PDA

Prikaži potpunu verziju : RPG maker

crazy_chicken
29.8.2007, 3:32
Ovaj simpaticni programcic je svuda ocenjen veoma dobro. Koliko vidim database je zaista ispunjen i svakakve tilesetove covek moze da nadje. I sad, ja skinuo program, sve super, i odlucim da napravim igru, to je inace jedan poklon za jednu veoma dragu osobu. Avaj, krenem ja da radim, napravim zaista odlicnu mapu i sve, medjutim ne lezi vraze, prva prepreka, KAKO DA NAPRAVIM NAJOBICNIJU SKRIPTU! nerviram se (znam da je 3 i 20 ujutru i da cu sutra verovatno nekako provaliti, ali molim SVE ljude koji znaju ista o ovome programu da mi pomognu) Deadline se blizi a ja iako imam ideju i dosta mapa, ne znam da napravim obicnu skriptu kretanja NPC-eva. Naime, program zahteva da mi sam Player 1 uvek bude na mapi kako bi uopste ukljucio istu! KAda stavim igraca, kamera se fokusira na njega, i nista od nekog, ikakvog filmskog ugodjaja, vec igra krece ni iz cega. Zaista zelim da ovo uspe, a veze sa programiranjem nemam...
Molim voljne ljude da mi pomognu kako god umeju. Unapred hvala...:icon_scra

LoneWolf
29.8.2007, 11:21
Postoje gotovi sabloni na netu.
OVDE (http://rmlist.rpgsource.net/) mozes da nadjes gomilu sablona i linkova ka drugim razvojnim paketima,a neki nude i besplatnu izradu igara,ali ne znam koliko je to tacno.
Imas link pa se informisi.

crazy_chicken
30.8.2007, 3:04
hm, ovaj link mi nije bas pomogao... nvm, hvala ti