PDA

Prikaži potpunu verziju : GameMaker

MC WyYt ?1
28.12.2005, 14:51
Zanima me da li je neko napravio neku igru preko programa GameMaker 6,i kako je napravio,i da li koristio neku literaturu!Zanima me da li na netu postoji neka stranica sa uputstvom na srpskom jeziku!
Unapred hvala

diablo_
28.12.2005, 15:19
Napravio sam ja ali uz pomoc literature na engleskom jeziku.Ako ne znas engleski dzaba ti.

MC WyYt ?1
28.12.2005, 17:28
Diablo,da li si koristio help samog programa ili nesto drugo???

diablo_
28.12.2005, 19:13
Koristio sam pomoc samog programa sto mislim da je dovoljno a i visio sam na njihovom forumu.Koliko se secam adresa je www.gamemaker.nl.U kombinaciji ove dve stvari su sasvim dovoljne za izradu bilo kakve igre sa gmakerom.

Andross
28.12.2005, 20:13
Koju si igru napravio i gde moze da se skine?
Stevvan i ja smo napravili Farm War preko GM-a.Link vidi u temi igra i sramota (programiranje).Prenesi utiske.

diablo_
28.12.2005, 21:07
Nisam nikad zavrsio igru a odavno sam je i izbrisao sa harda...nista ozbiljnije ali dobro je bilo!

MC WyYt ?1
29.12.2005, 0:25
Ma znam ja za sajt programa,znam i engleski,ali mi malo teze ide ono desinisanje sta koj objekat da radi!Inace,preko kog programa ste crtali(ako ste,ili ste vec koristili gotove spritove)vase coveculjke,automobile,sta li su vec???:worshippy

3dM@niak
29.12.2005, 0:38
PAINT RULEZZZ! :D Ja sam uvek za paint photoshop ili render, zavisi od ideje...

diablo_
29.12.2005, 15:03
Ja sam koristio razne tiles i ostale dzidzabidze (znaci gorove sprajtove) pogledaj na forumu game makera u graphic sekciji.Ima tamo dosta sajtova sa onim sto ti treba.

The Dark Gamer
5.1.2006, 15:44
Nije Game Maker los program...Ali,po meni,je Tile Studio mnogo bolja stvar:icon_mrgr :icon_mrgr :icon_mrgr .

Uzgred,sve ove(i jos brdo drugih)programe,i poneku igricu,mozete,potpuno besplatno,skinuti na: www.mrfreefree.com .

hacker_aca
6.1.2006, 2:00
I ja sam uzeo GM i nije mi baš sve jasno. :confused: Pošto ne volim nešto puno da čitam (osim ovo ovde na forumu, hehe) Videću da sam skapiram nekako ovaj program, pošto to i uvek radim kad uzmem neki program. Sada nemam baš vremena, ali kad budem imao, pozabaviću se ovim programom.

MC WyYt ?1
6.1.2006, 14:44
Ja sam skinuo skoro sve moguce tutorijale i razna objasnjenja,pa sam se sada bacio na citanje,a inace mi je cilj da napravim neku malu kompanijicu,pa da preko sajta izlazemo nase proizvode!!!

LoneWolf
9.1.2006, 21:57
Nije Game Maker los program...Ali,po meni,je Tile Studio mnogo bolja stvar:icon_mrgr :icon_mrgr :icon_mrgr .

Uzgred,sve ove(i jos brdo drugih)programe,i poneku igricu,mozete,potpuno besplatno,skinuti na: www.mrfreefree.com .

ljudi moji,sve sto vam treba za dobru igru je MS Notepad,MS Paint i moj mozak:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:

vladale
10.1.2006, 12:33
Zanima me da li je neko napravio neku igru preko programa GameMaker 6,i kako je napravio,i da li koristio neku literaturu!Zanima me da li na netu postoji neka stranica sa uputstvom na srpskom jeziku!
Unapred hvala

Postoji jos slicnih tema. Pretrazi forume(Programiranje), nacices.

Reloader
10.1.2006, 13:56
Pošto ne volim nešto puno da čitam

Ako hoces da postanes hacker, moraces da procitas boga ;)