PDA

Prikaži potpunu verziju : Koji antivirus

Milos Bozic
2.1.2006, 2:18
Koji bi trebalo da instaliram antivirus,dali Norton 2005 ili mozda neki drugi

Reloader
2.1.2006, 2:23
Ma sve ti je to manje vise isto.
Norton je standard ali jede resurse
Probaj NOD-32
Kaperskog se kloni, ako mene pitas, iako ga mnogi koriste

A inace imas vec jednu temu o AV softveru pa vidi sta ljudi pricaju...

DorianGrey
2.1.2006, 3:23
Ja koristim NOD 32, tako da ti njega preporucujem

Dimo
2.1.2006, 12:02
NOD je najbolji,ali i skup.Uzmi Pandu.

diablo_
2.1.2006, 12:34
Norton je los u odnosu na druge.Kaspersky je odlican ali se hrani resursima pa ako imas manje od 768 rama neces moci da se za*****as kako hoces sa kompom.Nod32 i Avast su ti najbolja resenja mada je po meni avast bolji...

djolepiv
2.1.2006, 14:00
presao sam na nod jer kaspersky strasno guta resurse.
ovako nod nikad ne gasim :)

The Finest Serbian Since '82
9.1.2006, 21:24
Probao sam i Norton 2005 i 2006. Oba neverovatno usporavaju sistem (na kom se inace nalazilo 1gb ram-a, a CPU Athlon 2800+). Imao sam Kaspersky i bio sam zadovoljan. Medjutim probao sam Nod i ODUSEVIO SE! Extra brz, extra malo resursa trosi... Moja preporuka Nod32

oluja
9.1.2006, 21:47
Postoji vec slicna tema...
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=146

hacker_aca
9.1.2006, 23:26
Ja da ti kažem, Kaspersky je po meni najbolji, jeste da je malo zahtevan, ali ga samo koristim kad sam na netu, a kad sam offline onda ga isključim.

PAIN
9.1.2006, 23:37
AVAST ima mnogo prednosti.Prvo sto se sam dok si na netu update-uje ,skida novu bazu podataka .Skoro svaki dan imas nesto da skines.I mnogo fensy izgleda.:) :)

hacker_aca
9.1.2006, 23:39
AVAST ima mnogo prednosti.Prvo sto se sam dok si na netu update-uje ,skida novu bazu podataka .

Pa zar nije update-ovanje i skidanje nove baze podataka isto? :confused: Ispravite me ako grešim.

Kostarum Rex Persia
10.1.2006, 1:57
Definitivno je moj izbor Nod32, jer uopšte ne usporava sistem i otkriva viruse sa vrlo velikom preciznošću.

sasha vukelic
10.1.2006, 2:19
meni je nekako avg prirastao k srcu

M@rin
10.1.2006, 19:06
Definitivno NOD 32, ne treba komentarisati !!!

~Prometheus~
10.1.2006, 20:16
NOD ti je apsolutna preporuka. Nije slučajno što se najbolje kotira na listama antivirusnog softvera u specijalizovanim publikacijama. Kaspersky više prodaje žvaku (update svakog sata) i "davi" mašinu, a AVG je ipak laka kategorija. Ako ne želiš da platiš NOD, skini trial verziju za 30 dana, skini nove definicije (manje od 5 MB) i ponavljaj postupak.

djolepiv
10.1.2006, 20:29
of course: NOD ;)

M@rin
11.1.2006, 0:34
Ako ne želiš da platiš NOD, skini trial verziju za 30 dana, skini nove definicije (manje od 5 MB) i ponavljaj postupak.

Zanimljivo... zashto jednostavno ne bi skinuo crack sa neta !!!

tool.keenan
11.1.2006, 10:12
Koji bi trebalo da instaliram antivirus,dali Norton 2005 ili mozda neki drugi
nabavi Panda Titanium 2006 Antivirus + Antispyware ima sve potrebno i firewall

Marko069
12.1.2006, 2:58
Najbolji po meni je kaspersky.Ako hoces odlicnu zastitu kaspersky je pravi izbor,a sto se tice gutanja resursa kakvih ima on je super,kao na primer Norton:)

M@rin
12.1.2006, 11:08
Kaspersky ne guta resurse!! Ja imam opaku masinu Intel P4, i probavao sam u vise navrata Kasperskog, ali definitivno usporava rad racunara, pogotovo ako se bavite sa nekim ozbiljnijim programom kao shto je Macromedia Dreamweaver ili Flash...

Kaspersky je dobar ako ga drzite iskljucenog, (sto nije dobro) pa da ga ukljucujete samo kada neshto skenirate, jer ima najvecu bazu (nisam siguran) probaj NOD32 i iznenadicesh se !!!!

proxy
12.1.2006, 11:51
nabavi Panda Titanium 2006 Antivirus + Antispyware ima sve potrebno i firewall
Upravo tako.... Panda je zakon ali ova 2006 sa antispyware ubija... Vidi se da covek zna znanje...

Isa037
17.1.2006, 16:41
Ako zelite da vidite kako neki antivirus opterecuje sistem probajte ga na nekoj slabijoj masini. Imao sam nabudzeni Celeron 400(500),AbitZM6,196MB koji je radio kao zmaj, a kad na njega instaliram Kasperskog ili Pandu (Nortona treba zaobilayiti u sirokom luku) treba da cekam i po dve sekunde da mi izadje Start meni (o ostalom da vam ne pricam).
Elem, poceo sam da koristim Avast i on me je lepo sluzio jedno dve godine (u kombinaciji sa ZoneAlarm-om) sve dok mi se nisu uvukla dva tri virusa za samo par dana (nije ih imao u definicijama koje su bile sveze).
Posto su to bili neki virusi koji su se tek bili pojavili, pretragom na net-u sam video da ih je u svojim definicijama tada imao samo TrendMicro PCCilin.
Tako sam poceo da trazim pouzdanije resenje i mogu vam preporuciti sledece:
Ako volite "sve u jednom" programe:
- moja preporuka je Trend Micro PCCilin
Ako volite antivirus i firewall posebno:
- Nod32 i ZoneAlarm (ja ovo koristim)

Pozdrav i nadam se da ce ovo nekom biti od koristi.

