PDA

Prikaži potpunu verziju : Silent Hunter III

Strane : 1 2 [3] 4 5 6 7 8

friedrich101
12.2.2008, 13:53
Pa onda je ovo prava prevara........Trebao bi neko da odgovara....Baš ću da odem do Merkotaro i da se napravim lud da ih pitam........Ma šta se zezam nisi ni prodavci krivi, šta oni znaju.Prokletstvo.....Baš sam se napalio da skinem GWX...i sad djoka.E zemljo propadni više..........Društvo hvala na odgovoru, i ako se pojavi ORIGINAL javit gde ima da se kupi.

Pozzdrav svima......

Vojnik
12.2.2008, 13:56
Posle one tvoje objave da si ih kontaktirao redovno posećujem njihov sajt da vidim dali je stiglo ali do sada ništa.
Zašto misliš da će ti se uopšte javiti?Čak i ako usliše naše molbe pa se potrude da nam nabave igru.
Ja sam kupio igru u Tempu ali mi nije tražila seriske brojeve tako da verovatno to nije to:boodala::n-cc2:

Zato sto sam se cuo sa covekom koji se pita i uzeo mail od njega :)
Evo njegovog maila:

Postovanje,
Javicu se cim ovo stigne, to imamo vec poruceno, sad samo od njih zavisi kad ce to da stigne.
Srdacan pozdrav,

__________________________________________________ ____________________________________
Igor Jeremic
Purchasing & Sales Manager
ComputerLand
Kumodraska 45

Na sajtu neces naci info o SH3, jer je to stara igrica.

leshayu
12.2.2008, 14:32
Vojnik ti si moj idol:n_klanja:zaista nisam gajio velike ambicije oko toga ali sad si me ubedio čoveče svaka čast, a taj čovek Igor Jeremić mi deluje strašno poznato moraću da proverim dali ga znam :icon_stud?Izvini što sam bio skeptik:D
Zato sto sam se cuo sa covekom koji se pita i uzeo mail od njega :)
Evo njegovog maila:

Postovanje,

Javicu se cim ovo stigne, to imamo vec poruceno, sad samo od njih zavisi kad ce to da stigne.

Srdacan pozdrav,

__________________________________________________ ____________________________________

Igor Jeremic
Purchasing & Sales Manager
ComputerLand
Kumodraska 45

Na sajtu neces naci info o SH3, jer je to stara igrica.

leshayu
12.2.2008, 14:36
Ma šta imaju oni jadnici sa tim, zakon ponude i potražnje oni nabavili to što su nabavili pa prodaju.Jedino mi smeta što za mnoooogo veće pare dobijemo isto što i ja na Buvljaku u Pančevu samo malo lepše zapakovano.
Pa onda je ovo prava prevara........Trebao bi neko da odgovara....Baš ću da odem do Merkotaro i da se napravim lud da ih pitam........Ma šta se zezam nisi ni prodavci krivi, šta oni znaju.Prokletstvo.....Baš sam se napalio da skinem GWX...i sad djoka.E zemljo propadni više..........Društvo hvala na odgovoru, i ako se pojavi ORIGINAL javit gde ima da se kupi.

Pozzdrav svima......

bokiar
12.2.2008, 16:24
Ja sam jednom prilikom imao takav slican slucaj, mada jeftinije sam prosao. Kupio na kiosku neki disk koji je bio na neki nacin ostecen, ja fiskalni racun nisam sacuvao i kad sam isao da reklamiram, prodavac mi je trazio fiskalni racun i reklamacija mi nije uspela. Od tada uvek cuvam fiskalni racun do trenutka dok ne utvrdim da je sve u redu, takodje je i sa uplatnicama, postanskim potvrdama... nikad ne znate kada Vam moze zatrebati. Ukoliko mozda imate racun gde ste kupili disk ne bi bilo lose da probate da vam bar vrate novac, danas ni 600. din. nije za bacanje (ili koliko je vec kostao). Bas je u pitanju prevara, mislim to ste mogli da kupite i od nekih drugih prodavaca da ste hteli, ko sto neko rece ali vi ste bas hteli da posedujete original, neverovatno u kakvoj ludnici zivimo i kakvih sve prevara ima. Nista ostaje da sacekate dok ne stigne ta porudzbina iz CL, a oni koji ne mogu da cekaju mogu da naruce i preko Amazona, mada sigurno bi ispao skuplje pa je mozda pametnije sacekati.

director
12.2.2008, 23:05
Zašto jednostavno sve to ne napišete/skenirate dokaze u jedan kulturan mail i pošaljete ubi-ju pa nek on provere ko tu uzima kajmak . Nekoliko puta sam vec cuo da su razne kompanije itekako nagradivale svoje verne fanove . Ako ste kupili u Merkatoru ili Tempu neka UBI proverava sa kojim pravom oni distribuiraju piratske verzije njihovog proizvoda .

dido
13.2.2008, 2:56
Evo danas mi stigao Silent Hunter III. Ja sam u Kalifornmiju. Kupio ga na e-bay, tobos nov. Sada nece da se patcuje. Imao sam osjecaj da nije original. Cd izgleda kao pink boja. Nisam ovo ocekivao ovdje.

dido
13.2.2008, 8:22
Nije vazno. Bas sam glup. Pretpostavljam da je DVD koji sam kupio bio vec 1.4 verzija. Jer posto sam kupio download verziju i probao da je update-ujem, i nece pa nece. Kad vidim da je on vec 1.4. E sto me nadje. Dvije isti igre kupih. Jedna DVD(10$) druga download (20$).

leshayu
13.2.2008, 8:42
Evo danas mi stigao Silent Hunter III. Ja sam u Kalifornmiju. Kupio ga na e-bay, tobos nov. Sada nece da se patcuje. Imao sam osjecaj da nije original. Cd izgleda kao pink boja. Nisam ovo ocekivao ovdje.
Nemogu da verujem:icon_scra a kao Srbija je leglo piraterije i bla bla bla, :Freddy:.
Idem ja kući u Gvadalaharu, tamo kante uopšte ne govore:odoK:

leshayu
13.2.2008, 8:53
Zašto jednostavno sve to ne napišete/skenirate dokaze u jedan kulturan mail i pošaljete ubi-ju pa nek on provere ko tu uzima kajmak . Nekoliko puta sam vec cuo da su razne kompanije itekako nagradivale svoje verne fanove . Ako ste kupili u Merkatoru ili Tempu neka UBI proverava sa kojim pravom oni distribuiraju piratske verzije njihovog proizvoda .
Sa istim pravom kao i prodavac na Buvljaku i šta mu možeš?:kreza: Samo što ovi plaćaju porez pa ih niko ne dira:a_whistli i nas niko ne bije po ušima da kupujemo.

director
13.2.2008, 10:39
Pa taj na buvljaku prodaje zato što ga policija ne dira a ne zato što on ima prava na to . Par puta sam gledao kako finansijska na pijaci zaplenjuje ceo štand piratskih izdanja .

leshayu
13.2.2008, 12:20
Director nisi me razumeo:confused:...mislio sam sledeće:
Kad nešto kupiš u velikom supermarketu koji je kao ozbiljna firma očekuješ da si za svoje pare dobio to što piše da je tj.ORIGINAL IGRU a kod dilera svesno kupuješ pirata i to ima svoju cenu a ne da ti za veću cenu prodaju istog tog pirata.
Ako nastavimo ovako ućićemo debelo u off topic zato predlažem da prekinemo samo neka se nako javi kad probunari ORIGINAL i overi da je original da i mi ostali brže bolje poitamo tamo da pazarimo:alealeee:i da onda lepo nespavamo noćima i danima ko ljudi:aplauz:

Aleksandar Milutinović
14.2.2008, 19:49
Zdravo svima
Već neko vreme čitam ovu stranu foruma.
Moram da priznam da sam dosta toga o ovoj igri baš ovde naučio.
Ohrabren tim znanjem rešio sam nedavno da probam da gađam ručno unoseći podatke i sve je OK sem što mi se procenat pogotka kreće jedva 50%.
Uvideo sam gde grešim-torpedo mi kao po pravilu pre stigne u tačku udara od ciljanog broda.
Recimo danas sam gađao veliki konvoj gde su svi brodovi plovili u pravilnoj četvrtastoj formaciji.Odabrao sam da ih napadnem pod pravim uglom gađajući prvi brod u najbližoj koloni i ispalio torpedo, ono je projurilo ispred mog cilja ali i ispred prvih brodova ostalih kolona u konvoju da bi konačno pogodilo po sredini prvi brod u zadnjoj šestoj koloni.Dali je reč o preveliko setovanoj brzini torpeda ili nečem drugom? Unapred hvala!
Samo da dopunim, rado bih koristio upustva na internetu za koja ste postavili linkove ali je moj problem što ne znam Engleski pa sam upotpunosti upućen na vas.

Ma ok...meni je dovoljno jaka masina sa IV deo.

Nego kako vi radite proracunavanje trajektorije torpeda?

I jos nesto da pitam.Na primer, brod koji treba da pogodim nalazi se na 250 stepeni.E sad, ja ispalim torpedo, torpedo skrene u levo, ali nikako da pogodi brod...uvek ga omasi.Naravno brod je u pokretu, a ja stojim u mestu.

Podmorničari, vratio sam se!
Vidim da ste prethodnih dana imali "Buru" postova na ovu temu-što me raduje a neke je bogami i "Kamikaze" oduvao.
Pažnju su mi privukli vaši gore citirani postovi.
Kod Remiusa, a moguće je da je to i PeTkov slučaj samo što on nije dao više podataka, očigledno se radi o pogrešno procenjenoj brzini (u njegovom slučaju reč je o potcenjenoj brzini cilja-broda).
Izgleda da je i on prerano instalirao OLC GUI jer samo u njemu ste u potpunosti prepušteni sami sebi i tačnosti vaše procene dok u svim ostalim počev od osnovnog SH3 pa do GWX lako i tačno dobijate sve potrebne podatke.
Brzinu je moguće odrediti na više načina a ja ću ovom prilikom objasniti samo neke.
Metod 1.-Lock-ujte cilj, pustite štopericu u rad pa brzo na navigacionu kartu, zumirajte cilj i obeležite ga. Po isteku 3 min. i 15 sek. ponovo lock-ujte cilj i odmah obeležite negovu novu poziciju na navigacionoj karti.
Izmerite pređeni put između te dve obeležene tačke, koji je cilj ostvario za tih 3 min i 15 sek, i pomnožite ga sa 10 i dobićete brzinu cilja u knots.
Ovaj metod je lako podložan grešci te rezultate dobijene ovom metodom prihvatajte sa rezervom.
Metod 2.-Okrenite podmornicu pramcem ka cilju.
Postavite vertikalnu končanicu periskopa nešto ispred pramca cilja, I VIŠE NE POMERAJTE PERISKOP.
Kada cilj pramcem dodirne vertikalnu končanicu pustite štopericu u rad.18058
Pošto brod celom svojom dužinom prođe, znači kada i poslednji delić krme prođe vertikalnu končanicu-zaustavite štopericu.18059
U katalogu brodova pročitajte koliki je Length broda (recimo 135 metara) pa ga podelite sa vremenom koje ste izmerili štopericom (recimo 53 sekunde) i dobićete brzinu broda u metrima u sekundi (ovde ona iznosi 2.5 m/s).
Sada tu dobijenu vrednost pomnožite sa 2 i dobićete brzinu u knots-što vama i treba (ovde je dakle brzina broda 5 knots). Ovo je po meni naj pouzdanija i relativno jednostavna metoda za procenu brzine cilja.
U OLC GUI -u postoji pojednostavljena varijanta ove metode gde direktno sa štoperice očitavate brzinu ali je metoda i suviše gruba pa samim tim i nepouzdana-makar meni.
Postoji i 3. metod koji se zasniva na broju okretaja brodske elise u min. za datu klasu broda ali ona je namenjena submariners-ima sa dosta iskustva.

PeTkO
15.2.2008, 0:31
Samo da se nadovezem na onaj post oko manualnog proracunavanja trajektorije.Koristio sam drugu metodu jer mi se cinila najlaksom.Shvatio sam i da je potreban digitron pored mene jer racunanje pesaka je mnogo teze :)
Ja sad imam dva problema.Prvi problem je mozda malo banalan za iskusnije igrace.Ja izracunam brzinu broda nekako (sad da li je tacno ili ne, ne znam) ali ja kad izracunam neam pojma sta dalje.Gde da unesem tu brzinu i daljinu i ostale "gluposti" da bi pogodio brod.

Takodje imam velikih problema oko indetifikacije broda.Prvo nemogu da razlikujem zastave australije od britanije jer imaju veoma slicne zastave.A kao drugo, nikako nemogu da nadjem potpuno isti brod u onoj knjizici.Jel postoji mozda neki drugaciji metod prepoznavanja broda?

A kao trece, imao sam sledecu situaciju.Ja sam bio u odnosu na brod koji se kretao ka meni na 0 stepeni.E sad, isao sam na onog Weapon Engineer, pa na onu ikonicu periskopa, onda na prepoznavanje broda, na izracunavanje solucije, i na ispaljivanje torpeda.Ali torpedo je pogodio brod, ali nije exploridao.Zasto?I da li je moguce nekako gadjati brod koji se krece ka vama?

director
15.2.2008, 1:12
Evo jednog misterioznog događaja .

Potopivši brod sa svoja zadnja dva torpeda odlucio sam se da zaronim na 25m i udaljim od tog mesta jel me je locirao torpedo boat i zvrljio oko mene . S obzirom da je to bio kraj misije i da sam prilikom zadnjeg obracuna sa tim dosadnim brodovima izgubio omiljinog oficira (Watchman) nisam hteo da rizikujem da se tako nesto ponovi jel ne volim da gubim iskusnu posadu .

Ploveci nekih 10 sati (ubrzanje 1024X) odjednom dobijam obavestenje o pretrpljenom ostecenju . Dok sam smanjio brzinu igre na 1X prednja prostorija za torpeda je bila 75% puna vode a prednja prostorija za odmor oko 50% . podmornica je potonula na 98m a brzina pala na 0č (iako je motor ostao na "kleine" brzini) .

Ovo se desilo nekih 100-150 milja istočno od engleske . Pitanje je da li je moguce da sam naleteo na minu jel mi nista drugo ne pada na pamet . Igra nije usporila brzinu protoka vremena a sve ostale mogucnosti bi je usporile na 1X-8X . Da li udar u minu usporava ubrzanje igre ? Da li postoji mogucnost da torpedo boat ipak ispaljuje torpeda ? Iako ovo nisam video do sada palo mi je na pamet mada sumnjam .

Aleksandar Milutinović
15.2.2008, 1:29
Evo jednog misterioznog događaja .

Potopivši brod sa svoja zadnja dva torpeda odlucio sam se da zaronim na 25m i udaljim od tog mesta jel me je locirao torpedo boat i zvrljio oko mene . S obzirom da je to bio kraj misije i da sam prilikom zadnjeg obracuna sa tim dosadnim brodovima izgubio omiljinog oficira (Watchman) nisam hteo da rizikujem da se tako nesto ponovi jel ne volim da gubim iskusnu posadu .

Ploveci nekih 10 sati (ubrzanje 1024X) odjednom dobijam obavestenje o pretrpljenom ostecenju . Dok sam smanjio brzinu igre na 1X prednja prostorija za torpeda je bila 75% puna vode a prednja prostorija za odmor oko 50% . podmornica je potonula na 98m a brzina pala na 0č (iako je motor ostao na "kleine" brzini) .

Ovo se desilo nekih 100-150 milja istočno od engleske . Pitanje je da li je moguce da sam naleteo na minu jel mi nista drugo ne pada na pamet . Igra nije usporila brzinu protoka vremena a sve ostale mogucnosti bi je usporile na 1X-8X . Da li udar u minu usporava ubrzanje igre ? Da li postoji mogucnost da torpedo boat ipak ispaljuje torpeda ? Iako ovo nisam video do sada palo mi je na pamet mada sumnjam .
Verovatno si naleteo na greben "Veliki ribarski prag" u Severnom moru, isto sam ja doživeo pre godinu dana igrajući NYGM a sve je posledica nedovoljno detaljnih karata-pogledaj bilo koji školski atlas.

Aleksandar Milutinović
15.2.2008, 1:43
Samo da se nadovezem na onaj post oko manualnog proracunavanja trajektorije.Koristio sam drugu metodu jer mi se cinila najlaksom.Shvatio sam i da je potreban digitron pored mene jer racunanje pesaka je mnogo teze :)
Ja sad imam dva problema.Prvi problem je mozda malo banalan za iskusnije igrace.Ja izracunam brzinu broda nekako (sad da li je tacno ili ne, ne znam) ali ja kad izracunam neam pojma sta dalje.Gde da unesem tu brzinu i daljinu i ostale "gluposti" da bi pogodio brod.

Takodje imam velikih problema oko indetifikacije broda.Prvo nemogu da razlikujem zastave australije od britanije jer imaju veoma slicne zastave.A kao drugo, nikako nemogu da nadjem potpuno isti brod u onoj knjizici.Jel postoji mozda neki drugaciji metod prepoznavanja broda?

A kao trece, imao sam sledecu situaciju.Ja sam bio u odnosu na brod koji se kretao ka meni na 0 stepeni.E sad, isao sam na onog Weapon Engineer, pa na onu ikonicu periskopa, onda na prepoznavanje broda, na izracunavanje solucije, i na ispaljivanje torpeda.Ali torpedo je pogodio brod, ali nije exploridao.Zasto?I da li je moguce nekako gadjati brod koji se krece ka vama?

Baš nećete da čitate već postojeće postove.
Evo ti slikovit prikaz gde-šta da ubaciš: 18086
2-Kada putem Weapon oficira identifikuješ cilj u gornjem desnom uglu klikni na SHIP ili na ime broda i knjižica će ti se otvoriti baš sa prikazom tog broda.
3-Naravno da je moguće a to što ti torpedo nije eksplodirao može biti razlog što si pod lošim uglom lansirao torpedo podešen na kontaktni upaljač ali nezaboravi i da je na početku rata čak 75% od svih lansiranih torpeda bilo ćorak. Kasnije već nije...

