.

dzonihsv
18.4.2009, 21:38
Nego sta je potrebno (neki program) da bi kompresovao neki fajl recimo .avi 700 MB da bi dobio taj .mkv od 350 MB? Da ne rovarim sad po googleu nesto tipa avi2mkv i sl. MKVtoolnix je dobar software ali za to nije namenjen.

Ja sam za to koristio AutoMKV (http://forum.doom9.org/showthread.php?t=134478) i stvarno super obavlja posao, brdo podesavanja, extra kompresija - velika preporuka. Bolji program nisam nasao em je i taj ishvaljen na netu za sve pare. Imas i par tutorijala (izgooglaj, nije tesko).

NenadN
18.4.2009, 22:22
neko podesavanje u kodeku ili...?Nisam bas razumeo pitanje? da li se pitanje svodi:

1. Sta treba da uradim da bi moj film bio hardwerski decodovan, ili
2. Kako da pustim vec kompatibilan film preko hardwerskog decodera?

Ljudi zato bas mkv? Preferira li neko AVI, MOV, WMV visoke definicije? Koje u prednosti a koje mane nekog od ovih standarda po vama?Elem sve to sto si nabrojao su kontejneri, i nemaju nikakve veze sa kvalitetom.

1. AVI je veoma star kontejner i vreme mu je za debelu penziju, i ima problem sa consecutive b-frejmovima jos otkada xvid postoji, mada xvid nema referentne frejmove pa se jos moze tolerisati. U pitanju je B-frame lag koji stvara desinhronizaciju zvuka i slike, a da bi se zaobisao lag postoje neki hackovi, koji nisu bas dobri, i x264 developerima se nikako nije svidelo da investiraju u staru tehnologiju koja nema buducnost, zato su odpisali old fasion wfv encodere koji su se koristili preko VirtualDub-a. Sada vfw vodi jedan dev koji je napisao hack, ali H264 jednostavno po standardu ne bi trebao da ide u AVI.

2. MOV je appleova jako modifikovana, i oskrnavljena verzija MP4 kontejnera. Treba je izbegavati u sirokom luku jer je apple uveo mnogo debele restrikcije totalno neopravdano.

3. WMV se koristi kao kontejner za HD filmove ali samo za VC-1 zato sto je to takodje WMV 9 AP (Advanced Profile) Mpeg2/Mpeg4 codeci ne mogu biti muxovani u WMV kontejner zato sto su jednostavno drugaciji standard.

Jedini danas kontejeri koji vrede su:

1. MKV, kao opsti zato sto podrzava skoro sve standarde plus ima zanemarljiv overhead.
2. (M2)TS, kao sledeci Program Stream, podrzava sve vazne HD kodeke.
3. MP4, odlican kontejner za standalone uredjaje takodje podrzava AAC i jedini kontejner koji uvodi AAC u celu pricu.

el_corona
19.4.2009, 0:47
@dzonihsv
Bacicu pogled na ovaj program cim nadjem vremena.

@NenadN
Hteo sam nesto ovako pitat ali sam te ocigledno zbunio - Kako da encodujem/ripujem/i sl. video zapis da pritom bude Level 4.1 ili nize? (I ako znaci nesto za tu svrhu koristim D2MP HD uz video encoder QUENC ili FFMPEG. Na tekst u zagradi obratiti paznju samo ako je neophodno inace je previse informacija). Da krajnji video ne bude L5.1 i da se ne moze hardverski dekodovat dok ne izadju neki kvazi drajveri koji to resavaju.

Cenim misljenje o kontejnerskim standardima.

NenadN
19.4.2009, 1:31
s obzirom da je QUENC MPEG2 encoder a i nisam siguran da moze da kodira HD po standardu, odnosno MP@HL profil i veci vbv-maxrate od 9mbps, sto znaci da moze samo DVD.

A ffmpeg je sirok pojam, u njemu mozes koristiti sve MPEG standarde, mpeg2, mpeg4asp, mpeg4avc. E sada u zavisnosti kakav stream pravis zavise podesavanja.

Sta ti je konkretan cilj? da encodujes za koj medij ili za koj hardwerski uredjaj? da bi bio malo precizniji

el_corona
19.4.2009, 15:43
Na ovo moje pitanje u vezi kodiranja se moze staviti tačka, nasao sam resenje :kreza:. Donekle se nismo ni razumeli bas najbolje.

Naime ja sam, doslovno rečeno, tražio dugme/template/preset tipa HIGH@L4.1 > 4 referentna frejma i HIGH@L5.1 i slčno tome u samom kodeku/enkoderu ili programu potrebnom za takav posao, umesto da sam se pridrzavao zahteva koji taj Profile Level propisuje - 8388608 / (1920*1080) = 4.05 ~ 4 referentna frejma i 8388608 / (1280*720) = 9.10 ~ 9 referentnih frejmova), bitrate, rezolucija, makroblokovi, veličina frejma...