PS:Najbolji antivirus je onaj koji ima kvalitetnu i brzu tehnicku podrsku (definicije), jer uzalud vam "fancy" antivirus ako im definicije "kasne" po nekoliko dana (i vise).

harmon
17.1.2006, 21:48
Aman, ljudi, ko jos drzi non stop upaljen antivirusni program. To je u potpunosti nepotrebno i nepozeljno. AV treba startovati samo kada ste na netu ili kada u kompjuter ubacujete neproverene diskove. Koristio sam Nortona (2003 i 2005), NOD32, AVG, a trenutno koristim Kaspersky. Norton zna da uzme i do 80 MB RAM-a, a o zauazecu procesora necu ni da pricam pa ga svakako treba zaobilaziti. NOD je izuzetno dobar i nije mnogo zahtevan, ali Kaspersky u odnosu na njega deluje kao teska artiljerija. Sto se tice zahtevnosti, Kaspersky se nalazi negde na pola puta izmedju NOD-a i Nortona, ali zato otkriva zaista sve stetocine (ovo nije reklamna zvaka). Topla preporuka za Kaspersky i NOD (za sporije kompjutere).

17.1.2006, 22:40
Aman, ljudi, ko jos drzi non stop upaljen antivirusni program. To je u potpunosti nepotrebno i nepozeljno.
Pa koristi onaj ko ima jaci komp od P3 na 500mhz-a:) Jedino se na tako sporim kompovima gasi AV zato sto previse usporava.
Inace kakva je korist od AV-a ako ga drzis ugasenim? Pa ne prenosi se virus samo preko neta.
& zbog cega je nepozeljno :confused:

ixnay
17.1.2006, 22:59
Koristim AVG Free edition. free je pa nema cimanja. Inace Nod je strava ali kao sto je neko vec napomenuo, skup je...

harmon
18.1.2006, 18:32
AV koji radi u pozadini ce ti usporiti bilo koji racunar bez obzira na jacinu. Naravno neki manje a neki vise ali ce biti sporiji nego sto si platio. U svakom slucaju usporenje je primetno i nepotrebno.
Virusi nisu Dalaj Lama pa da se materijalizuju, moraju da dodju od negde. Ako nisi na netu i ne koristis sumnjive diskove, diskete ili usb flash-eve (a to je normalan rad na kucnom kompu) AV NE MORA da bude startovan. A zasto je nepozeljno, pa probaj da igras neku zahtevniju igru sa i bez ukljucenog AV-a pa ces videti.:cool:
Veruj mi skeniranje sistema dva puta nedeljno uz pridzavanje gornjeg pravila je sasvim dovoljno.

ACHTUNG
18.1.2006, 18:58
Evo ovako.Zivotinjke treba da ostanu zivotinjke(Panda,...) a antivirusi-antivirusi.Ali,na kao Kasperski koji uspori komp,pa da se ne lazemo,jedno tri puta.I da nastavim pricu.Nikada ja u mom zivotu ne stavljah antivirus niti firewall u start-up.Navikao jos od P1 i 24mb rama da se stekam...I tako ja lepo instalirao NOD32,cisto da ga proba.Restart.Aj cu igram malo COD2.Picim ja tako,igram 2 sata.Dosta vise,ispadose oci.Iskljucim igru,krenem na net,hocu da ukljucim NOD32,a ono-on bio ukljucen sve vreme!Mislim sta reci...? :icon_smil .Moz se igra i Far Cry,ma sve.Ko je ikada probao Kaspersky+Far Cry zna o cemu pricam.

phoenix[illusion]
18.1.2006, 21:18
NOD32 definitivno!
Kaspersky ni slucajno!Puno memorije zauzima, a jedva da ista radi!

NOD32 sve nalazi i jako malo zauzima memorije!
Jednostavno objasnjenje!!!:icon_cool

19.1.2006, 0:04
AV koji radi u pozadini ce ti usporiti bilo koji racunar bez obzira na jacinu. Naravno neki manje a neki vise ali ce biti sporiji nego sto si platio. U svakom slucaju usporenje je primetno i nepotrebno.
Kao sto sam rekao usporice primetno SAMO neki slabiji racunar(osim Norton-a koji je da ne kazem sta:mad: ), pa i na njemu probaj NOD32 i vidi koliko ces osecati usporavanje. A to primetno usporavanje koje pominjes sam poslednji put osetio na P1 na 166mhz-a i 64mb Ram-a
Virusi nisu Dalaj Lama pa da se materijalizuju, moraju da dodju od negde. Ako nisi na netu i ne koristis sumnjive diskove, diskete ili usb flash-eve (a to je normalan rad na kucnom kompu) AV NE MORA da bude startovan.
Odlicno... znaci sta god da radim: ubacujem disk, disketu, usb flash,... ja treba da palim AV :confused:
Pa vece usporavanje ce ti biti vreme potrebno da ugasis ili upalis AV, nego da ti je stalno aktivan
A zasto je nepozeljno, pa probaj da igras neku zahtevniju igru sa i bez ukljucenog AV-a pa ces videti.:cool:
Evo ovako na starom AMD-u 2800+ sa 1Gb-ram-a i ATI-em 9600xt sam igrao novi NFS na najjacim setovanjima(doduse AA su bile na minimumu) i nije mi seckao, a Doom 3 na srednjim i ista konstatacija. Na novom kompu igram: FarCray, Doom3, pomenuti NFS, Age of Empires 3... i jos neke igre na NAJJACIM setovanjima u rezoluciji 1152x864 i radi savrseno.
Veruj mi skeniranje sistema dva puta nedeljno uz pridzavanje gornjeg pravila je sasvim dovoljno.
I sta sa tim....:confused: Izgubicu na skeniranje celog sistema dva puta nedeljno koliko vremena?! Pa ni onda necu biti 100% siguran.
A da... kao antivirus koristim NOD32
P.S. Ovo sto ti kazes se EVENTUALNO moze odnositi na Norton 2005 ili 2006 jer sam njih probao (izmedju ostalih) i oni su mi usporavali sistem , ali cak ni onda mi igrice nisu seckale zbog njih!

ACHTUNG
19.1.2006, 17:24
Norton je obicna krmaca.Dobar je za korisnike koji nisu bas vesti sa kompjuterom.

Dj_Losmi
18.5.2006, 20:20
Ja koristim Avast Professional 4.7, extra je, ne uzima mnogo resursa, svaki dan updateovanje, lako se podešava,etc...

