PDA

Prikaži potpunu verziju : Sakrivanje IP adrese

h4k3r
9.1.2008, 12:49
Znam da malo vas koristi program za skrivanje IP adrese, ali otkako su poceli da kaznjavaju u Srbiji zbog piraterije (skines pesmu sa p2p programa...) zelim da sakrijem IP.
Medjutim, kad sam koristio Hide IP, on mi ne sakrije, ili verovatno sakrije samo preko IE (a ja koristim firefox). Ima li neki program(po mogucnosti besplatan) da sakriva IP adresu za sve programe?

urke
9.1.2008, 13:09
Ako se bojiš posledica skidanja nelegalnom materijala sa neta, nemoj da ga skidaš. Simple. Ako ti se baš sluša muzika, kupi originalni CD. Ako hoćeš samo da čuješ, skini pesmu sa neta, odslušaj i u roku od 24 sata je izbriši sa računara. Ako hoćeš da prodaješ piratsku muziku koju nabavljaš za dž, onda pročitaj Pravilnik foruma (http://www.sk.co.yu/forum/forumdisplay.php?f=49).

h4k3r
9.1.2008, 13:35
Sada ne pricam o pirateriji, nego o zastiti. A i ne mislim da prodajem muziku...

nighthawk
9.1.2008, 16:40
Podesi p2p program da koristi neki od mnogobrojnih otvorenih proxyja. To nije neka dobra zastita, ali je dovoljna za ono sto ti hoces.

MarkoZ
9.1.2008, 16:58
Ili da ti encodira sadrzaj koji skidas.

optimus_prime
9.1.2008, 17:02
Skini, narezi i gotovo.

alesandro
9.1.2008, 17:16
...odslušaj i u roku od 24 sata je izbriši sa računara...

Hoces da kazes da nije kaznjivo ako obrises neki file (skinut sa p2p) u roku od 24h?

Iilija64
9.1.2008, 17:18
nabavi adsl i miran

PDarko
9.1.2008, 20:45
nabavi adsl i miran

Zašto bi ADSL rešio njegov problem?

fingerprint
9.1.2008, 21:24
Da li si cuo da je u Srbiji neko uhapsen/kaznjen za downloadovanje warez-a :icon_scra ?
Mislim da nemas razloga za brigu. Ali nemoj da skidas ilegalan softver. To nije lepo. I tako to.

nighthawk
9.1.2008, 22:43
Zašto bi ADSL rešio njegov problem?

ADSL nikako ne bi mogao da resi njegov problem. U vecini slucajeva bi dobio javnu ip adresu, tako da bi sa stanovista servera na koji se on povezuje to bilo isto kao da se povezuje dial up-om, kablovskim netom ... Neki provajderi dodeljuju privatne ip adrese korisnicima, tako da udaljeni serveri vide nekoliko kompjutera povezanih preko jedne javne ip adrese (adresa provajdera), a onda ruter provajdera prosledjuje saobracaj do pojedinacnih korisnika koristeci privatne adrese. Provajder opet zna ko sta radi.

E sad, to sto provajderi salju pretece mailove ne znaci da ce oni nesto preduzeti. Oni dobijaju tuzbe od nekih tamo iz belog sveta koji na nezakonit nacin prate sta ko radi, u opet protiv zakona, oni su u obavezi da reaguju, ili bolje receno "reaguju" protiv takvih korisnika zbog svojih partnera iz inostranstva, na koje se opet poluzakonito vrsi pritisak od strane raznih interesnih grupa da suzbijaju deljenje fajlova. Sve u svemu na te pretece mailove ne treba mnogo obracati paznju, a sasvim dovoljan vid zastite je koriscenje slobodnih proxyja. Oni nisu dovoljna zastita ako hocete recimo da napadnete neciji web sajt, jer se sav saobracaj preko njih prati i u slucaju nekog ozbiljnijeg prekrsaja oni ce otkriti identitet korisnika (pravi ip adresu).

genius
9.1.2008, 23:03
Proxy nije nikakva zastita :)

A sto se tice brisanja u roku od 24h opet nije nikakva zastita ali malo teze ce da dokazu da si zaista nesto skinuo kada dodje do suda.... Provajder ce ipak pre da nagazi korisnika koji skida vise filmova, igara i muzike na dan nego sto zdravo ljudsko bice moze da iskonzumira nego nekog klinca koji hoce da cuje najnoviji album omiljene grupe pa povremeno skida jer to nema da se kupi u njegovom gradu...