Profile Level je samo opis parametara korišćenih prilikom enkodinga. Tag Profile Levela sam po sebi ne određuje koji je Level u pitanju. Možete uneti bilo šta u tagu. Specifikacija kodiranja je ta koja određuje koji je Level u pitanju.

Level 4.1 za full HD rezoluciju dozvoljava max 4 referentna frejma, što bi značilo da ako je korišćeno više od 4 referentna frejma na full HD enkodiranju onda takav profil nije više L4.1 nego veći Level.
Bez obzira da li u tagu stoji L4.1, to je samo info tag koji je ubelezio sam enkoder. Npr. po defaultu se startuje Profil 5.1 u enkoderu, zatim promenite neko podesavanje da bi ste kreirali L4.1 a enkoder i dalje upisuje info tag kao L5.1 i kontra tome, mozete startovati Profilom 4.1 i modifikovati ga u L5.1 a enkoder i dalje upisuje kao da je L4.1 u info tagu, a sve to u zavinosti kako enkoder sam radi i/ili njegov GUI. Neki mogu upisati tačan info tag a neki ne.

Ukratko, ne može se zasigurno utvrditi da li je neki fajl u okviru neke specifikacije samo gledajuci u br. referentnih frejmova i Levela u info tagu i po tome utvrditi da li će se dati sadržaj hardverski dekodirati (DXVA) i na taj način izvršiti offload sa vašeg CPU-a. Može potojati nešto treće da je van specifikacije a da pri tom softver za analizu ne može da istakne dati problem ili jednostavno nije napisan tako.

Toliko podešavanja ima koja se mogu tweakovati prilikom (en)kodiranja H264/x264 i ko zna kako ona utiču jedna na druga i da li uopšte utiču i na kraju kada imate gotov fajl ne možete sa sigurnošću utvrditi da li je fajl kompatibilan za video akceleraciju, uglavnom (DirectXVideoAcceleration=DXVA).

Inače nemam neki konkretan cilj. Samo hoću da neke svoje sadržaje visoke definicije ucinim kompatibilnim za Hardversku Akceleraciju (HA), bilo da je to AVCHD 720p, AVCHD 1080p ili DVD, a to bih i vama svima predložio. Zalažem se samo za to da ljudi koji ovo pročitaju a koji ponekad znaju da ripuju/kompresuju/muxuju... neki sadržaj, da se drže nekih pravila a pogotovo HA bilo da je za HTPC ili neki standalone uređaj.

NenadN
19.4.2009, 17:59
Donekle se nismo ni razumeli bas najbolje.Nismo se razumeli u opste pogotovu tj zadnji post gde pominjes i MPEG2 encodere. Nisam mogao da te razumem da zapravo trazis kako da kodiras film sa H264 a da on bude DXVA kompatibilan.

Inace postoje vise ciljeva hardwerske akceleracije i svaka ima svoje restrikcije, takodje je moguce utvrditi da li je stream kompaktibilan sa necim ili ne.

DXVA:

Za DXVA stream mora da bude max L4.1 i sa max 4referentnih frejmova, koji se povecavaju sa smanjivanjem rezolucije kroz racunicu koju si postavio inace taj racun vazi samo za L4.1, posto je MaxDPB za svaki level drugciji. sto se tice samog DXVA nista drugo vise nije bitno sem ovoga, cak i neki decoderi ne kontrolisu level flag pa je moguce kodirati sa unrestricted levelom ili 5.1 samo je bitno da se ne predje MaxDPB (Decoded Picture Buffer) za level 4.1

Blu-Ray:

Za Bly-Ray postoje vise parametra koji se moraju postovati, pored level flaga i max referentnih frejmova mora se postovati i max buffer i max bitrate. Buffer maximalni je 30mbps a max bitrate je 40mbps. I stream mora da ima upisane aud (access unit delimiters) i HRD parametre.

BAD BOY
19.4.2009, 20:08
Koja kombinacija programa i kodeka je najbolja za gledanje 1080p filmova ripovanih sa Blue-ray diskova, ako posedujem dovoljno dobar hardware (Q6600; 8800GTS 512Mb; Z5500)?
Ne mogu da verujem da CyberLink PowerDVD 9 Ultra odbija da pušta .mkv!

NenadN
19.4.2009, 20:16
Sto se tice Bly-Ray i HDDVD diskova definitivno je najbolje koristiti Arcsoft TotalMedia Teathre ili Extreme, jel jedini moze da pusti Blu-Ray/HDDVD sa hardiska, druga opcija je PowerDVD 9, samo sto za PowerDVD moras da koristis neki VirtualDrive.

A sto se tice mkv i ostalih ripova, to pustaj gde hoces, u svom omiljenom playeru, s obzirom da imas dovoljno jak procesor nemas potrebe da razmoisljas o ikakvim pomagalima, e samo jedino ako neces iz principa da opterecujes procesor dok gledas filmove, kao sto ja ne volim, onda mozes da instaliras CoreAVC decoder i da upalis CUDA.

stevan10
2.5.2009, 16:43
Skinuo sam neki film (rmvb format) i u sebi ima (nalepljen) spanski prevod pa me zanima da li je ikako moguce da se on obrise!

dzonihsv
2.5.2009, 17:10
Ako je hardsub nema sanse (hardsub = nalepljeno). Mozes jedino da blur-ujes taj deo ali nece ni to lepo izlgedati.

Sarmica
22.5.2009, 2:03
Nakon instalacije jos jednog XP-a nikako ne mogu preko VLC-a da normalno pustim ni 720p ni 1080p .mkv fajl. Kodeci su instalirani isti kao na starom XP-u i iz njega mogu normalno pa pustim bilo koji fajl (isto preko VLC-a) sto znaci da nije problem hardverske zahtevnosti ili samih fajlova. Kako ovo da resim, vec sam jednom radio reinstalaciju i opet isto.:boodala:

dzonihsv
22.5.2009, 2:06
Pokusaj preko Windows Media Player Classic-a koji dolazi u K-Lite Codek Pack, on zna da cini cuda kada svi ostali player-i zakazu. ;)

toxic
22.5.2009, 2:24
Samo gledaj da ubacis K-Lite Mega Codec Pack, ne full i ostale. Meni je to resilo slican problem, u full verziji nema svega.

ilidan
22.5.2009, 17:22
@sarmica Pojasni malo bolje to da ne možeš normalno da pustiš filmove. U čemu je tačno problem? Jesi li isto podesio VLC?
@dzonihsv Nije Windows Media Player već Media Player Classic koji izgleda isto kao stari Windows Media Player 6.
@toxic Najveća razlika izmedju K-Lite Full i Mega je Real Alternative u Mega verzije. Pa, ako neko ne gleda Real video, nije problem ni Full verzija jer i jedna i druga uglavnom koriste FFDShow za dekodiranje.

dzonihsv
22.5.2009, 17:27
Ma da, lapsus... :)

toxic
22.5.2009, 17:36
Najveća razlika izmedju K-Lite Full i Mega je Real Alternative u Mega verzije. Pa, ako neko ne gleda Real video, nije problem ni Full verzija jer i jedna i druga uglavnom koriste FFDShow za dekodiranje.
U zadnje vreme cesto kace .rmvb videe, a predstavljaju ih, ili cak menjaju ekstenziju u .mkv. Naleteo sam par puta na ovo, mozda je to i njegov problem, a mega paket, kao sto i kazes, ima punu podrsku i za Real video.

ilidan
22.5.2009, 22:27
To jeste. Al' čovek reče da mu problem pravi VLC, a on podrzava rmvb u mkv. U stvari, ako nešto nisam propustio u razvoju VLC ( a moguće da jesam), dotični plejer koristi isključivo interne kodeke te bilo kakva instalacija dodatnih kodeka ne bi pomogla.

toxic
22.5.2009, 23:00
Da, ima interne kodeke, ima ih i KMPlayer (njega koristim), ali nema podrsku za real, moguce je da nema ni VLC, ne koristim ga. Inace, ako ne moze da pusti putem internih, onda pokusa sa ostalim, externim. Zato i predlazem K-Lite Mega Codec Pack, meni je KMP podesen da ne koristi njegove kodeke, osim u slucaju da externi (K-Lite) ne mogu da puste video.

Sarmica
28.5.2009, 0:40
@sarmica Pojasni malo bolje to da ne možeš normalno da pustiš filmove. U čemu je tačno problem? Jesi li isto podesio VLC?

Pustim fajl, prvih par sekundi ide normalno i onda zakoci na jednom frejmu i krenu da se pojavljuju kockice, onda opet radi normalno sekundu-dve pa zakoci i tako u krug (ko je imao ovakav problem shvatice o cemu pricam).:)

Pokusaj preko Windows Media Player Classic-a koji dolazi u K-Lite Codek Pack, on zna da cini cuda kada svi ostali player-i zakazu. ;)Instalirah sad K-lite codec pack i Media player classic pusta normalno dok vlc sve po starom, ali mene i dalje kopka zasto nece posto na "starom" xp-u imam instaliran samo x264 i pustam isti fajl normalno preko vlc-a.

voodoo_
28.5.2009, 14:31
Probaj da prebaciš na neki drugi output u VLC-u.

Tools > Preferences > Video > Output: DirectX ili Direct3D, koji najbrže radi.