PeTkO
15.2.2008, 14:08
Posto vidim da si poceo koliko-toliko uredno da pises, odgovoricu ti.Razarace mozes najbolje izbegnuti tako sto ukljucis silent mod da ne bi culi tvoj propeler koji te u sustini najvise odaje i da zaronis na sto vecoj dubini, naravno za svo to vreme, moras da se kreces i da menjas pravac da te ne bi provalio.I nikako nemoj da izbacujes periskop iznad vode jer ce te provaliti.

p.s. nemoj vise ovako da spamujes slicicama koje nemaju veze sa igrom.A screenshot uzimas na dugme na tastaturi koje ima nazim "Prt Scr", pa odes u Paint, pretisnes ctrl+v i tu ti je screenshot

PeTkO
15.2.2008, 14:09
@aleksandar milutinovic

Gledao sam ja predhodne strane, ali ima ih dosta na kojima se raspravlja koji je mod bolji, a nigde nisam nasao konkretno kako se manualno proracunava trajketorija torpeda.

Aleksandar Milutinović
15.2.2008, 16:02
Pa šta da vam kažem sem da sam vam već objasnio na koji način da utvrdite daljinu cilja i gde da je ubacite; pa kako da procenite brzinu cilja i gde nju da ubacite; Bearing vam je svo vreme vidljiv kako u UZO-u tako i u periskopu; znači fali vam još AoB i kako ga odrediti a to ću uskoro slikovito da vam predstavim, sem ako Bokiar ili MilanSM nemaju već spremne prikaze pa neka ih vam okače i objasne.
I to je sve, ostalo su samo finese i eventualni napredni taktički postupci poput određivanja svega gore pomenutog ali bez vizuelnog kontakta.

Aleksandar Milutinović
15.2.2008, 23:25
A evo vam i malo preglednije-praktičnije šta je AoB
18117
A odredite ga pomoću Protractora.

PeTkO
16.2.2008, 0:45
@AM

Hvala na ovom i predhodnom postu...stvarno su mi pomogli da napokon naucim osnovu kako da manualno gadjam torpedom.

Ali nemoz' da se zivi bez problema.Imao sam sledecu situaciju.Na svu srecu nije bilo razaraca, bio je samo jedan merchant koji se kretao cik-cak i bio je brzi od mene.Nisam nikako mogao da ga pogodim.Cim ispalim torpedo, on promeni pravac u suprotan smer i poveca brzinu.Intersuje me sad, koja je taktika najbolja da se primeni u ovakvim situacijama

PeTkO
16.2.2008, 17:55
U drugom svetskom ratu koliko ja znam, nije bilo brodova koji su radili na ugalj.Vecina brodova je radila na dizel (ili naftu, kako hoces).Mozda je bilo par izuzetaka koji su radili na ugalj.

p.s. opet pocinjes da kvaris pravopis.Umesto tacke ti stavljas zarez, a tamo gde treba zarez ti stavis tacku :)

PeTkO
16.2.2008, 18:04
Evo jedne situacije koja mi se desila u zoru, oko 10h (:D)

Prva plovidba nemacke podmornice, 1939 godina, 7 flota...isplovaljvam ja iz luke ka Atlanskom okeanu.Dolazim u lamans oko 16h.Prosao sam najtesniji deo kanala, i poceo sam da budem opusteniji.Pomislio sam, opasnost je prosla.Kad odjednom sa leve, desne i zadnje strane priblizavaju mi se opasno brzo tri engleska razaraca.To je bilo oko 23h, 3.9.1939.Prelazim u silent mod, ali slicica koja pokazuje "nevidljivost" podmornice i dalje svetli braonkastom bojom.U sebi sam pomislio "Ovo nikako nije dobro".Ugasio sam motore i zaronio na dubini od 18 metara.Probao sam da izbacim periskop, ali posto su upalili reflektore nisam se usudio.Strasan zvuk sonara bubnjao je kroz moju glavu sve jace i sve ucestalijim tonom.Kad odjednom, vise nije bilo onog pi-pi-pi, vec samo jedno jako PIIII...Razarac je prosao tacno iznad mene.Odjednom, steltmetar koji je u medjuvremenu postao zelen, pocrveneo je, oko mene su pocele da padaju dubinkse mine.Drugo i trece odeljenje su se brzo punila vodom.Dao sam naredjenje za plovidbu maximalnom brzinom, ali podmornica je prednjim delom punim vodom nezadrzivo jurcala ka dnu ovog hladnog mora...na dubini od 45 metara, podmornica je explodirala.

Iz dnevnika jednog ratnog heroja u igri SIlent HunterIII

P.S. Sta kazete...mozda jednog dana napisem knjigu baziranu na istinitim pricama iz ove igre :D

Aleksandar Milutinović
16.2.2008, 18:20
Evo jedne situacije koja mi se desila u zoru, oko 10h (:D)

Prva plovidba nemacke podmornice, 1939 godina, 7 flota...isplovaljvam ja iz luke ka Atlanskom okeanu.Dolazim u lamans oko 16h.Prosao sam najtesniji deo kanala, i poceo sam da budem opusteniji.Pomislio sam, opasnost je prosla.Kad odjednom sa leve, desne i zadnje strane priblizavaju mi se opasno brzo tri engleska razaraca.To je bilo oko 23h, 3.9.1939.Prelazim u silent mod, ali slicica koja pokazuje "nevidljivost" podmornice i dalje svetli braonkastom bojom.U sebi sam pomislio "Ovo nikako nije dobro".Ugasio sam motore i zaronio na dubini od 18 metara.Probao sam da izbacim periskop, ali posto su upalili reflektore nisam se usudio.Strasan zvuk sonara bubnjao je kroz moju glavu sve jace i sve ucestalijim tonom.Kad odjednom, vise nije bilo onog pi-pi-pi, vec samo jedno jako PIIII...Razarac je prosao tacno iznad mene.Odjednom, steltmetar koji je u medjuvremenu postao zelen, pocrveneo je, oko mene su pocele da padaju dubinkse mine.Drugo i trece odeljenje su se brzo punila vodom.Dao sam naredjenje za plovidbu maximalnom brzinom, ali podmornica je prednjim delom punim vodom nezadrzivo jurcala ka dnu ovog hladnog mora...na dubini od 45 metara, podmornica je explodirala.

Iz dnevnika jednog ratnog heroja u igri SIlent HunterIII

P.S. Sta kazete...mozda jednog dana napisem knjigu baziranu na istinitim pricama iz ove igre :D

Pa kako si krenuo-možda i hoćeš!
Dobra priča, samo nastavi tako.

director
17.2.2008, 0:28
U vezi mog ranije spomenutog misterioznog potapanja .

U pitanju je bila mina . Tako da vise ne ubrzavam igru kada sam ispod površine . Igra uopšte ne usporava kada ste u blizini mine . Jedini nacin da se izbegne je da periskopom gledate ispod povrsine mora i primeticete je dovoljno daleko da je izbegnete .

Minu ne mozete zakaciti sa povrsine sto je vrlo loše jel sam probao da navedem engleski DD da se upeca :)

Aleksandar Milutinović
17.2.2008, 1:27
U vezi mog ranije spomenutog misterioznog potapanja .

U pitanju je bila mina . Tako da vise ne ubrzavam igru kada sam ispod površine . Igra uopšte ne usporava kada ste u blizini mine . Jedini nacin da se izbegne je da periskopom gledate ispod povrsine mora i primeticete je dovoljno daleko da je izbegnete .

Minu ne mozete zakaciti sa povrsine sto je vrlo loše jel sam probao da navedem engleski DD da se upeca :)

Tako daleko(100-150nM) od Engledke obale?
Iznenađujuće. Daj malo detaljnije podatke o lokaciji.

dido
17.2.2008, 8:41
Hm. Krstarim ja sa podmornicom po okejanu, vidim brod, ukucam rucno sve podatke u TDC, potopim ga. Posle naidjem na neki konvoj i onaj Swarm(mrzni) ili kako li se zove pocne da me juri. Onda ja malo bjezim, pa krecem da unosim nove podatke, kad range, AOB, speed uopste ne mogu da pomjerim, a bering mi se sam update-uje, iako ga vidim. Zna li ko zasto? Zasto ne mogu odjednom da mijenjam podatke. Ima li koja fora ili sto je u pitanju?

director
17.2.2008, 14:15
Lokacija je sledeca .

Istocno od Newcastle-a postoji rejon (ne baš pravog) kružnog oblika gde je dubina oko 100m . To mi je omiljeno mesto za "pecanje" . Istocno od toga "kruga" je opet rejon gde je dno plice . E taj deo je miniran , ne tako gusto ali ipak dovoljno u mom slucaju . Ovo sam otkrio juce kada sam bežao od potere tako da pazite na taj rejon .

Remius
17.2.2008, 16:23
Ja i dalje imam onu istu grešku ona je zahvaljujući Aleksandrovim savetima sada dosta manja ali je još uvek prisutna.Ne znam gde grešim.:(

dido
19.2.2008, 2:29
Pa kad cemo u multiplayer? Ja sam spreman.

PeTkO
19.2.2008, 11:26
Hehe, ne znam da li moze, ali ja sam spreman da poginem od strane profesionalaca :)

Aleksandar Milutinović
21.2.2008, 9:53
Kako vam se sviđa novi izgled Atlantika na sledećim sličicama:
18306 18307 18308

Za zainteresovane-reč je o novom "SH3 Combined Scene Atmosfere" modu.

director
21.2.2008, 13:41
Jel podiže zahtevnost u vezi hardvera ?

Aleksandar Milutinović
21.2.2008, 14:56
E to je ono najlepše-ne podiže makar ne nešto primetno.

bokiar
21.2.2008, 16:26
U principu dopada mi se taj mod, mada ja cu sacekati dok ne izadje v.2.1 jer pomenuti mod najverovatnije nece biti kompatabilan sa nadolazecim GWX patchom. Zato sto ce v.2.1 da sadrzi "Weather fix" a on koristi "scene.dat" bas kao i "SH3 combined scene atmosphere". Aleksandre da li si probao "Weather fix" za v.2.0? Pozdrav!

Aleksandar Milutinović
22.2.2008, 9:22
Bokiar, već neko vreme imam skinut "RealWeather fix2" mod ali se nisam usudio da ga probam pošto vidim na Subsimu da neki prijavljuju krahiranja GWX kada imaju ubačen dotični mod. Neznam dali je vredan takvog eksperimentisanja.
Takođe me interesuje dali postoji kakav orijentacioni datum kada će objaviti patch 2.1 zato što o tome nema nigde ni reči.
Pozdrav

director
22.2.2008, 12:09
Da li će GWX 2.1 biti kompatibilan sa kampanjama započetim na 2.0

Aleksandar Milutinović
22.2.2008, 12:36
I još malo sličica iz gore pomenutog moda:
18337 18338 18339

bokiar
22.2.2008, 14:13
Da li će GWX 2.1 biti kompatibilan sa kampanjama započetim na 2.0
Preporuka je da se zapocne nova karijera, kampanje ce biti doradjene u v.2.1.

bokiar
22.2.2008, 14:15
Bokiar, već neko vreme imam skinut "RealWeather fix2" mod ali se nisam usudio da ga probam pošto vidim na Subsimu da neki prijavljuju krahiranja GWX kada imaju ubačen dotični mod. Neznam dali je vredan takvog eksperimentisanja.
Takođe me interesuje dali postoji kakav orijentacioni datum kada će objaviti patch 2.1 zato što o tome nema nigde ni reči.
Pozdrav
Aleksandre, ne postoji za sada neki odredjeni datum, v.2.1 je jos uvek u fazi testiranja.

Aleksandar Milutinović
22.2.2008, 22:21
Kad govorimo o prikazu vremena i vremenskih uslova mene je jedna simulacija odavno oduševila a to je danas već zaboravljeni Rowan's Battle of Britain.
Ako se pitate zašto odgovor je-što je dotična simulacija imala realan prikaz vremena nad Lamanšom i Britanijom, onako vreme kako je zaista bilo tih ratnih dana.
Programeri su uspeli da u igru ubace stvarne vremenske izveštaje RAF-a iz tog vremena i to dan za dan. Naravno pošto se Bitka za Britaniju odigrala na geografski, relativno malom području to je bilo moguće izvesti ali zamislite da to neko pokuša da odradi za GWX-praktično nemoguće. Ali da bi bilo dobro, priznaćete, bilo bi.

Aleksandar Milutinović
23.2.2008, 20:18
Evo vam jedan Engine Room :) i fotografija kako je izgledao u stvarnosti
18457 18407

director
24.2.2008, 13:10
Čemu služi osobina "Helmsman" ?

Kako se koristi "medic" ?

Aleksa28
25.2.2008, 0:58
Hm. Krstarim ja sa podmornicom po okejanu, vidim brod, ukucam rucno sve podatke u TDC, potopim ga. Posle naidjem na neki konvoj i onaj Swarm(mrzni) ili kako li se zove pocne da me juri. Onda ja malo bjezim, pa krecem da unosim nove podatke, kad range, AOB, speed uopste ne mogu da pomjerim, a bering mi se sam update-uje, iako ga vidim. Zna li ko zasto? Zasto ne mogu odjednom da mijenjam podatke. Ima li koja fora ili sto je u pitanju?

Prvo poz, svim virtuelnim podmornicarima.

@dido:Usao ti je TDI u manualni mod. E sad, kako si to uradio a da nisi bio svestan, nemam pojma. Meni se isto to desavalo. Ne pitaj me koliko mi je trebalo da provalim:boodala:.

Jedno pitanje za malo iskusnije vukove. Ja koristim OLE GCI i to ovaj najnoviji 123 :). Mislim, nema tu mnogo razlike(u odnosu na prethodni), a pitanje mi se odnosi na ono gore. Kako mogu da prebacim TDI u manualni mod a da ne moram da idem na konzolu oficira za oruzje. Tu sam mislim dao odgovor kako ja prebacujem sa automatskog TDI-ja na manualni i obratno. Tamo ima dugme, sa kojim se to radi.

U uputstvima za OLE GCI npr pominju to prebacivnje na manualno, kao da se to moze uraditi na borbenom periskopu. Izgleda sam ja corav ili ...:boodala:.

POZ.

Aleksandar Milutinović
26.2.2008, 14:45
Čemu služi osobina "Helmsman" ?

Kako se koristi "medic" ?

Helmsman-kormilar; krmanoš-sve po malo i ništa posebno.
Medic -gosn. docu-drži u prostorijama za odmor posade, tako ćeš ubrzati njihov oporavak.

director
27.2.2008, 14:22
Helmsman-kormilar; krmanoš-sve po malo i ništa posebno.

Da li podmornica brže skrece ako imam oficire i podooficire sa ovim traitom na mestima koja su vezana za upravljanje brodom ?
Ovo sve po malo pretpostavljam da znaci da je podoficir Helmsman bolji u svim zadacima od podoficira bez trait-a . Jel tako ?

Medic -gosn. docu-drži u prostorijama za odmor posade, tako ćeš ubrzati njihov oporavak.

Ovaj odgovor sam pročitao već u ovoj temi ali razlog zasto pitam je zbog toga što sam u jednom okrsaju imao poginulog i 2 ranjena . Sve sam ih stavio u prostoriju za odmor međutim nisu ozdravili u sledecih 6 dana koliko je misija još trajala . Da li ima uopšte smisla imati medic-a jel mi se cini da je taj deo dosta random-izovan ? Ima li neko dobra iskustva sa medicom ?

Game fever
27.2.2008, 15:05
E da li mi neko moze reci koje je godine izasla ova igra da potrazim recenziju i da mi neko kaze koliko je MB da je kupim:D.

Sonic
27.2.2008, 15:17
...i da mi neko kaze koliko je MB da je kupim:D.

:biglaugh: WTF?!?!?!

Aleksandar Milutinović
27.2.2008, 16:46
Da li podmornica brže skrece ako imam oficire i podooficire sa ovim traitom na mestima koja su vezana za upravljanje brodom ?
Ovo sve po malo pretpostavljam da znaci da je podoficir Helmsman bolji u svim zadacima od podoficira bez trait-a . Jel tako ?

Ovaj odgovor sam pročitao već u ovoj temi ali razlog zasto pitam je zbog toga što sam u jednom okrsaju imao poginulog i 2 ranjena . Sve sam ih stavio u prostoriju za odmor međutim nisu ozdravili u sledecih 6 dana koliko je misija još trajala . Da li ima uopšte smisla imati medic-a jel mi se cini da je taj deo dosta random-izovan ? Ima li neko dobra iskustva sa medicom ?

1; 2-Naravno
3-U istom tom odgovoru si mogao da pročitaš da od Medica ne treba očekivati
nešto mnogo da uradi.

Game fever
27.2.2008, 18:01
@Sonic
Internet je najbolja prodavnica:qliranje::aplauz:

Aleksandar Milutinović
27.2.2008, 22:09
Evo i najave za novi SH3 Commander
18529 18530 18531

PeTkO
27.2.2008, 22:41
A cemu sluzi taj commander?

Aleksandar Milutinović
27.2.2008, 23:16
Najavljeno je dosta novih opcija a ono što bih ja voleo da vidim jeste mogućnost da nastaviš kampanju sa delom svoje posade(recimo 15%) i posle potapanja u plićaku u blizini svoje obale.
Da pojasnim, ja sam se nedavno bežeći od iznenadnog napada iz vazduha zakucao o dno ispred Vilhemshafena. Ajd što sam istog trena izgubio 3 člana posade koji su se našli u Torpedo room-u i što sam imao gomilu povređenih u prednjoj prostoriji za odmor nego sam ubrzo izgubio ceo tim za popravke kao i kompletnu podmornicu(kada se torpedo room napunio vodom) sa ostatkom posade i to sve na manje od 30m dubine.
SH3 Commander me je na kraju častio porukom: Lost at sea
Mislim da bi bilo logično da se omogući da jedan manji broj slučajno izabranih čl. posade preživi i bude jezgro nove posade.
Čemu je inače bila namenjena sledeća oprema za spasavanje:
18537 18538 18539
ako ne baš za takve situacije.
Još samo jedan zanimljiv podatak vezan za ovu opremu-jedan član posade podmornice je tokom 2.sv. rata uspeo uz pomoć nje da izroni sa više od 70m dubine. Stvarno zapanjujuće.

Aleksandar Milutinović
27.2.2008, 23:20
A cemu sluzi taj commander?
Mnogo čemu, obavezno probaj pa ćeš videti.

PeTkO
27.2.2008, 23:26
Moracu da ga probam.Inace, sa 70 metara dubine da se izroni na povrsinu!!!Njega je Bog poljubio pre nego sto se rodio.

PeTkO
28.2.2008, 0:07
Pa ti stvarno zelis sve na tacni.Pa koristi google.Samo ukucas Silent Hunter III Commander u googlu i ima odmah da ti izabic link

PeTkO
28.2.2008, 16:25
E brate trazio sam celu noc i nema ajde ako si toliko pametan daj link za download,Meni treba najnoviji sh3:to_care:

Necu da ti dam iz dva razloga:

1. Zato sto nisi trazio.
2. Zato sto se Commander placa.

Aleksandar Milutinović
28.2.2008, 16:46
Moracu da ga probam.Inace, sa 70 metara dubine da se izroni na povrsinu!!!Njega je Bog poljubio pre nego sto se rodio.

Na njegovu žalost nije jer je na površini umro-verovatno od posledica dekompresije.
Mnoge koji su se spasili pomoću ove opreme je na površini zatekla slična sudbina, ubrzo bi umirali najčešće od trovanja hlorom, hipotermije i sl.

leshayu
29.2.2008, 8:19
Na njegovu žalost nije jer je na površini umro-verovatno od posledica dekompresije.
Mnoge koji su se spasili pomoću ove opreme je na površini zatekla slična sudbina, ubrzo bi umirali najčešće od trovanja hlorom, hipotermije i sl.
Ok za dekompresiju ali nemogu da poverujem da se niko nije setio da ih obuči za korišćenje te opreme.pa da im objasni da moraju da se zadržavaju neko vreme na određenim dubinama zbog izjednačavanja pritisaka. Odakle hlor? Imenjače molim te da mi kažeš gde pronalaziš sve te zanimljive informacije jer sam ja guglovao i sve što sam našao je bilo spisak posada što priznaćeš i nije neko zanimljivo štivo za čitanje.:ciao:

Aleksandar Milutinović
29.2.2008, 19:26
Ok za dekompresiju ali nemogu da poverujem da se niko nije setio da ih obuči za korišćenje te opreme.pa da im objasni da moraju da se zadržavaju neko vreme na određenim dubinama zbog izjednačavanja pritisaka. Odakle hlor? Imenjače molim te da mi kažeš gde pronalaziš sve te zanimljive informacije jer sam ja guglovao i sve što sam našao je bilo spisak posada što priznaćeš i nije neko zanimljivo štivo za čitanje.

Ovo za dekompresiju je moja slobodna procena-zato sam i napisao "verovatno", ne znači da je to sigurno bio uzrok njegove smrti, samo moja pretpostavka.
A da su ih obučavali to jesu i te kako. Pogledaj sledeće slike:
18602 18603 18637
E sad stavi se u situaciju čoveka koji se sa gomilom drugih bori da izađe iz podmornice pune vode koja na 70m ubrzano tone.
A onda mu predstoji uspon od 70m, izložen pritisku od 7atm. koji mu ometa ono malo koncentracije, dok ga prsluk za spasavanje konstantno vuče na više a u glavi mu panično zvoni alarm koji ga upozorava da je snabdeven malom bocom za kiseonik po dimenzijama ne većom od danas najmanjih protiv požarnih aparata koje možete kupiti u svakom super marketu.
Što se tiče podataka njih pronalazim u knjigama koje imam kao i na sajtu: www.uboat.net i www.uboataces.com
Tu možeš i da pročitaš kako je dolazilo do pojave hlora u atmosferi podmornice i njegovog udisanja od strane posade-nakon prodora slane morske vode u prostor sa akumulatorima..

bokiar
1.3.2008, 12:19
Evo par zanimljivih sajtova ali moj omiljeni je www.uboat.net

http://www.uboat.net/
http://www.ubootwaffe.net/
http://www.uboatarchive.net/
http://www.hmsroyaloak.co.uk/
http://www.uboat-bases.com/
http://www.dataphone.se/~ms/ubootw/welcom.htm

Aleksandar Milutinović
1.3.2008, 17:41
Kao prvo danas sam prvi put video cd sa novim: "Silent Hunter 4 Wolves Of The Pacific Uboat Missions (upgrade)"
Hajde ako ko od vas ima instalirani SH4 neka isproba i ovaj ADD-on pa nek ovde napiše vredi li šta i dali se isplati nabavljati ga.

A dužan sam vam i jednu malu ispravku.
Podmorničar o kome sam vam pisao u prethodnim postovima je izronio sa 73m i preživeo. A bilo je više onih koji su se spasili sa 40 i kusur metara.
Grešku sam napravio jer sam pisao na osnovu sećanja na davno pročitani tekst koji sam danas ponovo pročitao i uvideo da sam napravio previd.
To je i danas rekordna dubina sa koje se neko spasao iz potonule podmornice.
Inače ovom opremom je teoretski bilo moguće izroniti sa dubine od 120m ali to nije zabeleženo.

bokiar
2.3.2008, 11:44
Kao prvo danas sam prvi put video cd sa novim: "Silent Hunter 4 Wolves Of The Pacific Uboat Missions (upgrade)"
Hajde ako ko od vas ima instalirani SH4 neka isproba i ovaj ADD-on pa nek ovde napiše vredi li šta i dali se isplati nabavljati ga.

Po onome sto sam video, uglavnom na screenshot-ovima vredi ga probati. Cim budem imao vremena instaliracu ga da probam. :boxing:

Aleksandar Milutinović
2.3.2008, 13:51
Konačno podignuta Radio-antena ali i dalje spuštena RDF
186411864218643

Aleksandar Milutinović
2.3.2008, 13:58
18644 18645 18647

Aleksandar Milutinović
2.3.2008, 14:03
18649 18648
Biće posla za modere, da dodatno uglancaju i prošire ovo.
18650

bokiar
2.3.2008, 16:47
Sto se tice mog misljenja u vezi U-boat add-on za SH4 posto sam ga na brzinu probao, pa mogu da kazem da me nije bas sasvim odusevio. Primetna su naravno graficka poboljsanja, uostalom to je jos ranije sam SH4 doneo. Ono sto sam uspeo da primetim je da su bukvalno uvezli ambijent iz trojke sto se tice same unutrasnjosti podmornice. Hocu reci, jeste to za nijansu bolje graficki sada ali nista ali bukvalno nista nisu uradili da nesto dodaju ili izmene (izgleda da se radi o lencugama u tom razvojnom timu). Hocu da kazem da su iskoristili recimo neke teksture koje su vec dostupne u vecim super modovima za SH3 kao sto su GWX ili NYGM a ticu se recimo izgleda pokazivaca dubine... nisu recimo na moju zalost otvorili recimo jos neko odeljenje vec je sve potpuno isto kao u SH3, znaci zatvoren poklopac tj.vrata na prostoriji gde se nalazi hidrofon i sonar, bas kao i u prethodnoj stock SH3 verziji a to je vec sredjeno i dostupno za GWX. Takodje ono sto mislim da ce biti problem za kasnije usavrsavanje jeste prebacivanje dogadjaja na Atlantik putem nekog opcionalnog moda tipa Grey Wolves.Istina sada za to ima vise mogucnosti posto je vec otvorena kampanja za nemacke podmornice ali mislim da dodavanje novih baza ili jos bolje podrucja za operacione zadatke moze da predstavi problem za bilo kakvo modovanje, a da ne pominjem dodavanje kompletnih borbenih jedinica, konvoja, avijacije (to bi bio ogroman posao). Nije nemoguce ali je vrlo ograniceno i zaista ne znam kako ce sve to izgledati i koliko ce trebati vremena dok se takav mod ne pojavi. Mozda pre ugleda svetlost dana neki novi Silent Hunter recimo 5 koji bi se recimo vratio u Atlantik ponovo. Ostaje samo da vidimo sta ce se desavati. Za sve to vreme ja cu biti prikovan za trojku i eventualno cu ponekad pokrenuti ovaj SH4 i odigrati neku misiju na Pacifiku, naravno sa nemcima.

Aleksandar Milutinović
2.3.2008, 18:15
Sto se tice mog misljenja u vezi U-boat add-on za SH4 posto sam ga na brzinu probao

Bokiar pošto si ga već probao reci mi jeli potrebno prvo patch-ovati SH4 na v.1.4
ili sam ADD-on radi nadogradnju originalnog SH4.

bokiar
2.3.2008, 19:06
Bokiar pošto si ga već probao reci mi jeli potrebno prvo patch-ovati SH4 na v.1.4
ili sam ADD-on radi nadogradnju originalnog SH4.
Ne, nije potrebno patch-ovati na 1.4, instaliras osnovni (1.0) i on ce kad pokrenes add-on da ga updejtuje na 1.5 koji inace nije dostupan u samostalnoj verziji osim ovako vec sadrzan u dodatku. Ne bi bilo lose da skines i nemacke glasove, http://files.filefront.com/Silent+Hunter+4+German+Voices+Patch/;6992213;/fileinfo.html i da ih instaliras, ja to nisam uradio pre instaliranja dodatka i veoma je naporno slusati "Yes, sir" i ostalo. A ne znam pokusacu i sada da instaliram posle dodatka valjda nece praviti problem nadam se. A ko zna mozda ih i treba instalirati posle?!
Provericu pa cu javiti. Pozdrav!

Aleksandar Milutinović
2.3.2008, 19:56
Jesu li rešili makar deo onih bug-ova kojima nas je četvorka nesebično zatrpavala, kao i konfuzne komande.

PeTkO
3.3.2008, 19:12
Zar netreba rasprava o ovom modu da se premesti u temu o SHIV?

Aleksandar Milutinović
4.3.2008, 22:06
Zar netreba rasprava o ovom modu da se premesti u temu o SHIV?

Ne, jer je tematski bliži SH3 i GWX negoli originalnom SH4 sa kojim deli identični engine-što je priznaćeš stvar realizacije.

leshayu
6.3.2008, 14:36
Možda sam glup ali ja nikako nemogu da otvorim poruku kada mi stigne.Pa molim dobre ljude da mi pomognu šta da radim.
Da malo detaljnije objasnim:
Kada mi radiofonista javi da je nova poruka primljena ja nigde nemam opciju da je pročitam a pretesterisao sam sve opcije

wraith
6.3.2008, 15:04
Najpre, pozdrav svim podmorničarima!!:)

gde da skinem comander za SH3

Imaš ovde:
http://www.subsim.com/subsim_files/patches2005_sh3.html
Forum:
http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=101815

Možda sam glup ali ja nikako nemogu da otvorim poruku kada mi stigne.Pa molim dobre ljude da mi pomognu šta da radim.
Da malo detaljnije objasnim:
Kada mi radiofonista javi da je nova poruka primljena ja nigde nemam opciju da je pročitam a pretesterisao sam sve opcije

Taster M

leshayu
6.3.2008, 15:50
Hvala:n_klanja:....Dobro, ja nisam pametan Pevac:n-cc2:
Reci mi molim te dali ima jos nekih precica i gde mogu da ih procitam:icon_stud
Inace da Vas sve obavestim ono sto sam kupio u Tempu NIJE Original...
Nitimi je tražio key niti može da se pačuje pa ti vidi:n-cc2:

Aleksandar Milutinović
6.3.2008, 17:57
Nitimi je tražio key niti može da se pačuje pa ti vidi

Bruka!!!

wraith
7.3.2008, 14:28
Reci mi molim te dali ima jos nekih precica i gde mogu da ih procitam:icon_stud

Pogledaj ovde:
http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=101924
Na tom forumu imaš sve što te interesuje.:)

Nitimi je tražio key niti može da se pačuje pa ti vidi:n-cc2:

Pa dobro, da li u ovoj zemlji ima negde da se kupi orginal SH III i SH VI? :confused:

Aleksandar Milutinović
13.3.2008, 21:18
Negde na Atlantiku
18983 18984 18985

Aleksandar Milutinović
15.3.2008, 14:43
Izašao je novi SH3 Commander 3.0
19047 19048 19049
"Težak" je 21 Mb.

Aleksandar Milutinović
15.3.2008, 18:56
E ovo je bio pogodak!!!
19065

Aleksandar Milutinović
17.3.2008, 20:32
OLC je stvarno retko talentovani moder. Pogledajte kako izgleda njegov najnoviji mod a koji se tiče prikaza atmosferskih prilika u GWX-OLC Environment.
19145 19146 19147
Ja ga koristim u kombinaciji sa RealWeatherFix2 modom (Bokiar konačno sam se usudio i probao ovaj mod) i mogu vam reći da sam prezadovoljan kako sada sve to izgleda.

pentraksil
17.3.2008, 21:52
OLC je stvarno retko talentovani moder. Pogledajte kako izgleda njegov najnoviji mod a koji se tiče prikaza atmosferskih prilika u GWX-OLC Environment.
19145 19146 19147
Ja ga koristim u kombinaciji sa RealWeatherFix2 modom (Bokiar konačno sam se usudio i probao ovaj mod) i mogu vam reći da sam prezadovoljan kako sada sve to izgleda.
Mozes li mi bar preko PM objasniti odakle da skinem mod i kako da ga instaliram......imam GWX 2.0....ili mi bar daj link pa da se ucim

Aleksandar Milutinović
17.3.2008, 22:10
Naravno da mogu evo ti link: http://files.filefront.com/OLC+Environment/;9823822;/fileinfo.html
A instaliraš ga tako što ćeš ga prvo ekstrahovati u MODS folder a onda ga putem JSGME jednostavno ubaciti u GWX.
I to je sve. Uživaj!

pentraksil
17.3.2008, 22:27
Naravno da mogu evo ti link: http://files.filefront.com/OLC+Environment/;9823822;/fileinfo.html
A instaliraš ga tako što ćeš ga prvo ekstrahovati u MODS folder a onda ga putem JGSME jednostavno ubaciti u GWX.
I to je sve. Uživaj!

E pa super znaci kao svaki normalan mod....hvala ti puno

Game fever
18.3.2008, 21:49
Evo nabavio sam igru pre nedelju dana. Utisak je VAUUUU. Kad sam prvi put krenuo ozbiljno da napadam razaraca adrenalin na 100% puls mi je sgurno bio 140, a kad su tri torpeda pogodila brod ahhhhh. Stvarno super igra znaci svaka preporuka. E sad pitnja:D
1)Kako da gadjam nocu. Znaci nista ne vidim, vidim 300 metara ispred podmornice i to je to. Kako da naprimer potopim razarac nocu?
2)Vozim podmornicu VIIB kako da kupim novi motor za podmornicu?
3)Kako se kupuju nove podmornice?
4)Kako se koristi sonar?

pentraksil
18.3.2008, 22:06
Evo nabavio sam igru pre nedelju dana. Utisak je VAUUUU. Kad sam prvi put krenuo ozbiljno da napadam razaraca adrenalin na 100% puls mi je sgurno bio 140, a kad su tri torpeda pogodila brod ahhhhh. Stvarno super igra znaci svaka preporuka. E sad pitnja:D
1)Kako da gadjam nocu. Znaci nista ne vidim, vidim 300 metara ispred podmornice i to je to. Kako da naprimer potopim razarac nocu?
2)Vozim podmornicu VIIB kako da kupim novi motor za podmornicu?
3)Kako se kupuju nove podmornice?
4)Kako se koristi sonar?

1) Nocu se uglavnom i napadaju konvoji i to na povrsini (pod vodom si lakse uocljiv za razarace) Razaraci nisu bile glavne mete podmornicama osim u ekstremnim slucajevima. Torpedo se ispaljuje na 700 m od mete ili ispod...Podmornica se nocu tesko uocava tako da mozes da im pridjes zaista blizu
2) Vremenom ces dobijati upgrade koji ce ti biti dostupan u kancelariji....kliknes na U-Boat na tvom stolu i sve ce ti biti objasnjeno
3) Na isti nacin kao i br. 2
4)Sonar nisam siguran kako se sigurno koristi posto ga izbegavam (opasno kad se napada konvoj pod pratnjom) a usamljene konvoje gadjam na stari nacin...

Toliko od mene........

Game fever
19.3.2008, 15:56
Kako da ne napadnem razarac u konvoju kada ce da me primeti ako potopim teretnjak. Cek znaci nocu sam teze oucljiv na povrsini nego pod vodom:confused:

Thule
20.3.2008, 18:56
Nedavno nabavih ovu igru, pa kao malo da bacim pogled šta se priča o forumima, kakvi modovi postoje itd. Tek što sam prešao akademiju, odlučih da naučim manuelno računanje trajektorije torpeda, da uključim realizam na 100% i da skinem neki mod koji pospješuje realizam. Šta ću, lepo kažu simulacija, pa da ne pravimo onda od nje arkadu :D.

Naiđoh na GWX2.0. Samo bih da kažem da ništa to ne valja i da me zanima kada će nova verzija (upućeno Bokiaru) :dedica:. Šalim se naravno, pročitah da ti je to smetalo, pa da te malo žacnem :D. Inače, mod je fantastičan, na osnovu onoga što sam do sada vidio. Trenutno je Januar 1940., pa ne mogu reći da imam iza sebe neku dugu i uspješnu karijeru. Ali mogu reći da brzo učim i da za sada u 90% slučajeva dobro izračunam putanju torpeda, što je vjerujem ipak najteže za uraditi. Jednom prilikom sam nekih dvadesetak minuta pratio neki "merchant" brod, mrkli mrak, tri izjutra, ja pratim, računam, izvlačim linije i uglove, sve sredim, namjestim se na 90 stepeni od njegove putanje, otvorim cijevi.... kad ono Norvežanin. E kad ga nisam potopio samo zato što mi je uzeo toliko vremena, onda stvaaaarno :boodala:.

Nedavno, odlučim se da se napravim pametan, pa kao upadnem ja u Dunkirk, u svoj svojoj brzopletosti (koja me inače krasi), spazim dva razarača, francuska. Usidrena, nepomična, te ja to potopim. Ali lagano počelo da sviće, a odnekud se pojavi još jedan razarač, ovaj put britanski, i ovaj nije usidren, kreće se Pokušavam da pobjegnem iz luke i idem lagano, kad čujem da je razarač "on the attack run". Podignem malo periskop, da vidim kuda se krećem i kada mi ovaj stiže, pa flank speed i naglo desno, promašuju me DC, i primjetim ispred sebe podvodnu minu koju sam za malo izbjegao, u neku ruku zahvaljujući tom razaraču. Šta ti je sreća u nesreći :). Potrošio razarač izgleda sve DC, pošto vidim da je nakon nekih pola sata praćenja počeo samo da kruži oko mene. Podignem periskop i vidim da se kreće u manje-više identičnoj kružnoj putanji. Gađao sam ga torpedom, onako na sljepo, bez računanja, čisto oslanjajući se proračune u glavi - razdaljinu znam, AoB nema, pošto nije konstantna putanja, a brzinu procjenjujem na nekih 12 čvorova. Malo kalkulacija u glavi, odokativne metode i pogodim ga... nekako :). A to se već zove user (i ne mislim na korisnik :D). Kako sam toga pogodio, tako se pojavi drugi, isto britanski, vjerovatno je pozvan u pomoć. Srećom, taj je krenuo ka meni tačno preko moje putanje, njega sam bez toliko problema pogodio zadnjim (ne kao posljednjim, već zadnjim) torpedom. Izvukoh živu glavu. Samo ne znam da će baš tako lako biti za godinu - dvije.

I eto, jedan uvodni post od mene. Pozdravim svima na temi, pročitah do dvadeset i neke stranice, pa me dalje mrzelo, ako sam propustio nešto interesantno, slobodno me uputite :D.

director
21.3.2008, 9:04
Najteži deo u SH3 je dovesti podmornicu u idealnu poziciju za ispaljivanje torpeda prilikom napada na konvoje i bežanje od potere posle napada . U tim poterama zna da ucestvuje i po 3 DD tako da zabavi nema kraja :)

Game fever
21.3.2008, 13:04
Najteži deo u SH3 je dovesti podmornicu u idealnu poziciju za ispaljivanje torpeda prilikom napada na konvoje i bežanje od potere posle napada . U tim poterama zna da ucestvuje i po 3 DD tako da zabavi nema kraja :)

E da stvarno dobro pitanje koja je najbolja pozicija za napad na konvoj. Kontam ja da kad napadam usamljen brod da je najbolje sa ledja ali nisam siguran ovaka kako je najpametnije:ciao:

pentraksil
21.3.2008, 14:59
E da stvarno dobro pitanje koja je najbolja pozicija za napad na konvoj. Kontam ja da kad napadam usamljen brod da je najbolje sa ledja ali nisam siguran ovaka kako je najpametnije:ciao:

Naravno pod uglom od 90 stepeni. Kada se uoci konvoj na povrsini si i naciljas prvi brod u konvoju.....odredis koji tip......zatim pogledas jos 3 druga broda i identifikujes ih...normalno zapamtis sve to. E onda nadjes opet onaj prvi uneses mu brzinu, kurs, i daljinu.......ispalis jedan torpedo, zatim brzo predjes na drugi samo mu menjas daljinu posto se krecu istom brzinom i isti kurs...E sad sve zavisi ako je brod malo veci trebace vise torpeda naravno. Kada cujes impakt odma roni sto dublje mozes....malo ih zamajavaj ali i dalje prati konvoj (najbolje je da zaronis i da se muvas ispod samog konvoja posto od propelera je razaracu tesko da odredi koji si ti)... kada malo legne situacija opet isto...

Game fever
21.3.2008, 18:06
@pentraksil hvala
Imam jos jedno hitno pitanje kako se mogu iskotistiti(ako mogu)ova dva preostala torpeda

director
21.3.2008, 20:08
Izađeš na povrsinu . pređeš na taj ekran i rucno prevuces (drag & drop) torpedo u mesta za rezervna torpeda . Posle jedno sat vremena torpedo se pojavi u rezervi a onda ako ti je na Auto load momentalno pocinje njegovo prebacivanje u tubu . Naravno sto vise ljudi zaposlis posao se brze zavrsi .

Aleksandar Milutinović
22.3.2008, 10:03
Naravno pod uglom od 90 stepeni. Kada se uoci konvoj na povrsini si i naciljas prvi brod u konvoju.....odredis koji tip......zatim pogledas jos 3 druga broda i identifikujes ih...normalno zapamtis sve to. E onda nadjes opet onaj prvi uneses mu brzinu, kurs, i daljinu.......ispalis jedan torpedo, zatim brzo predjes na drugi samo mu menjas daljinu posto se krecu istom brzinom i isti kurs...E sad sve zavisi ako je brod malo veci trebace vise torpeda naravno. Kada cujes impakt odma roni sto dublje mozes....malo ih zamajavaj ali i dalje prati konvoj (najbolje je da zaronis i da se muvas ispod samog konvoja posto od propelera je razaracu tesko da odredi koji si ti)... kada malo legne situacija opet isto...

Sve ovo plus da ubrzaš postupak prebaci paljbu na salvo i u TDC-u odredi separaciju-rasturanje torpeda po širini, što zavisi od međusobne udaljenosti pojedinačnih ciljeva u konvoju i sve ćeš ih pogoditi istovremeno bez potrebe da ideš od broda do broda jer ih gađaš kao grupu a ne kao pojedinačne ciljeve.

Game fever
23.3.2008, 17:18
Da li neko moze da me uputi na sajt gde mogu da naucim kako da manuelno ciljam sa torpedom. hvala:ciao:

bokiar
25.3.2008, 16:27
Evo i mene cisto da se javim, sto se tice najnovijeg (poslednjeg) patcha za GWX, nisam siguran da kazem kada ce izaci, u strasnom sam haosu tako da sam napustio GWX tim jer nemam vremena za testiranje. Videcu koliko god budem u mogucnosti da propratim temu ali kad je Aleksandar tu, nema problema, bice odgovora na sva pitanja. :)
Pozdrav!

Thule
29.3.2008, 21:57
Da li neko moze da me uputi na sajt gde mogu da naucim kako da manuelno ciljam sa torpedom. hvala:ciao:

Mislim da nećeš naći kvalitetnije i bolje od ovoga, doduše i opširnije.
http://www.paulwasserman.net/SHIII/

Evo pomoći u vidu youtube-a.
http://www.youtube.com/watch?v=hkYI8z7LtkA - Deo I

http://www.youtube.com/watch?v=WtFY7nMD-sw&feature=related - Deo II

http://www.youtube.com/watch?v=ANFuNe9Mrz4&feature=related - Deo III

I konačno, od istog lika koji je uradio ove klipove - za one koji nemaju dovoljno brz net da čekaju da se učita 3x10 minuta klipova sa youtube-a:
http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=90234
Trebalo bi da se tu negdje krije i PDF verzija ovog tutorijala, mada mislim da vam ne treba.

Remius
9.4.2008, 11:33
Mislim da nećeš naći kvalitetnije i bolje od ovoga, doduše i opširnije.
http://www.paulwasserman.net/SHIII/

Evo pomoći u vidu youtube-a.
http://www.youtube.com/watch?v=hkYI8z7LtkA - Deo I

http://www.youtube.com/watch?v=WtFY7nMD-sw&feature=related - Deo II

http://www.youtube.com/watch?v=ANFuNe9Mrz4&feature=related - Deo III

I konačno, od istog lika koji je uradio ove klipove - za one koji nemaju dovoljno brz net da čekaju da se učita 3x10 minuta klipova sa youtube-a:
http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=90234
Trebalo bi da se tu negdje krije i PDF verzija ovog tutorijala, mada mislim da vam ne treba.
Suviše je ovo složeno za početnike ko što sam ja.:(
Ja sam:) nekako i naučio uz pomoć i savete:icon_stud ljudi sa ovog foruma.:n_klanja:
Bolje postavite linkove za nešto jednostavnije što će svaki početnik razumeti.

director
9.4.2008, 11:42
Nema jednostavnije od toga . Pa ne bi oficiri zavrsavali akademiju da se njihov posao može svesti na par recenica :) .

S druge strane kada jednom ovladas manuelnim pucanjem vrlo brzo dolazi do nerealno velikog broja pogodaka . Ja licno vise ne pucam manuelno jel po nekoj mojoj statistici imam veci ucinak sa manuelnim nego sa automatskim gađanjem . Kompjuter cesto zanemari razne stvari kod racunanja tako da cesce dođe do promasaja ili neceg drugog . Kada sam racunam putanju nemam osecaj da sam clan posade nego kao da sam ja jedini na podmorinici sto mi ne daje atmosferu koju ja ocekujem od ove igre .

Remius
9.4.2008, 15:38
Još kako ima, ja sam imao sreće pa sam manuelno gađanje učio i naučio od ovdašnjih skipera :aplauz: koji su mi ovu temu objasnili na daleko jednostavniji i praktičan način nego što je to objašnjeno u bilo kom od navedenih tutoriala.
Sve pohvale za domaće snage. :tapsh:

Aleksandar Milutinović
11.4.2008, 18:28
S druge strane kada jednom ovladas manuelnim pucanjem vrlo brzo dolazi do nerealno velikog broja pogodaka . Ja licno vise ne pucam manuelno jel po nekoj mojoj statistici imam veci ucinak sa manuelnim nego sa automatskim gađanjem . Kompjuter cesto zanemari razne stvari kod racunanja tako da cesce dođe do promasaja ili neceg drugog . Kada sam racunam putanju nemam osecaj da sam clan posade nego kao da sam ja jedini na podmorinici sto mi ne daje atmosferu koju ja ocekujem od ove igre .

Slažem se sa Directorom u jednom a to je da postoji tendencija da igrač obavlja sve poslove sam, kao da je posada podmornice jedan čovek a ne tim ljudi ali je isto tako dosadno svesti ulogu tog istog igrača na običnog putnika čiji je jedini zadatak pritiskanje okidača.
Ja bih u toj situaciji instalirao "RealNav mod" da imam bilo kakav osećaj korisnosti mog prisustva na U-boatu.
Pozdrav svima!

Thule
13.4.2008, 3:05
Suviše je ovo složeno za početnike ko što sam ja.:(
Ja sam:) nekako i naučio uz pomoć i savete:icon_stud ljudi sa ovog foruma.:n_klanja:
Bolje postavite linkove za nešto jednostavnije što će svaki početnik razumeti.
Ne može prostije od onog video tutorijala. Sve je sasvim fino objašnjeno u nekih 20-ak minuta.
Inače, nije baš da se radi sve na podmornici. Eto, ne upravljate motorima, ne utovarujete torpeda :), od vas se samo traži da izračunate trajektoriju torpeda i da kažete u kom pravcu želite da idete, a navigacioni oficir radi sve ostalo. Ako bih uključio automatsko gađanje, bilo bi to isuviše dosadno. Ugledam metu, "lock", ispali torpedo, pogodi (ili ponekad promaši). Niti malo zanimljivo. Tako možete da potopite tri krstarice pre nego ove stignu i da pomisle da ikoga ima u tom delu okeana. Ovako kada uključiš manuelno, pa ćeš možda i biti precizniji, u zavisnosti koliko dobro računaš, ali ćeš potrošiti makar nekih 10-15 minuta, pa ćeš morati da se nameštaš, pa da izbegavaš poteru, pa mnogo toga. Automatsko gađanje bi mi bilo kao da igram neku vožnju i uključim auto-pilota.

Aleksandar Milutinović
13.4.2008, 8:45
Baš tako Thule, samo mnogo ti je ovo 10-15 minuta za računanje-više treniraj.

Aleksandar Milutinović
13.4.2008, 9:10
19966 19967 19968
U GWX 2.1 više neće biti moguće nadograđivati motore na podmornici boljim jer to nije istorijski tačno.

Thule
13.4.2008, 11:56
Mislim da ne mogu brže od toga. Od momenta kada ugledam brod pa dok se taj ne nađe na dnu okeana ne može da prođe manje od 15 minuta nikako ("mojom" metodom računanja.) :)

Aleksandar Milutinović
13.4.2008, 15:22
Moralo bi da bude znatno brže: 5-6 minuta (znači samo postupak projektovanja putanje torpeda i gađanje ne i dovođenje podmornice u povoljnu poziciju za gađanje, manevrisane...)

Aleksandar Milutinović
15.4.2008, 13:36
Evo prvih nagoveštaja nečeg stvarno novog na temu Nemačkih podmornica na Atlantskom okeanu.
Radi se o podmornici: typ 2 i jednoj test singl misiji za SH4 pa ko od vas ima pomenutu igru neka isproba i ovde napiše svoje utiske.
Unapred HVALA.
20020 20022 20021

Aleksandar Milutinović
15.4.2008, 13:41
20024 20025 20026

Aleksandar Milutinović
15.4.2008, 13:45
20027 20028 20029

Aleksandar Milutinović
15.4.2008, 14:06
20030 20031 20032

Aleksandar Milutinović
15.4.2008, 14:14
20033 20034

Thule
16.4.2008, 3:21
Evo prvih nagoveštaja nečeg stvarno novog na temu Nemačkih podmornica na Atlantskom okeanu.
Radi se o podmornici: typ 2 i jednoj test singl misiji za SH4 pa ko od vas ima pomenutu igru neka isproba i ovde napiše svoje utiske.

Da li je to možda na pomolu neki mod koji bi SH4 prebacio na Atlantik, a nas opet stavio u ulogu oficira Kriegsmarine-a? :D
Tada bi čak i razmislio o nabavljanju pomenute igre.

Aleksandar Milutinović
16.4.2008, 8:58
Izgleda da jeste!
S obzirom na priče koje kolaju Subsim-ovim forumom da je sa patch-om 2.1 završen razvoj GWX-a za SH3 platformu.

Aleksandar Milutinović
17.4.2008, 22:51
Izdat je GWX 2.1 patch i težak je 158Mb.
Šta drugo da vam kažem do skidajte ga pod hitno!

Thule
22.4.2008, 22:24
Eto, Aleksandre, izgleda da priče više ne kolaju, sada je zvanično. Rekoše da je 2.1 finalna verzija GWX-a za SHIII i da će uskoro preći na SHIV, to jest, kako sam ja shvatio, na totalnu konverziju te igre, izmeštanje sa Pacifika na Atlantik.

Aleksandar Milutinović
23.4.2008, 12:01
Ja se nadam da neće biti samo bukvalnog konvertovanja GWX-a sa SH3 na SH4 već i dalji razvoj ovog odličnog moda.
Takođe je u najavi i nova verzija 2.7 NYGM-a(moda koji ima posebno mesto u mom srcu).

Silent Otto
25.4.2008, 19:00
Jel igra ko GWX 2.1???

Silent Otto
8.5.2008, 15:41
Podmorničari pogledajte i odslušajte video klip na sl. adresi, pa dajte vašu ocenu: http://de.truveo.com/u96vskraftwerkdas-bootmetal-on-metal-DasRoBootRMX/id/3656639967

Silent Otto
16.5.2008, 17:22
Prodor u Scapa Flow

Prodreti u Scapa Flow, glavnu bazu Domovinske flote, i potopiti neki od njenih brodova, bio je davnašnji san nemačkih podmorničara. U neuspelim pokušajima tokom prvog svetskog rata Nemci su izgubili dve podmornice. Ipak, Denic nije gubio nadu, a ni vreme. Brižljivim izviđanjem iz vazduha, koje je bilo dopunjeno i izviđanjem jedne podmornice, ustanovljeno je da najseverniji od istočnih ulaza u Scapa Flow-Kirk Sound, nije toliko zatvoren potopljenim brodovima da neki vešt podmorničar ne bi mogao proći. Denic, koji je lično planirao ovaj prepad, poverio je izvršenje zadatka poručniku bojnog broda Ginteru Prinu.21027

Silent Otto
16.5.2008, 17:35
Oko ponoći 13/14 oktobra, u vedroj noći s mesečinom i svetlucanjem polarne svetlosti, podmornica U-47, koristeći plimu, uvukla se u prolaz između severne obale i potopljenih brodova i, premda je lako dodirnula dno i zakačila jedan od lanaca potopljenih brodova, našla se neoštećena u britanskoj bazi. Posle kraćeg traganja Prin je spazio jedan bojni brod, 21029 približio mu se na oko 3700m 21039procenio dubinu lansiranja na 7,5m i izbacio tri torpeda; jedan od njih je pogodio sidreni lanac ne izazvavši nikakva vidljiva oštećenja; eksplozija je bila toliko slaba da su je komadant i njegovi oficiri, koji su ispitali pramčani deo broda, pripisali nekoj podvodnoj eksploziji, pa nije ni rađena borbena uzbuna. U međuvremenu, Prin je okrenuo podmornicu i ispalio torpedo iz krmene cevi, ali opet bez rezultata. Možda je sledeća slika iz GWX, adekvatno razjašnjenje ove misterije.21030

Silent Otto
16.5.2008, 17:43
Pošto je u luci još uvek vladao mir, udaljio se, napunio ponovo pramčane cevi i u 1h i 16m izbacio 3 torpeda 21031 od kojih su 2 pogodila cilj. 21033 Trinaest minuta kasnije Royal Oak se nagnuo na bok i prevrnuo, 21034 povukavši u smrt 24 oficira i 809 mornara.

Silent Otto
16.5.2008, 17:50
Prin je požurio ka izlazu 21035 i ponovo prošao kroz isti prolaz, boreći se sa jakom strujom oseke. U 2h i 15m podmornica se našla na otvorenom moru 21036 i srećno prispela u bazu, gde su Denic i Reder lično čestitali poručniku Prinu na uspehu, koji je potom odlikovan viteškim krstom.
21037

Silent Otto
20.5.2008, 15:58
http://img413.imageshack.us/img413/1673/perito9.jpghttp://img440.imageshack.us/img440/1998/kshg212previewbg1no2.jpg
Evo prikaza kako su posade u-boata uspevale da vizuelno otkriju ciljeve i na daljinama većim od 16km, (čak celih 21km)-što je i dalje ograničenje u GWX-u koje ni OLC svojim modovima koji doteruju realizam vidljivosti ove simulacije nije ponudio.
Naime, Bridge je visine 5m iznad nivoa vode i na toj visini vidljivost je u dobrim uslovima 16km ali su oni podizanjem člana posade pomoću periskopa za samo 2m povećavali vizuelno opažanje za celih 5km.

robija
22.5.2008, 16:43
ljudi imam instaliran silent hunter III ripovana verzija ali sa 1.4b patchom i bez modova....
i kad pokusham da instaliram mod NYGM (2.5 standalone verzija) igra nece da se pokrene... samo pukne.... josh pre nego shto se pojavi onaj prvi screen... pokushao sam da instaliram i manuelno a i preko JGSME-a i u oba sluchaja isti problem... moze li neko da mi pomogne?

robija
23.5.2008, 14:29
ajde ljudi hocu i ja da bude shto realnije :(
Inache igra je vrh vrhova... Igrao sam u zivotu toliko mnogo igara da im se sigurno ne zna broj (josh od doba ZX spectruma) ali ovakvu simulaciju (bilo chega) josh nisam video... Uh nocas sam sanjao brodove i kako pitam za njihove uglove ehehehe...

Silent Otto
4.6.2008, 14:53
"Ulovljen" kapitalac Southamthon

21722 21723 21724

Silent Otto
4.6.2008, 14:54
21725 21726 21727

Silent Otto
4.6.2008, 14:55
21728 21729

Silent Otto
10.7.2008, 17:54
Jedno važno obaveštenje za sve "prave":dzavo: podmorničare:
Upravo je objavljen novi NYGM 3.0 i teži nekih 80Mb.
Ako je suditi po prethodnim izdanjima-mod koji zaslužuje apsolutno svaku preporuku!!!
22792

alex~elitna_ekipa
13.7.2008, 5:52
gde ima to da se skine?