Željko
18.5.2006, 20:37
Ja koristim Kaspersky... jeste da zauzima mnogo RAM memorije ali mi nešto ne smeta mnogo jer ga uključujem kad idem na net...
Inače mislim da je KAV i najbolji.... Otkrili su da može da se napravi multi platformski virus...:)

Ron_Jeremy
18.5.2006, 21:10
Ja koristim Antivir PE Classic free je i potpuno sam zadovoljan

GakunGak
2.6.2006, 17:01
Najbolji po meni je kaspersky.Ako hoces odlicnu zastitu kaspersky je pravi izbor,a sto se tice gutanja resursa kakvih ima on je super,kao na primer Norton:)
Yo LJUDI!!!
Imate 3 brzine: Hi-Speed, standardnu i maximalnu. Ako vam je do resursa, stavite realtime na Hi-Speed, kad ste na netu maximum. As simpje as that. Vote for kasper 6.
Sto neko rece, zaista ima 20 topica o ovome. A mene banuju kad postavim nesto jednom u ...
Just kidding BUUHAAHAA

Awax
2.6.2006, 18:41
Definitivno Nod32 jer ponekada downloaduje definicije po 2x u toku dana, a nekada cak i vise puta.Zbog toga smatram da pruza efikasnu zastitu.:ciao:

SV 84
2.6.2006, 18:50
Ja koristim Avast Professional 4.7, extra je, ne uzima mnogo resursa, svaki dan updateovanje, lako se podešava,etc...

Такође...

RaleVuk
3.6.2006, 8:39
Ja mislim da je korišćenje antivirus programa, za iole naprednije korisnike računara, uzaludno trošenje resursa računara. Možda za sve ostale ne predstavlja loše rešenje, naročito zbog njihove psihološke sigurnost.

GakunGak
3.6.2006, 9:45
Definitivno Nod32 jer ponekada downloaduje definicije po 2x u toku dana, a nekada cak i vise puta.Zbog toga smatram da pruza efikasnu zastitu.:ciao:
Nekada Kasper izbaci 2X u intervalu 3-5 sata...
Iako postujes nod, slozices se da je kasper najfrekventnije updejtovan.

Garson
3.6.2006, 17:38
Nekada Kasper izbaci 2X u intervalu 3-5 sata...
Iako postujes nod, slozices se da je kasper najfrekventnije updejtovan.
Ali opet kakve to veze ima?

GakunGak
3.6.2006, 20:26
Ali opet kakve to veze ima?
Pa najfrekventnije updejtovan antivirus je i najefikasniji, zar ne?

Garson
3.6.2006, 23:06
Pa najfrekventnije updejtovan antivirus je i najefikasniji, zar ne?
Nisu to apdejti baze virusa,vec apgrejdi endzina.Po tome virusu se pojavljuju svakih sat vremena a nije tako.

ATI`
4.6.2006, 1:32
Ja mislim da je korišćenje antivirus programa, za iole naprednije korisnike računara, uzaludno trošenje resursa računara. Možda za sve ostale ne predstavlja loše rešenje, naročito zbog njihove psihološke sigurnost.

:eek: no comment

4.6.2006, 2:12
:confused: :confused: :confused: Zanimljivo... ajde ako moze "napredni korisniku" neko obrazlozenje svega ovoga. (cisto da se malo nasmejem)

Dimo
4.6.2006, 11:22
Ne razumem.Kako mislis "trosenje resursa"?AV je potreban koliko naprednim toliko i neiskusnim korisnicima racunara(doduse ovim drugima malo vise),AV-ovi su pravljeni za obe grupe.Dzaba ti svo iskustvo(u najvecem broju slucajeva)kad zakacis neki opasan virus.

barjaktar
4.6.2006, 11:48

Na ovo stvarno ne znam sta bih rekao... osim mozda, da otvorite prozor da izadje samoumisljenost...

Ja koristim BitDefender, mozda cete se smijati ali malisa je potpuno besplatan a obavlja sav posao koji mu ja trazim. Naravno ko hoce da trosi moze da kupi profesionalnu verziju devetke, ali osmica "free edition" u potpunosti radi sve sto jedan dobar AV treba da radi.

GakunGak
4.6.2006, 11:52
Nisu to apdejti baze virusa,vec apgrejdi endzina.Po tome virusu se pojavljuju svakih sat vremena a nije tako.
Is that right?
Ja sam mislio da se engine/moduli apgrejduju nakon lansiranja virusa teske kategorije posto zahtjeva posebnu detekciju/uklanjanje. A sta je sa izjavama antivirus kompanija da danas dnevni prosjek napisanih virusa je 4-15. To je ono sto ja mislim, ali ako je to tako kako ti kazes, onda ok, prihvatam, jer covjek se uci dok je ziv, zar ne? :-)

4.6.2006, 13:49
Ajdee (radovan III)
U stvari umeju da se pojave i u kracem vremenskom intervalu (od sat vremena). Inace "endzin" se apdejtuje mnooogo redje od baze virusa.

Garson
4.6.2006, 18:51
Is that right?
Ja sam mislio da se engine/moduli apgrejduju nakon lansiranja virusa teske kategorije posto zahtjeva posebnu detekciju/uklanjanje. A sta je sa izjavama antivirus kompanija da danas dnevni prosjek napisanih virusa je 4-15. To je ono sto ja mislim, ali ako je to tako kako ti kazes, onda ok, prihvatam, jer covjek se uci dok je ziv, zar ne? :-)
Yeah, that's right.
Po ovome shto kazesh u ESET-u sede skrshtenih ruku dok u KAV rade punom parom.Ili NOD32 ima bolju detekciju pa mu nije potrebno da se svakih sat vremena apgrejduje, to ja mislim.
U pravu si covek se uci dok je ziv, i to najbolje iz iskustva.Meni iskustvo govori da NOD32 ima detekciju bar na nivou KAV-a, uz druge kvalitete- prvenstveno brzinu.

Garson
4.6.2006, 18:53
Ajdee (radovan III)
U stvari umeju da se pojave i u kracem vremenskom intervalu (od sat vremena). Inace "endzin" se apdejtuje mnooogo redje od baze virusa.
Kod NOD-a nije tako, pri apdejtu tacno pishe shta se apdejtuje, u 90% slucajeva to je endzin.
Inace NOD vrshi apdejt po potrebi, moze biti i 5 puta dnevno, moze i samo jednom.

jagodanbg
4.6.2006, 20:58
Ja koristim BitDefender, mozda cete se smijati ali malisa je potpuno besplatan a obavlja sav posao koji mu ja trazim. Naravno ko hoce da trosi moze da kupi profesionalnu verziju devetke, ali osmica "free edition" u potpunosti radi sve sto jedan dobar AV treba da radi.
ekstra je bitdefender, ali nemozes reci da besplatna varijanta obavlja sav posao jer mu fali najbitnija stvar a to je realtime protection!

GakunGak
4.6.2006, 21:21
Yeah, that's right.
Po ovome shto kazesh u ESET-u sede skrshtenih ruku dok u KAV rade punom parom.Ili NOD32 ima bolju detekciju pa mu nije potrebno da se svakih sat vremena apgrejduje, to ja mislim.
U pravu si covek se uci dok je ziv, i to najbolje iz iskustva.Meni iskustvo govori da NOD32 ima detekciju bar na nivou KAV-a, uz druge kvalitete- prvenstveno brzinu.
Daleko od toga da sjede skrstenih ruku. Jer kad neka antivirusna kompanija dobije virus sample, ona je salje drugim kompanijama za analizu, pa ko prvi lansira update... Pa vidi i za zero daj attack [SK ne znam koji broj] za sve viruse i vidjeces da je NOD32 1 freakin' dan u zaostatku za Kasperom. Jedino sto pohvaljujem nod32 je realtime/on demand skeniranje i heuristika.
BTW, bitdefender je najbrzi antivirus na trzistu. Kod mene prosjek 70 fajlova po sekundi, 190GB za oko 3 sata.

MG-RAY
4.6.2006, 21:24
TheAVAST!

Balan
4.6.2006, 22:23
TheAVAST!
Da,to je ono pravo!!!

GakunGak
5.6.2006, 9:16
Yep, ali koliko mu treba da skenira sa max zastiton, mislim on-demand?
Barem 6 sati na 60gb. Ali ono sto od srca pohvaljujem je boot time scan, tako da je virus neaktivan u memoriji i mozes ga ukloniti, a i skoro sve je dostupno za skeniranje, tako da je malo locked files.
Ali, on je samo antivirus, a nema malware/riskware detekciju [ako nisu napravili sta novo] od 4.6.
Mada znam da ima 4.7 ali nisam gledao.

5.6.2006, 12:11
Kod NOD-a nije tako, pri apdejtu tacno pishe shta se apdejtuje, u 90% slucajeva to je endzin.
Inace NOD vrshi apdejt po potrebi, moze biti i 5 puta dnevno, moze i samo jednom.
Ne veruj svemu sto pise ;)
Ali evo slike

barjaktar
5.6.2006, 15:52
ekstra je bitdefender, ali nemozes reci da besplatna varijanta obavlja sav posao jer mu fali najbitnija stvar a to je realtime protection!

Rekao sam: "obavlja sav posao koji mu JA trazim..." Dakle, ono sto meni treba on sasvim lijepo odradi. Ja sistem svake sedmice ghostiram ; ), svako drugo vece radim potpuni sken oba diska, tako da i nemam potrebe za rp. Neko kome je ovo mrsko, bi se zalio, ali posto redovno bekapujem podatke, meni ne smeta. Cak mi odgovara sto mi se ne petlja dok radim i ne zapitkuje svkakve gluposti (sedmica mi je jela zivce nenormalno!).

ForceWare
5.6.2006, 17:35
KAV i ostali sheet AV's :rofl: :rofl: :rofl:

NOD32 :tapsh: :aplauz: :tapsh: :aplauz: :n_klanja: :tapsh: :aplauz: :tapsh:

Psychon@ut
5.6.2006, 17:47
Ja već pune tri godine koristim Norton-a i radi odlično.Čak sam ga testirao sa ... jednim cd-om:dzavo:Uz to otkriva djelimično i spyware.

GakunGak
5.6.2006, 17:58
Ne veruj svemu sto pise ;)
Ali evo slike
Koristis Sygate? Svaka cast. Bravo!
Wadaya say o ovome?
http://reviews.cnet.com/4520-3513_7-6534069.html?tag=nl.e757
Znam da je off topic ali kad sam u e-mailu dobio newsletter od CNET-a, morao sam ovo da prikacim. Jel' ovo bezobrazluk?

6.6.2006, 1:18
Ja već pune tri godine koristim Norton-a i radi odlično.Čak sam ga testirao sa ... jednim cd-om:dzavo:Uz to otkriva djelimično i spyware.
Niko ne spori da on radi odlicno, odnosno da mu je algoritam otkrivanja virusa odlican. Ono sto se spori jeste njegovo neverovatno gusenje sistema. Odnosno postoje mnogi drugi AV-i koji imaju podjednako dobar procenat otkrivanja virusa, ali su neuporedivo brzi i neuporedivo manje guse sistem.

@GakunGak
Hvala, hvala :)

MG-RAY
6.6.2006, 8:41
Yep, ali koliko mu treba da skenira sa max zastiton, mislim on-demand?
Barem 6 sati na 60gb. Ali ono sto od srca pohvaljujem je boot time scan, tako da je virus neaktivan u memoriji i mozes ga ukloniti, a i skoro sve je dostupno za skeniranje, tako da je malo locked files.
Ali, on je samo antivirus, a nema malware/riskware detekciju [ako nisu napravili sta novo] od 4.6.
Mada znam da ima 4.7 ali nisam gledao.
malware...

GakunGak
6.6.2006, 8:45
Ko zna, mozda neka tradicija, ono sa koljena na koljeno... Ako hoce Security Suite, neka uzme Trend Micro, Panda, Fsecure, BitDefender ili ZoneAlarm.
Ovo sam mislio za onoga sa nortonom.

GakunGak
6.6.2006, 8:49
malware...
Tip Virus/Worm.
Yeah, s*it happens no matter what.
Ali zasto si se nakacio na EICAR kad je to TEST virus koji SVI antivirusi moraju da prepoznaju?
Ali EICAR je virus, a za malware/spyware/dialer/riskware/threatware i ostala s*anja sam mislio nesto sasvim drugo. Koliko ima ovih naziva, ko ce sve ovo popamtiti???

MG-RAY
6.6.2006, 20:32
Ooops...my bad...

... malware/spyware/dialer/riskware/threatware i ostala...

Mozda ovo zvuci glupo, ali kolika je sansa da naletim na takav jedan...???
, inace , avast!4.7 ima Instant Messaging, Internet Mail, Network, Outlook/Exchange,P2P, Standar i Web Shield , pa ti vidi...:opanachke, jer ne volim da mi se cesto desava ovo...