Sarmica
3.6.2009, 0:53
Prebacio sam na DirectX, sada radi normalno, hvala jos jednom.:)

UniqueS
3.6.2009, 2:11
Iskreno, pokusao sam sve da procitam ali nisam uspeo, na sve to je i kasno i imam problema da 'poslozim' procitano. Interesuje me sledece, skinuh nekoliko 1080p filmova (The Matrix Triology, Batman Begins) a sada bi trebalo i Dark Knight-a, i verovatno cu se posvetiti samo skidanju HD ripova kao deo entuzijasta koji je to vec spomenuo i koje potpuno razumem. Ono sto bih hteo, je da pogledam te filmove preko tv-a, kako to da izvedem? Brine me konkretno Dark Knight posto je tezak nesto preko 11Gb, na sta zaboga ja to da narezem? I preko cega da ga pustim? Interesuje me i Usenet, pa ako bi neko mogao da mi kaze rec vise?

Hvala unapred! :)

dzonihsv
3.6.2009, 2:33
Jedan od nacina ti je da povezes komp sa tv-om, s-video za starije tv-ove i hdmi za nove LCD tv-ove... Druga opcija ti je kupovina player-a koji pusta .mkv fajlove i koji se moze nakaciti na mrezu (lan) i furati odatle filmove, nije jeftin ali ce ubrzo pojeftiniti jer treba Asus-ov player i kod nas da stigne a predvidjena cena je ispod 100e sto je stvarno i vise nego dobro sa obzirom sta ce sve da nudi. Ovaj koji se kod nas moze naci (player koji pusta .mkv) kosta 11k dinara i zove se WD WDTV HD Media Player i nema lan vec samo usb ulaz tako da bi filmove morao da pustas sa fleshke. U guglu unesi ovaj naziv i stavi na srpski jezik i izaci ce ti prodavnica u kojoj se moze naci ovaj player (ovde je zabranjeno reklamiranje).
Ja praktikujem ovaj prvi nacin, povezao sam komp sa tv-om i tako gledam filmove. Ako imas obican tv (ne neku plazmu ili lcd) onda ti gledanje na tv-u i nije bas nesto kul, neces primetiti razliku izmedju hdrip-a (2.3GB) i ripa u 1080p (od 6 do 13GB), a ako imas neki bolji tv onda je vec druga prica...
Film pustas kao i svaki drugi (ako pustas sa kompa), povezes sve lepo i posto vidim da imas ati grafiku, iz CCC podesis na extended view i tako si ustvari produzio desktop na desnu stranu i taj deo sa sada nalazi na ekranu tv-a, prebacis player na ekran tv-a, pokrenes film i ostalo ti je kao i sa kompom samo sto ti je player trenutno na tv-u a ne na monitoru.
Sto se tice usenet-a, vidi ovu (http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=36627&highlight=usenet)ili ovu (http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=2245&highlight=usenet) temu. Kod usenet-a nema za dzabe sto znaci da se placa. Cene zavise od provajdera do provajdera i koliko sam mogao da vidim, iz Srbije placanje usenet-a funkcionise samo preko kartice i nicega vise. Ako te nesto jos zanima, pitaj...

http://www.faqs.org/faqs/usenet/what-is/part1/

UniqueS
3.6.2009, 10:29
Hvala ti Dzoni, po ko zna koji put. Pustao bih filmove preko plazme (Panasonic TH-42PY85P), dakle Asus + USB, da li Asus podrzava 5.1 ozvucenje? Pretpostavljam da da, ali... Koliko treba izdvojiti za Usenet, i jos bitnije da li se isplati? Skidao bih non-stop (SBB 6mbit). I da li postoji nacin da neki fajl veci od 8Gb sacuvam na disku? Pretpostavljam nekakvim deljenjem fajla?

dzonihsv
3.6.2009, 15:13
Naravno da fura 5.1 ozvucenje, evo ti link za taj player (http://www.asus.com/News.aspx?N_ID=wUbKQ3nv6gSQaey2), ne zna se jos tacno kada ce kod nas biti. Koliko para toliko muzike, imas paketa sa propusnom moci vec od 4e pa sve do 15e. Znaci, imas paket koji ima 3mbit/s max propusne moce i kosta 4e i onda cena skace razmerno, veca brzina, veca propusna moc i vise kesh-a. Za tvoj net bi odgovarao onaj sa 10mbit/s propusne moci i kosta 6e. Naravno, ovo su cene jednog provajdera koji je vrlo povoljan i ima sve isto kao i ostali koji su skuplji (sam ga koristim). Da sacuvas fajl od 8GB na dvd disku? Imas dual layer diskove do 8GB-a, a ako je taj fajl veci od 10-11GB onda bi mogao da ga delis na vise delova pomocu nekog programa, em ces se smoriti tokom deljenja em ko zna da li ces naci prevod. Bolje kupi fleshku od 16GB (oko 3k) i ti si na konju, nema deljenja niti ista slicno.

ilidan
3.6.2009, 18:35
Fleska od 16GB je dobro rešenje za puštanje ali ne i za čuvanje tih filmova.
MKVToolnix odlično deli fajlove na zadatu veličinu bez rekompresije. Onda ih narežeš na obične DVD diskove (jeftiniji su od Dual Layer diskova) i to je to. A svaki disk može da se pusti nezavisno od ostalih delova. Znači, NIJE potrebno prvo spojiti delove da bi film mogao da se gleda. Korišćenje WinRAR-a, HJSplit i sličnih programa zahteva spajanje pre puštanja.

BAD BOY
6.6.2009, 21:28
Da li je kvalitetniji zvuk u formatu DTS, 48 kHz, 1.5 mb/s ili FLAC, Lossless 5.1 from PCM 5.1?

toology
7.6.2009, 0:30
LPCM ti je zvuk bez ikakvog gubitka kvaliteta, potpuno nekompresovan. FLAC je format kompresije bez gubitka kvaliteta (za razliku od npr mp3, dođe ti kao neka vrsta zipovanja muzike). Tako da će ti zvučno biti najbolji i kvalitetom identični LPCM i FLAC, s tim što će FLAC biti manje veličine.

Doduše original Blu Ray diskovi imaju neki DTS master hd ili tako nekako, koji je isto bez gubitka kvaliteta. Na žalost po pravilu je veći od FLAC i niko ga ne stavlja u celini u mkv ripove HD filmova zbog te veličine.

NenadN
7.6.2009, 15:49
FLAC i PCM su potpuno isti sto se kvaliteta tice, znaci nema nikakve razlike izmedju njih, sa time sto je FLAC znatno manji jer koristi kompresiji koja ne ostecuje kvalitet. DTS 1.5 je kompresija sa gubitkom, i treba uzeti da je DTS jako neoptimizovan codec u opste tako da kvalitet zavisi od n faktora.

Haker95
11.6.2009, 19:36
Da li mkvmerge moze da prebacuje u AVI? Probao sam da promenim ekstenziju prebacivanja ali Samsungov DVD plejer to ne cita. Cita pola minuta, onda kaze NO CODEC. Sta da radim?

Bolton
11.6.2009, 20:09
Ne. Mkvmerge je namenjen za rad sa MKV kontejnerom, pa ćeš zato morati da rekompresuješ video (u DivX ili XviD) ako želiš da bude kompatibilan sa DVD plejerom. U slučaju da se unutar MKV kontejnera nalazi video koji je kompresovan sa nekim od ova dva kodeka, onda bi u tom slučaju mogao da ekstraktuješ taj video (kao i audio i subtitle) stream, i da iskoristiš neki od programa (kao što je MeGUI) da muksuješ te streamove u AVI kontejner. :ciao:

ilidan
11.6.2009, 20:20
Promenom ekstenzije se ne menja struktura fajla. MKV fajl sa avi ili nekom drugom ekstenzijom ostaje i dalje MKV. Uradi ono sto je rekao Bolton.

Haker95
14.6.2009, 10:51
Hvala na predlogu, medjutim, nisam se najbolje snasao u ovom programu a ne bih da konvertujem citav sat da bih na kraju bio nezadovoljan snimkom.

Zato sam upotrebio ConvertXtoDVD. E sad, ne mogu da namestim nasa slova na konvertovani DVD. Postoje š, ć i ž ali nema đ i č. Stavio sam ANSI LATIN I. Posto jos uvek nisam narezao, kako da izmenim prevod?

dex3108
14.6.2009, 11:06
Hvala na predlogu, medjutim, nisam se najbolje snasao u ovom programu a ne bih da konvertujem citav sat da bih na kraju bio nezadovoljan snimkom.

Zato sam upotrebio ConvertXtoDVD. E sad, ne mogu da namestim nasa slova na konvertovani DVD. Postoje š, ć i ž ali nema đ i č. Stavio sam ANSI LATIN I. Posto jos uvek nisam narezao, kako da izmenim prevod?

Pokusacu da ti pomognem ja radim na ovaj nacin otvorim subtitle fajl i zimjenim sva slova komandom Edit/Replace. Znaci slova æ su slovo ć, slovo è je č, a slovo ð je đ. Kad yamjenis sva slova ides na Save As iyaberes All Files umjesto Text Documents a ya Encoding izaberes UTF-8 i snimis. Ovako ja bar radim jedini problem je sto za slovo ć koje shvata kao ae pa kad promjenis u ć iz æ dobijes npr umjesto aerodorm ćrodrom i tako :D

Haker95
14.6.2009, 11:16
Hvala! Primetio sam da ae nece da menja u ć, ali ono spojeno ae hoće.

Ali kako da ovo uvrstim u ConvertXtoDVD? Hoce li mi prepoznati sva slova? Vise mi je dosta mucenja sa ovim programima IfoEdit, VobEdit, Srt2Sup koji omogucavaju da na gotov DVD ubacis prevod.

dex3108
14.6.2009, 15:41
Hvala! Primetio sam da ae nece da menja u ć, ali ono spojeno ae hoće.