Silent Otto
16.7.2008, 13:24
Evo link za skidanje NYGM 3.0-http://files.filefront.com/NYGM3+07z/;11001997;/fileinfo.html
Naravno, podrazumeva se da pre njega prvo obezbedite full verziju NYGM 2.5
Uživajte!
23039

Silent Otto
18.7.2008, 15:39
Pa gospodo podmorničari došao je i taj trenutak-ugledala je svetlost dana, prva potpuna Atlantska kampanja za SH4 pod nazivom CA-24F.
23053
A evo i kakve sve promene u SH4 donosi:
Changes and additions made to the campaign of Atlanta's SH4:
-- 55 missions in single.
-- 41 missions in multi.
-- 71 files campaign.
-- 1,406 war patrols.
-- Added the dry dock in St. Nazaire.
-- Added the Kiel Canal.
-- Post the campaign messages.
-- Translated moves the components of German subs.
-- Changed video game by the start of the SH3.
-- A Return screens load the game.
-- A Return screen sailda mission.
-- Changes documents in the game.
Now bearing the Svastica.
-- Changed the video from the main menu for the summary of the film Das Boot.
-- Changes the images of Americans in the main menu by the commanders of submarines.
-- Changed the main menu of music by Das Boot
-- Built-wide campaign of Atlanta and peaceful.
-- Puestas sources with accents and child. (do not work everywhere)
-- Added the flags of Lithuania, Denmark, Ireland and Bulgaria
-- Since the Atlantic and Pacific fleets:
-- Flotilla 1: Kiel-Brest
-- 2 Flotilla: Wilhelmshaven-Lorient
-- 7 Flotilla: Kiel-St. Trondheim-Nazaire
-- 10 Flotilla: Lorient-Penang-Jakarta
-- 11 Flotilla: Bergen
-- Flotilla 23: Bordeaux
-- Flotilla 12: Salamis-La Spezia-Toulon
-- Flotilla 33: Constance-Flensburg
-- Together with the following submarines: (fully functional)
- Type IIB
- Type VIIC
- Type IXB
- Type IXC
-- Together with the following aircraft:
- Martlet
- F4F Wildcat
- Mk3 Hudson
- Fw200
- Ju290
- PV1 Ventura
- PV2 Harpoon
- Liberator MkV
- Catalina MkIA
- Catalina MkVI
- PBY5
- PBY5A
- RAAF Catalina
- TBF Avenger
- Swordfish MK1
- Wellington
-- Together with the following warships:
-- Revenge Class BB
-- Repulse Class Battle Cruisers
-- Class illustrious CV
-- A & B Class DD
-- C & D Class DD
-- E & F Class DD
-- Benham Class DD
-- Bristol Class DD
-- G & M Class DD
-- Class L DD
-- Class M DD
-- Class N DD
-- Or Class DD
-- P Class DD
-- Porter Class DD
-- Sims Class DD
-- Sumner Class DD
-- Town Class DD
-- Captain I / II Class DD
-- Argo Class USCG Cutter
-- Temptress Class PG
-- 497 Class Sub Chasers
-- Class Bathurst
-- Small Minelayer
-- Old Corvette
-- Ammunition Pyro Freighter
-- Illustrious Carrier
-- C & D Class Destroyer
-- J & K Class Destroyer
-- Together with the following merchant ships:
-- British Tanker Medium Old Mod
-- Ceramic HMS
-- Coastal Merchant lit
-- Small illuminated tanker
-- Hospital Ship lit
-- Small illuminated Merchant
-- FishingTrawler
-- Rose Castle Ore Carrier
-- Large Tanker
-- Medium Tanker
-- Medium Junk
-- Small Junk
-- Lightship
-- Small Troop Transport
-- Coastal Tanker
-- Converted Whale Factory Ship
-- Flush-decker Tanker
-- Coastal Trader
-- Cargo C3
-- Coastal Freighter
-- Small Freighter
-- Small Passenger / Cargo
-- Cargo C2
-- T2 Tanker
-- Patapsco Tanker
-- Large Passenger Liner
-- Heavy Transport
-- Large Freighter
-- Large Ship Depot
-- Add the following pieces of land:
-- Air Base large Finland
-- Air Base large Italy
-- Air Base normal Romania
-- Air Base normal Russia
-- Air Base small Australia
-- Air Base Small England
-- Air Base small in Bulgaria
-- Air Base small IHR
-- Air Base very small Australia
-- Air Base very small in Egypt
-- Air Base in England very small
-- Air Base in Germany very small
-- Air Base in Japan very small
-- Air Base very small New Zealand
-- Air Base in Russia very small
-- Arrangements in the type IIB
-- Post the campaign messages translated
-- Lamps HUD green
-- Change the Patrol Objetives
-- Changed the Flotillas.cfg and CareerStar.cfg
-- Change the texts of ports.
-- Changed COMSUBPAC "Befehlshaber der U-boat" in the messages received.
-- Changed text acknowledgement of radio report.
-- Changed in data \ cfg \ sim.cfg:
-- Time recharge gun from 12 to 6 "
-- Scope of AA from 1500 to 2500 m.
-- Time recharge the AA 7 to 6 "
-- Loss of contact from 15 to 30 minutes.
-- Enemy speed factor of 25 to 15
-- Enemy surface factor of 50 to 350
-- Waves factor in the radar of 1.0 to 0.9
- Hydrophone sensitivity of 0.15 to 0.04
- Waves factor in the hydrophone of 1.0 to 0.75
- Speed factor in the hydrophone from 15 to 20
- Noise factor in the hydrophone of 1.0 to 0.5
- Sensitivity sonar 0.1 to 0.01
- Waves of sound factor of 1.0 to 0.6
- Speed factor sonar 20 to 15
- Enemy surface factor of 200 to 100 sonar
- Changes in the data \ cfg \ UPC.cfg the minimum number of days based on 28
- Changes in the data \ cfg \ CrewAI.cfg
- Scope of the canyon at half distance from 3000 to 5000
- Scope of long-range cannon from 5000 to 10000
- Scope of AA a short distance from 500 to 1000
- Scope of AA midway between 1000 to 3000
- Scope of AA long-distance from 1500 to 4000
- Selecting scope of the cannon from 8000 to 15000
- Selecting scope of the AA from 2000 to 6000
- Scope of recommended torpedo from 2000 to 5000
- Scope of weapons of recommended cover from 2000 to 15000
- Changes in the data \ cfg \ Contacts.cfg
- Contacts radio potential of 1000 to 250
- Contacts radio major 3500 to 750
- Loss for important contacts of 172800 to 28800
- Loss of any contact from 64800 to 21600
- Minimum size for a small touch of 2 to 4
- Minimum size for a contact medium of 4 to 8
- Minimum size for a large touch of 9 to 16
- Consideration of contact at half distance from 3000 to 8000
- Taking into contact long-distance 20000 to 16000
- Changes in the data \ cfg \ Basiccfg
- Factors of crew fatigue changed.
- Types, availability and disposition of torpedoes for all Subs and every year
- Change the slots ammunition barrel 105 mm of 20 to 110
- Change the slots of ammunition of 88 mm cannon from 40 to 110
- Change the slots ammunition barrel 20 mm from 1000 to 2000
I još mnogo, mnogo toga...

Jacob
28.8.2008, 18:10
Jel ima neke velike razlike u tome koju flotillu izaberem na pocetku karijere?

Silent Otto
28.8.2008, 20:41
Više zavisi od toga šta igraš ( originalni SH3; NYGM ili pak GWX) razlika može biti u startnom tipu podmornice (typ 2; typ 7) sa kojom počinješ karijeru.
Dobar lov!!!

Jacob
28.8.2008, 23:40
Više zavisi od toga šta igraš ( originalni SH3; NYGM ili pak GWX) razlika može biti u startnom tipu podmornice (typ 2; typ 7) sa kojom počinješ karijeru.
Dobar lov!!!

Ja sam totalni pocetnik :opanachke

Znam za startni tip da se razlikuje ali jel se razlikuje jos nesto?
Igram originalni SH3.

Silent Otto
29.8.2008, 12:27
U tvojoj verziji ništa, u GWX 2.1 bi ti se još razlikovalo područje borbenog angažmana: Atlantik; Mediteran; Crno more; Indijski okean...

Jacob
29.8.2008, 15:27
U tvojoj verziji ništa, u GWX 2.1 bi ti se još razlikovalo područje borbenog angažmana: Atlantik; Mediteran; Crno more; Indijski okean...

Polako jedva se snalazim i u vanila SH3,kad se uvezbam onda cu da nabavim mod :)

Silent Otto
29.8.2008, 23:13
Samo strpljivo i lagano, znaš kako se kaže: Vežba čini majstora.
Ako negde zapneš i zatreba ti pojašnjenje u vezi nečega, postavi ovde pitanje-neko će ti već odgovoriti.

Jacob
31.8.2008, 3:16
Treba mi pomoc!

Lepo isplovim u prvu misiju- stignem gde treba - potopim 3 broda,1 omashim.
Krenem kuci ubacim kurs i posle mnogo vremena stignem pred luku i sta se desi?
Izbaci mi "Dead by collision"
Sta sam bre udario?Koja je procedura za ulazak u luku?

Silent Otto
31.8.2008, 8:24
Treba mi pomoc!

Lepo isplovim u prvu misiju- stignem gde treba - potopim 3 broda,1 omashim.
Krenem kuci ubacim kurs i posle mnogo vremena stignem pred luku i sta se desi?
Izbaci mi "Dead by collision"
Sta sam bre udario?Koja je procedura za ulazak u luku?

U nešto sigurno jesi: drugu podmornicu; Razarač koji obezbeđuje ulaz u luku; drugi brod; betonske dokove(zbog velike brzine koju si koristio a samim tim i velike inercije podmornica nije stala kad je došla do kraja puta iako su se motori zaustavili)...ali to zbog velikog ubrzanja vremena koje si koristio nisi ni mogao da primetiš a još manje da sprečiš.
Moj ti je savet da pri kraju puta u luku, kao prvo totalno smanjiš ubrzanje vremena a onda i brzinu svoje podmornice na 1/3 i lagano uploviš u luku.

Jacob
31.8.2008, 9:35
A jel imas neki savet za menadzment posade?
Skoro svima se pojavljuju crveni uzvichnici

=FI=Ghost
31.8.2008, 10:25
A jel imas neki savet za menadzment posade?
Skoro svima se pojavljuju crveni uzvichnici

Crveni uzvičnici se pojavljuju svima koji rade dok ti vreme teče normalno ili do 32x kompresija. To znači da se umaraju dok su na svojim položajima. Da bi ih odmorio moraš ih prebaciti u prostore za odmor, odnosno kao u pravom životu moraš ih rotirati po smenama (optimalno). Imaš program Silent Hunter Commander pomoću kojeg možeš da odrediš pre igranja način na koji će ti se umarati posada, imaš ga ovde: http://www.subsim.com/subsim_files/patches2005_sh3.html

Tu možeš naći i mnoštvo drugih dodataka koji značajno poboljšavaju igru, i vizuelno i u pogledu realnosti.

Jacob
1.9.2008, 10:32
Gotovo,navukao sam se na ovu igru :)
Neverovatno da igra u kojoj 90 % vremena ne radis nista moze ovoliko da bude zarazna :)
Chak sam nabavio i Das Boot i Hunt for the REd October (iako sam ih gledao pre) da se napalim vishe pred igranje :alealeee:

=FI=Ghost
1.9.2008, 14:19
Gotovo,navukao sam se na ovu igru :)
Neverovatno da igra u kojoj 90 % vremena ne radis nista moze ovoliko da bude zarazna :)
Chak sam nabavio i Das Boot i Hunt for the REd October (iako sam ih gledao pre) da se napalim vishe pred igranje :alealeee:

Ako hoćeš da doživljaj bude potpun, savetujem ti da što pre naučiš "ručno" da nišaniš i ispaljuješ torpeda. Meni je trebalo malo vremena, sve sam si crtao i pisao na papir ali osećaj kada sam prvi put potopio brod "ručno" praveći kalkulacije je jednostano fantastičan. Isplati se uložiti malo truda u učenje..

Silent Otto
1.9.2008, 18:01
Ako hoćeš da doživljaj bude potpun, savetujem ti da što pre naučiš "ručno" da nišaniš i ispaljuješ torpeda. Meni je trebalo malo vremena, sve sam si crtao i pisao na papir ali osećaj kada sam prvi put potopio brod "ručno" praveći kalkulacije je jednostano fantastičan. Isplati se uložiti malo truda u učenje..
Posebno to što "RUČNO" projektovanje putanje torpeda u originalnom SH3 pa i u GWX-u bez OLC GUI moda u principu poluautomatsko što znači da samo treba određenim redosledom da ubacuješ podatke TDC i to je sve.
Prosto ko pasulj prebranac.
Već sa OLC GUI-jem a posebno sa OLC GUI SPECIAL kalkulacija je drastično teža ali je i filing-gde je sve prepušteno tebi, tvom umeću, znanju i iskustvu- neuporedivo veći.

Jacob
1.9.2008, 20:18
a da li biste meni kao noobu preporucili neki mod?
Jel cu vise da uzivam ili da se nerviram sa modom?
koliko su noob -friendly

Silent Otto
1.9.2008, 22:14
a da li biste meni kao noobu preporucili neki mod?
Jel cu vise da uzivam ili da se nerviram sa modom?
koliko su noob -friendly
Zavisi koliko ti je ova tematika prirasla k srcu.
Sve preporuke za NYGM 3.0 kao i GWX 2.1 sa njima je SH3 potpuno preporođen.
E sad za GWX imaš sijaset dodatnih modova od kojih je jedan i već pominjani OLC GUI što se tiče nišanjenja kao i OLCE 2 koji služi za realističan prikaz vremenskih prilika...
Ali otom-potom

Silent Otto
2.9.2008, 21:11
Počelo je kao još jedna "rutinska" patrola za U-462 Kraken 23912 sve dok od BDU-a nije stigla sledeća poruka 23913 a to je značilo da mi se iz pravca 11 sati u odnosu na moju tadašnju poziciju približava veliki neutralni konvoj.23916

I stvarno posle kratke plovidbe u periskopu sam ugledao sledeći prizor23918 a unutar njega ni malo "neutralan" brod 23919 23920

Pošto se ovakva prilika ne ukazuje tako često odluka je brzo pala-napad a pošto je bio dan, jedina dva torpeda tipa G7e(T2) su dobila priliku da se dokažu.
Srećom te ovog puta nisu zakazala 23921 23922 23923 jer druge prilike za popravni nije bilo.

Pošto se Rivenge Class pokazao veoma žilav i nastavio da plovi, do duše znatno sporije od ostatka konvoja, a zbog prisustva razarača upotreba G7a(T1) torpeda po danu koji je još uvek trajao, je otpadala kao opcija jedino što mi je preostajalo je da se držim blizu njega i čekam noć.
Naravno, kada je pala noć izranjanje ovakvoj i ako ranjenoj zveri na nišan nije dolazilo u obzir, te sam iz zaronjenog stanja ga dokrajčio sa jednim G7a(T1) torpedom.
23925 23926 23927

=FI=Ghost
3.9.2008, 14:48
Počelo je kao još jedna "rutinska" patrola za U-462 Kraken 23912 sve dok od BDU-a nije stigla sledeća poruka 23913 a to je značilo da mi se iz pravca 11 sati u odnosu na moju tadašnju poziciju približava veliki neutralni konvoj.23916

I stvarno posle kratke plovidbe u periskopu sam ugledao sledeći prizor23918 a unutar njega ni malo "neutralan" brod 23919 23920

Pošto se ovakva prilika ne ukazuje tako često odluka je brzo pala-napad a pošto je bio dan, jedina dva torpeda tipa G7e(T2) su dobila priliku da se dokažu.
Srećom te ovog puta nisu zakazala 23921 23922 23923 jer druge prilike za popravni nije bilo.

Pošto se Rivenge Class pokazao veoma žilav i nastavio da plovi, do duše znatno sporije od ostatka konvoja, a zbog prisustva razarača upotreba G7a(T1) torpeda po danu koji je još uvek trajao, je otpadala kao opcija jedino što mi je preostajalo je da se držim blizu njega i čekam noć.
Naravno, kada je pala noć izranjanje ovakvoj i ako ranjenoj zveri na nišan nije dolazilo u obzir, te sam iz zaronjenog stanja ga dokrajčio sa jednim G7a(T1) torpedom.
23925 23926 23927

Svaka čast! Bogami, kad mi prođe rok moram ponovo da instaliram SH III i da zaplovim..

Silent Otto
4.9.2008, 12:56
FI=Ghost;603103]Svaka čast! Bogami, kad mi prođe rok moram ponovo da instaliram SH III i da zaplovim..

Kad god oglučiš da se priključiš Wolfpack-u, dobro si došao!
Pozdrav.

Silent Otto
14.9.2008, 8:21
Konačno je počeo rad na otvaranju novog, tako bitnog, odelenja na podmornici.
Za sada samo na tipu 2.
24053 24056 24054

Silent Otto
14.9.2008, 8:23
24057 24058 24059

Silent Otto
14.9.2008, 8:28
24060 24061 24062
Svi vi koji imate dovoljno znanja i dobre volje, uključite se u rad na ovom projektu.

=FI=Ghost
14.9.2008, 12:59
Ovo odlično izgleda.

Silent Otto
14.9.2008, 21:15
Stvarno odlično, ja samo molim boga da iznađu način da implementiraju makar neke radnje koje su inače obavezne pri rukovanju torpedima u torpedo room-u.

=FI=Ghost
15.9.2008, 0:15
Stvarno odlično, ja samo molim boga da iznađu način da implementiraju makar neke radnje koje su inače obavezne pri rukovanju torpedima u torpedo room-u.

A ko radi to? Gde se mogu naći podaci?

Inače, instalirao sam SH III i GWX 2.1 i zaplovio sam pre dva dana na prvu borbenu misiju i sad se vraćam sa nekih 32 000t "na duši" :)))

Silent Otto
15.9.2008, 20:26
Moderska zajednica koja i inače obitava na Subsim-ovom forumu, evo ti link:http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=141858
A za ovo drugo-Alal ti ćufte Kaleun-u!

Silent Otto
21.9.2008, 14:09
A ko radi to? Gde se mogu naći podaci?