Ali Telekom je prilicno tolerantan po ovim pitanjima... A i SBB takodje...

urke
9.1.2008, 23:36
Realno, u Srbiji, dokle god nisi pirat koji dsitribuira softver/mzuiku/filmove na ulici, ili u piratskoj organizaciji koja e bavi zgrtanjem para od piraterije, a da jesi jedan od tih ne bi postavljao pitanje kako da sakriješ svoj IP (tačan odgovor je: nikako), ne treba da te brine to što skineš par desetina mp3 pesama i držiš ih na mašini. Jer, hej, pa i na računarima poreskih inspektora i ostalih čika koje jure organizovanu pirateriju ima mp3ki, pa i oni su ljudi, valjda vole muziku.

Znači, public proxy će da ti sakrije IP na prvu loptu, ali čika MPPA/RIA ako hoće da te pričvrlji i ćorkira, pronaćiće te i da si u TOR-u i iza deset proxyja.

Disclaimer: Ovo je moj lični stav, i ne mora se nužno poklapati sa stavom redakcije Sveta kompjutera.

Highlander
9.1.2008, 23:37
Vi na sve odgovoriste sem na pitanje koje je čovek postavio...:a_whistli

Nicolas
9.1.2008, 23:44
Znam da malo vas koristi program za skrivanje IP adrese, ali otkako su poceli da kaznjavaju u Srbiji zbog piraterije (skines pesmu sa p2p programa...) zelim da sakrijem IP.
Medjutim, kad sam koristio Hide IP, on mi ne sakrije, ili verovatno sakrije samo preko IE (a ja koristim firefox). Ima li neki program(po mogucnosti besplatan) da sakriva IP adresu za sve programe?

Od programa, tesko, ja sam experimentisao sa gomilom i dosao do zakljucka da zapravo nijedan jedini ne cini nista korisno, stavise gusili su protok a i masinu malo.

PDarko
10.1.2008, 1:53
Ljudi, urke vam je već rekao IP ne može da se sakrije. Svaki paket koji se pošalje sa računara i svaki koji stigne na računar ima u "zaglavlju" izvornu i odredišnu IP adresu. Kako bi inače komunicirali računari ako je moguće sakriti IP. Ko bi slao zahteve? Kome bi se vraćali paketi?

Svi programi koji navodno sakrivaju IP adresu rade preko proksija, a o tome pogedajte na Wikipediji.

nebojsa986
10.1.2008, 2:08
Jednostavno receno ako ne radis nikakvu 'grand scale' distribuciju (cak i da je radis tipa rasuranja po ulici, ti si na internetu isti korisnik kao i svi drugi i niko te ne moze razaznati ako se ti sam ne odas), niko te nece ni za sta cimati, ako i dobijes neko 'upozorenje' od provajdera slobodno ga ignorisi, oni to tebi proslede po inerciji, a zapravo nece nista preduzeti protiv tebe. Tako da slobodno ignorisi dezurne duzebriznike i skidas sta god ti padne na pamet.

nighthawk
10.1.2008, 16:57
Svaki paket koji se pošalje sa računara i svaki koji stigne na računar ima u "zaglavlju" izvornu i odredišnu IP adresu. Kako bi inače komunicirali računari ako je moguće sakriti IP.

Paketi koji idu od proxija ka nekom serveru imaju kao izvornu adresu adresu proxija, a sam proxy pamti od koga je dobio zahtev za necim. Slican sistem kao kod rutera koji razdvaja privatnu mrezu od interneta, ruter ne salje privatne ip adrese. (ako ne verujes uzmi wireshark pa experimentisi)

@Highlander

Pa odgovorili smo coveku, neka koristi bilo koji javni proxy, to nije dovoljna zastita za hakovanje, ali je dovoljna zastita za povremeno skidanje muzike i filmova

Inace to sa brisanjem - ako stvarno hocete da unistite fajl sa hard diska treba da ga shreddujete, obicnim brisanjem fajl se ne unistava i cesto moze da se oporavi, ili bar dokaze da je bio tu. (za ovo moze recimo da posluzi blowfish advanced cs)

LoneWolf
10.1.2008, 17:22

http://www.ninjasurfing.com

http://tools.rosinstrument.com/proxy/howto.htm

http://club.cdfreaks.com/f3/ip-blocking-hiding-software-146622/

P.S. Kad nece niko,ja cu.
Pregledaj malo ove linkove i "doci ce ti samo".

h4k3r
10.1.2008, 17:59
Hvala, pogledacu.
Ne, ne distribuiram piratski softver, samo sa p2p programa skinem poneku pesmu, serial...
E sad, kao sto sam rekao temu sam otvorio zbog toga sto sam na drugim forumima procitao da se pocelo kaznjavati za skidanje ilegalnim putem. I citao sam u nekom casopisu o racunarima...