Ali kako da ovo uvrstim u ConvertXtoDVD? Hoce li mi prepoznati sva slova? Vise mi je dosta mucenja sa ovim programima IfoEdit, VobEdit, Srt2Sup koji omogucavaju da na gotov DVD ubacis prevod.

Ako uradis ovako i takav prevod ubacis u ConvertXtoDVD radi 100% ali zapamti prevod mora biti snimljen u UTF-8.

Haker95
14.6.2009, 20:28
Evo jos jednog resenja - video sam ga na Elite Security forumu -

Nije u Workshopu bio problem, jer kad se nakon konvertovanja sub u srt ponovo pokrene divix sa tim novim prevodom, sva slova se korektno prikazuju. Problem je bio samo u code u vsocontevtxtodvd. kada se nakon pokretanja programa uđe u setings/subtitle otvori se meni koji sadrži opet opciju za otvaranje novog menija sa dosta opcija za podešavanje titla. Između ostalog tu je i padajući meni za code. treba odabrati ANSI central europa. Tako sam dobio sva slova. Preporučujem malo igranja sa fontom, veličinom fonta, bojom, osenčenjem, dužinom itd, sve dok ne dobijete ono što vam se najviše sviđa.Probacu pa cu videti. Ako ne uspe, moracu sa UTF-8.:ciao:
Radi! Hvala svima.

VojaM
15.6.2009, 19:44
Uzgred, samo za tvoju informaciju: naš kodni raspored je Latin II. Mada je bolje da bude ili ANSI CE ili UNICODE

Marti Misterija
17.7.2009, 23:32
Postoji li neki program kojim mkv fajl od npr. 6 GB moze da se smanji na velicinu tako da stane na jedan DVD - nesto slicno kao DVD Shrink samo za mkv?

ilidan
18.7.2009, 0:05
Nikakav poseban program. Svaki video konvertor koji podrzava mkv output ce to uraditi. Ja koristim MeGUI. Moze i StaxRip, Ripbot itd.

Eddie
2.8.2009, 13:54
Imam problem sa pustanjem 720p i 1080p filmova preko Media Player Classic Homecinema 1.2.1050.
Naime pre sam mogao da podesim da video ide preko graficke ATI 4770 posto mi je cpu slab za HD video. Medjutim posle reinstalacije windowsa nikako da podesim da MPClassic pusta video preko DVXA!:(
Probao sam sa Overlay Mixerom, VMR7, VMR9 (i windowed i renderless) i nece nikako! Sta je bitno da se ima od kodeka instalirano a sta od kodeka smeta i treba da se iskljuci u playeru da ih ne koristi????
Mozda je bitan driver za graficku, sada mi je instaliran Catalyst 9.7 odnosno driver 8.632. Mozda treba neki stariji? Ne secam se ranije koji sam koristio...
Ako neko zna u cemu je stos bio bih mu zahvalan, ne bih da se vracam na stariji driver ako nije do njega.

Marko93
2.8.2009, 14:16
Napisi dal imas XP ili neki od ova nova 2. U opcijama idi na "internal filters", a onda na listi sa leve strane stikliraj "matroska", a sa desne sve sto u zagradi sadrzi DXVA.

Takodje izaberi VMR9 renderless! (ako si na XP), a onda u opcijama pod "Playback" stikliraj "Auto-load subtitles".

Eddie
2.8.2009, 16:19
Imam XP. Polomio sam se dok nisam napravio nesto, opet nije kao pre dobro ali moze da gleda 1080p sa titlovima.
Elem proradio je DVXA tek kada sam mu stavio DirectShow video System Default! Tek onda se ukljucio DVXA i onda sam mogao da namestim na VMR9 renderless, ali onda sam imao problem sa slikom koja se "trzala" znaci ne seckanje nego slika se bukvalno trese! :confused: Probao sam nesto da iskljucim i ubo sam da treba da iskljucim VMR9 mixer mod!
Sada cpu radi ispod 20%, imam titlove i slika ide glatko...ok!
Ali zasto sva ova peripetija kad sam proslog puta sve podesio iz prve prateci isti tutorijal sa neta?

I da...ovo sam namestio bez ukljucene Matroske u Internal filters, inace u onom tutorijalu kaze da treba da se iskljuci zajedno sa ffdshow i coreAVC sto sam ja uradio odmah.
Hvala na savetu

Opet ja :D...da iznesem ovde jos jedno svoje iskustvo, mozda nekome zatreba. Otkrio sam sta je problem - sami mkv formati! Na nekim filmovima DVXA radi a na nekima ne, od cega zavisi i kako odmah prepoznati takve filmove da se ne bi uzalud skidali preko torenta ne znam. Uglavnom za takav film koji nece da koristi DVXA namestite da koristi uvek coreAVC jer onda mora da ide klasicno preko cpu a ovaj kodek najmanje opterecuje cpu pa tako mozda i odgledate film bez seckanja.
ufffff bre...kakva kamara nepotrebnih formata, kodeka, playera...ko Skupstina Srbije!

