PDA

Prikaži potpunu verziju : Direktorijum Recycler

jagodanbg
11.1.2006, 23:51
e ljudi neznam kako ali slucajno sam video da u ovom direktorijumu na D particiji imam brda nekih fajlova koje sam ili imao ili nikad nisam imao, brda nekih mp3 bezimenih fajlova itd. e sad ovaj folder je nevidljiv u windowsu i neznam kako da mu pristupim da to obrisem i da li to opusteno mogu da obrisem?

Reloader
12.1.2006, 0:10
A kako si to video ako je "nevidljiv"? :D
Da nije hidden?

Recycler naravno, ne smesha da brishesh. Izbrishi sadrzaj Recycle Bin-a

jagodanbg
12.1.2006, 0:59
A kako si to video ako je "nevidljiv"? :D
Da nije hidden?
ma brate nemogu da se setim kako ali nesto slucajno i kada pokusam da vidim tako sto u folder options ukljucim da se vide hidden files and folders on se i dalje ne vidi

Recycler naravno, ne smesha da brishesh. Izbrishi sadrzaj Recycle Bin-a
pa na to sam i mislio :)

LAKI
12.1.2006, 2:02
e ljudi neznam kako ali slucajno sam video da u ovom direktorijumu na D particiji imam brda nekih fajlova koje sam ili imao ili nikad nisam imao, brda nekih mp3 bezimenih fajlova itd. e sad ovaj folder je nevidljiv u windowsu i neznam kako da mu pristupim da to obrisem i da li to opusteno mogu da obrisem?
pa ako si skoro kupio komp ili ti je sistem radila neka firma nisi sam oni samo prebase sa drugog i tu ima svasta. meni je bilo nekih brdo gluposti. dok ne uzmes stvar u svoje ruke nema nist

Goran
12.1.2006, 3:42
ma brate nemogu da se setim kako ali nesto slucajno i kada pokusam da vidim tako sto u folder options ukljucim da se vide hidden files and folders on se i dalje ne vidi

Nije dovoljno da ukljucis da se vide hidden fajlovi, vec i da iskljucis sakrivanje zasticenih falova operativnog sistema, opciju Hide protected operating system files trebas da iskljucis da bi video recycle kao svaki drugi folder.

jagodanbg
12.1.2006, 18:45
Nije dovoljno da ukljucis da se vide hidden fajlovi, vec i da iskljucis sakrivanje zasticenih falova operativnog sistema, opciju Hide protected operating system files trebas da iskljucis da bi video recycle kao svaki drugi folder.
e to je to, ali da li smem da obrisem sve sto je u njemu? u njemu ima 1,6 Gb svaceg neceg!!! tacnije u podfolderu NPROTECT

Goran
12.1.2006, 18:51
e to je to, ali da li smem da obrisem sve sto je u njemu?

Pa pazi, kad nesto obrises, ne brises to stvarno (osim ako ne brises drzeci taster SHIFT), nego se salje u Recicle Bin, iz prostog razloga da bi u slucaju pogresnog brisanja mogao da vratis, ali je ipak pretpostavka da ti to sto je obrisano ne treba, tako da mozes slobodno da brises. Osim toga, Recicyle Bin ima odredjenu velicinu, zavisno od podesavanja, tako da ako ne obrises to sto se tamo nalazi, kada se recicle bin napuni, stari sadrzaj se automatski brise.

NPROTECT

Da nemas slucajno instaliran Norton System Works, ili sam se ja nesto istripovao?

Reloader
12.1.2006, 20:41
@jagodanbg
Ja ti preporucujem da se ne zezas s tim, bezveze ces morati da radis reinstalaciju sistema... vidis da imas i Norton Protect tu. Ne bi ga Windows dzabe krio da ne bi svako brkljacio i brisao.

Brisi samo Recycle Bin...

Goran
12.1.2006, 21:15
Brisi samo Recycle Bin...

Ma lepo klikni desnim na Recycle Bin i izaberi Empy Norton Protected Files, da izbrises i fajlove koje i norton stiti.

jagodanbg
12.1.2006, 22:50
Da nemas slucajno instaliran Norton System Works, ili sam se ja nesto istripovao?
nemam!

jagodanbg
13.1.2006, 1:49
e drugari ja sam izbrisao ceo taj NPROTECT direktorijum i nije se nista desilo! Valjda :)