LoneWolf
10.1.2008, 18:04
Hvala, pogledacu.
Ne, ne distribuiram piratski softver, samo sa p2p programa skinem poneku pesmu, serial...
E sad, kao sto sam rekao temu sam otvorio zbog toga sto sam na drugim forumima procitao da se pocelo kaznjavati za skidanje ilegalnim putem. I citao sam u nekom casopisu o racunarima...

Pa ne moras da koristis p2p za to,ima i boljih stvari ;)
Samo sto ne mozemo ovde o tome (ipak citamo i postujemo pravilnik).
Ako trebas jos nesto,obrati se na moj PM,da ne zalazimo dalje u off.:ciao:

nebojsa986
10.1.2008, 20:28
...
Tresla se gora, rodio se mis.

h4k3r
11.1.2008, 0:07
Ljudi su dobili pozive.
Inace, onaj program koji ste dali u poslednjem postu, na prethodnoj stani radi samo u IE, treba mi nesto univerzalno. Hvala u svakom slucaju, ali to nije ono sto trazim. Zelim da se zastitim i preko ostalih programa.

FiresnakE
11.1.2008, 13:42
Jbg, ne znam sta da ti kazem.....

Ne vidim razlog dovoljno jak za tako nesto, osim to sto si naveo da skidas povremeno muziku i sl., pa brate moj oni da su hteli da te apse do sad bi to uradili mnogo puta, i to ne samo tebe, vec mnoge.....

Stoga se ti lepo opusti i uzivaj u blagodetima interneta (ako imas ADSL:D) i skidaj sta hoces do mile volje.

nebojsa986
11.1.2008, 22:09
Kakve bre pozive, ko ti je napricao te gluposti ?

nighthawk
11.1.2008, 22:16
Provajderi rade to zaplasivanje iz dva razloga: 1) Kao sto sam rekao moraju to da rade zbog stranih partnera i 2) provajderi uzimaju fiksnu sumu od svakog korisnika, a placaju protok, znaci sto manji protok veca zarada - najvise protoka i kod nas i u svetu otpada na pirateriju, znaci manje piraterije znaci manji protok, a samim tim i vecu zaradu.

korisnik
12.1.2008, 0:08
Mislim da nisu bas nesto duzni stranim partnerima, jer se prisluskivanje protoka podataka moze vrsiti samo sudskom odlukom. Znaci ne ide to putem prljavi kapitalist - sitni provajder - jadni leecher, nego prljavi kapitalist - lokalni pravni ured - sud - dugo, dugo ... - sudskaodluka - ISP - lokalni pravni ured - sud tuzba - stvarno dugo:) - pusiona :)

h4k3r
12.1.2008, 11:17
Kakve bre pozive, ko ti je napricao te gluposti ?
Citao sam na forumu! 3-4 Ljudi

Game fever
12.1.2008, 11:59
Dosad sam skinuo oko 40 GB preko P2P programa vecinom piraterije i niko mi nista nije napisao, rekao pretio. Ovo misljenje je sada glupo ali dokle god ja nemogu da izdvojim 3000 din za igricu, album,program moram se posluziti ilegalom.

nebojsa986
12.1.2008, 14:56
Znas onu izreku : I na tarabi pise... (jasno je na koju sam mislio :D)

fingerprint
12.1.2008, 15:40
Ako se plasis da ce provajder da te cima zbog torenta, koristi enkripciju za torente (uTorrent to podrzava, za ostale ne znam), ja sam to radio jer mi FastNet (Bivsi deo Beogrida u obrenovcu) torrente nije dozvoljavao.

nighthawk
12.1.2008, 16:23
prisluskivanje protoka podataka moze vrsiti samo sudskom odlukom

