PDA

Prikaži potpunu verziju : Maturska pozivnica

NjegovaWisost
30.5.2007, 14:25
Znači. treba na napravim pozivnice za matursko veče...:o

Imate li vi kakvih predloga kako to treba da izgleda? I u kom programu da radim?
Ja sam uspio da napravim par njih uz pomoć jednostavnog i bzv Microsoft Publishera....

Stvarno veze nemam šta trebam da radim...

Boodala profesor što me i pored mog protivljenja zadužio...

Highlander
30.5.2007, 22:42
Pa kad ljudi misle da čim imaš neke veze sa kompjuterom odmah znaš da radiš sve, i da crtaš, i da programiraš, i da upadneš u baze podataka CIA-e...:kreza:

Ja sam, kad su mene zadužili sa isto to, ih pravio u Corel Draw-u, jer sam zamislio neki vektorski izgled, sa linijama, vektorskim oblicima čaša, konfeta i bla, bla, bla... Možeš da koristiš koji god hoćeš program, sve zavisi od onoga što naumiš da uradiš i tvog snalaženja u istom.
Vidi sa štamparijom u kom formatu žele da im isporučiš svoje super-duper pozivnice. ;) Meni su tražili samo .jpg ili .bmp format, ja im dao oba, oni pogrešili dimenzije pozivnica, ja hteo da ih obesim... :kreza: Ali kako je sve išlo preko jedne drugarice, izbegli su strašnu sudbinu za malo...

Nillaith
30.5.2007, 22:55
Uf, sto komplikujete stvari, mi smo ih rucno ispisali na papire u boji, koje smo potom umotali u rolnu i privezali kanapcicem.. ili zlatnim koncem ili necim slicnim. I bas je lepo izgledalo :P

Ali dobro. Mislim da bi ta pozivnica trebala da bude dekorativngo tipa, mozda neki cvetovi ili lepa sarica u uglu. Case i konfete su mi vise za neku zabavu, a ne svecanost. Boje da su neutralne i blage, mozda nesto poput boje stare hartije? Posto mene cisto bela asocira na vencanja.

I sto rece Highlander, konsultuj se sa stamparijom.

Highlander
30.5.2007, 23:20
Uf, sto komplikujete stvari, mi smo ih rucno ispisali na papire u boji, koje smo potom umotali u rolnu i privezali kanapcicem.. ili zlatnim koncem ili necim slicnim. I bas je lepo izgledalo :P

Ali dobro. Mislim da bi ta pozivnica trebala da bude dekorativngo tipa, mozda neki cvetovi ili lepa sarica u uglu. Case i konfete su mi vise za neku zabavu, a ne svecanost. Boje da su neutralne i blage, mozda nesto poput boje stare hartije? Posto mene cisto bela asocira na vencanja.

I sto rece Highlander, konsultuj se sa stamparijom.

Slažem se Nillaith, treba biti kreativan. ;)

Kod nas, to baš i nije bila neka svečanost... :D

A M G
30.5.2007, 23:41
Mi smo nasim profesorima delili pozivnice stampane laserskim stampacem na drecavo zelenoj hartiji, bile su stvarno ruzne... :kreza:
Moja preporuka ti je da ih uradis u Corel Draw-u, ako znas da baratas tim programom.

Nillaith
31.5.2007, 11:23
Kod nas, to baš i nije bila neka svečanost... :D

Mislils da ce ovde biti :D Ali reeeecimo da je to neka vrsta svecanosti. Vecina devojaka ce se obuci kao da ide na dodelu Oskara :kreza:

Program... mozes u kome hoces :P Corel DRAW, Photoshop, Illustrator... mislim da je Corel DRAW najjednostavniji ako ne poznajes druge programe.

NjegovaWisost
31.5.2007, 18:04
Bolji sam u photoshopu. Ne znam ništa u corelu. Uradio sam neke, stvarno su fino, odnio u direktorovu kancelariju na komp, popio sok sa disjom:D i Bog te veselio. Nek se snalaze kako znaju i umiju.
Dobra je ta ideja sa ručnim pisanjem, al ovo je Crna Gora, svi oće hl**** bez motike, neće niko da se prihvati takvog rada.

Hvala vam svima, dobili ste zahvalnice od kuma reputacione mafije:biglaugh: