PDA

Prikaži potpunu verziju : Adobe Reader

Predrag
17.1.2006, 11:54
Zna li neko kako da snimim file u PDF formatu:confused:

Goran
17.1.2006, 17:59
Jedan od programa kojime to mozes da uradis je PDF Factory. Kada ga instaliras dobijas instaliran PDF stampac. Iz bilo kog programa sve sto posaljes na taj pdf stampac (kao na obican stampac, samo biras taj PDF stampac) se u stvari snima u fajl u PDF formatu. Verovatno na slican nacin rade i drugi programi za kreiranje PDF-a, preko nekog "pdf stampaca".

ZoNi
17.1.2006, 18:56
najkompletnije resenje bi bio Adobe Acrobat (NE Reader!)...

odlicno besplatno resenje [moja preporuka!] je kombinacija sledeca dva programa:
- CutePDF Writer http://www.cutepdf.com/Products/CutePDF/writer.asp
- AFPL Ghostscript http://www.cs.wisc.edu/~ghost/ (ovde prati link koji pocinje sa Obtaining AFPL Ghostscript > pa tu skini verziju za svoj OS)

[Imzadi]
17.1.2006, 19:14
Samo pomoću Adobe Writer-a. Nabavi taj program i snimaj koliko hoćeš!;)

Predrag
17.1.2006, 21:24
najkompletnije resenje bi bio Adobe Acrobat (NE Reader!)...

odlicno besplatno resenje [moja preporuka!] je kombinacija sledeca dva programa:
- CutePDF Writer http://www.cutepdf.com/Products/CutePDF/writer.asp
- AFPL Ghostscript http://www.cs.wisc.edu/~ghost/ (ovde prati link koji pocinje sa Obtaining AFPL Ghostscript > pa tu skini verziju za svoj OS)
Hvala sve radi Ok!

ZoNi
17.1.2006, 22:55
molim i drugi put...

@ Imzadi: ti si duhovit?

Spawn BG
18.1.2006, 17:07
Postoji i neki pdf995, isto se instalira kao štampač i kad hoćeš da na njemu "odštampaš", dobijaš SAVE AS prozor i fajl se snima kao PDF.:worshippy

sokratbg
20.1.2006, 22:04
open office moze da snima u pdf formatu

Covenant
20.1.2006, 23:36
Da.....
Svaki normalni office paket to moze....
Ali ne i MS Office-eh sta se zove monopolizam:)
Ili nemar:D

Marko 0401
12.9.2008, 17:00
Evo jedne teme na kojoj se nedavno pisalo o Adobe Reader-u pa tu da pitam! :D

Imam jedan katalog neke opreme u PDF formatu koji ima oko 100 listova!
Treba da posaljem 3 lista od tih 100 na mail pa me interesuje da li postoji mogucnost da ta 3 lista nekako izdvojim
iz tog kataloga i samo njih posaljem? Kako to da uradim?

Cijeli katalog ima oko 30mb tako da mi nemojte govoriti da sve saljem molim vas :n_klanja:

toxic
12.9.2008, 17:08
Selektuješ ta tri lista, Copy, otvoriš Word (npr.), pa Paste i pošalješ taj novi dokument u Word-u.
Sad, ovo podržava Adobe Reader 8, nisam siguran za predhodne verzije.
Takođe, postoji mogućnost da je sadržaj zaštićen i da ti ne daje da kopiraš (mada, ne verujem da neko zaštićuje katalog), u tom slučaju, možeš da prebaciš ceo tekst u Word raznim programima (npr. PDF to Word).

Marko 0401
12.9.2008, 18:53
Selektuješ ta tri lista, Copy, otvoriš Word (npr.), pa Paste i pošalješ taj novi dokument u Word-u.
Sad, ovo podržava Adobe Reader 8, nisam siguran za predhodne verzije.
Takođe, postoji mogućnost da je sadržaj zaštićen i da ti ne daje da kopiraš (mada, ne verujem da neko zaštićuje katalog), u tom slučaju, možeš da prebaciš ceo tekst u Word raznim programima (npr. PDF to Word).

Nisam uspio nista...

Ne znam da li sam dobro objasnio kakav je katalog u pitanju i sta zelim da uradim?
To je katalog nekog alata u boji u elektronskoj formi, dakle sa slikama i sa tekstom, nije samo tekst!

Kada obiljezim ta 3 lista koja mi trebaju nemam opciju Copy vec samo da odstampam te listove ili da povecam/smanjim Page Thumbnails.
Nisam siguran da sve to mogu da prebacim u Word posto su tu i slike!

Da li postoji neki drugi nacin????

Bryan Fury
12.9.2008, 19:04
Odštampaj te tri strane koje ti trebaju kao novi pdf fajl. Možeš to pomoću različitog softvera, npr. CutePDF-a.

Marko 0401
12.9.2008, 19:11
Ali ne treba mi da ih odstampam vec da samo 3 stanice iz tog kataloga od 100 stranica posaljem na mail! :icon_scra

Bryan Fury
12.9.2008, 19:23
Bah... ne štampaš ih na papiru, već ih odštampaš u fajl. Kao što možeš nešto da narežeš na DVD ili da narežeš kao image fajl. Uglavnom, instaliraj CutePDF, idi na Print, označi koje ti stranice trebaju i kad pritisneš Save dobićeš novi pdf fajl u kojem se nalaze samo te tri stranice. :)

Marko 0401
12.9.2008, 21:50
Bah... ne štampaš ih na papiru, već ih odštampaš u fajl. Kao što možeš nešto da narežeš na DVD ili da narežeš kao image fajl. Uglavnom, instaliraj CutePDF, idi na Print, označi koje ti stranice trebaju i kad pritisneš Save dobićeš novi pdf fajl u kojem se nalaze samo te tri stranice. :)

Izvinjavam se, puno se izvinjavam... :o :D

BRAVO MAJSTORE :tapsh::tapsh: :alealeee::aplauz::ciao:

Marti Misterija
12.9.2008, 23:03
Da.....
Svaki normalni office paket to moze....
Ali ne i MS Office-eh sta se zove monopolizam:)
Ili nemar:D

Nisi u pravu.
Tacno je da sam MS Office nema tu opciju, ali postoji add-in koji ne zauzima mnogo prostora i koji se lako instalira, nakon cega samo ides na save as PDF i voila eto PDF dokumenta koji mozes da pregledas adobe readerom, foxit readerom ili bilo kojim slicnim programom.
Ovo je najlaksa i najjednostavnija metoda.

M.C.
8.10.2008, 16:57
Primetio sam jednu stvar, ne znam da li je na forumu vec bilo reci o tome - Adobe Reader je mnogo bolji od Foxita sto se tice citljivosti pdf fajlova. Adobe na 300% ima duplo bolju citljivost nego Foxit na 200... Ranije sam koristio Foxit zbog brzeg ucitavanja fajlova, tada je Adobe sa programom ucitavao one silne plug-inove. Sada devetka ucitava k'o zmaj, tako da kad uzmemo i citljivost u obzir - nema vise razloga zasto bih vise koristio lisca...

PDarko
9.10.2008, 3:04
Пробај PDF-XChange viewer (http://www.docu-track.com/home/prod_user/PDF-XChange_Tools/pdfx_viewer). Бољи је од Foxitа, а и од Adobe Readerа. Има и могућност додавања садржаја (текст, слике, цртање линија...).

Bryan Fury
9.10.2008, 12:21
Za PDF format najbolji je onaj koji ga je i napravio, tj. Adobe Reader. Sve ostalo je manje ili više loša zamena.

M.C.
9.10.2008, 14:18
Slazem se. A i meni treba samo za 'read' tako da me nista drugo od opcija ne interesuje ni najmanje. ;)