PDA

Prikaži potpunu verziju : Video edit (freeware?!?!)

Nikola Medjedovic
1.2.2006, 3:09
Da li neko moze da me kaze neki dobar program za secenje,ubacanje,editovanje vide materijala u poznatijim formatima.Ne trazim nikakve napredne opcije samo najosnovnije funkcije.I ako moze sajt odakle bih ga skinuo.Da je besplatan naravno ili neki trial.

Jack In The Box
1.2.2006, 10:47
Ako koristiš Windows, najjednostavnije rešenje je Movie Maker 2 (koji dolazi sa Service Pack 2 a može da se skine i samstalno i instalira, ako slučajno nemaš SP2). Za osnovnu obradu je sasvim dovoljan, a mene je iznenadilo i to što se u njega bez problema može uvesti i divx (MPEG4) fajl i tečno obradjivati (što npr. nije moguće u Vegasu 6 koji inače koristim).

The Dark Gamer
1.2.2006, 23:23
Da li neko moze da me kaze neki dobar program za secenje,ubacanje,editovanje vide materijala u poznatijim formatima.Ne trazim nikakve napredne opcije samo najosnovnije funkcije.I ako moze sajt odakle bih ga skinuo.Da je besplatan naravno ili neki trial.

Moja preporuka(a i vecine clanova ovog foruma) ti je Virtual DUB.Nudi pregrst opcija,i stvarno je nezamenjiv...Jedina mana je sto je previse komplikovan za pocetnike,pa ces morati ,,dobro da zagrejes stolicu'',da bi ga savladao...:dzavo: :dzavo: :dzavo:

Nikola Medjedovic
2.2.2006, 19:45
Snimam materijal sa tv kartice u formatu mpeg 1 u najlosijem kvalitetu.I pored svega toga sat materijala zauzme oko gigabajt.Probao sam sa virtual dum-om da konvertujem u xvid mpeg 4 codeku i u divx 6 codeku.Ali obadva mi prave materijal koji zauzima jos vise prostora.Interesuje me kako da konvertujem da bi dobio video materijal kao za divx filmove.

oluja
3.2.2006, 14:18
Nije nekog kvaliteta :paranoia: ali je besplatan... :)

t@b ZS4 Video Editor is a multi-track video compositing and editing system with more than 150 built-in video effects including excellent color and chroma keying tools, distortion effects, color adjusters, pattern generating effects and many others. Effect containers can be used to restrict the processing of contained video effects by shape or blending logic.

Other features include custom video export size, number of tracks and sub-composites limited only by available memory, custom speed and direction change for video and audio, optional super-sampled compositing during export for better quality rotation and zoom, and the ability to slave effect and compositing controls to audio wave forms.
Input is primarily avi, wav, and image files. Output includes avi, wav, jpg, png, bmp. For more information visit zs4.net.

http://devel.zs4.net/t@b_zweistein_win32.exe

NenadN
3.2.2006, 17:37
Snimam materijal sa tv kartice u formatu mpeg 1 u najlosijem kvalitetu.I pored svega toga sat materijala zauzme oko gigabajt.Probao sam sa virtual dum-om da konvertujem u xvid mpeg 4 codeku i u divx 6 codeku.Ali obadva mi prave materijal koji zauzima jos vise prostora.Interesuje me kako da konvertujem da bi dobio video materijal kao za divx filmove.
U oba codeca imas bitrate calculator, U njih upises duzina filma, kvalitet zvuka i koliko zelis to da ti zauzima. Nadam se da si podesio i audio kompresiju na mp3 jer ako nisi to je vervatno mnogo zauzelo.