Inače, instalirao sam SH III i GWX 2.1 i zaplovio sam pre dva dana na prvu borbenu misiju i sad se vraćam sa nekih 32 000t "na duši" :)))

Kad smo već kod tonaže potopljenog brodovlja, tri nemačka podmornička asa:
Prien 24214 Schepke 24215 Kretschmer 24216 su sebi bili postavili cilj-da svaki od njih potopi po 300 000 tona brodova.
Gore pomenuti kapetani podmornica U-47; U-100, su se približili zadatom cilju a najbliži je bio Kretshmer sa svojom U-99 koji je uspeo da potopi 266 629 BRT, ali su u Martu 1941 sva trojica zaustavljena u svojim nastojanjima.

Silent Otto
21.9.2008, 14:21
Najuspešnija nemačka podmornica u drugom svetskom ratu je bila U-48 tipa 7B pod komandom čak šestorice kapetana i koja je dočekala kraj rata(iz borbene upotrebe je povučena u Oktobru 1943) a slika njenog tornja sa natpisom potopljene tonaže sve govori.
24217

Pa sad vidite šta vam je činiti.

=FI=Ghost
21.9.2008, 14:49
Kad smo već kod tonaže potopljenog brodovlja, tri nemačka podmornička asa:
Prien 24214 Schepke 24215 Kretschmer 24216 su sebi bili postavili cilj-da svaki od njih potopi po 300 000 tona brodova.
Gore pomenuti kapetani podmornica U-47; U-100, su se približili zadatom cilju a najbliži je bio Kretshmer sa svojom U-99 koji je uspeo da potopi 266 629 BRT, ali su u Martu 1941 sva trojica zaustavljena u svojim nastojanjima.

Sećaš se Silent Huntera II? Ako se ne varam, tamo je bio intervju sa Kreschmerom..

Silent Otto
21.9.2008, 15:47
Sećaš se Silent Huntera II? Ako se ne varam, tamo je bio intervju sa Kreschmerom..

Jeste, a i u dokumentarnom serijalu "Svet u ratu" je takođe imao intervju sa njime gde on objašnjava svoju specifičnu taktiku borbe koja mu je i donela toliko uspeha.

MilanSM
29.9.2008, 23:56
Šta ima, bratijo podmorničarska? :)

Kad god navrnem na ovu temu, dobijem želju da instaliram SH i da se otisnem u hladne vode Atlantika.

Srećom, mojih 768MB RAM-a mi ne dozvoljavaju da se igram ovim novim odovima. :)

Gutte Jagd und fette Beute!

Elminsterr
30.9.2008, 20:02
imam jedno pitanje sta znaci kad mi na mapi stavi znak kao da je ship ali pise samo ship i time, i pravac , i kad dodjem tamo nema nista, jel to iz necijeg drugog reporta,

isto da li ako gadjam izbliza <200m torpeda nece da se aktiviraju ?

takodje pod malim uglom tipa 20 stepeni spreda torpedo se odbije ili ima manji dmg ?, da li sam upravu,

da li se vredi cimati unistavati borbene brodove, lep je osecaj kad sam dobio dve korvete na istu foru dok me jure tacno iza mene (180 step) zadnjim torpedom :)

toliko od mene

=FI=Ghost
30.9.2008, 21:33
imam jedno pitanje sta znaci kad mi na mapi stavi znak kao da je ship ali pise samo ship i time, i pravac , i kad dodjem tamo nema nista, jel to iz necijeg drugog reporta,

isto da li ako gadjam izbliza <200m torpeda nece da se aktiviraju ?

takodje pod malim uglom tipa 20 stepeni spreda torpedo se odbije ili ima manji dmg ?, da li sam upravu,

da li se vredi cimati unistavati borbene brodove, lep je osecaj kad sam dobio dve korvete na istu foru dok me jure tacno iza mene (180 step) zadnjim torpedom :)

toliko od mene

Da, to znači da si dobio report o brodu - kada je viđen i u kom se smeru kretao. Znači, ako ti odgovara da ga napadneš namestiš kurs za PRESRETANJE i ako sve uradiš kako treba pronaći ćeš ga..

Što se torpeda tiče, mislim da im je samo potrebno određeno vreme da dođu na zadanu dubinu, međutim nikada ne gađam na manje od 500m pa nisam siguran za ovo..

Pa, to da li vredi ili ne vredi zavisi od tebe i broda koji želiš da potopiš, zar ne?:)

Silent Otto
1.10.2008, 13:38
Torpeda su aktivna tek od 400m+, a što se tiče ugla od 20 stepeni za taj i slične uglove koristi magnetni upaljač, kontaktni koji si ti verovatno koristio vredi samo za uglove oko 90 stepeni.
Razlika u šteti koju prave ne zavisi od ugla pod kojim udare o brod već opet od tipa upaljača, kontaktni udara o bok broda gde su primera radi bojni brodovi najoklopljeniji dok magnetni upaljač aktivira bojevu glavu torpeda ispod trupa broda gde dodatnih oklopnih ploča nema, gde je kobilica-kičma broda i drugi vitalni delovi i na kraju eksplozija pokriva veću površinu nego kod kontaktnog upaljača.

Elminsterr
1.10.2008, 22:54
ok ,hvala ljudi na informacija puno znace, vidim ima iskusnih :) , sad jos jedno pitanje, sa zadnja dva torpeda pogodim brod (c2 cargo) on se jos vuce i sta cu reko sad ce radi deck gun kad ono oluja, jel mogu ja nekako da podesim auto follow, ili moram ipak rucno da radim curs, najvise je sto sa uspeo da se malo izmaknem pa ubrzam do 32x i tako preso dva polja parelelno sa njim sve dajuci putanu na 4-10 km, i jos oluja :(,

e da onda koja je mana magnetnih upaljca ?

=FI=Ghost
1.10.2008, 23:55
ok ,hvala ljudi na informacija puno znace, vidim ima iskusnih :) , sad jos jedno pitanje, sa zadnja dva torpeda pogodim brod (c2 cargo) on se jos vuce i sta cu reko sad ce radi deck gun kad ono oluja, jel mogu ja nekako da podesim auto follow, ili moram ipak rucno da radim curs, najvise je sto sa uspeo da se malo izmaknem pa ubrzam do 32x i tako preso dva polja parelelno sa njim sve dajuci putanu na 4-10 km, i jos oluja :(,

e da onda koja je mana magnetnih upaljca ?

Nema opcije auto follow, kad se meni desi tako šta ja jednostavno odustanem pošto oluje jako dugo mogu trajati..

Magnetni upaljači u početnim godinama rata su bili jako nepouzdani, dešavalo se da torpedo eksplodira i pri ispaljivanju iz podmornice. Doneto je bilo i naređenje da se ne koriste uopšte..

Silent Otto
2.10.2008, 0:25
Kad gađaš neki veći cargo brod nastoj da raširiš pogotke po trupu broda.
Zašto-seti se Titanika i njegove konstrukcije, koju su kasnije unapređenu usvojili svi brodovi bez obzira na namenu, gde je trup bio izdeljen vodonepropusnim pregradama na više zasebnih delova a iz tog razloga da ako bi neki od tih delova doživeo prodor vode i bio poplavljen ostatak broda bi zahvaljujući ovakvom konstruktorskom rešenju ostao suv i brod bi nastavio plovidbu. E sad ako ti oba torpeda zariješ u istu tačku i time mu poplaviš samo jedan od tih delova trupa on će sigurno nastaviti da plovi.

Koliko ja znam moraš ručno da ga pratiš.

O manama magnetnih upaljača već je govoreno ali nije zgoreg da se ponovi:
-Na početku rata totalno su nepouzdani-prevremeno opaljuju-naročito po olujnom vremenu-da bi se ovo predupredilo potrebno im je brzinu podesiti na S; loše drže zadatu dubinu-tonu(ovo je verno istorijski odrađeno samo u NYGM-u).
-Krajem rata podložni su ometanju.

Elminsterr
3.10.2008, 22:00
jl bi mogao neko da sroci koliko torpeda otprilike ide za koji brod, neke sam sam pokupio,
coastal merchant: 1 ugao 90,
c2 cargo: 2
corveta :1

mozda je neko i postovo ali sam promasio gldeajuci, cisto da ne bacam torpeda :)

mnogo je lep filling kad pogodis brod pod uglom 90 sa jedno 2200-2500m, dok chekas 2 min da vidis sta uradi ;)

Silent Otto
3.10.2008, 22:55
Samo da dopunim prethodni post:
Large cargo-1 torpedo, sa magnetnim upaljačem, neposredno iza pramca.
Battleship Rivenge class(31 000t)-3 torpeda sa kontaktnim upaljačem u bok.

Silent Otto
8.10.2008, 13:34
Ovakve slike ste sigurno već viđali bezbroj puta do sada.
24472 24473 24474
Radi se o jednoj od tri vrste stepena spremnosti podmornice u ovom slučaju o
Borbenoj spremnosti ili drugačije rečeno Ratnom trimu.
Tokom drugog svetskog rata sve više je na značaju dobijala brzina zaranjanja podmornice, pa je osim tehničkih rešenja(tank brzog ronjenja) i poboljšanja na značaju su dobijale i pripremne radnje koje je posada imala na raspolaganju.
Te pripremne radnje su već gore pomenuti stepeni spremnosti.
Razlikovani su 3 stepena spremnosti i to:
-Površinska (obična) spremnost-kad podmornica plovi na površini, bez ikakvih priprema za zaranjanje i posada je slobodna na palubi.
-Marševska spremnost-kad su izvršene sve pripreme za zaranjanje, posada se nalazi na borbenim mestima a na mostu je samo straža.
-Borbena spremnost (ratni trim)-podmornica je već delimično zaronjena, sem tornja, i iz ovog stepena spremnosti najbrže zaranja.
Do sada u SH3 i njegovim modovima imali smo na raspolaganju neku mešavinu prva dva stepena spremnosti ali od nedavno se to promenilo i sada imamo mod koji omogućava i Borbenu spremnost što možete videti na slikama dole.
Još samo ostaje da se mod malo dotera i da ga OLC ubaci u svoj GUI.

Silent Otto
8.10.2008, 13:36
24475 24476 24477

Aleksandar Milutinović
21.10.2008, 17:39
Kao potvrda o istoriskoj autentičnosti i tehničkoj realnosti gore pominjanog moda i detaljnog obrazloženja koje ga je pratilo prilažem sledeću sliku iz moje kolekcije koja sve govori:

http://img391.imageshack.us/img391/7296/myfile800535jt9ls0.th.jpg (http://img391.imageshack.us/my.php?image=myfile800535jt9ls0.jpg)http://img391.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

Aleksandar Milutinović
21.10.2008, 17:46
Šta ima, bratijo podmorničarska? :)

Kad god navrnem na ovu temu, dobijem želju da instaliram SH i da se otisnem u hladne vode Atlantika.

Srećom, mojih 768MB RAM-a mi ne dozvoljavaju da se igram ovim novim odovima. :)

Gutte Jagd und fette Beute!

Takođe veliki pozdrav VELIKOM MAJSTORU podmorničarskog reda na SK forumu-MilanuSM!

Aleksandar Milutinović
21.10.2008, 19:50
Za slučaj da je potrebno pojašnjenje-na šta obratiti pažnju na priloženoj slici

http://img391.imageshack.us/img391/5056/myfile800535ty3nq8.th.jpg (http://img391.imageshack.us/my.php?image=myfile800535ty3nq8.jpg)http://img391.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

Aleksandar Milutinović
13.11.2008, 20:57
25139 25140 25141

Aleksandar Milutinović
10.12.2008, 16:01
Kupih u "Mamutu" originalni SH 4 (uvoznik Computerland) za 800 dindži samo zbog budućeg GWX-a, pa ako još nekome možda treba-da znate gde ima.
Pozdrav!

pentraksil
10.12.2008, 16:07
Kupih u "Mamutu" originalni SH 4 (uvoznik Computerland) za 800 dindži samo zbog budućeg GWX-a, pa ako još nekome možda treba-da znate gde ima.
Pozdrav!

GWX.....nisam znao da je u planu za cetvorku....imas li neki source ili bar screen???

Aleksandar Milutinović
10.12.2008, 16:14
GWX.....nisam znao da je u planu za cetvorku....imas li neki source ili bar screen???

Za sada nemam, u poslednje vreme nešto sam kratak sa vremenom ali zadnji put kad sam aktivno pratio tu temu na Subsimu je rečeno da će se u buduće GWX raditi isključivo za SH4.

Aleksandar Milutinović
15.12.2008, 23:20
Evo link ka prvim slikama modela U-boat-a typ 2D iz budućeg GWX4 za, već će te pretpostaviti, SH4:http://forums.ubi.com/eve/forums?a=tpc&f=6921019045&m=6091045596&r=2971087596#2971087596

Aleksandar Milutinović
18.12.2008, 1:42
Alaarm!!!
Herr Kaleun-strogo poverljiva poruka za vas.
Izvolite upravo primljenu poruku 25829
Uzmite knjigu dnevnih šifara 25827 a ja sam vam već otvorio stranu sa šiframa za dati mesec 25828
Evo vam i Enigma mašina http://users.telenet.be/d.rijmenants/en/enigmasim.htm
Ostaviću vas da u miru dešifrujete ovu veoma važnu poruku.

p.s. Poruka sadrži informacije o veoma bitnom događanju, za virtualne podmorničare, u narednom periodu.:dzavo:

pentraksil
18.12.2008, 21:53
Pokusavao ali me mrzi da prevodim skroz....el moze da se otkrije tajna????Bar na PM.:kreza:

Aleksandar Milutinović
21.12.2008, 16:13
Pokusavao ali me mrzi da prevodim skroz....el moze da se otkrije tajna????Bar na PM.:kreza:

A ja pomislio da si ti ekspresno brzo dešifrovao poruku čim si mi se zahvalio.
Evo ti onda kratko slikovito upustvo za podešavanje i upotrebu Enigme u pdf formatu koje sam na brzinu sastavio:http://hosted.filefront.com/SilentOtto/

pentraksil
22.12.2008, 3:42
A ja pomislio da si ti ekspresno brzo dešifrovao poruku čim si mi se zahvalio.
Evo ti onda kratko slikovito upustvo za podešavanje i upotrebu Enigme u pdf formatu koje sam na brzinu sastavio:http://hosted.filefront.com/SilentOtto/

Prvo hvalim pa onda resavam problem :kreza:

Silent Otto
25.12.2008, 15:23
Važno obaveštenje!

Od danas vam je dostupan za download GWX 3.0 Gold.
Svima srećni predstojeći praznici a onima koji danas slave Božić-Hristos se rodi!

sumarenier
26.12.2008, 21:11
Voleo bih da probama igricu ALI ne verujem da bi mi se svidela.
To je nestro na semu Falcona samo ovo sa podmornicma jel?

bi veruj mi...mada stvar je zivaca
nego,meni se cini da sam malo odocnio sa dolaskom na ovu temu....da nekazem,i cele tri godine cini mi se :):)
ljdi moji,kupio sam ubisoftobv original,i to u tempu za 700 dindzi :)
e sad,to sam kupio pre mozda mesec dva dana......dali za taj model treba da se skida i postavlja taj wolf paket,ili je on vec unapredjen
mislim da je to taj na 1.4
pomagajte:)

Silent Otto
27.12.2008, 0:13
bi veruj mi...mada stvar je zivaca
nego,meni se cini da sam malo odocnio sa dolaskom na ovu temu....da nekazem,i cele tri godine cini mi se :):)
ljdi moji,kupio sam ubisoftobv original,i to u tempu za 700 dindzi :)
e sad,to sam kupio pre mozda mesec dva dana......dali za taj model treba da se skida i postavlja taj wolf paket,ili je on vec unapredjen
mislim da je to taj na 1.4
pomagajte:)

Pre svega, dobro ti nama došao Sumarineru.
Nadam se da si imao više sreće no naši raniji članovi i da si zaista dobio original a to ćeš lako proveriti čim probaš da ga pečuješ-ako ide onda si ponosni vlasnik originala sada već legendarne igre a ako pak ne, onda šta da ti kažem-nisi jedini.
E sad, ako si ga uspešno pečovao onda jedino što ti treba i što jedino vredi je pre svega GWX ili njegov saborac NYGM.
Koji god da ti odabereš od ova dva moda- nećeš pogrešiti.
Pozdrav

sumarenier
27.12.2008, 1:58
Pre svega, dobro ti nama došao Sumarineru.
Nadam se da si imao više sreće no naši raniji članovi i da si zaista dobio original a to ćeš lako proveriti čim probaš da ga pečuješ-ako ide onda si ponosni vlasnik originala sada već legendarne igre a ako pak ne, onda šta da ti kažem-nisi jedini.
E sad, ako si ga uspešno pečovao onda jedino što ti treba i što jedino vredi je pre svega GWX ili njegov saborac NYGM.
Koji god da ti odabereš od ova dva moda- nećeš pogrešiti.
Pozdrav

bolje vas nasao
drago mi je da sam saznao za ovaj forum,pa makar i sa ovolikim zakasnjenjem:)
ovde sam saznao mnogo stvari citajuci,a cak sam i otisao na youtube da odgledam das boot :):)
ja sam takodje poznavalac kako istorije tako,doduse,pomalo i tehnike u podmornicarstvu,pa slobodno pitajte sta god vas zanima

sto se tice igrice,provalio sam gomilu stvari,ali ne bas sve,i mogu reci da je vrlo realna

kada sam krenuo da igram career,dobio sam najslabiju podmornicu IIA tip,sa tri cevi,i pet torpeda,ukupno,i ona me je pratila i u brest....prva baza mi je bila wilhelmshaven
oba puta sam poginuo negde u oktobru-novembru 1941....negde na sredini lamansa,tako sto me je razarac doslovce pregazio:)
valjda je to neki zivotni vek tih kalojna i posada,koji kompjuter dozvoljava.....mada sam ovde procitao da su ljudi stizali i do 1945.....nadam se bez loadovanja starih nastavaka pre pogibije

sada sam krenuo od 42,kao mladi porucnik,isto iz bresta,ali sam dobio podmornicu tip VIIC koja ima 5 cevi,i 12 torpeda,sa njom sam za dve plovidbe napravio preko 40.000 tona ....bez ostecenih brodova

no,ljudi moji,da vas nesmaram time.....imam neka pitanja
nemogu da primam poruke....neradi mi gramofon...a posada mi je nekako vrlo disciplinovana :):)
ni traga od tog radovanja ili glasova u pozadini,za koje sam cuo ovde da ih ima:)
onda...nema fore sa alarm...vec drekne schif gezekted ili tako sto....tako da sam nekako ustanovio da ima mnogo razlika izmedju igrica...bar sto se toga tice

ok ljudi moji,pitajte sta god vas zanima......a ja odoh da probam da skinem neki patch

