PDA

Prikaži potpunu verziju : Mp3 Vs Ogg Vorbis

Covenant
29.12.2005, 22:09
Koji je po vama bolji?
MP3 ili Ogg Vorbis-objektivno iznesite svoja zapazanja i iskustva,bez pljuvanja i kudjenja-right?
Iz nekog mog iskustva bolji je ogg-zasto?
Kao prvo nudi veci stepen kompresije a pruza bolji kvalitet zvuka(sa nominalanim bitrate-om od 128Kbit zvuci bolje od mp3 ekvivalenta,a manje prostora i zauzima-ne kazem da je bas drasticno bolji,ali primecuje se....
Takodje ogg poseduje(po meni) daleko bolji ID3 tag.....
Mp3 je u prednosti samo kod hardverskih uredjaja,a pitanje je vremena kada ce svi oni pustati wma ili ogg...
Well?

dominator
29.12.2005, 22:55
Informishi se malo po netu, redosled je ovakav:
1.OGG
2.WMA
3.MP3

vladale
30.12.2005, 11:07
Koji je po vama bolji?
MP3 ili Ogg Vorbis-objektivno iznesite svoja zapazanja i iskustva,bez pljuvanja i kudjenja-right?
Iz nekog mog iskustva bolji je ogg-zasto?
Kao prvo nudi veci stepen kompresije a pruza bolji kvalitet zvuka(sa nominalanim bitrate-om od 128Kbit zvuci bolje od mp3 ekvivalenta,a manje prostora i zauzima-ne kazem da je bas drasticno bolji,ali primecuje se....
Takodje ogg poseduje(po meni) daleko bolji ID3 tag.....
Mp3 je u prednosti samo kod hardverskih uredjaja,a pitanje je vremena kada ce svi oni pustati wma ili ogg...
Well?

OGG rulz! Ali naravno vise mb-a ;)

usmarko
30.12.2005, 16:29
OGG rulz! Ali naravno vise mb-a ;)

Do 256 kbits ogg je nešto malo "bolji" od mp3 (veličina izlaznog fajla, kvalitet zvuka). Međutim, od 256 do 320 kbps ogg gubi primat u odnosu na mp3.
S obzirom da je ogg nešto sasvim nepoznato za bar 70% korisnika, teško je reći "ogg rules".

Onima kojima su nijanse toliko važne, bolje je da koriste ape ili da ne kompresuju uopšte....

NenadN
30.12.2005, 19:23
Informishi se malo po netu, redosled je ovakav:
1.OGG
2.WMA
3.MP3
Moj redosled je ovakav

1. HE-AAC MP4
2. MP3
3. OGG
4. WMA
5. LC-AAC MP4