PDA

Prikaži potpunu verziju : Widnows XP pitanje

Reloader
11.1.2006, 16:40
Kako da u ovom OS-u namestim da sve fajlove koje je do sad otvarala jedna aplikacija, sad otvara druga?

Psychon@ut
11.1.2006, 16:50
Npr. desni klik na taj fajl,properties,gdje piše -opens with:- pritisni change,izaberi kojom ćeš
aplikacijom otvarati određeni fajl i selektuj opciju always use the selected program to open this kind of file:cool:

Sale KG
11.1.2006, 17:11
Kako da u ovom OS-u namestim da sve fajlove koje je do sad otvarala jedna aplikacija, sad otvara druga?
Treba li da to potkrepim sa slikom da bi lakše shvatio :D.
Evo malo detaljnije:
Desni klik na fajl > Properties > Na kartici ''General'' levim klikom na ''Change...'' > Otvori se prozor ''Open with'' pa ti tu lepo izaberi.
Nadam se da si shvatio, ako treba napraviću i slikovnicu. Nije mi teško :icon_wink .

Da nisi ti slučajno pohađao neku ''školu za hakere''?

Reloader
11.1.2006, 17:22
Da ali ova aplikacija otvara mali milion vrsta fajlova, pa bi proces nalazenja i menjanja svake ponaosob, bio, slozicete se, malo mucan i dugotrajan ;)

Da bih ovo postigao verovatno treba da editujem neki fajl, sad interesuje me koji...

Znam da bi na LInuxu ovo bili piece of cake ;)

Sale KG
11.1.2006, 17:47
Ajde malo pojasni, koja aplikacija i koji fajlovi?

Goran
11.1.2006, 17:50
Da ali ova aplikacija otvara mali milion vrsta fajlova, pa bi proces nalazenja i menjanja svake ponaosob, bio, slozicete se, malo mucan i dugotrajan ;)

A koja je ta aplikacija. Nema li sama aplikacija opcije za ukljucivanje/iskljucivanje asocijacije sa ekstenzijama.

Da bih ovo postigao verovatno treba da editujem neki fajl, sad interesuje me koji...

Ne treba da editujes fajl, nego registry bazu Windowsa, u kljucu HKEY_CLASSES_ROOT, ali bi imao mnogo zezanja da sve sredis editovanjem registrija rucno, tako da je laksi nacin sledeci:

My Computer, pa opcija Tools, pa Folder Options, pa kartica File Types, pa odatle izvrsis izmene (bar se tu nalazi kod Windowsa 2000, valjda na slican nacin mozes da dodjes do tog alata i kod drugih Windowsa).

Simke
11.1.2006, 18:29
uglavnom može i reinstalacijom druge aplikacije, novija preuzme primat u izvršavanju ili te pita da to ubuduće čini...

napiši koja je druga aplikacija...

holodoc
11.1.2006, 23:55
@Goran

Misliš li da neko ko postavi ovakvu temu (ovo nije nikakva uvreda Simke-tu već samo zapažanje) treba da dira Registry bazu?:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:

Reloader
12.1.2006, 0:14
Izvini, sta fali ovoj temi?

Aplikacija su vrlo-low levela, i jedna i druga, nema opcija za "preuzimanje" fajlova i sl. ali sam se snashao. Hvala svima koji su pokusali da pomognu...

Master Neo
12.1.2006, 0:39
@reloader: pazi meni se na primer ubagovao winamp(nije se ubagovao vec sam zaboravio da prilikom instalacije poiskljucujem sve fajlove osim muzickih da ih ne otvara) i kada sam hteo da otvorim neki film uvek krene winamp... Da se ne bi mucio otvorio sam MV2 player sa kojim uvek otvaram filmove i u opcijama namestim koje sve hocu da on otvara i klik na associate ili vec nesto slicno i onda ok. Eto to je jedan primer kako da namestis da jedan program otvara samo ono sto ti hoces kapiras? Za taj tvoj prog ti je verovatno slicna procedura...Ako nesto nije jasno posalji PM... Pozdrav!

Reloader
12.1.2006, 0:56
ZNAM ali ovaj program nema to, shvatas NEMA. Nema ni opcije, ne pitajte zasta mi treba. Uostalom, resio sam problem.