Bilo bi dobro da je ovo istina, ali na zalost nije. Sve se prisluskuje, ne samo net, vec i mobilni telefoni, sms-ovi, fixni telefoni. Veliki deo tih informacija se snima i cuva po godinu dana ili duze ako za to postoji potreba. Naravno nisu sve informacije vazne, ali se filtriranjem izdvajaju kljucne stvari. Ono sto smo gledali u filmovima nije daleko od istine. Nekoliko meseci posle pocetka rata u Avganistanu jedan lik iz Ceske je svom prijatelju poslao sms u kojem je rekao da se Bin Laden krije kod njega. Obojica su uhapseni u veoma kratkom roku. Da li je policiji bilo potrebno ovlascenje za prisluskivanje - mozda bi mogli da se izvucu na sudu zbog toga, ali cinjenica je da oni nisu ni znali da ih prisluskuju, kao i sto vecina vas ne zna. Ko ne veruje neka proba slicnu salu.

Poenta je sledeca: sve se prisluskuje, samo se neke informacije zanemaruju, a one bitne informacije uopste nije moguce sakriti, cak i ako koristite sofisticirane programe kao sto je tor.

Platinum
17.1.2008, 14:08
Dosad sam skinuo oko 40 GB preko P2P programa vecinom piraterije i niko mi nista nije napisao, rekao pretio.

Ako se tvoj provajder poslovno ponasa,nece te sigurno sam prijaviti internet policiji da ti skidas nesto ilegalno sa neta!On od tebe zivi kao i od ostalih kojih ima na hiljade a isto rade kao i ti!!
Gledao sam na TV-u kako u Nemackoj dolazi murija na kucne adrese onima koji su skidali muziku sa neta,zatim su uzeli ceo kompjuter i tek onda nakon toga napisali prekrsajnu prijavu!Znaci,ispada da su dobili prekrsajnu prijavu na osnovu onoga sto su posedovali na HD a ne na osnovu onoga sta su skinuli sa neta!Inace za to su sledile samo novcane kazne kao za pirateriju i zastitu autorskih prava i jedan deo novca od toga dobijaju advokati producenata ondosno autori!!
Neki klinac je dobio kaznu negde oko 3000€ i placa je na rate po 20€ mesecno........smesno! :rofl:
Piraterija je samo kada covek umnozava a zatim i prodaje a ne kada ja skinem dve tri pesme i slusam ih kuci!!!Oduvek je svet bio pohlepan i kako stvari stoje nista se nece promeniti........bice nam samo gore!! :a_whistli

Wastelander
17.1.2008, 16:15
Ako se tvoj provajder poslovno ponasa,nece te sigurno sam prijaviti internet policiji da ti skidas nesto ilegalno sa neta!On od tebe zivi kao i od ostalih kojih ima na hiljade a isto rade kao i ti!!
Gledao sam na TV-u kako u Nemackoj dolazi murija na kucne adrese onima koji su skidali muziku sa neta,zatim su uzeli ceo kompjuter i tek onda nakon toga napisali prekrsajnu prijavu!Znaci,ispada da su dobili prekrsajnu prijavu na osnovu onoga sto su posedovali na HD a ne na osnovu onoga sta su skinuli sa neta!Inace za to su sledile samo novcane kazne kao za pirateriju i zastitu autorskih prava i jedan deo novca od toga dobijaju advokati producenata ondosno autori!!
Neki klinac je dobio kaznu negde oko 3000€ i placa je na rate po 20€ mesecno........smesno! :rofl:
Piraterija je samo kada covek umnozava a zatim i prodaje a ne kada ja skinem dve tri pesme i slusam ih kuci!!!Oduvek je svet bio pohlepan i kako stvari stoje nista se nece promeniti........bice nam samo gore!! :a_whistli
Problem P2P je shto samim tim sto downloadujesh sadrzaj ti ga i delish, i postoji mnogo konekcija koje se ostvaruju, to ti je kao da otvorish prozor, i vrata i porazbijash sve zidove po stanu i svi mogu da gedaju:D:kreza:
A da su smarali ljude i zvali jesu, zato sto su se verovatno upecali na fake torente.:P

Muad Dib
17.1.2008, 16:26
Citao sam na forumu! 3-4 Ljudi

Obozavam danasnju omladinu :tapsh:

Wastelander
17.1.2008, 16:29
Obozavam danasnju omladinu :tapsh:

Kako to mislish?

Bryan Fury
17.1.2008, 16:46
Ja mislim da je ova rasprava pala ispod svakog nivoa kvaliteta, a nije nikad ni bila nešto kvalitetna. :D