NenadN
2.8.2009, 18:56
Imao sam slican behavior sa MPC-om i dan danas mi nije jasno zasto se to desavalo. Zapravo skoro slicne masine, graficke iste, windowsi od nule podignuti, na jednom DXVA radi iz prve sve regularno, na drugom sam se mucio 2 dana da bi uspeo da namestim, i kada sve saberem jednostavno ne mogu da shvatim gde sam gresio.

Picard
2.8.2009, 19:13
Ima ona fora (ne znam da li je neko pomenuo) da se ekstenzija fajla .mkv zameni sa .mp4 i da bi onda PowerDVD trebalo da koristi HD akceleraciju prilikom pustanja tog fajla (posto ne prepoznaje .mkv). Ne znam da li to funkcionise uvek...

ilidan
4.8.2009, 19:35
@Eddie To što neki fajlovi hoće a neki neće uglavnom zavisi od profila.
DXVA podržava, mislim, High@L4.1. Sve preko toga neće raditi preko grafičke.
CoreAVC u kombinaciji sa najnovijim nVidia drajverima može da dekodira High@L5.1 uz pomoć CUDA tehnologije koristeći grafičku. Sa ATI karticama ne može za sada.
Možeš da probaš i novi, besplatni, Divx H264 dekoder (deo Divx 7 paketa). U nekim situacijama je brži od CoreAVC, u nekim nije.

Picard
4.8.2009, 21:39
Izgleda da ipak postoji mogucnost da ATi odradi L5.1:

http://zachsaw.blogspot.com/2009/06/ati-hd-hardware-accelerated-dxva-for.html

ilidan
5.8.2009, 14:28
Hvala. Potsetio si me da je nVidia u novijim drajverima dozvolila i High@L5.1. A kod ATI-ja je, izgleda, ograničenje u drajverima. Jer, ako to zaista radi, znači da UVD čipovi mogu da podrže i veći nivo od 4.1.

NenadN
5.8.2009, 18:31
Samo da napomenem da u mom slucaju su svi bili mkv fajlovi sa striktnom L4.1 specifikacijom i kao sto rekoh na jednom racunaru radi sve DXVA+subtitles, a na drugom ili nista (CPU rendering) ili samo DXVA ali nikako DXVA+subtitles. Hocu da kazem da ima i takvih slucajeva.

milosgta
30.8.2009, 0:37
Koji decoder koristis?

To je lepo ali treba da se zna mpu full package na google.com i kad instalirash pokrenesh SMPlayer i radi ko sat nazavistan od windowsa i negovish glupih kodeka ima svoje u codec folder koji radi samo sa njim ali razbija kako koristi instrukcije procesora mmx,mmx extended,3d now,3d now extended,sse,ss2, kod novijih procesora samo 5 na kasichan divx a na hd1080p 60% na integrisanu ana pc-xpes samo 30 procenata za 1080p

nexexcalibur
15.10.2009, 19:57
resio sam da pocnem da gledam samo hd filmove...znaci 720 i 1080...

od drajvera sam malopre skinuo najnoviji k-lite kodek pack i instalirao sam default podesavanja...za gledanje cu korisiti media player clasic...

jel ima nesto sto treba da znam pre gledanja hd filmova ili je to to...

ps:pitam jer sam citao nesto coreAvc,cccp,matroska,km player...pa me zanima najbolji kvalitet...

inace da spomenem da je iskoriscenje procesora 5%...ice age III 720p...:alealeee:

dzonihsv
15.10.2009, 20:00
Ako sve radi kako treba, to je to. :)

nexexcalibur
15.10.2009, 20:48
radi sve kako treba...malo sam petljao sa video renderima...

stavio sam VMR9 ali je slika bila nekako zumirana...stavio sam na haali renderer i sve je full

Eddie
15.10.2009, 22:13
Probajte Splash Lite player, jos uvek je nepotpuna verzija (ne rade sve funkcije koje su vazne) ali moze da se gleda. Slika je neuporedivo bolja od slike koju daje MPClassic. Bice od njega stvarno dobar player.

Banko
16.10.2009, 1:10
da li bi neko mogao da mi preporuci dobar progarm za prebacivanje mkv u avi, a da pri tom fajl ne bude mnogo veci kad se prebaci u avi, naravno i dvalitet slike da ne bude mnogo losiji. (4GB da bude do 4.4GB npr...) ?

dzonihsv
16.10.2009, 1:34
Šta bi bilo, kad bi bilo... :)
Nažalost, da bi koliko toliko avi u toj rezoluciji izgledao dobro, veličina bi debelo prelazila 4.4GB-a...