:opanachke

GakunGak
6.6.2006, 21:26
Kao sto kaze Hitman Blood Money:
You may never know, 'till i'ts too late...

MG-RAY
7.6.2006, 21:27
:opanachke :opanachke :opanachke :opanachke :opanachke

GakunGak
8.6.2006, 8:45
:opanachke :opanachke :opanachke :opanachke :opanachke
Right...
Poceo sam da primjecujem da vise niko ne zalazi ovdje...
A to nije dobro. Za sada...

jagodanbg
8.6.2006, 20:14
a da li neko ima iskustva sa AntiVir Personal?!

jagodanbg
13.6.2006, 1:41
pojavili su se neki novi AV i PF, neki COMODO; da li je neko nesto cuo o njima ili ih probao? A da i ima jos nekih proizvoda i sve im je besplatno! http://www.comodogroup.com/products/free_products.html

ovde je firewall dobio pohvale:
http://www.pcmag.com/article2/0,1895,1969485,00.asp

GakunGak
13.6.2006, 9:14
Preuzecu i testirati. Ako je ono sto oni kazu, ima da kick-ass!!!

jagodanbg
13.6.2006, 12:04
Preuzecu i testirati. Ako je ono sto oni kazu, ima da kick-ass!!!
ajd' pa javi kakav je!

GakunGak
13.6.2006, 17:55
Ok, WTF?
Registrujem se, posalju mi e-mail sa registracijom, trazim svuda po sajtu za link i nema ga!
Malo help, pliz?

GakunGak
13.6.2006, 18:03
Ok, WTF?
Registrujem se, posalju mi e-mail sa registracijom, trazim svuda po sajtu za link i nema ga!
Malo help, pliz?
Haknuo preko wareza:
http://www.antivirus.comodo.com/download/setup.exe
Registrujte se na sajt, aktivacija dolazi mailom.

Note to admin: link je putanja do sajta proizvodjaca, tako da nije pirat/ilegalno/sta vec.

GakunGak
13.6.2006, 19:24
Ok. Prvo da kazem da je programcic stabilan. Windows Security Center ga ne prepoznaje.
Update mu je veoma mali, oko 615KB. Interfejs za podesavanja mi lici na Norton 2005. Ne koci masinu i u startupu mi je nasao backdoor troyan [bez updatea, poslije instalacije pa restarta] tamo negdje u Program Files\...
Automatski je quarantirao.
Aktivno skanira memoriju.
Za on-demand, prozorcic je prelijep, brzina skeniranja prosjek 565 fajlova u sekundi. Prvo misljenje da je veoma dobar.
Well done jagodanbg!!!

GakunGak
14.6.2006, 12:45
Jako stabilan, ne da se iskljuciti preko drugih programcica. Koci malo vise od nod-a, ali mislim da je namaskirani norton 2005. Ovo ima da izadje u SK. Dialere, keylogere i ostalu gamad veoma dorbo lovi, ali registry nije uhvatio. Cudi me da je besplatan.

jagodanbg
14.6.2006, 16:22
a da li si isprobao firewall?!

a sto se tice zauzeca resursa video sam na njihovom forumu da se neki momak zalio i rekli su mu da se trenutno bave time i da ce u julu izaci novi antivir i firewall sa dosta smanjenim zauzecem resursa!

GakunGak
14.6.2006, 17:35
Nisam firewall isprobao. Sto se resursa tice, nesto vise od noda koci, ali ne znam kako bi to bilo na slabije masine, ali veoma je efikasan.

player1
30.6.2006, 22:44
NOD32 je odlican.

A jedno sam vreme koristio besplatan AVG koji se dobro pokazao, pa ako je "free" vazna karakteristika, njega preporucujem (free edition).

GakunGak
1.7.2006, 7:45
a da li si isprobao firewall?!

a sto se tice zauzeca resursa video sam na njihovom forumu da se neki momak zalio i rekli su mu da se trenutno bave time i da ce u julu izaci novi antivir i firewall sa dosta smanjenim zauzecem resursa!
Yep. ima izmedju ostalog i application/component control protiv trojana, ali ako hoces moje misljenje o firewallima, probaj Sygate Personal Firewall Pro.:dedica:

LordofBlood
1.7.2006, 10:12
pazi nod je exta brz i dobar je ... scan radi dosta brzo .... ja trenutno (ali nemoj da me pitas zasto) imam zona alarm "suite" (ako se tako pise) .... radi kao firewall, anti virus i anti spayware .... ebem i ti sunce ala kolje racunar kada radi bilo kakav scan (virus ili spy) znaci nemoze nista da se radi ... imam 1gb rama i bartona 2600+ .... scan radi (bar kod mene) nekih 16 stati ... imam dva hdd 120gb i 200 bg puni do dz ....

i samo jedan zanimljiv podatak meni windows prilikom samog starta jede preko 700mb memorije .... ubijeni su start up procesi koji nisu neophodni ... tako da bukvalno dize set za zvuk i kartu, mrezu i firewall ..... dize se solidno brzo i ovoliko memorije jede oko 25 procesa ....

Garson
1.7.2006, 10:22
Neshto se kod tebe cudno deshava, ne bi trebalo da je preko 300-350 MB.Ali 700MB...

LordofBlood
1.7.2006, 10:24
Neshto se kod tebe cudno deshava, ne bi trebalo da je preko 300-350 MB.Ali 700MB...

mislis :n-hang:

player1
1.7.2006, 10:42
Ogoljen WinXP bi trebalo da je ispod 200MB, ja sam cak rucno uspeo da ga spustim ispod 120MB (ali sa ukidanjem i stavki koje ne treba ukidati).

GakunGak
1.7.2006, 12:38
Indeed... Preko 700MB-a, a svi startup programi izgaseni osim neophodnih...
Zone Alarm zna da gusi sistem iako malo zauzima rama [ne pitaj zasto] tako vidi za recimo avast, nod ili trend mikro ili bitdefender. kad ti startuje masinu, vidi koji su to procesi vise od 85MB [ctrl+alt+del, pa onda kartica processes, a ako ne vidis stanje memorija programa, malo rasiri prozor u desno] i onaj koji ti je sumnjiv, iskljuci iz startupa ili servis. [Ako je servis, vidjeces da ima puno scvhost.exe i explorer.exe je nampumpam preko 75MB-a].
Hope this helps.:dedica:

jagodanbg
5.7.2006, 1:41
Yep. ima izmedju ostalog i application/component control protiv trojana, ali ako hoces moje misljenje o firewallima, probaj Sygate Personal Firewall Pro.:dedica:
SPF Pro nije besplatan!

