PDA

Prikaži potpunu verziju : Spyware!!!

mire
9.6.2007, 11:26
MOLIM VAS LJUDI STA DA RADIM?!
1.Otkrio sam da imam gomilu spyware programa
2.Da li postoji neki besplatan program za unistavanje tih programa?jer stvarno nemam pare da sada placam po 20 evra.
3.Ima li sanse da ih uklonim bez reinstaliranja sistema?!:boodala:

nikola87
9.6.2007, 11:31
imas AD-Aware koji stvarno dobro radi posao.

http://www.lavasoftusa.com/products/ad_aware_free.php?PHPSESSID=c536aad9ee36c3ddee2615 bb6726e83f

next
9.6.2007, 11:36
Evo,posluzice ti Ad-aware FREE (http://www.lavasoftusa.com/)...

Shlaymara
9.6.2007, 11:48
Ili pokusas sa, po meni, odlicnim Spybot-S&D (http://www.safer-networking.org/sr/index.html). Normalno skroz je free.

Dimo
9.6.2007, 12:07
Gledaj da nadjes neki sa real time zastitom, da ne bi ponovo imao kilo spywarea na kompu. Spyware Terminator je jedan od takvih programa, besplatan.

Proxima
9.6.2007, 13:02
Kao što rekoše ljudi:

AdAware 2007 Free, SuperSpyware, SpyBot, Spyware Terminator ....

mire
9.6.2007, 14:31
HVALA,Instalirao sam te programe i uvek mi iskace upozorenje SYSTEM ALERT!5 sam skenirao sa ad-aware 2007,onda AVG-anti spyware,I uklonio sam tridesetak spyware,trojance,malware,adware,ali opet ista prica!

nikola87
9.6.2007, 14:49
jesi li ih sve up-date-ovao.

mire
9.6.2007, 15:06
INSTALIRAO SAM SPYWARE TERMINATOR I JOS NEKI ANTI VIRUS UZ TO!
SADA JE SVE U REDU!!!!HVALA!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D
DETEKTOVAO JE 76 VIRUSA!DOK JE MICROSOFTOV SPY CRUSHER DETEKTOVAO SAMO 32 VIRUSA I JOS MI JE NUDJENO DA KUPIM TAJ ANTI SPYWARE ZA 50$!:n-cc2:

Dimo
9.6.2007, 15:49
Spy Crusher? :D
Dovoljno ti je bilo da vidis da je iz Microsofta, bez da ga isprobavas...

mire
9.6.2007, 18:34
HVALA
DA LI JE TAJ SPY CRUSHER DOBAR?
MENI SE I DALJE JAVLJA UPOZORENJE DA IMAM SPYWARE,I PREPORUCUJE MI DA INSTALIRAM SPY CRUSHER!DOK U SPYWARE TERMINATORU PISE DA JE SADA SVE CISTO I AKO SAM PRVI PUT DOBIO OBAVESTENJE DA IMAM MNOGO VISE VIRUSA NEGO STO JE SPY CRUSHER POKAZAO!
KAKO DA ISKLJUCIM TO UPOZORENJE?:n-cc2:

Proxima
9.6.2007, 19:46
Obori Windows, obori Windows :dzavo:

Dimo
9.6.2007, 19:55
Vjerovatno je taj Spy Crusher kao i svi ostali antivirus i antispyware proizvodi iz MS-a, zivi shit. To ti dokazuju i tvoja iskustva sa njim. Spyware Terminator ili Spybot ce ti zavrsiti posao daleko bolje od njega, budi siguran.
Moguce da je taj Spy Crusher vezan za samu Windows rutinu za obavjestavanje o potencijalnoj opasnosti (nesto slicno kao ona provjera legalnosti sistema). Pokusaj to da iskljucis u samim podesavanjima programa, morala bi da postoji ta opcija.
A ni reinstal sistema ne bi bila losa varijanta, s obzirom da imas toliko toga cuda na racunaru, moguce da je nesto od toga vezano i za vitalne fajlove sistema pa je rizicno brisati.

Proxima
9.6.2007, 20:06
Ja to i rekoh!

Šalu na stranu, postoje stvari u Windowsu koje se ne popravljaju. Čak je njihova oficijalna krilatica :

Minor problems - fix
Major problems - reinstall

To govori sve!

mire
9.6.2007, 20:19
Meni pokazuje da nemam vise bilo kakvu vrstu virusa u spy terminatoru,windows i svi fajlovi se ucitavaju normalnom brzino i sve funkcionise normalno,igre mi rade savrseno kao i pre.ali i dalje iskace eror SYSTEM ALERT! i insistira da kupim spy crusher,kada sam isao na sajt ruchera,spy terminator je pokazao da se na tom sajtu nalazi 2 spyware-a!
pa zato nisam ni isao na sajt.PREVARANTI JEDNI AMERICKI!!!:mad:

Predrag Stankovic
9.6.2007, 20:22
Ja to i rekoh!

Šalu na stranu, postoje stvari u Windowsu koje se ne popravljaju. Čak je njihova oficijalna krilatica :

Minor problems - fix
Major problems - reinstall

To govori sve!
Dobro je da nisi lekar :D, inace kad bi ti se pacijent pozalio da ga boli prst ti bi mu preporucio da odsecemo ruku :rofl:

nikola87
9.6.2007, 20:22
ma i to je neka vrsta spy-a ako ne mozes da ga se reseis morace da padne jedno reinstaliranje win-a.Imao sam i ja ranije slican problem,sve radi stabilno niko ne prijavljuje nikakve spy-eve ali stalno iskace taj prozor koji ti govori da ides na neku adresu.Probaj jos sa nekim programom ako nece moraces da reinstaliras win.

mire
9.6.2007, 20:46
Hvala

P.S dobra fora predraze:D:D:D

mire
9.6.2007, 20:58
LJUDI!!!
PAZITE SE!!!ONAJ SPY CRUSHER JE U STVARI SPY WARE!!!!!
SAZNAO SAM TO ZAHVALJUJUCI NIKOLI 87, ZATO STO SAM ISKLJUCIO WINDOWS SECURITY CENTAR I ALERTER I TADA JE IZLAZILO UPOZORENJE!!!
KADA SAM PONOVO GLEDAO SAJT SPY CRUSHER STIGLA MI JE INFORMACIJA OD SPY TERMINATORA DA JE TAJ CEO PROGRAM LAZAN,INSTALIRA SE SAM!
I INSTALIRA DODATNIH 52 SPYWAREA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:icon_evil

nikola87
9.6.2007, 21:01
pa kazem ti ja,taj je meni bio najza****niji za skidanje tj ja ga skinem ali negde na kompu ostane njegov koren i posle 2-3 dana eto njega ponovo.Mislim da nemas drugo resenje sem da reinstaliras windows mada sacekaj jos malo mozda neko ima resenje.

next
9.6.2007, 21:12
Pa nema tu mnogo resenja,moze samo da proba mozda sa jos nekim programom da ukloni,i to je to,ako ne moze-reinstal...
Pokusaj Werboot-ovim SpySweeperom,ja sam ga ranije koristio(ne koristim ga vise,jer imam antispywaare u BitDefender IS-u,i odlicno vrsi pos'o) i stvarno je sve resavao vrlo efikasno...Sad Spysweeper nije besplatan,ali ako hoces da ga probas,javi se na PM da t idam jedan link...:dzavo:

AkulM
9.6.2007, 21:15
moze da proba da ga ukloni sa RogueRemover (http://www.majorgeeks.com/RogueRemover_d5360.html).

3*.v1ru5
9.6.2007, 23:10
http://spywarewarrior.com/rogue_anti-spyware.htm#products
Pogledaj ovde i naci ces svoj spyware crusher kao lazni spyware... eto ti kad verujes microsoftu. :( To nije njihov program, odmah da se razumemo, ali ti nisi prvi koji se upecao zbog imena. Potrazi na forumu ovog sajta, mozda imaju resenje za crusher i ostale probleme. Ako nista ne nadjes, javi, videcu ja sta mogu da uradim.

mire
9.6.2007, 23:38
:to_care::D:DLJUDI!!!
SVE SAM SREDIO!!!SPY CRUSH VISE NE POSTOJI NA MOM KOMPU NITI BILO KAKVA UPOZORENJA!!!!!!:alealeee::aplauz::D:D:D:D:D
HVALA SVIMA!!!!

nikola87
9.6.2007, 23:44
kako si sredio?
Reci nam da znamo za ubuduce.

mire
10.6.2007, 1:16
Resenje za alert sa start linije je na engleskom

Please download SmitfraudFix (http://siri.urz.free.fr/Fix/SmitfraudFix.exe) (by S!Ri) to your Desktop.

You should print out these instructions, or copy them to a NotePad file for reading while in Safe Mode, because you will not be able to connect to the Internet to read from this site.

Next, please reboot your computer in Safe Mode by doing the following :

Restart your computer
After hearing your computer beep once during startup, but before the Windows icon appears, tap the F8 key continually;
Instead of Windows loading as normal, a menu with options should appear;
Select the first option, to run Windows in Safe Mode, then press "Enter".
Choose your usual account.Once in Safe Mode, double-click on SmitfraudFix.exe
Select option #2 - Clean by typing 2 and press "Enter" to delete infected files.

You will be prompted : "Registry cleaning - Do you want to clean the registry ?"; answer "Yes" by typing Y and press "Enter" in order to remove the Desktop background and clean registry keys associated with the infection.
Naravno,pre ovoga instalirajte Spy Terminator 100% je free i stvarno je najbolji,ima real-time zastitu.Sa spy terminatorom startujte full spyware and virus scan,i onda obrisite sve viruse koje je nasao,I tada izbrisite spy crush obavezno prvo preko add-remove programs,a zatim izbrisite sam folder i ostatke sa start menija(ako ih ima).Tek onda ide uklanjanje popupa!
OBAVEZNO INSTALIRAJTE SKROZ GORE NAVEDENI PROGRAM I SPY TERMINATOR!!!:dedica::dedica::dedica:
I OBAVEZNO PRATITE UPUTSTVA DO NAJSITNIJIH DETALJA!!!!!!!!!!!!

SRECNO!!!:D

baclawa
11.6.2007, 10:20
Kao i kod svih drugih velikih foruma poput ovoga, često dolazi do cross-postinga, a i teme se malo pobrkaju. Tako se desilo da se u Test Run > Aplikativni softver > Zastita i odrzavanje računara povela priča koja je, zapravo, trebala ovde da se vodi :opanachke. "Zakačili" smo ćaskanje o AdAware 2007. Koga interesuje, tamo sam stavio post u kome sam dao uporedni pregled AdAware SE Pro i AdAware 2007 :dedica:.

Proxima
11.6.2007, 18:14
Dobro je da nisi lekar :D, inace kad bi ti se pacijent pozalio da ga boli prst ti bi mu preporucio da odsecemo ruku :rofl:

Ovo što sam napisao je živa istina, a sad ne mogu da pronađem link sa jednog od foruma Microsoftove podrške, to im stoji u zaglavlju stranice!

I da znaš da ja zaista verujem u to ... ništa ne može da okrpi Winblows kad jednom pukne ... a i on će to vide za koji dan, pa će da ga ruši :D