Silent Otto
28.12.2008, 12:48
bolje vas nasao
drago mi je da sam saznao za ovaj forum,pa makar i sa ovolikim zakasnjenjem:)
ovde sam saznao mnogo stvari citajuci,a cak sam i otisao na youtube da odgledam das boot :):)
ja sam takodje poznavalac kako istorije tako,doduse,pomalo i tehnike u podmornicarstvu,pa slobodno pitajte sta god vas zanima

sto se tice igrice,provalio sam gomilu stvari,ali ne bas sve,i mogu reci da je vrlo realna

kada sam krenuo da igram career,dobio sam najslabiju podmornicu IIA tip,sa tri cevi,i pet torpeda,ukupno,i ona me je pratila i u brest....prva baza mi je bila wilhelmshaven
oba puta sam poginuo negde u oktobru-novembru 1941....negde na sredini lamansa,tako sto me je razarac doslovce pregazio:)
valjda je to neki zivotni vek tih kalojna i posada,koji kompjuter dozvoljava.....mada sam ovde procitao da su ljudi stizali i do 1945.....nadam se bez loadovanja starih nastavaka pre pogibije

sada sam krenuo od 42,kao mladi porucnik,isto iz bresta,ali sam dobio podmornicu tip VIIC koja ima 5 cevi,i 12 torpeda,sa njom sam za dve plovidbe napravio preko 40.000 tona ....bez ostecenih brodova

no,ljudi moji,da vas nesmaram time.....imam neka pitanja
nemogu da primam poruke....neradi mi gramofon...a posada mi je nekako vrlo disciplinovana :):)
ni traga od tog radovanja ili glasova u pozadini,za koje sam cuo ovde da ih ima:)
onda...nema fore sa alarm...vec drekne schif gezekted ili tako sto....tako da sam nekako ustanovio da ima mnogo razlika izmedju igrica...bar sto se toga tice

ok ljudi moji,pitajte sta god vas zanima......a ja odoh da probam da skinem neki patch

To što tebe interesuje sa: radovanjem posade dok je oficiri umiruju, razni zvuci članova posade u pozadini, zvonjava alarma itd...to ti je sve iz GWX-a.
Ne znam zašto ne možeš da primaš radio poruke.
Gramofon da bi ti radio prethodno treba da ga snabdeš odgovarajućom muzikom za početak imaš na subsimu paket popularnih pesama iz tog vremena koji kasnije možeš da dopunjuješ sa tebi omiljenom muzikom.
Ja sam recimo sl.pesmu među prvim dodao:http://es.youtube.com/watch?v=lZtlKvENSF0
koja mi je ostala u sećanju iz brojnih filmova sa WW2 tematikom.

sumarenier
28.12.2008, 13:44
To što tebe interesuje sa: radovanjem posade dok je oficiri umiruju, razni zvuci članova posade u pozadini, zvonjava alarma itd...to ti je sve iz GWX-a.
Ne znam zašto ne možeš da primaš radio poruke.
Gramofon da bi ti radio prethodno treba da ga snabdeš odgovarajućom muzikom za početak imaš na subsimu paket popularnih pesama iz tog vremena koji kasnije možeš da dopunjuješ sa tebi omiljenom muzikom.
Ja sam recimo sl.pesmu među prvim dodao:http://es.youtube.com/watch?v=lZtlKvENSF0
koja mi je ostala u sećanju iz brojnih filmova sa sličnom tematikom.

nasao sam gde se moze skinuti GWX....i videh da ima nekoliko delova po 200mb....jel se to sve skida,ili samo onaj sa najvecim brojem?...posto ima nekoliko delova tog GWX-a
e sad,jel to potpuno nova igrica...ili patch za silent hantera ima toliko dodataka
znam da su mi pitanja tupava,ali stvarno se slabo razumem u takve stvari
unapred hvala kolege podmornicari

Silent Otto
28.12.2008, 14:22
Moraš sve binove da skineš( novi GWX 3.0 Gold ima 7 binova plus exe.file) a promene su tolike da su na granici nove igre mada se i dalje radi samo o nadogradnji za SH3.
Da se ne mučite tražeći ih evo vam link za download GWX 3.0:http://hosted.filefront.com/WrefordBrown/2341868

pentraksil
28.12.2008, 17:52
Nikad, ali NIKAD.... nemoj da prolazis kroz Lamans dok Zi Germans ne osvoje Francusku. Pa cak ni tad tamo ne raste cvece

MilanSM
28.12.2008, 21:04
Управо инсталирам Nygm Tw, стари мод. Овај нови, што ви сада играте, ми неће радити. :)

MilanSM
28.12.2008, 21:27
Чисто информативно да питам, која је захтевност новог Gwx 3.0 мода? Или раније верзије.

Silent Otto
30.12.2008, 1:05
Nikad, ali NIKAD.... nemoj da prolazis kroz Lamans dok Zi Germans ne osvoje Francusku. Pa cak ni tad tamo ne raste cvece

Apsolutno se slažem sa ovom konstatacijom-znači u Lamanš idite samo ako imate direktno naređenje.

Управо инсталирам Nygm Tw, стари мод. Овај нови, што ви сада играте, ми неће радити. :)

v.2.5 će ti sigurno raditi ali probaj da ga nadogradiš sa v3.1, ništa te ne košta a možeš mnogo toga novog da dobiješ.

Чисто информативно да питам, која је захтевност новог Gwx 3.0 мода? Или раније верзије.

Po mom skromnom mišljenju neki minimum za igranje GWX 2.1 bio bi:
Procesor na 2Ghz; 2Gb RAMa; Gf 6600...

sumarenier
30.12.2008, 13:37
[quote=Silent Otto;680645]Apsolutno se slažem sa ovom konstatacijom-znači u Lamanš idite samo ako imate direktno naređenje.

ako ste komandant male IIA podmornice...i prebaceniste u brest...prva flotila
sva naredjenja ce vam biti maltene,prolazak kroz lamans i patroliranje oko hartlepula,sautlenda pa sve do skapa floua
jedini mogici nacin,za prolazak je,ici sto vise uz francusku obalu,kod dovera vrlo pazaiti da budete oko 30-35km udaljeni od grada,i najvaznije...ploviti uvek zaronjen...nocu samo izlaziti po dopunu baterija i vazduh....izranjati oko 22.30...a vracati se ujutru pre svanuca oko 04.00h
to je dovoljno za dopunu
najvaznije je nikako ne napadati brodove,a narocito ne bojne brodove,koliko god naivno blizu bili
jednostavno treba proci samo,i ici u reon zadatka
na taj nacin,procicete lamans bez problema,bar do pocetka 1942 god.

imam samo pitanje....iz istorije znam,da je bristolski kanal bio miniran podvodnim minama...ali u igrici ja ga nesmetano prolazim i to na periskopskoj dubini
dali je to propust u igrici,ili sam imao srece

Silent Otto
30.12.2008, 15:09
Može se ploviti i uz samu Enlesku obalu (ako se mora) gde je more čisto a ima i konvoja, ali je bitno kako doći do te uzane oblasti mora jer je u zaronjenom stanju to nemoguće zbog obilatog miniranja.
Ja sam to rešavao na po meni jedini mogući način, došao bih skoro do sredine Lamanša-ispred minskih polja, tu sačekao u zaronjenom stanju da padne noć a onda izranjanje i skoro punim gasom preko Lamanša sve do pred Englesku obalu a onda ponovo pod vodu ako je blizu svanuće ili bih po noći nastavio sa patrolom ali krajnje smanjenom brzinom. Na sličan način bih se i izvlačio odatle.

Pošto mi je Bristolski kanal omiljeno područje lova mogu ti reći da si imao i sreće.
Odlična dok. emisija na tu temu je već više puta prikazana i kod nas na lokalnom Historiju a njen početak možete videti i na YouTube:http://uk.youtube.com/watch?v=sslcTWJw4cQ

A nešto više i na sl. adresi:http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.kingstonsac.org/scubakingston/images/image001.jpg&imgrefurl=http://www.kingstonsac.org/deep-wreck-mysteries/&usg=__Yb528So3A4n_vfVZpPPj-wWvy38=&h=185&w=301&sz=6&hl=en&start=31&um=1&tbnid=jF76u5QFrRdO9M:&tbnh=71&tbnw=116&prev=/images%3Fq%3Ddeep%2Bwreck%2Bmysteries%2B1%2Bof%2B3 %26start%3D20%26ndsp%3D20%26um%3D1%26hl%3Den%26cli ent%3Dfirefox-a%26channel%3Ds%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:official%26sa%3DN

sumarenier
2.1.2009, 13:43
srecna nova godina braco podmornicari:0
sve najbolje

Silent Otto
2.1.2009, 23:40
srecna nova godina braco podmornicari:0
sve najbolje

Hvala a i ja se pridružujem sumarinerovim novogodišnjim i božićnim čestitkama.:)

Silent Otto
2.1.2009, 23:51
A sad bih da vas obavestim da sam nabavio kompletnu emisiju( na žalost za sada bez prevoda sa engleskog) o kojoj sam već u više navrata pisao: "Deep Wreck Mysteries 1 U-boat Death Trap" ili kako je kod nas prevedena: "Misterije olupina na dnu okeana 1"-o tri nemačke podmornice s kraja drugog svetskog rata "misteriozno" nestale u području Bristolskog kanala, pa ako ste zainteresovani ja ću vam je u celosti postaviti na Youtube.

sumarenier
2.1.2009, 23:54
Hvala a i ja se pridružujem sumarinerovim novogodišnjim i božićnim čestitkama.:)

pomagajte kameradi
instalirao sam 3.0 gold varijantu
bogami,ima nekih giga i po
skidanje traje satima...
misija...onih,singl,ima mali milion,ali je career deo,malo mnogo otezan
recimo,krece se iz baze kiel,i idete kanalom,da biste iasli u deutche bucht...i mozete ici ubrzano samo do 4 puta.....vrlo je usporilo igricu nekako,ali ima nekih simpaticnih stvarcica,koje su dale smek

nego,sta sam hteo da pitam......stizu mi non stop morzeovom azbukom neue funf schproche....iz bdu-a
ali,nemogu nikako da vidim sta hoce da mi kazu.....kada kliknem na radio mena...u onaj deo sa pismima,kaze mi no message recieved..iako je pet sekundi ranije poruka stigla
e sad,dali je to samo fora,da da zivost igrici,ili je stvarno poruka koja je stigla,a ja nemogu da ukapiram

Silent Otto
3.1.2009, 0:02
Ja tek trebam trojku da instaliram, te dotle ti ne mogu pomoći kamaradu- verujem da ćeš se u međuvremenu snaći i sam.

sumarenier
3.1.2009, 0:06
Ja tek trebam trojku da instaliram, te dotle ti ne mogu pomoći kamaradu- verujem da ćeš se u međuvremenu snaći i sam.

ok....ali,ako nemas vrlo brz protok,bice frka skinuti....otprilike,meni je po jednom binu cekao po 45 min,a protok mi je 1024.i stavljaj ih sve u jedan folder...najbolje napravi nov

a inace,jel i ranije bilo tih morzeovih poruka??

Silent Otto
3.1.2009, 0:13
Jeste ali samo kao zvučna kozmetika.

sumarenier
9.1.2009, 3:15
moram vam reci,da manual za gwx 3.0 ima oko 500 strana :)
pa vi vidite:)

Silent Otto
9.1.2009, 15:29
264692647026471

sumarenier
12.1.2009, 21:17
264692647026471
to je mapa minskih polja??

Silent Otto
13.1.2009, 0:16
to je mapa minskih polja??

Da, to su mape deklarisanih minskih polja na moru(uokvireno crvenom linijom), koja su zastupljena u NYGM 3.1 a koje je Engleska ratna mornarica 1939. godine položila u Severnom moru; Doverskom moreuzu i Bristolskom kanalu.
Iz mog dosadašnjeg iskustva mogu reći da je sličan raspored mina i u GWX(zaključno sa v.2.1) razlika je jedino uočljiva kod Bristolskog kanala.

sumarenier
13.1.2009, 1:58
Da, to su mape deklarisanih minskih polja na moru(uokvireno crvenom linijom), koja su zastupljena u NYGM 3.1 a koje je Engleska ratna mornarica 1939. godine položila u Severnom moru; Doverskom moreuzu i Bristolskom kanalu.
Iz mog dosadašnjeg iskustva mogu reći da je sličan raspored mina i u GWX(zaključno sa v.2.1) razlika je jedino uočljiva kod Bristolskog kanala.

iskren da budem,dosad jos nisam nisao na takvo sto u 3-ojci
jedino je razlika,sto u 3. vise nisi obavezan stici na odredjeni grid i boraviti tu 24h,vec se gleda ucinak vise....potopljena tonaza,koja je btw i u real life bila velika opsesija bdu-u
to je u vezi poena
inace....nisam nasao nista o porukama koje samo stizu,jedino sto sam saznao iz tog manuela,je da je,primetices mozda,tebi dok si na plovidbi,onemoguceno da saljes izvestaje i raporte,da te nebi otkrili...osim dok si u dometu luftwaffe

Silent Otto
13.1.2009, 21:50
iskren da budem,dosad jos nisam nisao na takvo sto u 3-ojciNe brini, naći će one tebe kad se najmanje budeš nadao i kad ti tako što bude najmanje trebalo.
Probaj recimo da u zaronjenom stanju preploviš iz grida 56 u 55 ka Newcastle-u u kvadrantu AN i videćeš šta će ti se sigurno dogoditi.Još je patch 1.4b za SH3 uneo mine u kampanju a evo ti i dokaznog materijala koji je prezentovao naš nekadašnji član BigBadVuk pre 3 godine na četvrtoj strani ove teme.
26589
http://img206.imageshack.us/my.php?image=mine6mg.jpg

director
15.1.2009, 0:11
Ja sam posle jedne vrlo uspešne misije pri povratku kući stalno bio napadan od strane aviona. Na kraju zaronih pa reko idemo sada plovidba do noći ispod mora a kasnije cu normalno do nemacke. Pošto sam ubrzao protok vremena odjednom sam dobio ekran da sam potopljen. Nisam znao o cemu se radi ali sam posle replay-a video istu takvu sliku kao što je u prethodnom postu :).

Mine nisu baš gusto postavljene tako da je moguće sasvim lako proći kroz minsko polje ukoliko gledate na periskopu ispod mora.

Silent Otto
15.1.2009, 22:00
Mine nisu baš gusto postavljene tako da je moguće sasvim lako proći kroz minsko polje ukoliko gledate na periskopu ispod mora.Da, tako je to bilo nekada davno dok još nije postojao OLCE2 koji danas koristi svaki iole ozbiljniji SH3 virtualni podmorničar.
Sa OLCE2 ne da nećete moći da vidite periskopom mine, već kad ih kojim slučajem i ugledate-biće prekasno da bilo šta više učinite, što je na kraju-krajeva i realno inače danas nebi na dnu Bristolskog zaliva ležale podmornice: U-400; U-1021; U-325-sve žrtve bliskih susreta sa podvodnim minama.

sumarenier
16.1.2009, 16:04
jel postoji neki nacin preziveti napad razaraca u iole plicim vodama od 100m
dosad sam samo jednom uspeo da se izvucem,i to posle napada na konvoj
uglavnom,mine nisam nikada nagazio,ali zato sam redovna musterija destroyerima

Silent Otto
20.1.2009, 0:55
Pa ako si procenio da nema drugih-boljih mogućnosti ostaje ti samo da-kad on protutnji iznad tebe u suprotnom pravcu od tvog-izbaciš balast i kad budeš na 20m dubine daš pun gas i beži, naravno on će se odmah dati u poteru za tobom ali ti ga neprestano drži na 180 stepeni i dobro bi bilo da imaš spreman torpedo u zadnjoj cevi, podešen na 1,5m ispod njegovog gaza; magnetski upaljač; brzina/fast i kad ti se približi na 500m ti ga počasti torpedom i odmah zaranjaj (ovo da bi izbegao sigurno gaženje u slučaju promašaja).
Uz malo sreće uspeće ti da ga se rešiš-potopiš, meni je bezbroj puta uspelo u situacijama 1 na 1.

cpt Schultz
25.1.2009, 22:07
Pozdrav svim vukovima!:n_klanja:

Vidim da nisam jedini koji je zaludjen sa SH3 samo sto sam ja kasno nasao ovaj forum.
Imam par pitanja:
-Da li svi igrate na originalnoj (kupljenoj) verziji SH3?
-Gde mogu da kupim u Novom Sadu originalnu verziju SH3
-Kakvo vam je iskustvo sa SH3 Commander

Posto kao i vecina nas koristim pir..... verziju SH3, sve je dobro radilo sa crackom. E kad se pojavio GWX 2.0, 2.1 pa na kraju 3.0 i 3.1 onda nastaju problemi sa CD key.Zna li neko lek za ovaj problem?

=FI=Ghost
26.1.2009, 16:10
Pozdrav svim vukovima!:n_klanja:

Vidim da nisam jedini koji je zaludjen sa SH3 samo sto sam ja kasno nasao ovaj forum.
Imam par pitanja:
-Da li svi igrate na originalnoj (kupljenoj) verziji SH3?
-Gde mogu da kupim u Novom Sadu originalnu verziju SH3
-Kakvo vam je iskustvo sa SH3 Commander

Posto kao i vecina nas koristim pir..... verziju SH3, sve je dobro radilo sa crackom. E kad se pojavio GWX 2.0, 2.1 pa na kraju 3.0 i 3.1 onda nastaju problemi sa CD key.Zna li neko lek za ovaj problem?

Ja nisam imao nikakvih problema sa igranjem GWX 2.0 i 2.1. a imam neoriginalnu igru. Prvo instaliraš igru, pa patch 1.4b, pa krekuješ, pa onda instaliraš GWX i trebalo bi da radi bez problema..

Silent Otto
26.1.2009, 21:45
pa na kraju 3.0 i 3.1 onda nastaju problemi sa CD key.Zna li neko lek za ovaj problem?

Kakvi problemi, doleko bilo! :opanachke

Daj konkretno šta te muči pa da probamo da rešimo, mada ti je FI=Ghost, koliko vidim, već ukazao prvu pomoć.
Pozdrav!

cpt Schultz
27.1.2009, 7:03
OK! Problemi su reseni!
Izuo sam se za 600 dindzi i kupio original SH3, pachovo na 1.4b a onda sklag na tortu GWX3 GOLD. Klizi kao torpedo namazan vazelinom kroz vodu:D.

