PDA

Prikaži potpunu verziju : Google Talk...

M@rin
14.1.2006, 19:16
Google talk, da li koristite?

http://www.google.com/talk/images/client.gif

Utisci...

link: http://www.google.com/talk/

bobi
14.1.2006, 19:17
Ne, iskljucivo koristim:
http://www.freewebs.com/maverickstudio/chatroom.htm

ZoNi
14.1.2006, 19:28
ja ga koristim od kada se pojavio...

utisci? odlican program, nije pretrpan glupostima... mozda bi mogli da mu dodaju par nekih opcija, ali i ovakav je izvanredan!

Johny Atos
14.1.2006, 21:21
Od skoro ga korstim i mlogo mi se svidja shto nije natrpan svim i svachim :)

[Imzadi]
15.1.2006, 17:25
Koristim G-talk od kad se pojavio i mogu samo da kažem da je nezamenljiv! Odličan, nenatrpan, tačan, brz... šta još poželeti?:)

MR.BIG
16.1.2006, 1:41
Malisa je odlican :)

vladale
16.1.2006, 13:31
Koristim. Posto mi je GMail "default" mejl, stalno mi je ukljucen Google Talk!. Medjutim, nemam kontakte ubacene(jer niko kog' znam ne koristi ovaj program).

[Imzadi]
18.1.2006, 17:46
@vladale
Sigurno imaš neke drugare i njihove mejlove. Samo pošalješ link odakle da skinu g talk, objasniš im da treba da ti pošalju invite i posle kad uključiš g talk (sa recimo 3 osobe koje su on line), ne možeš da stigneš da odgovoriš svima!:)

Elementarna Nepogoda
18.1.2006, 22:04
@vladale
Sigurno imaš neke drugare i njihove mejlove. Samo pošalješ link odakle da skinu g talk, objasniš im da treba da ti pošalju invite i posle kad uključiš g talk (sa recimo 3 osobe koje su on line), ne možeš da stigneš da odgovoriš svima!:)

Zasto ljudi toliko da se muce, kada postoji Skype?

Wizard
18.1.2006, 22:19
GoogleTalk traži duplo manji protok od Skype-a za neznatno lošiji zvuk, tako da lepo mogu da ga koriste i mnogi dial-up korisnici, mali je i nije pretrpan opcijama. Mada imam ADSL ja sam za talk prešao sa Skype-a na GoogleTalk.

ZoNi
19.1.2006, 10:55
u pravu si - skype je bas dobar bloatware :D

Wizard
19.1.2006, 11:26
u pravu si - skype je bas dobar bloatware :D
Ajd što je bloatware, ali treba otići na njihov support forum pa videti kakve sve ljudi imaju probleme sa Skype-om. Ono je neverovatno!

VojaM
19.1.2006, 12:09
Ajd što je bloatware, ali treba otići na njihov support forum pa videti kakve sve ljudi imaju probleme sa Skype-om. Ono je neverovatno!
Kakve probleme?
Ja nešto nisam imao problema... a ti?

ZoNi
19.1.2006, 18:30
ja jesam imao - naglo je skako CPU na 100% i tako se zakucavao na po par minuta... onda je povremeno sam od sebe nestajao... i bilo je jos nekih manjih problema...

u svakom slucaju, meni se mnoooogo vise svidjaju GTalk i CQPhone!

hacker_aca
19.1.2006, 23:22
Ma najbolje bre uzmeš ovaj fiksni telefon, i pričaš! A za dopisivanje imate poštu na svakom mjestu, pa napiši što oćeš na papir, u kovertu i šalji! Možda je malo sporije ali ajde..... ;) Tu nema bagova. :)

Wizard
20.1.2006, 7:09
Kakve probleme?
Ja nešto nisam imao problema... a ti?
Ja nisam imao problema, ali kad sam naleteo na verziju koja mi je dobro radila uopšte nisam radio nikakav update, upravo prestravljen onim što sam pročitao na njihovom support forumu. Koristio sam Skype isključivao za razgovor, kasnije sam čuo da i ta "moja" verzija ima probleme sa drugim stvarima, ali to mi nije ni bilo bitno.

@ZoNi
Sa CQPhone-om sam imao grozan eho koji nikako nisam mogao da uklonim, tako da je veoma brzo penzionisan.

Elementarna Nepogoda
27.1.2006, 17:24
GoogleTalk traži duplo manji protok od Skype-a za neznatno lošiji zvuk, tako da lepo mogu da ga koriste i mnogi dial-up korisnici, mali je i nije pretrpan opcijama. Mada imam ADSL ja sam za talk prešao sa Skype-a na GoogleTalk.
Ne znam da li je ovo promocija GTalka ili sta, ali ja sam na dial-up koristio Skype razgovor i webcam, pa sad ti vidi. A ja sam protiv GTalk-a, jer je neophodna GMail adresa da bi se uopste logovao za razgovor. To me nesto podseca na monopoliste MSN i Yahoo Messenger i zato uopste ne zelim da ga koristim.

Ma najbolje bre uzmeš ovaj fiksni telefon, i pričaš! A za dopisivanje imate poštu na svakom mjestu, pa napiši što oćeš na papir, u kovertu i šalji! Možda je malo sporije ali ajde..... Tu nema bagova.
...sem cene medjunarodnih razgovora, koja je preko VoIP-a 10-100 puta jeftinija za PC-telefon, a besplatna za PC-PC gde mozes da koristis i web cameru, chat, razmenjujes fajlove i to sve u realnom vremenu. Isto vazi i za pisma, gde jos postoji milion nacina da se izgubi/osteti/ukrade/procita pismo, pa ne stoji tvrdnja da tu nema bagova.

ZoNi
27.1.2006, 19:02
1. ja sam na dial-up koristio Skype razgovor i webcam, pa sad ti vidi.

2. A ja sam protiv GTalk-a, jer je neophodna GMail adresa da bi se uopste logovao za razgovor.

3. To me nesto podseca na monopoliste MSN i Yahoo Messenger i zato uopste ne zelim da ga koristim.
1. hm... posle mojih iskustava sa Skype-om, tesko mi je da poverujem da je to moguce... ja sam jedva razgovarao...

2. pa, i za Skype moras da se registrujes... a uz to Gmail je odlican mail "program" (btw - meni je default :) )

3. mono = jedan ;)

AxeZ
27.1.2006, 19:22
A ja sam protiv GTalk-a, jer je neophodna GMail adresa da bi se uopste logovao za razgovor

Hoces da kazes da jos uvek nemas Gmail adresu?
Weird!

Elementarna Nepogoda
1.2.2006, 23:24
1. hm... posle mojih iskustava sa Skype-om, tesko mi je da poverujem da je to moguce... ja sam jedva razgovarao...

2. pa, i za Skype moras da se registrujes... a uz to Gmail je odlican mail "program" (btw - meni je default :) )

3. mono = jedan ;)

1. Problem ti je verovatno bio u mrezi/ISP-u, Skype ima u najmanju ruku isti protok/kvalitet kao Gtalk + ima sjajne video-call mogucnosti koje Gtalk nazalost nema.

2&3. Za Skype ne moras da se registrujes, vec samo ukucas neki user (koji god hoces) i e-mail (svoj, koji god hoces) i koristis ga, dok Gtalk mozes da koristis samo ako imas registrovani Gmail racun (ako nisi, moras da se registrujes, zar ne?) i samo sa ljudima koji imaju Gmail, zar ti to ne lici na monopolsko ponasanje?

Hoces da kazes da jos uvek nemas Gmail adresu?
Weird!

Ne i ne znam kako si to zakljucio, izmedju ostalih imam i Gmail, koji doduse koristim samo za prebacivanje vecih fajlova, ali nikako kao default e-mail klijent zbog Googleove politike da moze da ti pristupa tvojim pismima. A i zasto bih sada sve obavestavao kako sam promenio moju staru adresu i da me mogu dobiti na Gmail, jos ako zele da pricaju samnom onda i oni moraju da postanu Gmail korisnici...

A i ne znam sta je tu cudno da neko nema Gmail racun? Meni bi bilo cudno da svi imaju! Zar mislis da je Gmail jedini web-mail na svetu? Zasto bi ljudi menjali svoje dugogodisnje adrese na Gmail, da bi dobili 2.5+GB koje nece ni da koriste i za Gtalk koji opet retko ko koristi (sem die hard promotera Google monopola). Pa znam gomilu likova kojih bas zabole i za Google i za Gmail.

Ja licno cesto koristim Google pretrazivac, jer ima najvecu bazu, najmanje se ucitava (nema banere) i nisu mu reklame na sred stranice, vec sa strane; a i lako mi je u Operi da ukucam "g kljucna rec" (iskljucio sam posebni search prostor). Ali to ne znaci da ne koristim neke druge pretrazivace, nikada se ne treba osloniti na samo jedan izvor.

ZoNi
1.2.2006, 23:44
1. Problem ti je verovatno bio u mrezi/ISP-u, Skype ima u najmanju ruku isti protok/kvalitet kao Gtalk + ima sjajne video-call mogucnosti koje Gtalk nazalost nema.

2. zar ti to ne lici na monopolsko ponasanje?

3. nikako kao default e-mail klijent zbog Googleove politike da moze da ti pristupa tvojim pismima

4. Zar mislis da je Gmail jedini web-mail na svetu?

5. Ja licno cesto koristim Google pretrazivac... to ne znaci da ne koristim neke druge pretrazivace, nikada se ne treba osloniti na samo jedan izvor.
1. moguce, ali je probano na vise mesta (dial up, cable, adsl) i svuda je kvalitet razgovora bio sledeci (od najboljeg ka najgorem): CQPhone, GTalk, Skype, MSN... mozda je to i subjektivno, ali JA jednostavno tako percipiram ;)

2. delimicno... s druge strane, to je bar kakva-takva zastita od mogucnosti raznih smaranja...

3. eh... zar neki provajder to ne moze??? i mislis da oni to ne rade? Google bar kaze da to radi... inace, meni to ne smeta ni najmanje, jer poverljive stvari rarujem, pa stavim pass od bar 64 karaktera ;)

4. Gmail je i sasvim dobar POP3 mail provajder! S druge strane, zaista mislim da je jedan od najboljih web mailova (a probao sam - u duzem periodu - mnoge: hotmail, yahoo, mail.ru, dcemail i jos bar 5-6...)

5. ja skoro iskljucivo koristim Google... ne znam sta on to ne moze da nadje, a drugi mogu... i zgodno mi je, jer samo ukucam trazeni pojam u adresno polje, i vec sam medj' rezultatima :)