Bolje skini neki već odrađen rip od boljih ripera, em se ne cimaš em će kvalitet sigurno biti na nivou.

Banko
16.10.2009, 1:38
Šta bi bilo, kad bi bilo... :)
Nažalost, da bi koliko toliko avi u toj rezoluciji izgledao dobro, veličina bi debelo prelazila 4.4GB-a...

Bolje skini neki već odrađen rip od boljih ripera, em se ne cimaš em će kvalitet sigurno biti na nivou.

auh :/ 'bemu... skidao sam matorom neke koncerte pa su neki u mkv formatu, a ne mogu nigde da nadjem da je dvd rip, sve je Blu-ray.720p.x264 rip neki... a on to sve gleda na dvd plejeru prikacen na tv... koji jel da, ne cita mkv... znaci nema pomoci? :(

dzonihsv
16.10.2009, 1:43
Pa ripuj sam, skini AviDemux i furaj. Ja bi od rip opcija išao na nešto ovako...

Rezolucija: 720 x koliko god da ispadne vertikalna stranica.
Idi na 2 prolaza (2pass), veličinu stavi 2GB-a.
Možeš dodati vrlo malo sharpness radi kao bolje slike.
Audio, stavi AC3, bitrate 192kbit (pošto su koncerti).

Ovako bi ja išao/odradio, sigurno će neko od iskusnijih likova u ovoj sferi interesovanja znati da ti da bolji savet, ali eto... ;)

I da, ne znam tačno koliko traje koncert pa sam otprilike stavio da izlazna veličina bude 2GB. To sam podešavaj od samog trajanja, kao što je već rečeno.

Banko
16.10.2009, 1:54
Pa ripuj sam, skini AviDemux i furaj. Ja bi od rip opcija išao na nešto ovako...

Rezolucija: 720 x koliko god da ispadne vertikalna stranica.
Idi na 2 prolaza (2pass), veličinu stavi 2GB-a.
Možeš dodati vrlo malo sharpness radi kao bolje slike.
Audio, stavi AC3, bitrate 192kbit (pošto su koncerti).

Ovako bi ja išao/odradio, sigurno će neko od iskusnijih likova u ovoj sferi interesovanja znati da ti da bolji savet, ali eto... ;)

I da, ne znam tačno koliko traje koncert pa sam otprilike stavio da izlazna veličina bude 2GB. To sam podešavaj od samog trajanja, kao što je već rečeno.

ok, probacu, hvala :)

ilidan
16.10.2009, 10:16
Mali dodatak na ono sto je dzoni rekao: Ako je zvuk u tom mkv fajlu u AC3, mp3, DTS ili nekom drugom formatu koji DVD plejer podrzava, nemoj da rekompresujes, samo Copy. Ipak su u pitanju koncerti gde je zvuk bitniji od slike.
Podatke o kodecima mozes dobiti uz pomoc programa MediaInfo.

Banko
16.10.2009, 20:39
evo probao sam, i uspeo sam da prebacim u avi, ali opet ima problem:
uradio sam sledece:
za video sam stavio MPEG4 ASP (Xvid)
na configure/general/encoding mode sam stavio ono sto ste rekli Video size (two pass) i stavio size 4200MB posto sam hteo da uklopim da stane na jedan dvd da be bi toliko smanjilo kvalitet.
ostalo za video nisam nista dirao, ni one filtere.
za audio sam ostavio samo copy, kao sto ste rekli.
a format, AVI, ono sto je prvo ponudjeno.

i posle jedno sat ipo, il vise, cekanja, zavrsilo je, ja narezao na dvd, u bacio kod matorog u dvd i ucita ga, krene, i kaze VIDEO REZOLUCIJA NIJE PODRZANA (srpski meny, jebga) i cuje se samo zvuk, a slike nema.

sad sam pogledao, rezplucija je ostala ista kao sa mkv fajla, tj 1280x720
da li treba tu rezoluciju da smanjim, i kako? kojom opcijom?

dzonihsv
16.10.2009, 20:44
Pa ja reko' da smanjiš rezoluciju. :)

Filters (ispod Video), Transform, Resize. 720 pixela po širini, tj. po horizontali.

Marti Misterija
16.10.2009, 20:45
A po vertikali slobodno stavi ili 576 ili 480 sto su vrednosti za PAL i NSEC signal.

Banko
16.10.2009, 20:47
Pa ja reko' da smanjiš rezoluciju. :)

Filters (ispod Video), Transform, Resize. 720 pixela po širini, tj. po horizontali.

jebga, mislio sam da ce sam smanjiti kad mu odredim ono koliko zauzima :paranoia:
ae sad cu opet da probam, pa cu vristati ak opet nesto zafali :kreza:

hvala u svakom slucaju :)