PDarko
11.7.2006, 2:22
i samo jedan zanimljiv podatak meni windows prilikom samog starta jede preko 700mb memorije .... ubijeni su start up procesi koji nisu neophodni ... tako da bukvalno dize set za zvuk i kartu, mrezu i firewall ..... dize se solidno brzo i ovoliko memorije jede oko 25 procesa ....

Something wrong is here...
Moj XP sa nekih 40-tak procesa jede oko 200MB (plus 200MB pagefile). ;)

Garson
11.7.2006, 2:43
Nisi ni ti mnogo bolji, 40 procesa !?

GakunGak
14.7.2006, 11:22
Ja oko 43, dok nisam iskljucio nepotrebne servise, tada sam ih imao oko 61.
Now how 'bout that?

holodoc
14.7.2006, 13:12
A šta kažete recimo na samo 23 procesa i 150MB RAM-a pri reboot-u sistema.

Volim da držim sistem "fraj" od nepotrebnih procesa. Pa čak kad ne koristim Appache, MySQL i ostale slične stvari volim da ih izgasim. Par megabajta više memorije za pametne stvari.

GakunGak
14.7.2006, 14:51

Volim da držim sistem "fraj" od nepotrebnih procesa. Pa čak kad ne koristim Appache, MySQL i ostale slične stvari volim da ih izgasim. Par megabajta više memorije za pametne stvari.
:n_klanja: :n_klanja: :n_klanja:

PAIN
14.7.2006, 15:36
Trenutno 29 procesa a 169mb(sa Avastom).Avast mi najvise zauzima pa ga iskljucujem kad sam na SK-u ili nekim sigurnim sajtovima.

Dogma
14.7.2006, 16:32
35 procesa 241 mb :icon_scra

GakunGak
14.7.2006, 18:39
35 procesa 241 mb :icon_scra
Desava se i to...:confused:

Garson
19.7.2006, 0:51

Ushio sam te, samo 20 sa sve NOD-om i Zone Alarmom.:D

holodoc
19.7.2006, 1:32
Ushio sam te, samo 20 sa sve NOD-om i Zone Alarmom.:D

Da ali od silnih pogašenih servisa ne možeš ni kompjuter da izgasiš a da ti ne prijavi "Cant shutdown the computer bikoz the shutdown service is not active!" :rofl:

Garson
19.7.2006, 2:12
Da ali od silnih pogašenih servisa ne možeš ni kompjuter da izgasiš a da ti ne prijavi "Cant shutdown the computer bikoz the shutdown service is not active!" :rofl:
E, pa varash se.;)
Sve je na nameshteno tako da komp normalno radi, bez ikakvih problema.

GakunGak
19.7.2006, 9:04
@GARSON: Napravis malu listu sta ti je od servisa aktivno???

P.S. Volim da ucim na tudjum greskama...:rofl: :rofl: :aplauz:

Garson
19.7.2006, 13:53
@GARSON: Napravis malu listu sta ti je od servisa aktivno???

P.S. Volim da ucim na tudjum greskama...:rofl: :rofl: :aplauz:
COM+ Event System Started Manual
Cryptographic Service Started Automatic
DCOM Server Process Launcher Started Automatic
DHCP Client Started Automatic
DNS Client Started Automatic
Event Log Started Automatic
IPSEC Services Started Automatic
Network Cennections Started Manual
NOD32 Kernel Service Started Automatic (NOD32)
Plug and Play Started Automatic
Protected Storage Started Automatic
Remote Access Connection Manager Started Manual
Remore Procedure Call (RPC) Started Automatic
Security Accuonts Manager Started Automatic
Shell Hardware Detection Started Automatic
System Event Notification Started Automatic
Telephony Started Manual
Terminal Services Started Manual
Themes Started Automatic
TrueVector Internet Monitor Started Automatic (Zone Alarm)
Windows Audio Started Automatic
Windows Management Instrumentation Started Automatic
Workstation Started Automatic

holodoc
19.7.2006, 14:01
Pa bre ako me matematika još uvek služi to je 23 a ne 20 procesa!:) što je manje više OK ali me onda nisi "ušio".:rofl:

A i imam osećaj da nešto nisi dopisao.:dzavo: Jel ti so Service Pack 1?

holodoc
19.7.2006, 14:05
Trenutno 29 procesa a 169mb(sa Avastom).Avast mi najvise zauzima pa ga iskljucujem kad sam na SK-u ili nekim sigurnim sajtovima.

Ne baš preterano pametno! Avast ti ne služi samo da te zažtiti od sadržaja sa sajta (ako misliš na firewall komponentu) već i da te zaštiti od nasumičnih "ispipavanja" tvoje IP adrese. Imaš mnogo veće opasnosti na netu od jednostavne pretnje sadržajem sa sajta kao što su recimo "short framgments" napadi i ostale gluposti.

Firewall uvek:dedica:
Antivirus uvek:dedica:

Garson
19.7.2006, 14:09
Pa bre ako me matematika još uvek služi to je 23 a ne 20 procesa!:) što je manje više OK ali me onda nisi "ušio".:rofl:

A i imam osećaj da nešto nisi dopisao.:dzavo: Jel ti so Service Pack 1?
Prvo, ovo je SP2.
Drugo, servis i proces su razlicite stvari.
Trece, vishe servisa koristi isti proces, a to je svchost.exe.
Task Manager prijavljuje 20 procesa, s tim shto treba oduzeti taskmgr.exe tj. sam Task Manager, pa se dobije ustvari 19 procesa.
Shto mislish da neshto nisam dopisao?Svi servisi potrebni za normalan rad racunara (dial up, ADSL i ostalo) su aktivni.

holodoc
19.7.2006, 15:49
Prvo, ukapirao sam da je Service Pack 2 u pitanju kada sam ponovo pogledao listu:)

Drugo, servis i proces nisu različite stvari jer je svaki učitani servis u stvari proces koji "čuči" u pozadini i čeka da neki drugi proces iskroristi njegove "sposobnosti" a uz to ima i povlašćeni tretman od strane OS-a, što se konfiguriše argumentima prilikom njegovog pokretanja "svchost-om". "svchost.exe" je inače samo "loader" za proces čije osobine prilikom rada kao proces mogu da se kontrolišu argumentima kada se startuje. Znači, iako ti u Task manager-u postoji nekoliko linija pod kojima piše "svchost" u pitanju su različiti procesi pokrenuti istim "loader-om".;) i svaka se računa kao jedan proces! Pa dovoljno je da uporediš količine memorije koje "varijante" koriste pa da shvatiš da su različiti procesi u pitanju.

A nemoj da zaboraviš da su i "lsass.exe", "csrss.exe", "smss.exe" i ostala kompanija takođe procesi (servisi) koje ne možeš da isključiš. Dobro, Task manager se ne računa.

Znači, da skratim priču, najmanji broj procesa koji možeš imati u datom trenutku jednak je minimalno broju servisa koji rade u pozadini!

Sada kada sve to sklopim nekako mi nikako nije jasno kako možeš da u Task Manageru imaš 19 procesa. Možda bih ti poverovao kada bi postavio screenshot:) pa ako stvarno ima 19 komada staće:dzavo:

Garson
19.7.2006, 18:43
Prvo, ukapirao sam da je Service Pack 2 u pitanju kada sam ponovo pogledao listu:)

Drugo, servis i proces nisu različite stvari jer je svaki učitani servis u stvari proces koji "čuči" u pozadini i čeka da neki drugi proces iskroristi njegove "sposobnosti" a uz to ima i povlašćeni tretman od strane OS-a, što se konfiguriše argumentima prilikom njegovog pokretanja "svchost-om". "svchost.exe" je inače samo "loader" za proces čije osobine prilikom rada kao proces mogu da se kontrolišu argumentima kada se startuje. Znači, iako ti u Task manager-u postoji nekoliko linija pod kojima piše "svchost" u pitanju su različiti procesi pokrenuti istim "loader-om".;) i svaka se računa kao jedan proces! Pa dovoljno je da uporediš količine memorije koje "varijante" koriste pa da shvatiš da su različiti procesi u pitanju.

A nemoj da zaboraviš da su i "lsass.exe", "csrss.exe", "smss.exe" i ostala kompanija takođe procesi (servisi) koje ne možeš da isključiš. Dobro, Task manager se ne računa.

Znači, da skratim priču, najmanji broj procesa koji možeš imati u datom trenutku jednak je minimalno broju servisa koji rade u pozadini!

Sada kada sve to sklopim nekako mi nikako nije jasno kako možeš da u Task Manageru imaš 19 procesa. Možda bih ti poverovao kada bi postavio screenshot:) pa ako stvarno ima 19 komada staće:dzavo:
Drugo, servis i proces nisu ista stvar.Polozio sam vishe ispita na ETF-u koji imaju veze sa tim (izmedju ostalog i Operativne Sisiteme) ) pa, eto , znam da nisu.
Inace, kod mene je aktivno 4 svchost.exe procesa i vishe od 4 servisa koji koriste svchost.exe (mogu i da ih nabrojim ako treba).
Nemam nishta protiv tvojih objashnjenja , ona mogu nekom i da posluze, mada ne treba da mi objashnjavash za "lsass.exe", "csrss.exe", "smss.exe", dobro znam shta su.
Evo i screenshota (oduzeti taskmgr.exe i ACDSee8Pro.exe shto daje 19).

Garson
19.7.2006, 19:46
Evo i liste aktivnih servisa (izdvojenih iz liste svih aktivnih ) koji koriste svchost.exe.
COM+ Event System
Cryptographic Services
DCOM Server Process Launcher
DHCP Client
DNS Client
Network Connections
Remote Access Connection Manager
Remote Procedure Call (RPC)
Shell Hardware Detection
System Event Notification
Telephony
Terminal Services
Themes
Windows Audio
Windows Management Instrumentation
Workstation
Ako se ne varam, ima ih 16 a u Task Manager-u svega 4 svchost.exe procesa.

holodoc
19.7.2006, 21:41
Argument da si imao „Operativne sisteme“ na ETF-u i nije baš nekakav ako uzmeš u obzir da sam i ja slušao isti predmet „pored gomile predmeta vezane za tu tematiku“ (ako malo bolje razmisliš zapitaćeš se u kom ćeš još to predmetu osim „Operativnih sistema“ da pominješ definiciju procesa i servisa). Neznam kakav je tvoj stav po tom pitanju ali je moj otprilike kaže da je kvalitet i kvantitet korisnog znanja sa kojim se izađe sa „Operativnih sistema“ bilo gde u zemlji Srbiji više štetan nego od koristi. Pa prosudi.

Da se ukratko podestimo „lekcije“ o servisima i kako su oni uopšte vezani za procese. Pošto se više vezuješ za Windows pojasniću to na njegovom primeru mada sve važi za bilo koji operativni sistem na planeti zemaljskoj (naravno dolaze u obzir samo OS-evi koji podržavaju multitasking). Znači, sve što nije DOS ili starije od desetak godina uglavnom podržava servise.

Da ne bih pominjao „alg.exe“ i ostale servise uzeću na zub „svchost.exe“. Kao što sam rekao pomenuto programče nije ništa drugo do pokretač određene grupe servisa na računaru. Servisi su (uglavnom) pisani u obliku zasebnih .dll fajlova koji se učitavaju u memoriju kao zaseban program. Znači kada u Shell-u ukucaš komandu „svchost.exe“ i dodaš joj argumente i naziv dll-a koji treba učitati svchost učitava taj dll u memoriju a sistemu (nazovi Task manageru) se registruje kao još jedna instanca „svchost-a“. Znači, „svchost.exe“ + „odgovarajući dll“ = „novi proces“ koji je u suštini manje-više nezavisno radi u pozadini. Znači, bez obzira što je „puštanje u rad“ servisa malo nestandardno svako novo puštanje u rad svchost-a čini jedan novi proces pa kako god ti želeo da posmatraš stvar. Možeš recimo da pokušaš sa gašenjem procesa u MMC-u i da vidiš kako će to da se odrazi na broj procesa koji teraš ali nemoj da se iznenadiš ako u nekoj situaciji ne vidiš nikakvu promenu zato što „svchost.exe“ ume ponekad da da servisima popriličnu autonomiju a ovi to umeju da zloupotrebe.

Ista stvar važi i na Linux-u (mada je način na koji je rešeno puštanje u rad servisa malo drugačije) i na većini OS-eva koji kod nas kruže.