Pitanje: radio porukom dobijem podatak od druge podmornice da je videla "contact ship (convoy) grid AL 4578" , ovo je kao primer. Prve dve cifre razumem u navigaciji sa kvadrantima , a sta mu znace druge dve cifre?

sumarenier
27.1.2009, 23:14
drugari,nasao sam jedan dobar sajt
www.uboat.net (http://www.uboat.net)
ima gomilu podataka o svim komandantima podmornica,o svakom sledecem izlazi slikica sa strane i podaci posto se klikne na slikicu
elem,iznenadio sam se koliko ih je prezivelo rat.....ogroman broj onih na koje sam kliknuo su umrli,maltene skoro:)
to nije cudno samo po sebi naravno,ali posle podatka da je od 40.000 podmornicara prezivelo samo 10.000 jeste cudno
pritom,kada se pogleda arhiva sa gubicima,sa objasnjenjima po danima,sta se kome desilo i na kom plovilu,cifra ne da nije blizu 30.000.....vec je za ne poverovati
eto,malo odoh u off toppic,ali mozda neko moze da rastumaci

pritom,na koju foru su zarobljavali toliki broj podmornicara? zar su ih pustali da izrone na povrsinu kada su u problemu?...posto je veliki broj oficira zarobljen 1943-1944

eto...toliko od mene,istrazujem i obavestavam vas dalje:icon_stud

Silent Otto
28.1.2009, 9:44
pritom,na koju foru su zarobljavali toliki broj podmornicara? zar su ih pustali da izrone na povrsinu kada su u problemu?...posto je veliki broj oficira zarobljen 1943-1944Naravno da su ih pustali da izrone a onda su ih kupili iz vode upravo oni razarači koji su ih pre par trenutaka potopili (među civilizovanim ljudima ljuti protivnik je onaj ko u svojim rukama drži oružje i ima nameru da ga upotrebi. Kada toga nema on je samo POW a ne kao, na žalost, kod nas balkanaca).

Ali vratimo se igri, po meni jedan od većih nedostataka SH3 Commander-a je upravo taj što ne dozvoljava mogućnost napuštanja podmornice i nastavak karijere sa određenim brojem starih članova posade čak i kada havariju doživimo recimo u svojoj matičnoj luci ili u njenoj blizini, ili pak u svojim teritorijalnim vodama.
Primera radi, kao kada u IL2 ne bi mogli da iskočite iz zapaljenog aviona i ako se ispod vas nalazi prijateljsko tlo, već morate da ostanete u kabini i tako završite karijeru.
A upravo iz tih razloga je američki podmorničar Čarls Monsen još 1930-tih razvio tzv. "Monsenova pluća", neku vrstu primitivne ronilačke opreme koja je omogućavala beg podmorničarima iz potonule podmornice sa dubina od čak 60m (mada je jedan član posade nemačke podmornice u WW2 uspeo da sa ovom opremom (Drager Lung-nemačko ime za istu) živ i zdrav izroni sa dubine od preko 70m o čemu sam već ranije pisao na ovim stranama).
Kada pogledamo fotografije zarobljavanja nemačkih podmorničara primetićete da svi od reda na sebi imaju ovu opremu-što je i razumljivo.
26860

sumarenier
29.1.2009, 5:43
zanima me jos jedna stvar
promena podmornice,znaci,vozim jedan model u 15-16 plovidbi
tece vreme i godine....mislim da pitam,ima li mogucnost u igrici da uopste dobijem unapredjenje i predjem na veci i moderniji brod?

Silent Otto
29.1.2009, 9:04
zanima me jos jedna stvar
promena podmornice,znaci,vozim jedan model u 15-16 plovidbi
tece vreme i godine....mislim da pitam,ima li mogucnost u igrici da uopste dobijem unapredjenje i predjem na veci i moderniji brod?

Naravno da ima i da može, samo ti vredno skupljaj tonažu i nagradne bodove koje dobijaš za nju (sa kojima posle misije u bazi nabavljaš bolju opremu za svoju podmornicu i iskusniju posadu) i kad ih nakupiš dovoljno jednostavno kupi brod koji ti se sviđa.

sumarenier
29.1.2009, 14:45
Naravno da ima i da može, samo ti vredno skupljaj tonažu i nagradne bodove koje dobijaš za nju (sa kojima posle misije u bazi nabavljaš bolju opremu za svoju podmornicu i iskusniju posadu) i kad ih nakupiš dovoljno jednostavno kupi brod koji ti se sviđa.

e u tom cucu grmi zec
kako se i gde kupuje ta oprema
procitah negde nesto o tome ovde,ali mi osta nejasno do kraja
mislio sam da mi bdu daje po unapredjenju drugi brod,nisam znao da moram da kupim
ajd mi molim te pojasni kako se kupuje

Silent Otto
29.1.2009, 16:20
Pre nego što kreneš u novu misiju a ti klikni na sto desno kao na sledećoj slici:
26875
I dobićeš sledeći prikaz gde klikom na U-boats dobijaš listu raspoloživih tipova podmornica u tom trenutku i zavisno od količine nagradnih bodova koje si u međuvremenu skupio kupuješ nove podmornice.
Na istoj slici u prvom planu je prikazana podmornica U-400 tip 7c i to je brod kojim npr. trenutno komanduješ.
26908 Kao i novu i moderniju opremu ( klikom na Equipment) za njihovu nadogradnju (na slici dole-bolje baterije)
26907 I tako redom u Weapons nabavljaš bolje protiv-avionske topove i mitraljeze; u Torpedoes poboljšane ili potpuno nove modele torpeda....

director
29.1.2009, 18:16
Novi modeli podmornica se pojavljuju onda kada su istorijski stupili u službu tako da ne možeš preči na novi model pre tog datuma. Takođe neke flotile nisu imale određene modele u svom sastavu, a to je preneseno u igru, što znači da u određenim flotilama nikad nećeš moći da ih "kupiš". U tom slučaju moraš da tražiš prekomandu u flotilu koja ima novije modele ili od pocetka da odabereš flotilu u kojoj ces moci vecinu modela podmornica da "kupis".

Datume kada se koja podmornica pojavljuje u igri kao i koje flotile koriste koje modele imaš u manualu pa proveri.

Silent Otto
30.1.2009, 0:22
Samo da dopunim prethodni post-u naj novijem NYGM 3.1 nema ama baš nikakve "kupovine" znači ni novih podmornica niti bolje opreme.
Sve je dostupno samo treba dočekati vremenski trenutak kada je ta oprema bila i istorijski na raspolaganju posadama.

cpt Schultz
1.2.2009, 16:47
Kako resavate problem navigacije kad preko radija dobijete podatke o konvoju u geografsik koridnatama?

sumarenier
3.2.2009, 2:16
Samo da dopunim prethodni post-u naj novijem NYGM 3.1 nema ama baš nikakve "kupovine" znači ni novih podmornica niti bolje opreme.
Sve je dostupno samo treba dočekati vremenski trenutak kada je ta oprema bila i istorijski na raspolaganju posadama.

koliko sam stekao sliku po mojoj igrici,isti je slucaj i sa gwx 3.0 varijantom
nema kupovine,a brodovi se verovatno unapredjuju vremenom sami...mada nemogu bas za to da budem siguran

Silent Otto
3.2.2009, 20:32
Sličice koje sam gore postavio su upravo iz GWX 3.0 Gold i kao što možete videti nove komponente i kompletne podmornice imaju cenu a samim tim znači i da se kupuju.

sumarenier
5.2.2009, 23:16
Sličice koje sam gore postavio su upravo iz GWX 3.0 Gold i kao što možete videti nove komponente i kompletne podmornice imaju cenu a samim tim znači i da se kupuju.
tacno,ima kupovine,tek sam sad provalio,slucajno sam otkrio,dupli klik na predmet je kupovina

Silent Otto
6.2.2009, 21:05
tacno,ima kupovine,tek sam sad provalio,slucajno sam otkrio,dupli klik na predmet je kupovina

Odlično, sad se opremi pa na more.

cpt Schultz
6.2.2009, 22:22
Nema odgovora na moja pitanja!?:eek:

Silent Otto
6.2.2009, 23:34
Pitanje: radio porukom dobijem podatak od druge podmornice da je videla "contact ship (convoy) grid AL 4578" , ovo je kao primer. Prve dve cifre razumem u navigaciji sa kvadrantima , a sta mu znace druge dve cifre?Drugi put se susrećem sa ovakvim nečim, u mom slučaju se radilo o dva odvojena konvoja, jednom većem i drugom manjem, međusobno udaljenim par desetina km a koji su paralelno plovili na nekih 1000km daleko od Kanadske obale u pravcu Evrope.
Dok nisam zumirao kvadrant na navigacionoj karti izgledalo je kao da se radi o jednom konvoju a u stvari ih je bilo dva pa je verovatno ista situacija i u tvom slučaju(isti kvadrant AL ali različiti grid-ovi 45-78.

Kako resavate problem navigacije kad preko radija dobijete podatke o konvoju u geografsik koridnatama?

E ovo mi i nije naj jasnije, pa daj malo detaljnije opiši te koordinate koje si dobio.

=FI=Ghost
6.2.2009, 23:59
Drugi put se susrećem sa ovakvim nečim, u mom slučaju se radilo o dva odvojena konvoja, jednom većem i drugom manjem, međusobno udaljenim par desetina km a koji su paralelno plovili na nekih 1000km daleko od Kanadske obale u pravcu Evrope.
Dok nisam zumirao kvadrant na navigacionoj karti izgledalo je kao da se radi o jednom konvoju a u stvari ih je bilo dva pa je verovatno ista situacija i u tvom slučaju(isti kvadrant AL ali različiti grid-ovi 45-78.

E ovo mi i nije naj jasnije, pa daj malo detaljnije opiši te koordinate koje si dobio.

Stvar je u tome da preko poruke dobiješ koordinate konvoja u geografskoj širini i dužini, a mapa je označena sa kriegsmarine oznakama. Kako onda skontati gde treba ići?

cpt Schultz
7.2.2009, 8:36
Upravo tako!

Silent Otto
7.2.2009, 9:28
Stvar je u tome da preko poruke dobiješ koordinate konvoja u geografskoj širini i dužini, a mapa je označena sa kriegsmarine oznakama. Kako onda skontati gde treba ići?

Makar tebi FI=Gost to nebi trebalo da bude neki problem, na svim kioscima imate geografske atlase-kupite jedan pa onda :icon_stud.

Silent Otto
7.2.2009, 10:22
A sad nešto potencialno veoma dobro i što bi moglo da razdrma monotoniju kampanje stare već četiri godina.
18. januara ove godine Rubini je izbacio mod za kampanju pod imenom:
"Single Missions Campaign Pack".
Ovaj mod ubacuje u kampanju 2-3 singl misije tokom godine, koje bi trebalo hitno da obavite a potom se možete vratiti uobičajenom patroliranju zadatim gridom ili slobodnom lovu.
Kvaka je u tome, što od BDU-a tokom misije radijom dobijate šifrovanu lozinku kojom pristupate poverljivim dokumentima o hitnoj operaciji koju treba obaviti( što me neodoljivo podseća na scene iz svima dobro poznatih podmorničarskih filmova).2713627137
Znači morate prethodno instalirati Enigma Simulator i podesiti ga(ovde će vam pomoći ono moje uputstvo :D) a zatim dešifrujete lozinku koja je zapravo password za ekstrahovanje poverljivog dokumenta sa naređenjem.
Ostaje vam još samo da ga izvršite.
Dodaću još samo to da se mod i dalje razvija uz priključenje autora Enigma Simulatora inače odličnog kriptologa te da se i u buduće može očekivati vrhunski doživljaj za ljubitelje podmorničarstva.

director
7.2.2009, 11:10
Makar tebi FI=Gost to nebi trebalo da bude neki problem, na svim kioscima imate geografske atlase-kupite jedan pa onda :icon_stud.

Ja sam mislio da je to kozmetika. Znači to su pravi konvoji. Jel neko uspeo da nađe tako neki konvoj ?

=FI=Ghost
7.2.2009, 13:51
A sad nešto potencialno veoma dobro i što bi moglo da razdrma monotoniju kampanje stare već četiri godina.
18. januara ove godine Rubini je izbacio mod za kampanju pod imenom:
"Single Missions Campaign Pack".
Ovaj mod ubacuje u kampanju 2-3 singl misije tokom godine, koje bi trebalo hitno da obavite a potom se možete vratiti uobičajenom patroliranju zadatim gridom ili slobodnom lovu.
Kvaka je u tome, što od BDU-a tokom misije radijom dobijate šifrovanu lozinku kojom pristupate poverljivim dokumentima o hitnoj operaciji koju treba obaviti( što me neodoljivo podseća na scene iz svima dobro poznatih podmorničarskih filmova).
Znači morate prethodno instalirati Enigma Simulator i podesiti ga(ovde će vam pomoći ono moje uputstvo :D) a zatim dešifrujete lozinku koja je zapravo password za ekstrahovanje poverljivog dokumenta sa naređenjem.
Ostaje vam još samo da ga izvršite.
Dodaću još samo to da se mod i dalje razvija uz priključenje autora Enigma Simulatora inače odličnog kriptologa te da se i u buduće može očekivati vrhunski doživljaj za ljubitelje podmorničarstva.

Ovo zvuči odlično, nisam znao za to. Moram priznati da već duže vreme nisam plovio (pritisao me ispitni rok) ali sada sam instalirao GWX 3.0 i mislim da ću uskoro zaploviti..

Što se tiče tih poruka, moram priznati da mi jedna stvar nije jasna. Ako je Kriegsmarine imala svoj sistem oznaka zašto bi onda podmornice međusobno slale koordinate u geografskim širinama i dužinama??

Silent Otto
7.2.2009, 14:46
Što se tiče tih poruka, moram priznati da mi jedna stvar nije jasna. Ako je Kriegsmarine imala svoj sistem oznaka zašto bi onda podmornice međusobno slale koordinate u geografskim širinama i dužinama??To i mene zbunjuje, a da budem iskren ja se ne sećam da sam primio takvu poruku, moguće i da jesam ali sam je očigledno zanemario ako ocenim da je potencijalna meta predaleko i da bih tako utrošio i previše dragocenog dizela.
Ja se više oslanjam na slobodni lov u meni omiljenim područjima od kojih je jedno već pomenuto ispred Kanadske obale.
Mada ću od sad pokloniti pažnju takvoj poruci kada je primim, kako bih proverio dali je i tako moguće naći konvoj.

sumarenier
12.2.2009, 1:40
zna li neko sta je razlika izmedju VIIB i VIIC modela podmornica?

aleksandar macedonian II
13.2.2009, 21:56
Evo i ja posle dugooo,dugoo vremena krecem u tamne dubine atlantika, malo sam prelistao sve postove na forumu cisto da se naostrim....
GWX 3.0 je tu i krece nova kampanja ,a ovaj put cu da se potrudim da naucim manuelno gadjanje pa ako neko ima neki savet rado cu da ga poslusam.

@ sumarenier (http://www.sk.co.yu/forum/member.php?u=18922)
mislim da je VIIC doneo vise mesta u komandnom prostoru zbog novog aktivnog sonara
doradjeni motori
bolji kompresor za vazduh
veca dubina zaranjanja

Silent Otto
14.2.2009, 12:28
zna li neko sta je razlika izmedju VIIB i VIIC modela podmornica?Glavna razlika je to što 7c iz stanja površinske plovidbe do potpuno zaronjenog stanja zaranja za 27 sekundi a 7b za 30, bitnih 3 sekunde razlike koje će u kampanji značiti život ili smrt.
Pride to što je 7c mnogo bolja platforma za nadogradnju nego 7b.

=FI=Ghost
15.2.2009, 0:55
Evo i ja posle dugooo,dugoo vremena krecem u tamne dubine atlantika, malo sam prelistao sve postove na forumu cisto da se naostrim....
GWX 3.0 je tu i krece nova kampanja ,a ovaj put cu da se potrudim da naucim manuelno gadjanje pa ako neko ima neki savet rado cu da ga poslusam.

Dobro prouči šta piše u sekciji manuelnog gađanja u dokumentaciji uz GWX 3; ja sam sebi sve to prepisao i ilustrovao na papir. Zatim vežbaj, vežbaj i vežbaj i kada potopiš svoj prvi brod na takav način videćeš da se isplatio sav taj trud;)

Silent Otto
15.2.2009, 20:59
Kako bih prekinuo famu koja vlada već godinama u vezi ručnog torpedovanja, sastavio sam vam jedno kratko slikovito uputstvo u PDF formatu koje će vam biti dovoljno za početak a koje možete naći na sl. mojoj stranici:
http://files.filefront.com/Silent+Otto+Skola+Rucnog+Torpedovanja/;13294512;/fileinfo.html

pentraksil
22.2.2009, 0:38
Pitanje vezano za SH3 commander.....Ja imam verziju r 27. E sad da li postoji novija verzija i ako moze neko da mi da link jer ne mogu da nadjem? Nashao sam verziju 3.1 ali pishe kako je iz nekog razloga (meni nepoznatog) link removed i bice vracen. Tako je za skoro sve verzije nakon r 27

aleksandar macedonian II
22.2.2009, 9:05
Pitanje vezano za SH3 commander.....Ja imam verziju r 27. E sad da li postoji novija verzija i ako moze neko da mi da link jer ne mogu da nadjem? Nashao sam verziju 3.1 ali pishe kako je iz nekog razloga (meni nepoznatog) link removed i bice vracen. Tako je za skoro sve verzije nakon r 27

Evo commander 3.2
http://files.filefront.com/SH3Cmdr32exe/;13064373;/fileinfo.html

dodatak za commander ako igrate GWX
http://files.filefront.com/GWX3+SH3Cdr32Files+v12exe/;13164096;/fileinfo.html :D

=FI=Ghost
22.2.2009, 10:38
To i mene zbunjuje, a da budem iskren ja se ne sećam da sam primio takvu poruku, moguće i da jesam ali sam je očigledno zanemario ako ocenim da je potencijalna meta predaleko i da bih tako utrošio i previše dragocenog dizela.
Ja se više oslanjam na slobodni lov u meni omiljenim područjima od kojih je jedno već pomenuto ispred Kanadske obale.
Mada ću od sad pokloniti pažnju takvoj poruci kada je primim, kako bih proverio dali je i tako moguće naći konvoj.

U vezi ovih poruka o kojima smo pričali - ne šalju podmornice jedna drugoj koordinate u geografskoj dužini i širini nego na otvorenoj frekvenciji povremeno dođu poruke od napadnutih brodova koji šalju SSS u tim koordinatama..

cpt Schultz
22.2.2009, 14:34
Da li je noko tokom careera dobijao zadatke od BdU ili navodjenje?
i da li je neko napadao u coporu?