Naravno u svakoj diskusiji ovog tipa postavlja se pitanje kredibiliteta autora teksta što je ujedno i jedna od velikih mana na forumima. Kako čovek koji je jednostavno u potrazi za korisnim informacijama da razluči tačno od netačnog (wiki sindrom koji se pominje često u poslednje vreme).

Zato da ne bih sebe dovodio u situaciju da gomilam offtopic u ovoj temi evo linka na jedan interesantan tekst koji daje osnovne (ali precizne) informacije o servisima i za razliku od mog teksta potpisan je kredibilitetom autora.;)

http://www.sk.co.yu/2006/02/skse01.html

PS. I dalje mi nije jasno kako imaš samo 19 procesa:)

Garson
19.7.2006, 21:58
Zashto sve ovo pishesh a nije ti jasno kako imam 19 procesa?Eto ti slike, i lista aktivnih servisa (i onih koji koriste svchost), mozda ja ne znam da brojim ali brojke ne lazu. Preispitaj sve ovo shto si pisao, poshto ja to nisam citao jer sam, je li, sve to vishe puta ucio/citao.
Bolje da si dao neki ozbiljniji link, a ne ovo za shiroke narodne mase.
Inace OS na ETF-u nikako ne moze biti shtetan, ne znam gde si ga ti slushao.Mozda je na FON-u shtetan , ali ETF je neshto sasvim drugo, meni je taj ispit pojasnio mnoooogo stvari.
Inace bez NODa i Zone Alarma taj broj bi bio 15 (NOD i ZA imaju po 2 procesa).Pored toga, skoro sam uveo ADSL pa mi se jedan proces uvalio (dslmon.exe), aktivan mi je i ITE Smart Guardian koji ide uz DFI plocu.Bez njih bi bilo 13 aktivnih procesa.:)
Pogledaj ovaj link www.blackviper.com i bice ti jasno kako imam 19 procesa.

holodoc
19.7.2006, 22:12
Odličan sajt :)

Nego da se vratimo na antiviruse inače će ti broj aktivnih procesa pasti ispod 5;)

Garson
19.7.2006, 22:23
Jbg, nisam ja kriv za radove, ali evo sa tog sajta nekoliko dokumenata u kome je navedeno shta se sve moze bez problema iskljuciti, kao i objashnjenja cemu sluzi koji servis, da ne bude da ja lupam.Ja sam koristio Safe podeshavanja a pored toga sam iskljucio i Print Spooler servis jer nemam shtampac, kao i Windows Image Acquisition (WIA) jer nemam kameru ni skener.Iskljucio sam i Windows Firewall/Internet Connection Sharing (ICS) jer koristim Zone Alarm umesto Win Firewall-a.

holodoc
19.7.2006, 22:30
Imam to uputstvo ali nažalost ne mogu baš da isključim toliko procesa kao ti jer imam dosta aplikacija za posao. Recimo "Print spooler" ne smem da isključim jer MNOGO često koristim "Distiller" i "Adobe Professional".

Uglavnom od procesa koje sam poisključivao tu je gomila onih Remote gluposti i nekih stvari koje mi nikada u životu neće trebati. A uputstvo koje si dao sam i ja koristio za gašenje procesa ali sam posle toga samo još jednom prošao da vidim šta koji stvarno radi. I ispostavilo se da ima još dosta đubreta.

Mada ponekad više volim da ostavim neki proces na miru nego da se posle bitam koji isključeni proces mi sada ne da da uradim ovo;)

Garson
19.7.2006, 22:35
Imam to uputstvo ali nažalost ne mogu baš da isključim toliko procesa kao ti jer imam dosta aplikacija za posao. Recimo "Print spooler" ne smem da isključim jer MNOGO često koristim "Distiller" i "Adobe Professional".

Uglavnom od procesa koje sam poisključivao tu je gomila onih Remote gluposti i nekih stvari koje mi nikada u životu neće trebati. A uputstvo koje si dao sam i ja koristio za gašenje procesa ali sam posle toga samo još jednom prošao da vidim šta koji stvarno radi. I ispostavilo se da ima još dosta đubreta.

Mada ponekad više volim da ostavim neki proces na miru nego da se posle bitam koji isključeni proces mi sada ne da da uradim ovo;)
Pa , dobro Print spooler je jedan.Onda bi bio na 20.Treba iskljuciti Automatic Updates, Security center, System restore i ostale Microsoft shitove.

CyberBoy
21.5.2007, 21:57
Imam nod32 vec tri godine i nisam imao problema, a podsecam da stalno visim nA
netu..definitivna preporuka :alealeee:

Dimo
21.5.2007, 23:22
E brate,posle godinu dana si izmislio toplu vodu na ovoj temi :D

Notorious B.I.G
22.5.2007, 22:08
Ja koristim avast i zadovoljan sam

wu-gambino
22.5.2007, 22:11
Gde moze da se kupi taj NOD, koliko kosta i koja je poslednja verzija ?

AkulM
22.5.2007, 22:23
Gde moze da se kupi taj NOD, koliko kosta i koja je poslednja verzija ?

pa ne znam gde zivish te be mogu da ti kazem gde ima da se kupi :D.U Beogradu sam video za 3600 din. . Poslednja verzija je 2.7.

I da, NOD32 jeste najbolji :D (samo je antispyware obaveza)

aleksandar macedonian II
22.5.2007, 22:24
Zone Alarm Security Suite 7,nekako sam ljubitelj all in one.
Inace koristim ga od verzije 6 i nikada nisam imao nikakav problem,a stvarno svuda se vucem i svasta skidam od Torent fajlova Soulseeka,xxx fajlova......
A najbolja stvar je sto zauzima 6 mb resursa,e vala skidam im kapu:aplauz:

AkulM
22.5.2007, 22:35
Inace koristim ga od verzije 6 i nikada nisam imao nikakav problem,a stvarno svuda se vucem i svasta skidam od Torent fajlova Soulseeka,xxx fajlova......

eh, da zauzima 6mb resursa (RAM) i da nema onaj shit-anti-virus ja bi ga odavno instalirao :o

Predrag Stankovic
23.5.2007, 1:05
Nece biti da zauzima samo 6MB ram-a
http://img260.imageshack.us/img260/422/zajh4.jpg

eh, da zauzima 6mb resursa (RAM) i da nema onaj shit-anti-virus ja bi ga odavno instalirao :o
Pa moze se instalirati i bez Antivirusa

baclawa
31.5.2007, 12:48
Za one kojima ne fali resursa definitivno preporučujem Kaspersky. Za one druge, NOD32:dedica: .